Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem :-) , jdu se k vám přidat ;-) . Včera jsme podepsali kupní smlouvu na pozemek, dnes odeslali prodávajícímu peníze a objednali projekt, přes zimu bychom chtěli vyřídit všechny papíry a na jaře začít stavět. Projekt je upravená astraplus z gservisu (viz fotoblog), ještě to budeme s arch dolaďovat, ale žádné zásadní změny už tam nebudou ;-) . Stavět nám bude firma, elekřinu, vodu, střechu a pod. by měli dělat místní. Ke stavění nás přivedly děti - máme 2 malé holky (2,5 roku a 10 měsíční), sice bydlíme v půlce dvojdomku, ale je to tu špatně rozvržené - hodně místností, ale malých a navíc malá zahrada - cca 100 m2 , než vrážet peníze do rekonstrukce, rozhodli jsme se postavit nové a toto prodat (i když se plánujeme stěhovat v létě 2013, předběžného zájemce máme už teď).
Odpovědět
Tak máme cenovou nabídku na cihly. Porothem 199 tis. a konkurenční Heluz 182 tis. Jedná o ceny bez DPH a bez zálohy na palety. Projekt vč. energetického štítku máme na porothem. Tak teď to všechno budeme zvažovat.
Odpovědět
Tak dnes na ČEZu mi spadl úsměv!! Vůbec jsem netušila, že si ohledně eletriky musíme vyřídit vše sami...stavba pilíře, výkopové práce, kabeláž ...no prostě vše!!! To teda čumim...jsem asi naivní, ale myslela jsem že za 12,5tisíce aspoň postaví pilíř:(
Odpovědět
Ale někde jsem tu četla, že když se člověk vejde do 50m od jiné rozvodné skříně, tak to platí distributor na vlastní náklady...
Odpovědět
@selina.j Já už jsem taky myslela, že už mě nic nepřekvapí, ale vždycky se něco najde.......mi teď jen čekáme a netušíme jestli nám to ohlášení dají nebo ne...... :-)
Odpovědět
@vaveva jestli vám schválí ohlášku? Ty jo tak to je krásný...taky bych už chtěla být v tomhle konečném bodě ;-)
Odpovědět
Tak definitivní rozhodnutí, že budem stavět z cihel.....dřevostavba padla.....manžel chce zůstat u "klasiky"
Odpovědět
@ivik3 Až za rok naběhne 20% DPH, tak budou všichni normální lidi stavět hezky z cihel... svépomocí ... řemeslníky budou platit "bez papírů" - prostě jako "za totáče - ale to je našemu "nejlepšímu ministru financí" evidentně jedno, jak už to předvedl u spotřební daně z nafty, kterou platí "kamioňáci" devastující tuzemské silnice raději v zahraničí... A to ten člověk nadává do blbců jiným, místo aby tak činil před zrcadlem :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@lubosk tak ještěže budeme mít postaveno už příští rok ještě za 14%... No a řemeslníci budou taky samozřejmě už teď placeni "bez papírů", jak jinak...
Odpovědět
@vera_vila @ivik3 I onou "svépomocí" bych stavěl raději co nejrychleji, neboť až to tak bude zcela běžné, tak ouřadové společně s našimi nenažranými politiky v návaznosti na již proběhlé zvěrstva s DPH (= spoluručení za jeho doměřený odvod odběratelem) beztak obratem vymyslí, že u staveb "svépomocí" bude po dokončení proveden odhad tržní ceny a z rozdílu mezi odhadem a "papírově" doloženými a včetně 20% DPH již tedy uhrazenými náklady na materiál bude doměřeno ono 20% DPH a k tomu ještě "ušlé" sociální a zdravotní "daň"... ... za což na běžném baráku zinkasují tak 0,5 - 1 mio Kč (tj. cca tři až čtyři průměrné roční platy "normálních lidí" :-() - což je přesně ten důvod, proč bychom teď asi i my stavěli co nejrychleji (než to zavedou) nikoliv dodavatelsky, ale svépomocí, neboť to už se vyplatí vzít si rok neplacené volno a postavit tímto způsobem.
