Hypotéka 20 000 Kč, dá se to vůbec?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny, ráda bych se zeptala jestli je vůbec reálné mít hypotéku skoro 20 000 Kč? Máme s manželem byt v OV, který bychom prodali a koupili bychom si vysněný domek. Byt 3+1/L by se prodal snad za 3000 000, něco máme naspořeno, ale kolem 3500 000 bychom museli vzít hypotéku :-( . Předběžně jsme si počítali, že ta splátka na cca 25 let by byla fakt kolem 20 tisíc. Máme normální příjmy - žádný šlágr, dohromady dáme lehce přes 40 000 a máme dvě děti a školou a školkou povinné, rodičovskou už mám za sebou, tak už budu celý život jen vydělávat, takže se dvěma příjmy už můžeme počítat. Ale děsí mě šíleně výše splátky.... Poradíte? Máte někdo zkušenost? Vysněný dům mi zas nestojí za živoření, chceme žít Děkuju za názory, zkušenosti
Odpovědět
@martii1 to s těmi odvody tak jasné, není, ve sněmovně mnohokrát zamítli to, aby zaměstnanec viděl, kolik za na zaměstnavatel skutečně musí platit, a pokud někdo opravdu není účetní a nerozumí tomu, nedovede si to ani představit, opět citace známého z té stavební firmy: nechal si spočítat, že jeden jeho zaměstnanec, kterému on dává 15 - 20 tisíc čistého (tedy žádných 50 litrů), ho ročně stojí se všemi odvody, školením a zajištěním vůbec jeho práce okolo 500 - 600 tisíc korun
Odpovědět
@slabici no tak si spočítejte, o jak vysoké navýšení se jedná, není to směšování, vzal jsem to jako příklad v situaci, kdy by se nějaký zákazník rozhodoval, komu práci svěří, jestli firmě se zaměstnanci nebo OSVČ, jestli máte nějakou účetní firmu apod., opět mám zkušenost od nás, resp. od člověka, od kterého jsem v roce 2015 kupoval auto, jeho žena pracuje v prestižní účetní kanceláři v HK : je to takto, jak mi říkal: mají volnou pracovní dobu, opravdu kdykoliv mohou odejít apod., ale dává jim měsíčně 13.000,-Kč, to považte, odborná účetní a 13.000,-Kč a tím to končí, na moji otázku, proč to dělá, odpověděl, že mu to tak vyhovuje, že může rozumně vyzvednout dceru ze školy apod., je mu to nevadí, on je tím šéfem fabriky s platem 60.000,-Kč
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin tak naši zákazníci si vybírají firmu se zaměstnanci, většinou k nám utíkají právě od OSVČ, který to bastlí někde na koleni. A pokud někdo pracuje v PRESTIŽNÍ kanceláří, nebere tam minimální mzdu.. Jestli vy vůbec vite jak taková firma vypadá :-)
Odpovědět
@slabici já se rád nechám poučit o věcech, o kterých nerozumím, a říkal mi to tento člověk, a ten nemá důvod mi lhát, prostě je to tak, jak jsem psal, řekl mi, že prostě bere 13.000,-Kč a když se ho jeho žena zeptala na přidání, odpověděl, že k tomu není důvod ? proč ? no protože se zase najde jinej zaměstnanec, který to vezme, vo tom to celý je, a tak je to se vším - kolega mé ženy taky říkal, že jim po snížení platu, což se na ně chystá od nového roku, byť v televizi proběhlo, jak rekatově bude plat zvýšen řidičům autobusů, odejte do Škody Auto, já jsem mu říkal, a co si pomůže, plat přibližně stejný, ale opravdu makat - prostě nemá to smysl, nikdo vám jako normálnímu zaměstnanci peníze nedá,
Odpovědět
@slabici pouze s tou výjimkou, jak pracovala moje žena: tam brali taky těch 13.000,-Kč, ale jeden chlapík obsluhoval nějaký zvláštní lakovací stroj, a ten měl 25.000,-Kč, všichni z firmy skoro odešli, a už tam má pan majitel další, jsou tam 3 měsíce, a když neuvěří slibům o vyšší mzdě než 13.000,-Kč čistého, tak odcházejí, ale tento chlapík chtěl taky víc, a protože je zcela nepostradatelný pro fimu, majitel dal nedříve 35.000,-Kč, potom 40.000,-Kč, pak 50.000,-Kč, a nakonec se dohodli na 65.000,-Kč, čistého, ale ostatní dál berou 13.000,-Kč
Odpovědět
