Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@petrsv1000 Ano je to tak jak jsi to napsal. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w jo taky se mi zdá nesmysl platit tak nehorázné částky za projekt.....
Odpovědět
Nás stál projekt na motivy jednoho typového 16tis.+radon cca3tis.Cena pěkná, rychlé jednání, spokojenost. Pak ještě přibude něco za stavební dozor.
Odpovědět
@katty.w @petrsv1000 sama som nebola nadšená z ceny, ale zase dom ma všetko čo sme chceli, hladali sme inu variantu 3 mesiace, ale nakoniec sme sa vrátili k tomuto. Oslovila som firmu na SVk a vobec sa mi neozvaly :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Tak nám dneska dorazil papír z vodáren, takže už máme všechna potřebná vyjádření pro podání návrhu na zájení územního řízení... Zkusím to tam dát hned po svátcích, stejně musím ve středu na úřad, tak bych tam hned asi hodila i žádost, abychom koncem ledna měli schválené územko a do týdne je pak stavební povolení. Jupí... Teď ještě dořešit ty peníze... Jinak co se týče cen projektu, tak my máme za projekt včetně usazení, požární zprávy, energetického štítku a ostaních nutných požadavků individuální návrh včetně DPH za cenu nějakých 44 tis.
Odpovědět
@katty.w také jsem se lekla částky za zpracování,ale je tam vše co naše obec a stavební úřad požaduje.....tak si nemyslím, že platím něco navíc!!! nebo jste nikdo z toho nic nepotřebovali vyřizovat nebo mít pro ohlášení stavby??? Zpracování PD pro územní rozhodnutí ve 4 vyhotoveních: Zajištění projekčních podkladů – místní šetření (ověření podkladů) - zaměření výškopisu parcely 1500,- Kč Hydrogeologický průzkum vč. návrhu kapacity zásaků 4000,- Kč Radon 2500,- Kč Zpracování dokumentace pro územní řízení 4000,- Kč · Zpracování PD pro stavební povolení ve 4 vyhotoveních: Stavební část 20000,- Kč Statické posouzení 12000,- Kč Zdravotechnika 1500,- Kč Vytápění 7000,- Kč Vnitřní elektroinstalace (Průvodní zpráva) 1000,- Kč Požárně bezpečnostní řešení 3000,- Kč Vodovodní přípojka 1000,- Kč Elektropřípojka 1000,- Kč ČOV 4500,- Kč Likvidace dešťových vod 1000,- Kč Dokladová část: – zpráva o zapracování závazných stanovisek dotčených orgánů 1500,- Kč Energetický štítek 5000,-kč.... to jsem na nějakých 84.500,- cca a to budu platit za vše jen 68.000,- což je také super.... takže nevím,ale zdá se mi že to vše důležité asi bude.... :-(
Odpovědět
Zajištění projekčních podkladů – místní šetření (ověření podkladů) - zaměření výškopisu parcely 1500,- Kč - *** za tohle jsme nic neplatili ani nevím, co přesně to obnáší...? Hydrogeologický průzkum vč. návrhu kapacity zásaků 4000,- Kč - ***to musíte mít asi kvůli čovky, my čov nemáme takže nám stačí výpočet a zapsání v projektu, že je pozemek sćhopen vsakovat vzniklou vodu Likvidace dešťových vod 1000,- Kč *** v projektu máme zakresleny vsakovací místa - to je tím myšleno? V tom případě jsme to měli jako součást projektu a nic jsme za to zvlášť neplatili. Radon 2500,- Kč - ***máme ho za 1.800,-- Zpracování dokumentace pro územní řízení 4000,- Kč - pokud je to ten papír o pár stránkách, tak ten jsme si vyplnili sami. Zpracování PD pro stavební povolení ve 4 vyhotoveních: Stavební část 20000,- Kč, Statické posouzení 12000,- Kč, Zdravotechnika 1500,- Kč , Vytápění 7000,- Kč, Vnitřní elektroinstalace (Průvodní zpráva) 1000,- Kč, Likvidace dešťových vod 1000,- Kč *** tohle vše je součástí projektu, za které jsme dali celkem 21000,-- Kč Požárně bezpečnostní řešení 3000,- Kč - ***Máme požární zprávu za 2000,-- Vodovodní přípojka 1000,- Kč +Elektropřípojka 1000,- Kč *** umístění přípojek máme jako součást projektu ČOV 4500,- Kč ***nemáme čovku, ale budeme mít vodovodní šachtu, její projekt a také projekt plynu nás bude stát celkem 3500,-- Dokladová část: – zpráva o zapracování závazných stanovisek dotčených orgánů 1500,- Kč - *** ? Energetický štítek 5000,-kč.... *** 3800,-- kč
Odpovědět
@vaveva Tak to je taky moc pěkná cena :-) @dibla Jen jsem napsala, jak jsme to měli my, máme teď papíry na úřadě, tak pak písnu jak jsme dopadli. Všeobecně co projektant to jiná cena, taky jsme jich pár obešli, než jsme se rozhodli. Stavíme svépomocí, takže každá korunka dobrá.
