Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
mno a já se jdu zcivilizovat, oblíct hadrničku a vyrážíme na jednání s novým sousedem - jedni už se stihli za tu dobu rozvést a parcelu prodat ... tak jdu nové chuděrky zasvětit do tajů akce .... doufám že poté neprchne do lesů a cestou tu parcelu radši neprodá :-D a pak na stavbu, aby nám hrábli doprostřed našeho "domu", jestli tam je taky "bájná modrá"
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka :-D :-D :-D ano, puntíkatou zebru, velice trefné!!! Tak to máte také zajímavé zážitky. My máme pozemek rok, za ten rok jsme se stačili rozhádat se sousedkou, která nám na pozemek vypouštěla dešťovou vodu, napřed jsme to s ní 1/4 roku řešili dohodou, pak jsme na ní zavolali stavební úřad, tím nám přislíbila nesouhlas se stavbou, takže ani nevíme, zda budeme moci stavět na ohlášku. Teď tohle pako projektant. Ale my si to prostě vybereme na začátku a potom už nám to v klidu a pohodě jen poroste před očima. :-D Jinak to hlavně taky děláme kvůli dětem. Zatím máme jedno, ale v blízké budoucnosti plánujeme druhé. Máme sice 3+1, ale je nám to tu taky čím dál tím těsnější.
Odpovědět
@linee @kacka_88 Díky za odpověď...okna jsme nejdřív chtěli dřevěná. Přece jenom chci vesnický dům a hodili by se nejvíc. Ale plastový jsou bez další práce..(natírání, atd.) Požární hlásič budeme muset mít, ptz sousedi jsou jen dva a dům mají cca 30 let starý, takže žádný hlásiče mít nemuseli. Je pravda, že tahle věc je taky užitečná. Hromosvod...no to je téma pořád otevřené. Máme dům s podkrovím, tudíž taky žádná extra velká stavba. Bouřky jsem se nikdy nebála, ale co kdyby to nááhodou praštilo zrovna k nám...otázkou zůstává kolik ta "sranda" stojí. Ptz dodatečně bych to mohla nechat udělat kdykoli. Ovšem projektant mi tvrdí, že je to zákonem daný a pokud nebude mít tak nám dům nezkolaudují! To se mi zdá jako pěkná blbost...Taky mi řekl, že požární zprávu nepotřebuju, u nás na stavebním to prý nevyžadují, pokud dodržím tu hranici vzdálenosti od okolních domů...No jsem na to vše zvědavá. Teď musím naskenovat všechny lejstra a začít rozesílat firmy ohledně materiálu. Chci zrovna zkusit i okna, to je sice spíš podzimní záležitost, ale radši dřív abych se z toho stačila vzpamatovat... Dneska to vypadá na krásný sluneční den....Tak stavitelky/é léto/podzim přeji krásný pátek a ještě krásnější slunečný víkend ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem teď volala bejvalýmu, že s projektantem končím, že chci vrátit peníze nebo že ho dám k soudu, ač nemám smlouvu, tak myslím, že bohatě stačí naše e-mailová konverzace a jeho pokladní doklady. Na to hned volal on, že to příští týden bude mít orazítkované a předá nám to. Tak jsem na něj řvala do telefonu, vynadala jsem mu fakt i sprostě a uvidíme. Tak jako tak, jestli to dodá, jdu s tím za někým, aby to zkontroloval, protože se dost obávám, že tam budou chyby ještě někde, kde si to spočítat neumím. No ale konečně jsem upustila páru, vyřvala si hlasivky a je mi líp.
Odpovědět
@selina.j Tak to jsou keci, protoze hromosvod neni ze zakona,a le je to nejaka CNS EN norma. Naopak, pozarni nebo kourovy hlasic je dany vyhlaskou„O technických podmínkách požární ochrany staveb“ (zákon 23/2008 sb. od 1. července 2008. My jsme se projektanta ptali. Rikal, ze delal opravdu hodne projektu skoro vzdy bez hromosvodu a krome jednoho SU s tim urad nemel problem a hromosvod nechtel dodelat. Takze je to opravdu na uvaze kazdeho. My moc na kopci nejsme, jsme nejnizsi budouva v okoli (kolem jsou same patrove stavby). Pozarne-technicka zprava je soucasti ohlasky podobne jako radon nebo energeticky stitek (pokud vim). @keila Gratuluji, jeste bych mu napsala e-mail, ze si proto prijedes v pondeli a pokud to nebude mit, ma smulu ]-( Jinak to opravdu nejde. Pak napis, trpime tu s tebou!!!
Odpovědět
@keila energeticky stitek a radon mas do tydne (max.)