@slabici a jestli jste daňová kancelář, je to logické, protože možná je to i tím, že ručíte za veškeré chyby pojištěním, jestli ne, opravte mě, ale jako daňový poradce by člověk měl, ale garantuji vám, že pokud si budete nechávat malovat dům, určitě to necháte udělat živnostníka a ne firmu se zaměstnanci - pokud jde o střechu, vyšší hodnota a zde opravdu záleží na práci, tam to bude naopak
Odpovědět
@lublin Proc mate tendenci o vsech tvrdit ze necemu nerozumi???? 😀 Delam si danove priznani sama, takze predstavu mam naprosto jasnou...ale tu jsem mela i kdyz to za me delala ucetni....je mi jasne co ted reknete - ze je to risk, delat priznani sama a moje hypoteka je v ohrozeni....
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin budete se divit, ale dům nám stavěla firma na klíč, plátce dph, určitě to nebyl žádný OSVČ. A vymalovat si umíme sami :-) Nábytek aj. většinou taky nakupujeme od firem a většina jich je plátců dph. Vy jste prostě úplně mimo... Ne vždy jde člověk po nejnižších cenách ať už práce nebo zboží, ono se to totiž často nevyplatí
Odpovědět
@martii1 to nedovedu přesně posoudit, ale účetnictví trochu rozumím, risk obrovský by to byl u DPH, ale tam byste to sama ani nezvládla, ani nemohla dělat, protože vše musí být v elektronické formě na předných formulářích, na kódech, + kontrolní hlášení atd. - ale podstatou je, že pokud někdo udělá chybu například tím, že nevím, že obrat je za 12 měsíců, nikoliv za kalendářní rok, za 3 roky na kontrole (u DPH je to ze zákona 10 let), tak mu mohou doměřit milionové penále + pokuty + úroky a je konec - nedaleko od nás se před 2 lety oběsil chlap na zahradě - klasická oběť systému
Odpovědět
@slabici tak čtěte pořádně ,říkám, že vymaluje vám OSVČ, dokonce to děláte sami, je to logické, proč byste utráceli navíc, a dům je snad něco jiného z povahy věci, potřebujete odbornou práci, spolupráci více lidí, osobně bych také nechal dům stavět solidní firmou, jednu v okolí máme než od Karla Švenky s ičem, to jste snad pochopila, jak jsem myslel, a s těmi věcmi je to snad stejné, ne, ale vidíte, malujete si sami, pročpak si nepozvete renomovanou malířskou firmu s 30 zaměstnanci ? protože jako normální lidi nebudete vyhazovat peníze oknem, a je to v pořádku, ale při platech jako v Říši by všichni nechali vydělat všem a vydělali bychom na tom všichni
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin co to zas melete? Daně včetně DPH si může každý udělat sám, stačí mít datovou schránku. Znám spoustu osvc, co to umí :-) A malujeme to proto, že to umíme, ne proto, že nechceme vyhazovat peníze. Zrovna tak jako umíme uklizdt, vařit a spoustu jiných věcí
Odpovědět
@martii1 víte, jste velmi inteligentní žena, tak mi proboha řekněte, proč se zastáváte těch zmrdů z vlády ? copak si neuvědomujete, že jsme pro Říši jen untermensch, že jsme pro ně póvl, že rozprodali v 90-tých lttech náš průmysl a že všichni tito i minulí politici by měli být souzeni za vlastizradu ? umíte si představit, že by nějaký říšský podnik převzala byť úspěšná česká firma ? to by prostě tam nikdo nedovolil
Odpovědět
Článek se načítá
@slabici tak to silně pochybuju, dělám pro jednoho člověka, plátce DPH, opravuje a renovuje řetězy na zakázku pro pily, a říkal, že to není k zvládnutí, zaměstnával účetní, která to také nezvládala, takže si to nechává dělat u nějaké účetní firmy
Odpovědět
@slabici To je cele marne 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin hm a můj příbuzný ajťák si to dělá sám :-) Holt někdo to umí a někdo na to potřebuje bandu pomocníků. Na netu je spousta software, který to za člověka udělá v podstatě sám
Odpovědět
Profilova fotka
@martii1 je, pán zůstal někde v 50tych letech, mele tu o Říši a je úplně mimo..
