Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne My budeme mít teplovodní podlahovku. Také nás přesvědčovali, že stačí elektrické kabely, ale má to jednu hlavní nevýhodu - nikdy už to nepředěláte a budete závislí na ceně elektřiny. K teplovodní lze připojit elektrokotel, plynový kotel, kotel na pevná paliva atd.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak zase novinka....kupní smlouva na pozemek je rozdělená mezi obci a firmu, co buduje sítě. Ceny jsou rozděleny mezi obec a tu firmu, přičemž to dohromady nedává absolutně částku za m2, jaká byla uvedená...navíc jsou tam podmínky připojení k síti v dalším roce atd....takže to vypadá, že budeme hledat nový pozemek :-( :-( :-(
Odpovědět
@handule No my budeme takčitak závysli sa elek. pretože plyn nechceme. Takže u nás bude všechno na elektrinu, ale budeme mať krb s vyměníkem. @verisek.s tak to ma mrzí :-( konečná cena pozek je aká?
Odpovědět
@verisek.s Ach jo, to jsou starosti :( Tak drzim palecky, at to dobre dopadne a jestli budete hledat dal, tak at uz bez problemu!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@handule jj, máme to stejně... A uvažovali jsme taky tak, že sice to teď bude dražší, ale kdykoliv pak můžu přejít na jiný zdroj vytápění...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila Přesně tak a kdo ví, co bude za deset, dvacet let - technologie jdou dopředu a jednou si na to připojíme třeba perpetuum mobile :-D
Odpovědět
@handule @vera_vila a nestačí ako druha možnosť krb? ste mi nasadili brouka do hlavy :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne Já mám krb jen jako doplňkové vytápění, kdyby náhodou elektřina vypadla... Protože nemám les, abych mohla ten krb "krmit"... Ale taky jsem původně uvažovala jen o elektrických kabelech, protože je to levnější, ale naznala jsem, že kdyby náhodou elektřina rapidně vzrostla (a to prý od nového roku má vystoupit až o 35%) a už se to nevyplatilo ani na ty zvýhodněné tarify, které ČEZ nabízí při hlavním zdroji vytápění elektřinou, tak můžu přepnout na kotel na tuhý paliva, ty vyjdou nejlevněji, a budu mít vyřešeno... Takže radši teď investuju trochu víc (ono to zase tolik není), ale budu vědět, že v budocnu mám ještě nějakou alternativu, jak tu vodu v těch kabelech vyhřívat... Dokonce se dají doplňkově použít i solární panely, pokud na ně někdy budeme mít :-)
Odpovědět
@vera_vila no toho sa obávam najviac - zdražovanie. Máme vypočítane všetke možnosti na vytápění, ešte niesme na 100% rozhodnuty.
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne No, tomu se asi nikdo nevyhne... Lepší už to nebude, jen horší... Taťka mi pořád rozmlouvá tu elektřinu, že mám jít radši do plynu, ale jen ta plynová přípojka s kotlem prý vyjdou na 50 tis. minimálně... Což se nám zrovna moc nehodí... No, budeme mít v domě udělané zaslepené otvory na případné budoucí připojení plynu, ale zatím vede ta elektřina... Snažila jsem se ten domek navrhnout tak, aby byl aspoň v nízkoenergetickém standardu, tak snad i něco ušetříme...
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne @vera_vila My budeme mít taky nízkoenergetický a pořizujeme tep. čerpadlo, takže také topení elektřinou a krb ani plyn mít nebudeme. Uvažujeme, že si pořídíme do obýváku krb na biolíh, ale to bude opravdu jen doplněk, nepředpokládáme, že by se v něm nějak extra topilo (ono to ani na hlavní topení není určeno). Plyn jsme zamítli - chtěli za přípojku 60 tis., tak to se asi zbláznili... :-| Ale kdybychom se pro něj v budoucnu rozhodli, tak máme taky pripraveny prostupy na případné připojení. A ještě k těm elektrickým kabelům - oproti teplovodnímu topení sice cenový rozdíl je, ale myslím si, že v porovnání s celkovou investicí do stavby domu už ztrácí na významu. Ono samozřejmě taky záleží na tepelných ztrátách, jaké dům bude mít, u pasivu se topné kabely dávají více, ale to vy asi mít nebudete, když plánujete krb.
