Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my taky plánujeme stavět. :-) Jsme na tom o kousíček dál než kacisekm a aluskaasimon...pozemek už na sebe převedený máme...přítelovi ho daroval jeho otec, takže darovací daň jsme platit nemuseli. Na katastru jim to opravdu trvalo ten měsíc, ani o den dřív. :-| Nechali jsme si udělat projekt...pak jsme zjistili, že by nám to při té velikosti musela stavět firma, tak teď necháváme dělat projekt novej. Do čtrnácti dnů by měl být hotový. Radon už máme. Pak musíme ještě kus pozemku oddělit, přítel ho bude darovat sestře. Takže zase měsíc čekání navíc... :-| No furt tajně doufám, že ještě letos kopneme, tak uvidíme... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus osekali jste nakonec projekt nebo necháváte dělat úplně nový? holky já potřebuju radu :-) kuchyň bude vanilka třešeň, podlaha ještě nevím.. chci marmoleum ale ty barvy se mi nijak nelíbí a vůbec nedokážu vybrat dlažky za linku :-( myslela jsem něco do šeda ale neumím si to představit .. kuchyň jsem si navrhovala sama takže nemám ani žádný 3D projekt ... co myslíte jaká by se hodila barva dlažek?
Odpovědět
Profilova fotka
whiskey: osekali jsme to, ale v zásadě se všechno dělá znova :-| požární zpráva, energetický štítek....naštěstí je to už ale za poloviční cenu. Hned jak ho budu mít v ruce, tak ho sem dám. :-) A co tu dlažbu za linku dát stejnou jako pracovní desku?
Odpovědět
@benjik jak máte velkou základovou desku? my máme 10x15m a vyšla na 150tis, dělali jsme si jí sami s pomocí rad zedníka, který potom s partou dostavěli dům bez střechy, tu jsme si pak dělali sami. Základová deska musí být pořádná, základové pasy silné a hluboké, protože jak si bude barák v budoucnu sedat a pracovat, tak aby to odolalo a drželo, protože se pak už jen s téží aková věc opravuje, takže jsme jí udělali tak, aby jednou naši vnuci či vnučky nemuseli být na nás naštvaní, že to musí složitě opravovat. Vyměření místa stavby musí geodet, pak se postaví lavičky, kdy se provázkama přenese obrys domu a dá se stále kontrolovat, i když jsou vykopané základové pasy a pokračuje se směrem nahoru, aby se někam neujelo. Vykopání základů stálo nějakou tisícovku, potom jsme to dočistili,vysypali dole štěrkem, položili hromosvod, udělali prostupy pro kanalizaci a přívody do domu a objednali jsem si mixy od firmy, obj, jsme ten lepší beton, ono to zase o tolik dražší nebylo.Jak byl beton urvnaný a začínal tvrdnout, zapíchali jsme tam armatury, na které jsme potom stavěli ztracené bednění z KB bloků, aby to bylo provázané a drželo to na sobě (jen prosím pozor, jak tam budetem mít ty armatury, dejte na každou PET lahev !!!, protože je to hrozně nebezpečné jak pro děti, tak pro dospělé, protože je to jako kopí a dá se to lehce přehlédnout!!!!! Potom jsme z vnitřku desky vyvozili ornici a navezli a upěchovali štěrk, na který se položily a provázaly armovací sítě a může se odlejt vršek desky , taky jsme obj. mixy u firmy a zase toho lepšího betonu (při zrání a zasychání kropit, zvláště v teplých měsících, aby to nepopraskalo,.. a tak ta pořádná deska vyšla na 150 tis, ale je taková, že s porovnáním sousedů, jak stavělizákl.desku, mne těší, že jsme nic neodflákli (oni místo upěchování silné rstvy (aspoň20-30 cm) navozili do prostoru desky sutiny, bordel a hlínu a zalili betonem, takže tudy cesta určitě nevede... přeji všem , kdo se pustili nebo pouští do stavby domečku hodně zdaru, síly a píle
Odpovědět
@lennda ahojky, to máte dobrý, že vás deska 10x15 vyšla na 150 tis. to nás na 10 x 14 vyjde jen beton na 150 tis. a to nebudeme mít ztracené bednění a bednit to bude manža z prken, abychom "ušetřili" :-| ale záleží jaký jste měli převýšení...
Odpovědět
Profilova fotka
@lennda my zatím projekt vybíráme,ale cca 9x9,tchán to počítal známému,co bude mít 10x10. Má stavební firmu,i manžel dělá stavařinu přes 15 let,takže jak na to víme. Není to první barák,co se bude stavět. Hlavně oni mají ještě další různé slevy,které člověk,co v tom nedělá nezíská. Já se nedivím,že ty co to mají od firem to mají za tolik,dost udělá práce a navíc když se matroš bere od firmy samotné a ne přímo od dodavatele,tak se to zas zvýší o nějakou marži.