Odpovědět
@slabici no možná jako ajťák, ale já, byť bývalý účetní, bych to nezvládl, to říkám se vším odpovědností, a to se nepovažuji za hloupého člověka
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin ani se nedivím, že zrovna vy byste kontrolní hlášení nezvládl :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin opět stěžování na zaměstnavatele, jak jsou pro něj zaměstnanci svině, jak jim přidávat nebude (otázka je, co je opravdu pravda) a zaměstnanec, tak chudinka jen trpí, nadává a to je vše...hm...neznám, ani u sebe, ani v okolí (ale tak znovu se opakuji, každý se obklopujejinými lidmi, kamarády, kolegy) Mě je přibližně tolik kolik vám, vystřídala jsem už pár zaměstnání a vždy jsem měla nějaký nástupní plat, zvýšení hned po 3 měsících a pak už to bylo firma od firmy, někde rostli platy automaticky s odpracovanými roky, někde byli odměny dle odvedené práce, ale nikde jsem neměla stejné peníze na začátku nástupu a při odchodu. Teď jsem rok v práci, kde razí teorii spokojený zamstnanec je nejvíc, kdybych vám tu vypisovala vše, co pro nás dělají, tak stejně neuvěříte, že je to u české firmy, v ČR možné...a plat? Opět mi rostl po zkušebce, pak po půl roce, teď po roce si opět řeknu o více...ale vím proč si o to peníze můžu říct, je za mnou kus práce, nestojím s nataženou rukou s výrazem, dej mi, dej zaměstnavateli...a opět se opakuji, o tom to je...makám, makám, dělám víc pro to, aby měl zaměstnavatel ten důvod říct: jo, ona si to zaslouží, tak ji přidáme :-) Jako asistentka se můžu posouvat asi tak jako vaše žena řidička autobusu, mmch. A pokud bych tu byla nespokojená, už mažu dávno pryč...nebrečím, nestěžuji si, ale řeším...pokud je někdo neschopný remcal, vidějíc chybu v zaměstnavateli, státu, ufonech...nepomůže nic, lautr nic :-(
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@lendy1 nic proti tomu, ale podle toho, co píšete, to na těch 50.000,-Kč, určitě zatím nevypadá a ani je nemáte, že ?