Odpovědět
Profilova fotka
@lubosk No, necháme se překvapit... My máme tak 2/3 baráku firmou a 1/3 si budeme dodělávat "sami", tak uvidíme, jestli vůbec dostaneme hypošku...
Odpovědět
@vera_vila Bacha i na výběr dodavatelské firmy už kvůli onomu "spoluručení" za odvod DPH - ono se už teď před koncem roku asi našli tací, co zaplatili celou dohodnutou cenu předem ještě letos (a to někdy i z hypotéky s tím, že ručili třeba barákem rodičů) ve vidině, že tak před nadcházejícím zvýšení DPH na 14 % ještě něco ušetří. Pokud to ale zaplatili podvodníkům, co pak vesele nechají zkrachovat ono své další aktuálně vytunelované s.r.o. vlastněné oficiálně nějakým bezdomovcem a s (neexistujícím) základním kapitálem 200.000,- Kč - a ani předtím "nestihnou" odvést DPH z takto inkasovaných plateb předem, pak se díky onomu nově zavedenému spoluručení za odvod DPH obávám, že příslušný Finanční úřad pod tlakem páně Kalouska na výběr daní "ber kde ber" může argumentovat, že si oni stavebníci měli své dodavatele-podvodníky sami předem prověřit (zvláště když se jejich "podnikatelsko-podvodnická" historie dá v Obchodním rejstříku nezřídka snadno dohledat) a že tedy mohli a měli předpokládat, že se jedná o podvodníky, na základě čehož pak doměří nešťastnému stavebníkovi i to jím dodavateli již jednou zaplacené, ale dodavatelem bohužel už neodvedené DPH z nepostaveného či nedostavěného domu. A když na opětovné zaplacení DPH - tentokrát do státní kasy (těžko ale říci, kde tomu vládnou větší podvodníci) - už takový člověk prostě nebude mít a se záznamem o již čerpané hypotéce mu pak půjčí leda tak lichváři, dá banka vesele do exekuce zastavenou nemovitost jeho rodičů... ty konce pak už raději ani nedomýšlet:-(... Ono H-System taky kdysi "fungoval" (tj. vybíral obrovské zálohy a zpočátku i stavěl) několik let, než jeho majitel na zálohách vybrané celoživotní úspory jeho klientů podle jeho následného tvrzení u soudu "investoval do svých dalších, bohužel neúspěšných podnikatelských záměrů" - a kdyby si na něj nakonec nedošláply všemocné banky, z nichž taky vycucal nějaké ty stamilionové úvěry i přímo on sám, tak se teď tady tomu chechtá někde na Seychelách a dost dobře možná tu i ještě přes své "bílé koně" z řad bezdomovců nadále vesele "podniká"...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@selina.j 12,5tis platíš poplatek za jistič (500kč za Ampéru) zbytek jak říkáš jde na tvé náklady včetně postavení pilířku natažení kabelu i kdyby to bylo 100m a pak výsledné revize. Bratra přítelkyně to takhle stálo cca 90tis a to samé voda a kalalizace za to dal cca 400tis... to jen tak bokem Ještě že to máme zasíťované tohle bych fakt apsolvovat nechtěl, nejde snad ani o ty peníze, když je levnej pozemek ale o ten čas na uřadech a boj s těma rádoby uředníkama ]-(
Odpovědět
@petrsv1000 No tak díky, to jsi mě moc nepotěšil :( Tak je pravda, že ty peníze holt člověk musí oželet, ale ten "boj" s úředníkama je asi to nejhorší!! Doufám, že dům stavím jen jediný za život, ptz tohle už znova zažít nechci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hurááá, dnes nám došel dopis ze stavebního úřadu že papíry jsou O.K. a začíná běžet řízení o stavebním povolení , stačilo aby projektant přepsal slovo dveře za slovo okno a všechno je v pořádku :-D :-D :-D
Odpovědět
@varo Super, tak další pokrok......
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j omlouvám se , že sem do toho vstupuji, ale koukám jako blázen a nedá mi to nenapsat... =-) . my začali se stavbou letos na jaře, tak snad se podmínky nemohly od té doby tak změnit, ale nám to celé udělali neplatili jsme si sami vůbec nic, zaplatili jsem napřed polovinu té částky a po dokončení prací včetně pilířku druhou polovinu....bylo to tak i ve smlouvě.....a jelikož je pilířek na hranici pozemku, nově se to zapisuje jako věcné břemeno, po zapsání na katastr nám poslali na účet ještě 1000kč.....tak nevím, to by snad mělo být všude stejné, ne??
