Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
holky, co je to ta ČOVKa ?? :-)
Odpovědět
@varo čistička odpadních vod ;-)
Odpovědět
@womenne tak co ti tedy doporučil... jako topení...?
Odpovědět
@dibla tepelné čerpadlo, dnes nám prišla cenová nabídka se vším všudy 190 000.- je tam už aj rekuperace pekna cena. Tak mm to chce. V TČ je tá nevyhoda že ti po 15 rokoch odíde kompresor čož je pálka jak..... Ale tie ročne poplatky ktoré nám vypočítali su super...
Odpovědět
@womenne aha tak to MM nechce.... už jsen kvůli té ceny...tak to uvidíme.. co bude...
Odpovědět
@womenne proč pálka? Cena výměny kompresoru by měla být cca 30 000,- i s prací. A za to pořídíš plynový kotel (který je po 15ti letech rovněž na výměnu) s velkými obtížemi. Po zkušenostech spousty známých tomu plynovému kotli ani těch 15 let nevěřim
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla ČOV, je povinné ?? po nás to na SÚ nechtěli tak snad nebudeme překvapeni :-p :-p
Odpovědět
@varo na pozemku nemáme kanalizaci a nějak musíme řešit splašky, takže buď ČOV nebo Jímku...
Odpovědět
@cincula @womenne tak mi máme jen elektřinu a vodu, nic jiného na pozemku nemáme, takže vše bude na elektřinu, jen musím vymyslet jaké bude lepší vytápění....Nevím jestli by Nám vrt povolili... známemu dělali dosti velké problémy a prodlužovali vše co mohly... nakonec má vrt,ale podařilo se až na podruhé...tak to to sevším všudy přišlo na 400.000,- a byl z toho dost na nervy. Je pravda že nyní si s topením nedělá hlavu, jen mají postaveno 5 let a kompresor už reklamoval,ale co s ním měl tak to jsem se neptala... Já právě uvažuji na teplovodním vytápěním a radiátory napojené na krb s výměníkem..
Odpovědět
@cincula tak mne hovorili o sume 60 000.- ale tak samozrejme pri plyne a aj pri klasickom topení sa stáva že sa to musí vymeniť, naším párkrat praskol kotol na tuhe palivo, tažke komplet výmena... @dibla TČ+ rekuperace včetně rozvodu + podlahovka + anhydrit cca 380 000.- a ročna platba za topení a ohrev vody máme vypočítanu na cca. 11 800.-. pri vytápění ele. sme to mali na na 24 500.-/rok a v tom ale nieje svietenie a vaření. Takže sme sa rozhodli isť do toho. Ak máte možnosť teď bude v Praze výstava TČ kto má možnosť ísť. my sme cheli ale nemožeme. Si vezmeš projekt a oni ti najlepšie poradia, čo sa vám hodí. prípadne nezávysle pošli dodávateľom poptávku. Projekt a průkaz energ. hod.
Odpovědět
@womenne tak do Prahy to je větší kus od nás....ale zkusím to, přes net a nabídky...jak to bude vycházet.... Jinak kdo Vám dělal propočet plateb a topení??? jako jak víte kolik by jste měli spotřebu??,
Odpovědět
@womenne 60 000 je cena za kompletní výměnu úplně všeho co v tepelném čerpadle vyměnit jde a to fakt nevím co by se muselo stát :) Mnou uvedená přibližná suma je za výměnu kompresoru
Odpovědět
Článek se načítá
@cincula vy ste už menili, či si si zistovala? Záleži aké máš TČ, značka nie? @dibla my sme chceli vedieť, jedna spoločnosť ( pošlem do IP) oni dávaju aj TČ a tam nám to spočítali podla strát my máme 3.2kW . a Průkaz ene. náročnosti chceli na stavebním.
Odpovědět
@womenne aha tak to ještě nevím kolik je strátovost domu... jednání s projektantem je plánován na leden... tak uvidím co doporučí...
Odpovědět
@dibla podla strát sa potom vyberá aj tepelné čerpadlo, takže cena može isť nahoru nebo dolu. Škoda že je ta výstava v Praze, hne´d by som tam šla..