Odpovědět
@handule my sa chceme dostať na pasív, TČ sme chceli aj my, ale pri tých stratách ktoré nám vypočítali, sa nam investicia nikdy nevráti. Ale nieje vylučene že sa knemu vrátime :-N , ted nám architekt doporučil jednu značku tak študujeme o tom viac. Krb nemusíme mať ale to je naša podmienka, ktorej sa nevzdáme x-) Nám ide plyn po hranici pozemku, takže s prípojkou by problém nebol, ale ako píše len za prípojku 60 litrov, a ja som proti nemu, nechcem ho mať v dome.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@handule @womenne Tak my máme krb taky spíš jen jako takový doplněk, ne ani tak na topení, jako spíš pro ten pocit domova a tak... Je to prostě krásný, když se může sednout v zimě ke krbu, dát si čajíček a užívat si to... Takže topení fakt spíš jen hodně vyjímečně, když by fakt vypadla elektřina, tak abysme nezmzrli... Co nám spočítali, tak s tím naším domkem jsme těsně na hranici pasivu... Ale tak uvidíme, až to bude stát. Určitě si necháme udělat energetický štítek a připlatíme si i Blower door test... Nám teda tady vede plyn na hranici pozemku, ale prostě jen výkopy, trubky, kotel - to nám říkali 50 tis. a to mi za to teď nestojí, když bych na tom jen vařila...
Odpovědět
@vera_vila tak hádam sa dostaneme do posivu, ale bude to stavať firma, takže to bude nanich a manželovi ako si ich ustráži. Jo sníh, krb, kafé a já tak na to se teším x-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne @vera_vila Krb je moc příjemný, to jo. Taky jsme zpočátku o něm uvažovali, ale nakonec nás odradila řada faktorů - nepořádek, který kolem krbu vzniká (a ať mi nikdo netvrdí, že ne ;-) ), finanční náklady, které by to znamenalo navíc (krbová vložka, komín - takhle nemáme žádný) a nedostatek místa v obýváku. Také jsme zvažovali kotel na dřevo, ale od toho jsme ustoupili a dali přednost komfortu v podobě čerpadla - stačí nám přes rok dělání dřeva u rodičů :-N . Od TČ nás taky někteří zrazovali, že je to vzhledem ke ztrátám, které budeme mít, zbytečně velká investice, ale uvažujeme zase tím směrem, že ušetříme na elektřině a v porovnání TČ x nějaký kvalitnější kotel (ať už plynový, na peletky atd. + komín + přípojka plynu atd.) jsme téměř na stejných penězích.
Odpovědět
Profilova fotka
@handule Nám krb rozmlouval taťka, že je to k ničemu, když ho nemám čím zásobit, ale těch pár kousků dřeva na zpříjemnění atmosféry se vždycky najdou... Nevím no, když nebudeš počítat přípojku plynu, tak kotel + komín máš investici tak 50 tis., TČ vyjde třikrát dřáž a ta úspora si myslím, že tam sice možná bude, ale ne tak velká, aby se ta investice vrátila... Taky nám ho kdosi doporučoval a když jsem si to pak spočítala, tak jsem to hned zavrhla... Jsme spočítali, že by se nám ta investice vrátila snad až za 30 let a to už tady třeba ani nebudeme...
Odpovědět
Profilova fotka
Chtel jsem se zeptat na vas nazor. Prave jsme ve fazi koupe pozemku - cekame na smlouvu, zitra by mela byt. Mame vybrany vzor domu, podle ktereho bychom chteli stavet: www tečka euroline tečla cz/cz/projekty/rodinne-domy/detail-domu/RD-Vila-1052.html Myslite, ze je realne pres ruzne znamosti apod. vyridit veskere zalezitosti, abychom po zime mohli zacit stavet? Mate nekdo zkusenosti se stavbou v/u Ceskych Budejovic?
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila Je to o preferencích, pro každého je "ideální" jiná varianta - proto taky neexistuje pouze jeden zdroj a typ vytápění, ale je jich tolik :-S . My jsme vycházeli z toho, že plyn = přípojka 60 + nějaký lepší kotel cca 50 + vnější nerez komín, který by se nám líbil taky cca 50, takže v součtu jsme na tom samém co TČ. Další variantou byl kotel na peletky a dřevo, což u nějakého automatu nebo poloautomatu je téměř 100 tis. + zase ten komín a jsme opět na stejné ceně. A protože nechceme krb, tak to je ušetřených dalších x desítek tisíc, které investujeme do TČ. Ale to spíš pro info, co nás vedlo k našemu rozhodnutí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@handule Tak jasně... každý to má jinak... jen jsem řekla, proč my se zase pro čerpadlo nerozhodli :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sicvok Myslím, že by se to mohlo dát stihnout i bez známostí :-) Hlavně všechno dobře načasovat... Známosti to samozřejmě urychlí, to rozhodně... Třeba u nás v Třebíči se to dá stihnout za dva měsíce - od podání žádosti na územní plánování až po vydání stavebního povolení (bez známostí)... Na Královéhradecku to prý borec stihnul za 3 dny, protože měl známosti, měl vše připravené a všechno si oběhal osobně a stál prý nad úředníkem, dokud mu to razítko nedal... Zkušenosti od ČB nemám :-(
Odpovědět
@vera_vila @handule @womenne holky tak já mám na pozemku jen elektřinu a vodu, takže v domě bude vše na elektřinu...musím jen porovnat co bude lepší jestli ČEZ nebo RWE |-| Také plánujeme teplovodní systém... spodní patro mokrý a horní patro suchy typ... plus krb s výměníkem,ale nevím jestli půjde napojit na tento systém popř krb napojím na topná tělesa..... tohle ještě proštudováno nemám,ale asi tak to bude...