Odpovědět
@mattyna ahoj, my to měli skoro na rovince, rozdíl ve svahu tak 20 cm,takže +-0 beton na budoucí podlahu máme na 2 vrstvách ztraceného bednění z KB bloků, a je to přesná práce, takže se s tím dělá dobře a rychle. Zároveň s horní hranou KB bloků jsme ten nalitý beton uhlazovali do roviny. Nechala jsem si poslat nabídky z betonárek a v žádném případě by se to nedalo umíchat růčo, musí se to odlejt najednou a ve stejné kvalitě. Jaké převýšení máte Vy??
Odpovědět
@lennda my máme na jednu úhlopříčku 180 cm a na druhou tam takový rozdíl není :-(
Odpovědět
Stavěl jsem svépomocí a i když to dopadlo dobře tak to nikomu nedoporučuju! Peníze zaplacené za dobrou firmu se určitě vyplatí a hlavně, nešetřete na projektu!
Odpovědět
@jack_mirek tak projekt je to posledni na cem bych setrila :-D ale promin, podle me je rozdil jestli stavbu udelam dodavatelsky pomoci ruznych firem popr vlastni cinnost nez kdyz zaplatim o 20-30% vic a postavi to firma na klic a jeste zkazi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak nějak, nikde není zaručený, že to firma udělá daleko kvalitněji než když to zmákneme sami s pomocí šikovnýho zedníka a tatínků, kteří si domy postavili vlastníma rukama a stavěli by je znova sami, ty firmy si to nechají taky pěkně zaplatit, a i když je ta práce určitě kolikrát hodně kvalitní, ta cena je až přemrštěná..kdo na to má, at si dům klidně postaí na klíč, ale my rádi přiložíme ruku k dílu a navíc ušetříme za práci, kterou si firmy účtují nekřesťanskými ciframi..
Odpovědět
@rammar souhlasim...ale myslim ze to casto zvladne laik...muj otec dumnikdy nepostavil, ale udelal doma tak krasnou dlazbu a obklady, jaky neudelala ani firma na koupelnu...ta je naopak pekne zmrvila a byla pekelne draha...
Odpovědět
Článek se načítá
Momentálně jsme na vážkách, jestli opravovat starý dům na ne příliš dobrém místě nebo postavit menší u Prahy. Myslíte, že by bylo možné postavit dvoupatrový dům cca 10x10 m + přistavěné 2 garáže, které by byly v podkroví obytné, do 2 mil.????? Kolik by tak vyšla deska, hrubá stavba + ostatní stavební práce, chceme krb, atd.? Děkuji moc za názory!!!! :)
Odpovědět
@lucimia tezko rici... zalezi na vnitrnim vybaveni - obklady, dlazby, podlahy, dvere...jestli bude dum zdeny neb drevostavba...jeslti bude na klic, dodavateksky nebo kombinace dodavatelsky + sami nebo uplne sami. Dala zalezi na strese (palena, betonova, plechova), na oknech, atd atd atd... my mame v planu 7x10m plus 1garaz, podkrovni... strecha palena, zdivo Heluz, okna dvojskla....plovoucky, dlazby, obklady budeme delat sami, elektrinu sami, sadrokartony sami, vymalby sami, zakladova deska skoro sami...a popravde budem radi kdyz to bude za 2mil ale vseobecne, podle me se rekonstrukce stareho domu nevyplati
Odpovědět
@mitote: No právě... Jinak bychom chtěli stavět co nejvíce svépomocně, něco dodavatelsky. Dům by byl zděný, vybírali bychom samozřejmě z toho nejlevnějšího, žádné drahé dveře, ani okna, podlahu zlatý střed, takovou klasiku, jakorát na střeše teda bychom šetřit nechtěli, tu bychom chtěli mít polovalbovou (nad tou garáží), jinak sedlovou, ale taky pálenou. Samozřejmě budem schánět to nejlevnější (blbě jsem napsala že nechceme šetřit na střeše :-D), ale podle nás střecha dělá hlavní ráz domu, tak té povolíme hlavní část financí. Tak, když by se zákl, deska dělala skoro svépomocí, kdyžbychom stavěli třeba z ytongu (to je to co nejvíce znám od Vás, že tím stavíte), střecha průměr, na kolik myslíte že by vyšla hrubá???? Zbytek si tak nějak mužeme dopočítat sami... :) Děkuji moc za odp. :-D
Odpovědět
@lucimia nemam paru :-D ale podle me vyjde levneji i kvalitneji Heluz :-) ale to je vec nazoru...polovalbova nevim, to se vam pekne prodrazi... nam firma rekla mega na hrubou a mega zbytek, ale to jsme resili ze bychom to cele staveli jen s nimi, ale jsou to znami a mame od nich uplne jinou cenu... jinak treba na stresnich oknech bych taky nesetrila.. zalezi co je pro tebe nejlevnejsi a co zlaty stred...ja treba pocitam s dlazbou a obkladama tak do 500Kc za metr a plovoucku do 700KC za metr... ale zase chceme urcite krb a centralni vysavac...
