Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Ahojky tak včera byl u nás jednatel firmy z okolí, aby vytvořil pro náš domeček rozpočet... tak jsem zvědavá, chceme po něm jen hrubou stavbu z venku dodělanou... tak uvidím nakolik to vypočítá.... ;-) moc milí člověk, bylo vidět že své práci rozumí,na vše se ptal a hlavně sám na svých stavbách pracuje... tak jsem zvědavá... Držte palečky aby to bylo OK... a my se mohli do všeho pustit .... :-)
Odpovědět
@ivik3 řešili jsme to taky najednou, ale je to asi vhodné rozdělit, jedna věc je pozemek a druhá je samotná výstavba, podle mě pozemek pak slouží mj i jako garance na samotnou stavbu, v praxi to podle mě znamená to, že pozemkem ručíš hypotéku stavby.. ale je dost možné že se mohu plést.. jinak my jsme pozemek řešili buřinkou a teď máme parcelu v přepisu na katastru, hypotéku na výstavbu máme taky domluvenou, tak že doufáme, že takový 3-4 měsíc příštího roku kopneme do země.. je to na měsíce...
Odpovědět
@jp3nec U nás jiná varianta nehrozí, jinak to nejde :(
Odpovědět
@ivik3 @jp3nec tak pozemek a sítě řešíme přes lišku bez zástavy a od hypoteční bank y bude hypotéka na dům a vybavení,...
Odpovědět
@dibla A jake podminky tam u lisky jsou, ze je to bez zastavy? Diky za info....
Odpovědět
Tak včera přišel manžel od fin. poradce, odhadce nám to udělal přesně tak, jak jsme nechtěli, takže k hypotéce se nám začíná komplikovat cestička, a fin. poradce teď zkouší jinou banku či co......jsem v tom ztracená už teď, číslům nerozumím. Jen doufám, že nám někdo půjčí!!! Já chci bydlet ve svém! Kurnik jak to dělají ostatní????
Odpovědět
Ahoj všem, kteří hodlají stavět. Vyřizování povolení je zážitek, hlavně stavební úřad-ti si dávají fakt na čas. My jsme povolení dostali na konci října a tak jsme letos stihli jen základovou desku. Další pokračování planujeme na jaře 2012.
Odpovědět
@dibla Ahoj, zajímalo by mě jak máte velký dům (kolik zastavěné plochy) a potom ten rozpočet-pro srovnání. Jinak držím palce ať je rozpočet přijatelný.
Odpovědět
@dibla Hydrogeologický průzkum - nám paní na úřadě říkala, že pokud budeme mít v projektu uvedeno, že pozemek je schopen vsakovat vodu + výpočty (návrhy vsakovacích studen), tak ten hydrogeologický průzkum není potřeba. To jen tak pro info, nevím jak je to u vás, ale my jsme tím pádem ušetřili kolem cca 10.000,-- prý tolik ten průzkum stojí. Tak nevím, ještě se na to informujte, ať zbytečně neplatíte. No zítra jdeme na úřad s kompletníma (doufám) papírama, tak snad ten souhlas s ohlášením nebude dlouho trvat...
Odpovědět
@iva13p Tak to jste aspoň stihli tu desku, to je taky dost, my jsme začali s projektantem jednat v březnu a ten zmetek nás 1/2 roku tahal za nos :-|, takže v září neměl skoro ještě ani čárku, tak jsme mu "poděkovali" a vyhledali si jiného a to byl šikula a po cca 2 měsících máme projekt hotový. Na těch úřadech je nejhorší to, že ti nedají do ruky A4 co všechno budou chtít, ne, to se člověk musí 10x ptát a pořád něco nového dokládat. A to je asi důvod proč si tolik lidí najímá někoho kdo jim to vyběhá. Jinak my taky začnem na jaře, snad bude počasí příznivé, ať můžem co nejdřív.
Odpovědět
@katty.w Tak to jste teda měli nervy, že jste 1/2 roku neviděli ani čárku. My jsme v květnu koupili pozemek a papíry na stavební úřad jsme nesli v září. Jinak s těma úřadama máš pravdu. My už stavíme druhý dům. Ten první jsme stavěli v r. 2005 a vůbec s tím nebylo tolik problémů jako teď. Na stavebním úřadě mi taky řekli, že tenkrát ještě platil starý zákon a opravdu to bylo jednodušší.
Odpovědět
@iva13p Nervy to teda byly ]-( Všechno se jen komplikuje a drahne. Pán co nám dělal energetický štítek náročnosti říkal, že je zvědavý, kdo bude stavět za 5 let, že to je čím dál horší. :-| Vy už stavíte 2. domek? To máte na kšeft :-) ;-) nebo vás stavba baví? ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@iva13p Tak jsem četla že první domek byl bungalov, nebyli jste spokojeni? My se totiž zrovna do stavby bungalovu pouštíme...a byl to typový domek?
Odpovědět
@katty.w Rozhodně nestavíme domky na kšeft. První dům byla taková hodně spontální akce. Postupem času jsem zjistili, že jsme spoustu věcí mohli udělat jinak...... A taky pozemek cca 2 000m2 byl ze začátku super, ale pak člověk zjistí, že v létě nedělá nic jného než, že seká trávu a v zimě hází sníh. Teď máme pozemek poloviční a v domku budeme mít větší obytnou plochu. První dům byl bungalov, teď budeme mít i obytné podkroví. Na jaře to prostě musí jít ráz na ráz, ať se můžeme brzo stěhovat a dělat už i zahradu-protože než něco vyroste, tak to taky trvá.