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Tak bohužel všude stejné to není, pokud nechtějí nebo prostě nemají zájem o připojení tak ti prostě nic nedají a musíš si zřídit přípojku sama na vlastní náklady. Pokud by třeba zasíťovávali dva nebo tři pozemky, pak by mohli něco přispět, ale není to jejich povinost, skrátka pokud nechtěj, tak ti nic nedaj..... buď ráda, že vá ji zřídily, měli jste štěstí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 no to asi ano... mě vůbec nenapadlo, že by to mělo být jinak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ještěže už máme pozemek komplet zasíťovaný, ale to je holt výhoda satelitů :-) My teď čekáme už jenom na vyjádření vodárenské a pak souhlas sousedů a můžeme podávat územní řízení... Akorát se nám to komplikuje s rozpočtem na základovku a dokončovačky pro banku :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila taky čekáme už jen na vodu a jednoho souseda, jinak žádost na ohlášku jsem již podal ať se v tom můžou rejpat a stihnout to do konce roku aby byanka pustila peníze a mohlo se fakturovat se starým DPH, no je to mazec.... Na základovku sem si nechal udělat nabídku tak snad to bude bance stačit....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 No, tak u nás ještě měsíc trvá uzemní řízení a pak za týden je ohláška a banka mi pustí peníze až se stavebním povolením, takže letos už nemáme tak nějak šanci... No, ale tak koncem ledna, začátkem února už snad taky bude vše hotové, aby se mohlo začít pracovat na panelech a mohla se udělat s oblevou základovka... Hlavně dostat tu hypotéku... Ta nás teď dost straší... Nejvíc mě štve, že to nestihneme do konce roku podepsat, abysme měli ještě staré podmínky... No, co už...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila jj doufám, že ohlášku stihnou jinak nám banka taky nepustí peníze, zkoušeli sme to v ČS a sou tam dost přísný, teď máme rozjednáno v hypoteční bance, sice je o malinko větší urok, ale kdyby to vyšlo, byl by to krásnej dárek pod stromeček ;-) no až na to splácení :-| Tak ale můžete zkusit do konce roku zažádat pak by měli měsíc garantovat stejné podmínky a úrok....
Odpovědět
@vera_vila Kde si vyřizujete hyposku vy? Nam nakonec fin. poradce domluvil KB, urok 3,19% (jeste se jedna, jestli by nevysel 3,09%).
Odpovědět
@jptn Tak vám tiše závidím, taky by se mi to takhle líbilo, ale bohužel si asi budeme muset kopat sami...uvidím... Už jsem byla informovaná, že by tam mělo proběhnout nějaký stavební řízení a pak ČEZ posílá vyjádření a projekt. Doufám, že to budeme mít nejpozději do půl roka doma.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j jj ano, to proběhlo, územko, projekt, souhlas sousedů.....ale termín dodrželi skoro na den, já byla úplně překvapená, co to tu čtu..... tak držím palce, at vám to nakonec taky klapne ;-)
Odpovědět
@jptn díky moc, snad to hoši stihnou :)
Odpovědět
dodaz prosím, já mohu žádat o napojení vody a elektřiny až budu mít vruce projekt??? mám v tom dost velký hokej... |-| |-|
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla my jsme si před koupí pozemku od čezu vyžádali vyjádření (vedle je trafo), hned nám k tomu přihodili smlouvu, projekt jsme objednali až poté ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak nám dnes volala advokátka, že má peníze za pozemek na účtě a že to zítra zanese na katastr, jupí :-N . A pan architekt nám udělal taky radost, k projektu jsme si doobjednali výkaz materiálu (abychom nemuseli obcházet stavebníky s celým projektem a abychom je mohli hlídat, aby si nenaúčtovali něco navíc), stojí 6 tisíc, tak nám jen poslal mail, že když jsou ty vánoce, že nám ho dá zadarmo :-. x-) .
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?