Odpovědět
@sicvok wow super dom x-) Hlavne si zisti či ti povolia ten typ strechy, pretože nám prvy dom ktorý sme chceli stavať zamietli. Pokial budeš chciecť ČOVku tak na nu sa čaká 3 mesiace TZV. stavebne povolenie, pak ide ohláška domu, ty máš do 150m2 takže čakacia lhůta je max 3 mesiace nám hovorila že to budeme mať za mesiac ( som zvedavá). Neviem či sa dá Čovka urýchliť pretože to ide cez životné, ale pokial máš aj tam známosť je to velke + pre teba. V reale si myslím že koniec jara je tvoje 8-) :-) Ono fakt zaleží na úrade, nie všade su tak prísny. @vera_vila nám znamy spomínal jeden tip TČ ktorý je za 210 000.- aj s rekuperaci, ale myslím si že tam niesu započítane ostatne veci ako rozvody atď. Keď budem vedieť viac napíšem.
Odpovědět
Dobré ranko, já si normálně připadám jak chlap.... vše kolem domu řeším já, pozemek, ohlášku, Čovku...osázení na pozemek ,projekt...finance...a můj muž... ten mi řekl jen, kde chce mít svůj kutloch, kutilství, kde bude parkovat auto a motorky a jakou chce barvu fasády a obklady a to vše...... =-) =-) =-) =-) nějak ho nezajímá ani dispozice domu,ani jak velké to bude,ani jaká okna.... no na jednu stranu je to lepší, vytvořím si ho přesně podle sebe,ale na druhou stranu tam také bude bydlet a trošku mě vytáčí jeho laksní přistup... :-|
Odpovědět
@dibla To by me taky mrzelo, kdyby k tomu muj manzel pristupoval jako tvuj......A obihani po uradech? Zapoj ho! :)
Odpovědět
No tak dnes zo stavebného nič nebude, máme prisť buduci týždeň :-S Do zajtrajška sa mali vyjadriť či máme všetko ok, či niečo nechýba, zatial nič neprišlo, nič nám nespomínala tak je to asi v poriadku. :-x @dibla tak to ma mrzí, mm ma všetko na starosti, samozrejme sa mu snažím pomáhať, ale inak je všetko na ňom, robí s tym denne tak náš dom sa stratí.....
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla Holka, tak to jsi na tom jako já... Mému chlapovi je to taky jedno, hlavně, že budeme mít domeček...Moje kamarádka mi říká - holka, buď ráda, že ti do toho nekecá, aspoň si ten domeček uděláš přesně podle svých představ... Asi má pravdu... Lepší, než kdybych si nemohla udělat zase vůbec nic... Taky mě to někdy štve, že neřekne svůj názor, že bych třeba chtěla vědět, co si o tom myslí, ale on hlavně, když tam bude mít ložnici a televizi :-D
Odpovědět
@vera_vila @ivik3 @womenne já si myslím, že bude nejvíce komunikovat až se bude dělat projekt, mám vybraný dům,ale kompletně jsem přeměnila projekt, zůlstaly jen přesné výměry, strany a okna... tak uvidím co a jak bude...
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla tak my už projekt máme, návrh jsem taky dělala komplet sama, akorát mi na to řekl - jo, dobrý... tak asi tak... tak uvidíš, třeba budeš mít to štěstí a chlap se taky zapojí....
Odpovědět
@vera_vila Jasne, ze je lepsi, kdyz ti do toho nekeca....ale bydlet tam budete oba ne? Tak trosku iniciativy by nezaskodilo ze? Ale co po nich muzeme chtit :)))))
Odpovědět
Hellou kočky teda my sme spolu prediskutovali všetko od výberu projektu, až po umiestnenie svetiel zásuviek atď. po pravde si neviem predstaviť že by to bolo inak. Jedine čo sa nevieme akotak zhodnuť je výber obkladu do kúpeľne, ale v tom ani ja sama nemám ešte jasno. Teraz mi ukázal novinky tak nás nadchli 2 obklady, ale mne by sa páčili 2 rovnake kúpeľne, je to lepšie si myslím. Inak čo sa týka topenia, tak sme volali s architektom a po véééľmi dlhom telefonáte nám tiež doporučil nedávať tepne kabely, tak už mám v tom miš maš. čím to budeme topiť? :-D :-p Zajedno je výhoda že začíname na jaro, lebo si to možme riadne premyslieť.... Ešte čakáme kedy sa nám ozvu z firmy ktoru sme poptali na TČ, nejak sa neozývaju.... :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?