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla No, tak to je hezký... Tak my máme (dle potřeb našeho stavebního úřadu): studie: návrh a náčrty dispozičního uspořádání a vzhledu, půdorysy, schématický řez, pohledy - 2000 (měla jsem v programu vlastní návrh, tak to jen upravili na správnou šířku zdí a příček) územní řízení: situační plán - umístnění na pozemku, schamatické připojení na sítě, kompletace podkladů, průvodní zpráva - 8000 stavební provolení/ohláška: stavební část - průvodní a technická zpráva, půdorysy, řez, základy, skladby stropů, podlah, střechy, pohledy, přílohy - výpis výrobků - 18400 přípojky sítí (pouze z domu k rozvodům na hranici pozemku, bez vnitřků) - 5100 situace - osazení stavby do terénu včetně zaměření - 3500 průkaz energetické náročnosti - 5100 zemědělská příloha pro vynětí ze zem. půdního fondu - 2000 celkem 44100 bez DPH - projekt je součástí ceny díla, takže na něm máme sníženou DPH
Odpovědět
Profilova fotka
tak to je síla co tu tu píšete.... PD máme v ceně domu pak sem akorát zaplatil radon 2880kč, vzal vyjádření z Čezu a VAKu a souhlas sousedů 20.12. podal na úřadě a 23.12. mi volali, že si můžu přijít pro souhlas ;-) Takže na jaře hurá nato :-)
Odpovědět
@petrsv1000 tak to je super.... že to máš v ceně..... @katty.w já si domeček vymyslela.... a po firmě chci postavit jen hrubou stavbu z venčí dokončenou a zbytek je na nás....v PO jdu na stavební úřad..tak uvidím jestli opravdu toto vše bude zapotřebí... s projektantem máme sraz v polovině ledna, takto možná dotéto doby zkrouhnu... teda jestli to půjde...
Odpovědět
@katty.w zaměření výškopisu parcely 1500,- Kč - *** za tohle jsme nic neplatili ani nevím, co přesně to obnáší...? Zaměření pozemku. Polohopis výškopis zájmového území slouží jsko podklad pro projekční činnost při stavbách domů, komunikací, terénních úpravách atd. Výstupem je kresba ve 2D, 3D, vrstevnice, seznam souřadnic a technická zpráva. Polohopis, výškopis se doplní o aktuální snímek katastrální mapy a průběh stávajících inženýrských sítí, které zajistíme od správců jako jsou E.ON, RWE, ČEZ, VAS, BVaK... Orientační cena za zaměření pozemku. Polohopis, výškopis - podklad pro projekt od 2500 Kč. Zakreslení aktuáního snímku katastrální mapy 500 Kč. Zajištění informací a zakreslení průběhu stávající inž. sítě 300 Kč. Pro stanovení přesné ceny je nutné nám sdělit rozsah prováděných prací - výměru zájmového území, informace o tom zda se jedná o intravilán nebo extravilán, zda je terén přehledný nebo zarostlý, název katastrálního území, parcelní číslo. Cena se odvíjí od rozsahu prací a také kvality mapových podkladů pro dané katastrální území a Váš pozemek. tol jsem našla na info netu... :-| budeš to mít asi už u něčeho...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petrsv1000 Tak to se někdo má, když to jde tak rychle... My ještě pořád nevyřídili ty sousedy :-( To nevím, kdy se k tomu dostaneme... Ale budeme muset co nejdřív, protože kromě tohoto už všechny papíry máme... Po novém roce bych to taky už ráda hodila na úřad, jakmile mi projektanti pošlou originální dokumentaci, ať se to pohne... Mají teď asi vánoční dovolenou...