Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@andulena my začali základy + desku září 2009, březen 2010 jsme začali zdít, červen střecha ,srpen okna, omítání, topení ,voda a elektrika,konec září se dodělali fajnové ,říjen podlahy, v listopadě se začalo topit, prosinec 2010 sádrokartony. Leden 2011 dlažby záchod koupelna, podkroví je už vymalováno, 4.2. jsem objednávala kuchyň, teď malujeme přízemí, březen dáme plovoučky, budou se obkládat betonové schody dřevem, a můžeme se pomalu stěhovat. Nám ještě chybí odpad, v projektu jsme měli septik, ale rozhodli jsme se pro Domácí ČOV tudíž začínám vyřizovat papíry a stěhování proběhne hned jakmile bude čistička v zemi, počítáme že to bude srpen 2011. ještě nám budou chybět dveře, ale i bez nich se dá už bydlet. docházejí nám už peníze, takže se udělají je ty důležité hned, (kotelna, předsíň, kuchyň , obývák, záchod a koupelna, ostatní jako jsou špajz, tech. místnost a pokoje se dodělají až našetříme. Jinak na stavbě jsme byli denně po práci , celé soboty,státní svátky, jen v neděli jsme odpočívali,pomáhali nám manželovi bratři, zedníci byli 2 - tchán a švagr, nádeníci můj brácha a tata, manželův strýc a brácha, vodu dělal švagr, elektrikář je manžel. Vše máme v rodině ,tudíž jsme nemuseli čekat až bude mít zedník čas.. a šlo to vše jak po másle, Pokud si máknete tak si myslím ,že do podzimu už byste mohli mít i topení a tzn. že se pak dá na stavbě dělat celou zimu v teple jako my.domek nás zatím stál přesně 2mil. včetně kuchyně a obložených schodů a plovouček.
Odpovědět
:-) Díky..to je supeeerrr....snad nám to taky půjde dobře,vše bude navazovat a budeme za rok bydlet.. No taky počítáme že tam budeme bydlet i když nebude vše hotové.Plánujeme stejně betonové schody+ dřevem obložit. V sobotu jsme navštívily veletrh Stavba+střechy..nějaké slevy máme na dvěře,garážovky, na stavební materiál takže doufám že stoho něco využijeme.Jen to počasí už by do 14 dnů mohlo být lepší :-( a snad začneme :-D Zdravím. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@alt a můžu se zeptat,jak velký máte domeček?my budeme časem stavět taky svépomocí a vůbec nemám představu, na kolik nás domeček vyjde, jak moc velký nebo malý ho máme chtít :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my máme 10m x 10m + jedna garáž , ta je velká 3,5x9m. myslím že to úplně stačí, navíc v podkroví je obyvatelné jen těch 10x10 nad garáží je půl půda na věci a zbytek terasa, na kterou se jde z chodby v podkroví. mám to nafoceno zde na blogu, v přízemí je zádveří, chodba, WC, sprcha, technická místnost, kuchyň,obývák,garáž, kotelna na dřevo,schody do podkroví, zde je koupelna s WC dohromady10m2,2 dětské pokoje ,každý cca16m2, ložnice 10m2 a malý pokojík jako pracovna 9m2,původně to měla být šatna na sezónní věci,ale nad garáží je ta místnost cca 16M2, vchod je z terasy,klika je tam na zámek, je tam i topení tak ten prostor využijeme na tu šatnu zde. Bude to na oblečení, body, lyže no všechno co se třeba zrovna v létě nenosí.. s financemi počítejte určitě 2mil i víc. my máme celkem hotovo, jak jsem už psala teď jsme na 2mil ještě budeme potřebovat dodělat sprchu, je to taková malá koupelnička ,sprcha + umyvadlo obklad+práce+ umyvadlo a bat tak 25tis, a to se budeme už muset uskromnit ,vybrat levnější obklad ne za 699m ale tak za 300m, no a ty dveře+ obložky dáme masonite takže to bude tak 80 tis je jich 14ks, a venku fasádu,to počítám tak 60tis polystyrén+lepidlo,práci neplatíme , barvu dáme až tak za rok až se na ni došetří.. jinak my to financujeme 300tis SFRB spl 1518kč na 20let,400tis úvěr ČMSS 5tis na 8let, splácíme celkem 6500kč Za 1mil jsme prodali byt ,doplatili z toho 200tis původní úvěr co byl na ten byt, takže nám zbylo 800tis na ruku a začalo se, za dva roky co bydlíme u rodičů jsme našetřili z výplat 500tis, máme jedno dítě 4roky. Vracela jsem se do práce když byly synovi 2roky, jednak aby mi neobsadili moje místo a jednak , abychom měli peníze na barák. rok jsem pobírala rodičák + výplatu( malí měl doma hlídání, já se vracela z práce v 11h dopoledne, nebo jsem chodila až na odpol na 12h) tak to se hooodně ušetřilo, našetřené peníze ale už také došly takže teď už doděláváme z každé výplaty , prostě jednu výplatu dáváme pořád do stavby z druhé splácíme úvěry a vše ostatní,snažíme se co nejvíc vydělat a ušetřit abychom měli co nejmíň úvěrů jakmile se nastěhujeme a zabydlíme , chtěli bychom další mimi..
