Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@ivik3 drevostavba neni rychle postavena, trva taky rok...rychle jsou postaveme mozna domy od Rymarova, ale to je taky tak rok od podepsani smlluv, nez probehne konecna specifikace, nez se udela projekt, nez se vyrobi panely, samotne smontovani trva sice dva tydny, ale pred tim to pekne dlouho trva a navic je takovy zajem, ze volny termini davaji snad skoro za rok na montovani domu. Ostatni drevostavby na tom nejsou lepe, take trvaji cca rok. A za tu dobu mas postaveny i cihlovy dum. A pokud je tvuj muz stavar tak to bych nad tim ani nepremyslela, hodne usetrite tim, co si udelate sami, nez kdyby vam drevostavbu stavela firma na klic.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote Za rok taky cihlový dům nepostaví a už vubec ne svépomocí a obíhání papírů ji stejně čeká a u Rýmařova se akorát čeká na výrobu samotného domu, mezitím se postaví a ono to tak akorát dá. Sám to teď řeším, teď se mi dělá projekt, vybíráme interiér, přes zimu vyběhám papíry květn červen deska a o prázdninách stavíme ;-) snad
Odpovědět
@ivik3 mm pracuje v stavebnej firme, takže nam budu stavať oni. Ono ani nejake výhrady voči tomu sme nemali, teda aspoň ja, mm ten chcel stále zděny. Nás tlačil čas, takže aj preto sme nad tým rozmýšlali, pak to ale vyriešili za nás banky ( bez trvalého pobytu sme nič nedostali) takže sme šli do bytu, a keď sme mohli zase uvažovať o stavbe, nejak sme prešli na zděné domčeky. A známy ma úžasny dom, pre ktorý sme sa rozhodli prakticky hned ako sme ho videly pozri moj album. Inak si prečítaj diskuze ohľadom drevostavieb, tie som si prešla všetke, je tam dosť popísane.
Odpovědět
@petrsv1000 no mysoim ze tady na strese je dost lidi co zdeny dum postavili za cca rok, zalezi z ceho stavis, jeslti dum nechavas vymrznout a co vse delas svepomoci, jestli cely dum, nebo jen neco ;-) vzdyt jen hrubou vc strechy mas za mesic hotovou. navic vetsina firem na drevostavby nestavi tak rychle jako Rymarov
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 @mitote my jsme začali stavět v červenci a v prosince následujícího roku jsme bydleli .. a to to bylo jen kvůli nedostatku peněz .. stavěli jsme sami - já, přítel, jeho otec, bratr po víkendech a po práci (od 18.00 a déle ..) takže myslím, že za rok to jde :)
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne ahoj prosim Ta kedy ste ziadali o uver? My sme v stave konzultacii s fin. poradcom a overoval u bank, ci musime mat trvaly pobyt a netreba nam, dokonca ani prechodny, ale ten si radsej vybavime.... Sme obaja Slovaci zijuci v CR... U ktorej bane ste ziadali ak sa smiem pytat? Dik
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote neříkám, že ne, ale když to vezmu od prvního kopnutí ( ať to má cihla i dřevo nastejno) tak málokdo se opravdu do cihly do roka stěhuje. Samozřejmě vyjímky se najdou, když se maká a jde to od ruky a jsou hlavně peníze ;-) Jo hrubá je hned, ale pak se to vleče, rozvody, omítky, podlahy, stropy, okna, fasáda a pkud člověk nemá dobrou souhru řemeslníků tak čas pak utíká jako voda. Ale ve finále to je jedno kdo dřív postaví :-) hlavně, že to sto, že se to zkolauduje a že se v tom dobře bydlí a to je hlavní ;-) A jestli to je cihla nebo dřevo nebo cokoliv jiného.... to se tady bude řešit pořád :-D
Odpovědět
@baraz ja znam hodne pripadu co meli svepomoci za rok postaveno, ze treba jen hrubou delala firma, takze vim, ze to jde ;-) @petrsv1000 to ano pro kazdeho stavebnika je to jinak - drevo cihla. Ja ze zacatku byla silene zamilovana do Novy 101 a chteli jsme ji, pak jsme ale byli ve vzorovem dome a uz to nadseno opadlo, dum jako takovy krasny, ale kdyz byl manzel nahore a ja dole, slysela jsem kazdy krok, kdyz jsme zaklepali do zdi tak to blo fakt vtipny... a navic si chceme co nejvice udelat dami, milionari bohuzel zatim nejsme, tkaze kazda kacka dobra ;-)
Odpovědět
Sami stavet nebudem, manzel ma firmu, takze si na to vezme svoje lidi. Nema cas byt na stavbe a delat to sam :(
Odpovědět
@petrsv1000 Proc bych nemela mit za rok postaveno? Nasi zbourali baracek v breznu a v prosinci jsem se tam stehovala zpatky za svobodna.....Sice se delali jeste dodelavky drobne, ale bydlet se uz dalo....Ty me teda strasis! Na pozdim 2012 se proste stehuju a basta :-D 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 my sme se bavily o stavbě svépomocí od prvního kopnutí do kompletního dodělání včetně fasády a innteriéru, že to v cihle "většina " lidí do roka nedá....