Odpovědět
@lublin nevim co to melete zase, asi nejste už hodně dlouho zaměstnanej, kdy byste dostával výplatní pásku, kde musí být uvedena superhrubá mzda (cena práce) tedy čistá mzda + odvody za zamestance + odvody co odvádí zaměstnavatel.. ..takže už je mi aji jasný, že čerpat jakýkoliv peníz, jako účetní je pro vás zapovězeno, když ani nevíte jak to dnes chodí... 8-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin celé prázdniny jsem trávila u dědy na vesnici, takže ano, umím. Ale nemám FF, tím to bude :-)
Odpovědět
@plaintruth na pásce ani, ani být nesmí, částka, kterou za vás odvádí zaměstnavatel na pojištěních, to si laskavě zjistěte, než tady bude povídat něco, co melu, ano zaměstnaný už 16 let nejsem, ale vidím to u své ženy
Odpovědět
@slabici tak to jste výjimka, mnoho lidí neumí naklepat kosu a jen velmi málo kosou opravdu sekat, a dokonce mě někteří přesvědčovali, že jde sekat srpem trávu
Odpovědět
@lublin vy ste fakt ztracenej případ.. :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
@plaintruth já jsem ztracenej případ místo toho, abyste uznala, že prostě částka, kterou zaměstnavatel za sebe vyplácí za zaměstnance být nesmí
Odpovědět
@plaintruth to si totiž pletete s částkou, kterou za sebe platí zaměstnanec, ale pochopitelně administruje zaměstnavatel ze zákona
Odpovědět
@lublin Taky umim naklepat kosu a myslite ze je to dneska k necemu dobre...dneska i pocitacem kravu podojite ... ale jestli mate pocit, ze naklepani kosy vas posune v platove tride nahoru, tak se v tom zdokonalujte .....
Odpovědět
@lublin btw. Výplatní páska musí obsahovat Jméno zaměstnance a název zaměstnavatele Období (měsíc a rok za které je mzda vyplacena) Počet dnů dovolené za příslušný rok, počet dnů dovolené za minulý rok počet dnů vyčerpané dovolené, zůstatek dovolené Tarifní mzdu Úpravu základu daně (nezdanitelnou část základu daně) Počet odpracovaných dnů a hodin, počet odpracovaných svátků, nočních změn a pohotovosti Základní mzdu Náhradu za čerpání dovolené (výpočet z průměrné hodinové mzdy za poslední 3 měsíce) Náhradu za noční směny, svátky (počet odpracovaných hodin přes svátky), pohotovost v soboty a neděle Osobní ohodnocení, prémie a odměny Hrubou mzdu Výpočet odvodů za příslušné pojišťovny placené zaměstnavatelem Výpočet odvodů za příslušné pojišťovny placené zaměstnancem Zálohu na daň ze mzdy Čistou mzdu Srážky ze mzdy (obědy, záloha nebo jiné srážky) Daňový bonus (na každé vyživované dítě žijící s poplatníkem ve společné domácnosti) Cenu práce Částku na účet (čistý příjem - srážky + daňový bonus) ještě pojmy, abyste se v tom vyznal: Co má obsahovat výplatní páska? Každý zaměstnanec,který je u zaměstnavatele v pracovním poměru, má za každou vykonanou práci právo na mzdu. Mzda se vyplácí ve výplatním termínu uvedeném v pracovní smlouvě. Při vyúčtování mzdy je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci výplatní pásku obsahující veškeré údaje týkající se jednotlivých složek mzdy, provedených srážkách a o celkové ceně práce. Základní pojmy na výplatní pásce Tarifní mzda Mzda, kterou má zaměstnanec sjednanou v pracovní smlouvě . Základní mzda Základní mzda je (tarifní mzda / počet pracovních dnů x počet odpracovaných dnů) Hrubá mzda Hrubá mzda je základní mzda + pohyblivá složka (odměny, náhrady za dovolenou, PN) Dílčí základ daně Dílčí základ daně je (hrubá mzda - pojistné uhrazené zaměstnancem) Zdanitelný základ Zdanitelný základ je (dílčí základ daně - odpočitatelná položka, tzv.. Nezdanitelná část základu daně) Záloha na daň Záloha na daň je výše daně z příjmu, kterou hradí zaměstnanec ze svých příjmů Čistá mzda Čistá mzda je (hrubá mzda - pojistné zaplacené zaměstnancem - sražená záloha na daň) Cena práce Cena práce je (hrubá mzda zaměstnance + odvody, které za zaměstnance hradí zaměstnavatel) ..a tím tady už fakt končím, jen se budu koukat a kolikrát za den ucvrnkávat do gatí, že tady můžou být takoví super vzdělaní lidé na holičkách s vystudovanou FF .. i když o tom vlastně pochybuju :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?