Odpovědět
Profilova fotka
@andulena jinak my jezdíme na stavební veletrh do Brna, loni jsme tam dostali 51% slevu na Vekra okna, což v reálu znamenalo z původní ceny 220tis z cenové nabídky jen něco okolo 105tis, větší slevu jsem opravdu nikde nesehnala..
Odpovědět
Profilova fotka
@andulena neboj to začnete a ani se neohlíhneš už to poroste.. ta hrubá byla fakt za chvilinku, my měli za 3měsíce i se štítama, a to se dělalo po odpolednech a po sobotách..
Odpovědět
@alt Superrr i My jsme si nechaly udělat rozpočet všude možně a RI okna je to nejlepší nabídka ze všech firem.Cena je za trojsklo,7 komorové a máme atypy trojůhelníky3ks a celková cena 120tisíc se vším(žaluzie,parapety,kliky)platí nám to do konce dubna ta akce takže snad už podepišeme předběžnou smlouvu do té doby Můžu říct že asi 5 firem nám udělalo nabídku o 40-80 tisíc víc. =-) A z veletrhu jsme si přivezly slevu 20% na dveře,40% materiál,20% garážové tak snad něco využijeme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahaa,tož to začnem s takovou tak za deset let vzhledem k tomu,že jsme čerstvě po VŠ a vydělávat jsme teprve začali, z čehož já teda prakticky ani ne,učím 5 hodin za týden a z manželova platu i se stavbou,to bysme nezvládli,takový příjem opravdu nemáme :-( nebo to bude muset být úplný minikrcálek a já si o velké rodině nechám jen zdát..
Odpovědět
Profilova fotka
@rammar no víš, pokud máš jistotu že budete mít stálou práci, tak si klidně můžeš vzít hypotéku na celý dům.ale v dnešní době není nic jistého, proto i my stavíme s co nejmenším úvěrem, nebo je taky možnost stavět několik let postupně, Moje ségra stavěli 4 roky, už bydlí ,ale taky to ještě nemají dodělané , chybí jim dveře, a vybavení mají taky zatím původní. jestli máš nějaké stavebko, tak na něj začni šetřit co nejvíc, jako my a pak si vezměte úvěr. jinak já už těch deset let pracuji, a manžel taky, takže to už se něco našetřilo, ale můžu ti říct, že před 10 lety jsem dostala první výplatu 6000kč, dnes beru 20tis, jsem pořád u jednoho podniku, takže nějaké to šetření začalo až před pár lety. A manžel má tak 16tis. Takže žádné extra výplaty, kdybych teď šla na mateřskou tak bychom to nedostavěli. Ale určitě se dá stavět ještě menší než máme my, a třeba jen přízemí, nebo ten montovaný taky nemusí být tak drahý, ale to my neřešili tak nevím
Odpovědět
Profilova fotka
boomer Ahoj všem, ráda bych znala Váš názor. Je podle Vás reálné postavit patrový RD 4+1 bez garáže, o obytné ploše cca. 90 m2 a užitkové ploše cca. 115 m2, stavěný částečně svépomocí a částečně dodavatelsky za 1.800.000,-? Díky Včera v 11:40 • Odpověz • Pošli IP baraz za mě ano - máme 170m2 obytnou - teda budem mít. prostavěno máme 1 900 000 i s nákupem pozemku za 400 tis. ale není to na žádné velké vyskakování :( Včera v 11:44 • již bydlí v domě • Odpověz boomer já měla na mysli bez ceny pozemku, ale za to s vybavením a to bychom rádi krb + na střechu za 100.000,- fotovoltaické