Odpovědět
@petrsv1000 jasny, tak to joooo. Ja na bydleni specham, jsme tu jak v krabicce od sirek, do toho 2lety svist tady poletuje a nema si poradne kde hrat......
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ivik3 a když se chceš příští rok na podzim stěhovat, to už jste tedy začali něco stavět ?
Odpovědět
tak treba takova @duckei sice delala nastavbu ale kompletni a bydlela za 7 mesicu :-) jasne asi ji odpadla zakladovka a strecha, ale jinak delala vse.
Odpovědět
@petrsv1000 Nezacali jsme vubec s nicim, ale optimismus jeste nikomu neuskodil 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 no to ne :-) tak to přeji hodně úspěchu při stavbě ať se do vánoc 2012 nastěhujete ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote ve fotoblogu nic nemá, tak nemůžem posoudit rozsah stavby.... ale jinak doba výstavby, dobrá ;-)
Odpovědět
@osicka pred 2 rokmi sme ho museli mať. Ale aj teraz ti bez trvalého pobytu nedaju napr. zo stavebného alebo z Českej spořitelny, to mi povedali priamo v banke. My si berieme z Komerční banky, maju najlepšie podmienky pre nás. Sa divím že ešte nemáte prechodný, pretože mi sme ho museli mať aj pri zriaďovaní účtu, chceli ho aj dr., a hlavne ho potrebuješ ak stratíš prácu a ideš na úrad práce - od toho sa odvíja podpora - ja som ju nedostala chybali mi 3 dni :-x No a po 5 rokoch prechodného pobytu, možeš požiadať o trvaly pobyt, pokial ma jeden z manželov tuto dobu splnenu, tak druhy rodič može požiadať po 2 rokoch. Niekde ti možna daju úver aj bez trvalého, ale maš prísnejšie podmienky, a väčšie %.
Odpovědět
@ivik3 niesi sama, ja to tiež hovorím že proste buduce vianoce trávime v baráku :-D :-)
Odpovědět
Ahoj, taky se hlásím k těm, kdo začnou na jaře 2012 a když všechno dobře půjde tak na konci 2012 už budou bydlet. No budeme muset... :-) .když to ještě nebude třeba hotový na 100%
Odpovědět
ahojky my jsme začali v březnu, teď čekáme na okna, ale už máme vodu, odpady, izolace stropu, rošty na sádroš, vysekamou elektriku a to vše sami s manželem! jen na věnec jsme měli 4 kamarády. Teď natáhnout el., přes zimu topení, to si teda necháme udělat a na jaře omítky, podlahy atd a v létě se chceme stěhovat. Sice jsme smířený s tím, že to třeba bude ve fázi, že budeme mít koupelnu a jeden pokoj, kuchyň, ale hlavně že tam už budeme a postupně doděláme....jo a máme zděný z ytongu...
Odpovědět
@mattyna Ahoj taky se chystáme stavět z ytongu, jedná známá, to takhle sfoukli od března a v říjnu už to měli k bydlení, tak doufám, že to stihnem taky. Mám obavy z vlhkosti, ale prý to měli jen tu první zimu a pak už dobrý... My teď řešíme výběr oken, firem je spousta, jakou firmu jste vybrali? Dík
Odpovědět
@vaveva jedna kamrádka taky staví z ytongu, staví jí to firma, od března a do měsíce se stěhují...takže pokud na to nebudete sami a zaplatíte firmu, tak to asi zvládnete....my jsme si vybrali eurokna, 3skla a je to přes stavonu, berou dřevěný od isotry...tak uvidíme, snad budou i okna kvalitní :-)
Odpovědět
@mattyna Doufám že to stihneme, máme celkem jednoduchý typ domu, jednoduchou střechu, tak snad nám bude přát štěstí.....u nás jsou zatím ve hře okna dřevohliník, ale zatím chodí nabídka kolem 250-300 tis., takže asi skončíme u plasťáků...
Odpovědět
@vaveva dřevohliník jsem taky koukala, ale fakt drahý, plast jsem moc nechtěla, budou jen dřevěný, doufám, že nějakou dobu vydrží :-)
Odpovědět
Docela by mě zajímalo jak dlouho jste čekali (nebo jak dlouho asi čekat budete) na el. přípojku od ČEZu. Ty od nichž jsme kupovali pozemek jako zasíťovaný s nimi podepsali smlouvu až tento rok v červenci a čez má lhůtu rok, takže ze začátku stavby budeme muset spoléhat na jiný zdroj.....
Odpovědět
@vaveva my už naštětsí přípojku máme, dělalai jsme jí před třema rokama jen na zahradu-asi nás něco osvítilo :-) vím že to trvá k baráku strašně dlouho :-(
Odpovědět
No rozhodně čez nikam nespěchá......asi toho maj hodně :-)
Odpovědět
@vaveva je to děs....právě to různý čekání na něco se pak nasčítá...
Odpovědět
@mattyna To jo no, přes zimu chceme vyběhat povolení a až počasí dovolí, tak začít. V tuhle chvíli tomu, že bychom za rok bydleli nevěřím, ale doufám v to. Spěcháme hlavně kvůli tomu, že platíme i nájem...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?