Odpovědět
@womenne neměnili, jedeme od lonského podzimu. Ale zjišťovali a nechali si doložit i reálný cenník případných oprav. Máme země - voda od IVT takže pokud se to liší i podle výrobce tak možná je to i jinak, ale žádné drastické rozdíly to nebudou
Odpovědět
@cincula aha tak dík za rady, tiež by sme si o to požiadali pri objednívke. Možeš mi napísať koľko ste dali vy za TČ + rekuperace? Aké mát straty a koľko platíte mesačne? Díky moc :-)
Odpovědět
rekuperaci nemáme, máme 6kW verzi země- voda, 329 000,- :-S , ztráty domu 4kW (stropy 32cm vaty, zdi 30 Heluz + 15 EPS, podlaha 18 cm EPS, trojskla). Platíme zálohu 2000,- kč/měsíc, ale hodně vracejí (za první rok faktura na elektriku cca 18 000,-, ale ještě nebylo zatepleno a na druhou stranu nebylo úplně vybaveno takže to asi tak nějak zůstane i nadále)
Odpovědět
@cincula dík za info :-) zem - voda chceme aj my., ale asi pasivnu rek., ale tak krásne vám vrátili x-) Tak dnes sme boli na stavebnom, odovzdali sme čovku a do konca prosince sa nám vyjadria, respektívne bude nejaka schůzka, kde sa možu vyjadriť susedia. A tak v lednu to možme dať na životne, kde maju na to 90 dní 8-( 8-( ach jooo a pak do mesiaca nám vydá povolenie k stavbe. inak nás pochválila, že tak dobre pripravene papiere už dáávno nemali 8-) veď to aj trvá, ta čovka nám dáva zabrať :-. :-. :-. Zaplatili sme poplatky a šli domov :-p
Odpovědět
ahojky...tak u nás změny, zjistila jsem že firma, která by měla dělat naši stavbu má jednatele v likvidaci...takže hledám jinou firmu, která umí stavit z Europanelu a je někde poblíž....a která by to zvládla za podobnou cenu, jako originál firma...takže jsem poslala různé nabídky a teď čekám co napíší.... :-S :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla Tak to je blbý... Tak snad se vám brzy podaří nějakou firmu s příznivou cenou najít...
Odpovědět
@dibla To je teda mazec. tak drzim palce, at se brzo najde nahradnik za priznivou cenu!
Odpovědět
@dibla no do prdele to naštve :-S :-S :-S ale ešteže si to zistila pred podpisom zmluvy. Už sa ti niekto ozval? My sme boli v tej banke, a popravde som rozčarovana, lebo poradca nám je schopny vybaviť lepšie uroky ako nám ponukli oni. Tak to nechápem, pritom je to rovnaka banka =-) No musíme si to riadne premyslieť, on nám radil do konca roka, odpísať zmluvu, ale hneď od podpisu beži fixace a to sa mi nepáči. A hlavne nechcem hypo, pokial nemám stavebko, obávam sa komplikaci, známy čo tam už bývaju vybavovali skoro 2 roky. vy ste ako na tom?
Odpovědět
:-) Ahojte, po trošku delší odmlce se opět zapojuji do diskuze, my už snad budeme mít příští víkend projekt hotový a pak chcem urychleně dát ohlášení stavby na úřad ke schválení, snad to klapne :-. Teď v pondělí jdem na policii s formulářem ohledně sjezdu na náš pozemek z obecní komunikace, tak snad to tam zvládneme v pohodě :-) @dibla Tak to je dobře, že jsi to zjistila tak brzo, to byla ta firma, která nechtěla dělat rozpočet bez podepsané smlouvy viď, tak to je fakt klika že jste se k ničemu neupsali :-)
Odpovědět
@womenne jj už se mi ozvla firma z Frídku-Místku a cenu má dokonce o 50.000,- nižší..což i to dobré...a pak z Kravař a ta mi cenu na klíč vyčíslila na 2.390.000,- což je jako mazec o 810.000,- víc než originál firma... tak jako nevím, proč... tak chci počkat ještě na další infa a uvidíme... Jinak mi budeme brát cílovou čístku ze stavební spořiteny, kde je úrok 4,29% a zbytek bude přes Hypoteční banku tam je úrok 4.14% zatím....ale ještě jsem uvažovala nad Mbankou...ale tam musím osobně, na jejich pobočku....což je v OV... :-|
Odpovědět
@katty.w jj to je ona... navíc jsem zjistila, že pan jednatel si zde založil aktivní fotoalbum a ukazuje jak se staví domeček za mega... ]-( ]-( a navíc jsem v tom nebyla sama, ještě se mi ozvala jedna slečna, která už skoro podepisovala smlouvu a když dala přečíst smlouvu právnikovi,tak byl vyjukaný, že kdyby se cokoliv stalo a nikdo nenese zodpovědnost, jelikož on by byl jen jednatel,ale stavitel by byl někdo jiný...takže by jsi jakoby na něho nemohla...
Odpovědět
Profilova fotka
@mamina24 Tak to máme skoro stejný případ. Taky jsme prodali na jaře byt, koupili pozemek, před měsícem nám přišel typový projekt a stavět budeme z Porothermu a včera jsem si byli vybrat střechu od Tondachu. Taky budeme stavět svépomocí, tak jsem zvědavá, jak rychle to půjde. Všechny papíry jsme už dali dohromady a příští týden to jde na úřad, tak snad vše hladce proběhne a budeme moct na jaře začít.... :-)
Odpovědět
@dibla hoď odkaz na dotyčného. Ta suma je zaujímava, chcete komplet na klíč? MM dokončil rozpočet a fúúúha :-D :-p budeme musieť riadne šetriť, sa to nezda ale ide to riadne hore, k tomu do DPH škoda veľka škoda že sme to nestihli, keď porovnám tie ponuky ktoré sme mali ach jo.
Odpovědět
@womenne http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/m... a tohle měl být náš domeček .. http://www.retail-house.cz/dum.php?id... sice bude ,ale od jiné firmy.-.
Odpovědět
@womenne ne nechceme.... chceme hrubou stavbu uzavřenou a zateplenou.... s napojenými sítěmi a zapuštěnou ČOVkou, zbytek si budeme dělat my...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?