panely trochu se bojím, když vidím na netu u menších baráčku, že jenom cena materiálu bývá kolem 1,5 mega Včera ve 12:13 • Odpověz benjik ono záleží,co budeš počítat jako vybavení. Manžel dělal x let ve stavebnictví,takže si také domek budeme dělat sami,chceme podobné rozměry a jen hrubá stavba bude cca kolem 1 mega. Jako ano je to reálné to za tu tvou sumu postavit,záleží co kde budeš investovat,koupelnu můžeš mít hodně levně,ale taky hodně draze,to samé podlaha,Může tě stít pár tisíc nebo pár desítek tisíc. Atd. Včera ve 13:13 • sní o domě • Odpověz boomer No to si mě moc nepotěšila vždyť to je skoro ta samá cena hrubé stavby jako od firmy Včera ve 13:19 • Odpověz
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem svépomoci stavitelkám :-) holky stavěla jste některá dle typového projektu? většinou je u nich i uvedena cena hrubé stavby a cena klíč, postavili jste to opravu levněji, nebo jste se dostali na stejnou částku?? díky díky za info ;-)
Odpovědět
:-) Taky chceme stavět svépomoci a včera i odhadce řekl že to vždy výjde levněji než firmou,pokud člověk aspoň tomu rozumí :-N projekt máme taky typový a podle rozpočtu ušetříme dost -než na klíč..ale vše ukáže čas. Zrovna řešíme druhou hypotéku,jedna propadla kvůli dlouhému vyřizování,takže i odhad znovu a vše.....snad do 14 dnů začneme =-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@leonik ahoj, my budeme taky podsklepovat,budem stavět ve svahu,chceme maximálně velikost 10x10 m, myslíte holky, do kolika penízku bychom se mohli vejít při stavbě svépomocí?pořád to počítám a bojím se,jestli vůbec dostaneme hypotéku,chtěla bych se vejít do 1,5 mil.,ale nevím,jestli je to v té velikosti,navíc plus sklep, reálný..
Odpovědět
@rammar ahoj, máš IP :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, rammar myslíš patrový RD, včetně sklepa do 1,5? můj typ je, že ne :-( pokud si opravdu nebudete dělat úplně všechno sami (základovku, podlahy, vnitřní omítky, pokládku střechy atd...) taky chceme stavět a docela se bojím, jak to udělat, aby nás to nestálo majland :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@boomer @boomer no jestli jsi to myslela na mne,tak já v tom mám i docela velkou fin.rezervu. jetě nevíme,z čeho by se stavělo,ale ten milion je max. cena. Třeba základovou desku nám tchán vypočítal o víc jak polovinu levnější než přímo od firmy, takže ta bude cca.100-150 tisíc, střecha dalších max.200 i s dřevem a prací, já teda do hrubé počítám i okna a dvéře,což ne každá firma dělá.
Odpovědět
Profilova fotka
@boomer My staveli podle typoveho a na uvedenou cenu jsme se nedostali ani nahodou, postavili jsem o hodne levneji
Odpovědět
Profilova fotka
@rammar Tak to si dovolim rict ze nevejdete
Odpovědět
Ahojky všem, koukám jen samé ženy :-) super. Taky se chystáme na stavbu RD. Poletuji po síti a hledám nápady, rady a zkušenosti. Jsme totíž na úúúúúúúúúplném začátku, máme zatím jen zasíťovaný pozemek.