Odpovědět
Ahojte tak my máme v lednu schůzku na úřadě, dúfam že žiadny sused nebude mať namietky :-N
Odpovědět
@iva13p tak dům bude velky 5+kk, užitková plocha 106m2 a zastavěná je 67m2 a rozpočet na stavbu se dovím tento týden..tak pak určo napíšu... @katty.w tak hydro je třeba a stojí 4000,- to už vím... :-| @ivik3 tak na pozemek bude potřeba .... 295.000,-kupní cena pozemku 60.000,- přívod vody cca 5000,- přívod elektřiny... 140.000,- základovka s napojením.... celkem 600.000,- liška ti bez zástavy nemovitosti popř pozemku půjčí do 1/2 miliónu, s 6.1% když je zástava majetku, tak jsou% nižší... a u hypoteční banky máme zbytek čili cca 2 mil a úrok je 3,39% s fixací 3 roky...
Odpovědět
@katty.w Když jsme se do bungalovu stěhovali, tak jsme opouštěli byt 3+1 standartní velikosti. Bungalov byl 4+1 s garáží, děti byli menší a tak jsme byli všichni spokojeni. Takže nic proti bungalovům. Co mi chybělo- jeden pokoj navíc-jako pracovna a pokoj pro návštěvy. A pak taky jsme měli ložnici vedle dětských pokojů-super, když jsou děti malé, ale poslouhej přes zeď puberťáka a jeho kamarády(což nás určitě čeká). Takže teď bude dole obyvák, kuchyň, jídelní kout, pokoj pro návštěvy, komora-tech. místnost, malá koupelna s WC a garáž a nahoře větší koupelna 2 dětské pokoje, ložnice, malá pracovna a šatna. Nad garáží je jenom půda.
Odpovědět
@dibla Předem dík, vidím, že dům je na patro. My také stavíme na patro, jen o malinko větší plochy, tak to potom porovnám.
Odpovědět
@iva13p tak presne na toto ma upozornovali architekt a mm. Doporučovali aby sme oddeleli našu ložnici od dětských. Ja ako mamka si to neviem predstaviť chodiť cez celý obyvák k nim, preto som bola dlho naštvaná že to nieje podla mňa správne,pretože mm aj tak k nim nevstavá. Ale dnes viem že deti budu asi tak do 8-9 rokov spolu a pak sa to rozdelí ak budu chcieť. Máme našu ložnici na jednej strane domu a kluci maju na druhej strane. S mensími upravami :-)
Odpovědět
@iva13p to je jen můj návrh, nyní řeším projektanta a vše co k tomu bude...
Odpovědět
@womenne Tak to jste vyřešili výborně. Určitě to postupem času oceníš a budeš ráda, že jste to tak udělali.
Odpovědět
@dibla Jsi šikovná, že sis to sama vymyslela.
Odpovědět
@ivik3 .. těch bank si možná ještě odzkoušíte.. to dibla: 5ooo,- za elektřinu? to vám utáhne asi jenom ledničku a rádio.. 500kč za každou 1A jističe..
Odpovědět
@iva13p Máš pravdu, že zahradu je třeba zařizovat co nejdříve, taky už máme nasazené tůjky protože pak to roste strašně pomalu, jen co uděláme hrubou stavbu, budeme dále zahradu upravovat, ale teď když nás čeká vjezd těžké techniky na pozemek to ještě nemůžem. A slyšela jsem to už taky hodněkrát, že podruhé už člověk ví, čeho se vyvarovat a postaví si to lépe. My zrovna ložnici vedle dětského máme, ale nevadí mi to, budeme mít obytné podkroví, když budou děti malé, budou spolu dole v dětském pokoji, pak uděláme právě v podkroví místnost, kde může jeden z nich být, pokud bude chtít.
Odpovědět
@jp3nec to je jen přípojka na sloup, jističe v tom ještě nejsou :-D :-D to jsou ceny před stavbou.... hrubý odhad podle elektrikářu, samo když zažádám o připojení, tak to bude i s projektem a vše kolem toho....to bude asi větší cena :-N
Odpovědět
@dibla asi nechápem, ale prípojku k bedni platí ČEZ, ty si platiš elektrorozvadeč, cca 20 000.-
Odpovědět
@womenne to ano,ale jen do 50m od posledního sloupu...a náš pozemek je více jak 50M, :-( jak vody tak i elektřiny...takže ten rozdíl musíme doplatit.....a to by mělo zatím činit 5 tisíc.... teda aspoň takto mi to na Čezu řekli...
Odpovědět
@jp3nec nevím koli bude potřeba jističů, celý dům bude na elektřiny, plyn ani kanalizace tam není... a v budoucnu cca 10 let se ani neplánuje...
Odpovědět
@katty.w Tak to máte dobře promyšlené.
Odpovědět
@dibla a ostatní v blízkosti Ostravy dávam do pozornosti 8-) v lednu http://www.cerna-louka.cz/exhibition.... a pak v březnu http://www.cerna-louka.cz/exhibition....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?