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila sousedy neřeš, pošli jim to poštou a na uřad předáš podací lístek, tím je jasné že s tím byly seznámeni a pokud si to nepřevzaly, jejich problém.... :-) nebo máte už tak špatné sousedy? :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 poštou jim to posílat nebudu, mám je 10 minut od baráku... Já od nich totiž potřebuju souhlas se zjednodušeným územním řízením a to výslovný (vlastnoruční podpis) a bohužel na to jen podací lístek nestačí. Problém je akorát v tom, že ani jedni nejsou věčně doma... Jedna sousedka prý lítá věčně někdy po služebních cestách v zahraničí a druhý soused je podnikatel, tak lítá po celé republice za zakázkama... Takže zastihnout je doma je docela zázrak. Ale zkusím to zítra, to by snad doma být mohli, uvidíme.
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila tak to pak jo... mě bylo řečeno na úřadě, že stačí když jim dám jen vědět, výslovný souhlas ani nechtěli.... ale to asi záleží na úřadech.... tak at táí to dopadne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 No, ten borec, co má na starosti oblast v místě naší parcely to bere přesně podle paragrafů, takže jak jeden papír chybí, tak protahuje řízení... No, snad to zmákneme... Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila tak hlavně že ví co chce :-D ne jako ten u nás co vůbec nevěděl co by měl chtít, tak sem něco donesl a stačilo mu to 8-) ale je to s nima někdy o nervy....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 holt úředníci...
Odpovědět
@dibla A obešli jste víc projektantů? Co projektant to jiná cena...
Odpovědět
@dibla Jo a to cos popsala, tak to mi připadá jako zakreslení sítí do pozemku, ...no a to máme součástí projektu... Opravdu se ještě poptejte více projektantů... a hlavně na úřadě, co přesně budou požadovat. Připadá mi, že ten váš projektant si za všechno účtuje. ]-(
Odpovědět
@katty.w účtuje si vše...ale to je už 3 projektant... 1 to měl za 89.0000-...2. chtěl 60.000,-, ale plno věci jako energetický štítek a jiné mu tam chyběli a 3. chce 68.000,- a je tam vše.... tak nevím, jestli mám ještě někoho shánět.... |-|
Odpovědět
@dibla ten 3 ma dobru cenu. Pozri si tému kde sa píše kolko platia za projekty a tieto sumy su tam normálne. ;-) Inak Vám všetkým prajem veľa šťastia do nového roka, nech sa nám darí s domkami x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, do nového roku přeji nám všem aby nám ty naše stavby co nejdříve a bez zbytečných problémů vyrostli !!!
Odpovědět
@womenne no taky si myslím, že u této ceny asi zůstaneme.. počkám si do půlky ledna a pak se uvidí podle smlouvy..
Odpovědět
@dibla Můžu se zeptat co všechno máte od toho projektanta v této ceně? Díky
Odpovědět
@varo krásný a stavební úspěšný rok i tobě!
Odpovědět
@lumiga info jsem ti poslal do IP. tady jsem to již jednou psala, tak ať opět nezaplňuji stránku :-D
Odpovědět
@dibla Děkuji :o)
Odpovědět
@dibla Tak my jsme ten výškopis nemuseli mít, nic takového jsme neměli v dokumentech co se dávali na uřád. Také jsme neměli hydrogeologický průzkum ( ani nevím co to přesně obnáší §, pouze jsme si nechali zjistit radon. Požární jsme měli za 2000Kč, likvidaci dešťových vod máme součástí projektu. A energetický štítek taky nemáme..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?