Odpovědět
@mitote: Jo, tak ten Heluz právě neznáme, museli bychom to prozkoumat víc do hloubky, zatím jsme ve stádiu, že ani pořádně nevíme, jestli stavět nebo rekonstruovat.. :-) Navíc skorotchánovci snad i mají v plánu podnikat v tom domě, který jsme prvně chtěli rekonstruovat (přitom nás "nakvindovali", jak já říkám, že tam prostě máme bydlení a nemáme o ničem jiným přemýšlet) a ted zase tohle... |-| Fakt mě naštvali... Takže zatím se neví a než oni se do něčeho rozhoupou a rozhodnou, tak to bychom už možná mohli mít dávno postaveno... :-| No zlatý střed máme podobně jako Vy, co se týče těch podlah, krb chceme taky a nějaky pořádný nejlépe s rozvodem do podlahového topení přes teplovodní vložku, to taky bude dražší no, ale zase ten centrální vysavač - o tom jsem ještě moc nepřemýšlela, ani pořádně nevím jak to funguje a v čem je to dobré (na kolik vyjde?), zase by se mi líbila ta roura z podkroví, kdy se může spustit špinavé prádlo přímo do místnosti, kde pereš (prý to nevyjde moc draho, ale to ještě taky nevím). V podstatě jsem schopna uskromnit se v mých "výmyslech" :) Navíc táta je truhlář, takže by mi udělal kuchyň a všechen nábytek levně. Do koupelen taky neplánujem nijak drahý obkladačky, přijde mi, že dnes jsou hezké už i ty levné, není to jak za doby před 20 lety. :) Jinak zrovna koukám na projekty domů a třeba tady http://www.projektydomu.cz/filtr/kole... my přijde že ty ceny zděných domů na klíč nejsou tak vysoké (cca kolem 3 milionů), takže by se to dalo si myslím do těch 2 mil. No, uvidí se :) Jinak Vy plánujete moc hezký domek, rozměry tak jakorát, koukala jsem že sháníte pozemek, už je něco na obzoru? :)
Odpovědět
@lucimia no central, samostatny vysavac mas garzai nebo technicke mistnosti, vynasis ho takjendou rocne, ve zdech mas trubky co do nej vedou a ty maji vyvody ve zdech, tam jen pripojis hadici a jedes...a ten tah e uzasnej x-) kamaradku stal se vsim vsudy vc rozvodu 80, ja ho mam domlvenej pres kamose za 30 :-) no tak ja kuchyn a nabytek do ceny domu vubec nepociam :-D na obzoru je porad, otazka je, jeslti to uz nekdy vyjde :-D
Odpovědět
@lucimia nevim odkud jsi, ale v brne a okoli se rekonstuekce domu absolutne nevyplati, vzhedem k tomu ze tu sbory na srovnani se zemi sotji kole 2 mega :-D
Odpovědět
@mitote no tak ten vysavač asi ne, budem šetřit každou korunu a stejně budem chtít mít všude spíš dlažbu nebo plovoučku, takže spíš budu vytírat... Ale ještě nevím, co si navymýšlím všechno... :-D Já tak počítám s tím vybavením tak 2,5 mil. Jinak snad bez vybavení ty 2 miliony, ale to se musí propočítat :) Jinak jsme z okolí Sázavska, ten dům, ktery by se rekonstruoval, by byl na půl cestě mezi Jihlavou a Prahou, takže místo nic moc, ale dalo by se a cena rekonstrukce by byla určitě menší než za novostavbu (dům byl přes cca 30 lety komplet rekonstruovan, spíš jde o podlahy, topení...). Navíc by za to by mnohem větší barák, než ten ktery bysme postavili, ale.... no uvidí se, jestli se skorotchánovci rozhoupou do podnikání než dostuduju, v tom případě snad budem stavět... 8-) A co ten Váš pozemek? =-)
Odpovědět
@lucimia a kolik stoji ten stary domek? nevim, porad resime, e tam vic problemu, zitra mam schuzku s mistostarostou, tak uvidime
Odpovědět