Odpovědět
@keila To netusim, manzel dostal poukazy, ale nevyuzijeme je, tak jsem chtela nabidnout nekomu, kdo je vyuzije:)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee radon už mam a energetický štítek nám také slíbil on. No poslední šance prostě do úterka (říkal, že předá v úterý) a končím! Podniknu proti nemu cokoli, třeba na něj pošlu i finančák, prostě cokoli, aby vrátil prachy, co jsme mu dali. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@linee hele, tu střechu Tondach bych vzala, pokud je to volné, ale do kdy platí?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee vlastně bych vzala i tu slevu 30% na porotherm :-N
Odpovědět
@keila Je to do 31.12. Posli mi do IP adresu a poslu ti to
Odpovědět
@linee Mozno vyuzijes i ten projekt na typovy dum:)))))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@linee díky moc, do IP tedy zasílám adresu
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, které stavíte zděný dům? Máte už nějaké nabídky. Docela by mě zajímalo, kolik si řekli vaše firmy/zedníci za hrubou stavbu - základy, zdi a příčky (bez střechy). Čistě práci bez materiálu. Mně včera jeden zedník řekl za tohle, co píšu, 320 tis.
Odpovědět
@kousinka Úchylku nemáš, kdyby nebylo vás dvou tak by se to asi nehlo.A realitce na tom nezáleželo, chtěli asi jen vytřískat Kč.
Odpovědět
@keila Říká se, že nejsme tak bohatí, abychom si museli kupovat levné věci. V tvém případě se to vyplnilo.Je dobře , že jsi se rozhodla pro nového projektanta,nás projekt byl za 46000 i s radonem, ener. štítkem a požární zprávou.Myslím , že do té částky by jsi se měla vejít.
Odpovědět
@kousinka Držím pěsti v jednání.
Odpovědět
@andreakusa zatím ano... pozemek i s cestou 290tisíc, jsem zvědavá kolik bude stát voda a elektřina.... vše objednává a zařizuje projektant,ale to víš také ho musím hlídat a honit, jinak by to bylo vše ažžžžžžžžžžž buhví kdy.. :-D :-D :-D
Odpovědět
@selina.j Být tebou na stavební zavolám, ale né svým jménem a třeba že budeš stavět ve vedlejší vesnici, zeptej se na ten hromosvod a kolaudaci a na ten požární hlásič. Neříkej ty to věci svým jménem, nebo se na to zaměří.Takto mě to radili zkušení, takto jsem se ptala na záchod v koupelně. A měli pravdu, První otázka při podání ohlášky byla, zda máme záchod mimo koupelnu.
Odpovědět
@keila Správně.Tak se mi líbíš. Měla jsi svatou trpělivost.
Odpovědět
@selina.j tak já dostala dobrej tip od znaleckého posudkáře sodního, který řeší statiky a atd a ten nám z 20 firem zde v čr, doporučil firmy 2.... raději napíšu do IP ať nedělám reklamu :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jojo, dneska jsem konečně řekla všem, co mi leželo v žaludku, trpělivá jsem byla dost dlouho. A je to jen a jen poučení pro samotnou stavbu, s každým bude smlouva, kde bude přesně popsáno, na co se cena vztahuje, datum realizace a penále za prodlení. S nikým už se mazlit nebudu. Peníze dopředu ani náhodou. A jak to nebude makat, tak nazdar, víc nemusí chodit. Doprčic. ]-(
Odpovědět
@keila SVATÁ PRAVDA....ALELŮJA... :-D
Odpovědět
Lidičky také jsme dostaly kuponky na slevy pro stavitele..... 40% sleva na Vekra okna sleva 30% na cihly Porotherm ( nevztahují se na cihly 50hi,36,5Tprofi a 42,5T) sleva 50% na typovou projektovou dokumentaci RD jestli teda někod chcete???? My stavíme dřevostavbu, takže mě se hodí jen Siko a Tondach :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla a kde ty slevy berete?
Odpovědět
@dibla Super, že se někdo přidal. Já jsem tady už udala ten Porotherm a Tondach. My budeme také dřevostavbu, zatím ještě zvažujeme Vekru a Sico, jinak budeme mít plechovou střechu. Jestli nevyužijeme, uvolním i tyto dva:)
Odpovědět
@keila My je máme z Raiffeisenbank, manželovi přišli s výpisem ze stavebka
Odpovědět
Profilova fotka
@linee aha, u Reiffky mám taky stavebko a nic takovýho nedorazilo. Pche.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme tam hypotéku, stavebko, několik účtů a nic nám nepřišlo. To tedy jsou služby.
Odpovědět
@keila @yess99 No, ja myslim,ze to prislo spise s vypovedi:))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?