Odpovědět
@jasminhiel tak to jsme na tom úplně stejně - máme zasíťovaný pozemek a trochu uklizený, ještě mám vyřízené žádosti o existenci sítí, tento týden by nám měl dojít projekt, zařídíme radon, zaměření pozemku a pak dooběháme instituce kam jsme nemohli s žádostí bez projektu (hygiena, hasiči) a pak musíme na čez žádat o připojení. To si myslím, že je prozatím náš nejbližší výhled zařizování. Kde stavíte? My stavíme v ústeckém kraji - Louny, bungalov 13x13 :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
@jasminhiel Ahoj, taky jsme úplně na začátku :-) Čekáme na zasíťování pozemku a vyřízení prvního úvěru :-p Ale to je fakt jenom začátek... to nejhorší vyřizování teprve příjde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak pořád jste na tom líp, my jsme zatím ve fázi koupě pozemku. Už máme jeden vytipovaný, prodává ho sousední obec včetně zasíťování. Problém je v tom, že ty sítě tak ještě udělané nemá. Jsou tak 100 metrů od hranice toho pozemku, takže jsem zvědavá v jakém časovém horizontu ho plánuje zasíťovat. :-( Jinak chceme stavět v Plzeňském kraji, konkrétně v okrese Klatovy. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@martuli hm,taky mám ten dojem,manžel i tatínek jsou stejného názoru.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@boomer myslím,že tu hrubou stavbu zvládneme,samosebou s menší pomocí místní zednické firmy,ale holt materiálu bude třeba fůra,dřevo na střechu taky nebude levný..uvidíme,snad do dvou let začneme,ale je mi jasný,že se stavba díky sklepu a podpěrným zdím dost prodraží..
Odpovědět
Profilova fotka
@rammar a proč chcete sklep? si myslím, že je to zbytečné. Stačí solidní spíž v kuchyni a nějakou technickou místnost. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@boomer sklep bude nutný především kvůli stavbě ve svahu,bez toho to nepůjde,navíc kotelna,sklad na ovoce,garáž,nějakou dílnu pro manžela,to by tam mělo všechno být
Odpovědět
lidicky, myslite, ze jsou realne ceny, ktere jsou tady uvedene u Cipiska 1 a Cipiska 2? Je to nas projektant a cena dodavatelsky se nam hodne libi, ale nevim, jak je to realne...je mi jasne ze zalezi jake dame dvere, podlahy, okna,... http://www.vyleta.cz/rodinneDomky.html
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, i my palnujeme stavbu svepomoci ;-) zatim jeste palnujeme a papirujeme. pozemek dostaneme darem, budeme to vyrizovat koncem mesice, takze notarka,katastr, odhadce a dane. na projektu se pracuje, radon nam uz zmerili.z toho papirovani mam strach ale projektant pracuje rychleji nez sem cekala tak jsemrada :-) jeste se bojim jak dlouho budeme cekat na pripojky, nemate s tim nekdo zkusenosti? na pozemku nejsou ale jsou hned u plotu :D myslite ze se muze zacit stavet i kdyz jeste nejste pripojeny mate na to jen projekt nebo se musi cekat az nam to udelaji?jak dlouho od vyrizovani projektu vam trvalo zacit stavet?
Odpovědět
Profilova fotka
No to by mě taky zajímalo. My jsme na úplném začátku. Pozemek taky dostaneme darem, ale ještě jsme se na to nijak zvášť nedívali. Co je k tomu za potřebí? Jinak projektant přijede dneska na obhlídku, tak se těším. Budu na to sice sama, ale aspoň tatínek mi s tím pomůže. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to koukam ze jsme na tom fakt stejne, taky jsme meli projektanta na obhlidku a byla jsem tam s tatkou pac manzilek byl v praci :Dna prepis jsme sli k notarce, dala jsem ji nase iniciali plus nejakou smlouvu nebo tak, kak ten co ti to daruje prisel k pozemku.no pok to donesem na katastr, az prijde vyjadreni z katastru do 30 dnu musime z odhadem na pozemek na financak aby nam vypocitali dan...snad je to vse, a nebude nam nicchybet :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?