@mitote Ten starý domek je náš (jsem zapomněla napsat) :-D , zdědíme ho, zatím je psaný na partnerovi rodiče, ale právě třeba prodat ho nemůžeme, protože by skorotchána asi šlehlo = vyrůstal tam. Mně se tam taky líbí, ale je to blbé, že je to daleko do Prahy za prací (i když je to kousek od D1), já pravděpodobně taky najdu místo až v Praze, jinak to nevidim :-( No takže střídavě se to u nás mění = rekonstrukce / stavba :-D Teď je tu to podnikání, takže jsme závislí na tom, jak se rozhodnou skorotchánovci... Ten pozemek je si těžké vybrat, že? To si taky neumím představit, my jsme koukali že za Prahou se dá i sehnat pozemek do 1 milionu (víc za něj fakt nedáme), jaké jsou ceny kolem Brna? :-(
Odpovědět
@lucimia no uplne stejne, 20km kolem milionu a to jen kdyz to dobre jde...nicmene pokazde na stavebnim uradu narazime na nejyk problem proc nejd estavet
Odpovědět
@mitote :-S FAkt???? A co třeba??? To je teda hrozny.... 8-(
Odpovědět
@mitote do dvou milionů nemáte šanci takový dům postavit ani svépomocí. Dům 10x10 na patro +2 garáže odhaduji tak na 200 m2 užitných ploch? Na klíč, od firmy kde pracuji, počítejte 25 tis za m2 užitné plochy, svépomocí by to šlo okolo 15 tis. Možná by byla ještě reálná cifra kolem 13 tis za metr, ale to už byste opravdu museli vybírat jen to nejlevnější a vše si dělat sami.
Odpovědět
@enmuhan2 to asi neni odpoved pro me, ja chci mensi barak a s jednou garazi...a firma nam ho i na dve mega uz nacenila, ale stavi nam ho znami levneji :-D @lucimia no tak treba ted resime pozemek, ktery ma vlastni prijezdovou cestu o sirce 3m, jenze ppokud se obekt nachazi vice jak 50m od komunikace (tady je to 55m) tak musi byt min 3,5m prijezdovka...tak to ted bdeme resit se sousedem. Dalsi problem je, ze komunikaci i site buduje obec, ale potrebuje od kazdeho kus pozemku, aby mohla rozsirit komunikace tak jak je nutne...no a jedno pako se sprajclo ze nic neda...a vsichni se muzem klouzat.... uvidime co nam jeste rekne mistostarosta
Odpovědět
@enmuhan2 jinak promin, ale takovy dum Astra plus od Gservisu je prodava kolem tri milionu na klic....jsou tu min tri uzivatele co nesetrili a svepomoci postavili za 2mega vc vybaveni... to uz vime vsichni ze ceny na klic jsou sileny a pokud clovek koupi levne material v akci, sezene levne remeslniky a dost si udela sam....tak uspora je obrovska
Odpovědět
@mitote Astra plus má 129,5 m2 užitnou plochu, když vynásobíte 15 tis (jak psala že jde za tuto sumu postavit svépomocí), vychází to svépomocí na ty 2 mil, od firmy + 40-50%, to víme všichni, že firmy musí z něčeho žít a musí mít nějaký zisk, aby fungovaly. Takže chápu všechny, co se rozhodnout z finančních důvodu stavět sami, taky jsem stavěla svépomocí a postavila za půlku, než jsem měla rozpočet z firmy kde pracuji... Jinak Gservis prodává jen projekty a jejich ceny jsou u domů stanoveny pouze orientačně z obestavěného prostoru! Navíc v ceně nejsou vůbec přípojky inženýrských sítí, krb, terénní úpravy, zámkovky atd., atd. http://www.gservis.cz/realizace/ocene...
Odpovědět
@mitote jinak omlouvám se, reagovala jsem na příspěvek někoho jiného..
Odpovědět
@enmuhan2 Asi jsi reagovala na nás. Děkuji moc za odpověď. My jsme to zrovna dneska počítali, a vyšlo nám, že jen samotný dům nás vyjde tak na 2 mil., ty garáže s obytným podkrovím budou +- další 1 mil.. 8-) Tvoje odpověď nás v tom jen utvrdila. Jinak dům bude pouze zatím předběžně kolem 10x10, možná 9x9, nebo 9x10, nebo 8x10, garáže dohromady tak 6 x 6-7 - to se ještě uvidí, až zajdeme za našim známým architektem, tak se to nějak dořeší. Určitě se chceme vejít do 3,5 milionu za celý dům včetně vybavení, jinak si budeme muset půjčit... :-S Těch 15 000/m2 je dobré pro orientaci nás neznalých... 8-), co vše se do té ceny počítá????
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?