Hypotéka 20 000 Kč, dá se to vůbec?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny, ráda bych se zeptala jestli je vůbec reálné mít hypotéku skoro 20 000 Kč? Máme s manželem byt v OV, který bychom prodali a koupili bychom si vysněný domek. Byt 3+1/L by se prodal snad za 3000 000, něco máme naspořeno, ale kolem 3500 000 bychom museli vzít hypotéku :-( . Předběžně jsme si počítali, že ta splátka na cca 25 let by byla fakt kolem 20 tisíc. Máme normální příjmy - žádný šlágr, dohromady dáme lehce přes 40 000 a máme dvě děti a školou a školkou povinné, rodičovskou už mám za sebou, tak už budu celý život jen vydělávat, takže se dvěma příjmy už můžeme počítat. Ale děsí mě šíleně výše splátky.... Poradíte? Máte někdo zkušenost? Vysněný dům mi zas nestojí za živoření, chceme žít Děkuju za názory, zkušenosti
Odpovědět
@martii1 nějak se mi nechce věřit, že nějaká žena vůbec umí naklepat kosu a vůbec kosou sekat, popravdě jsem žádnou takovou v životě nepoznal, a divila byste se, jaké dovednosti dnes různě rozhodují, každá se v životě hodí
Odpovědět
Profilova fotka
Zajímavá diskuse :-D Ve velké části s @lubinem nesouhlasím, ale pravdu má v odvodech za zaměstnance. Abych mohla dát naší zaměstnankyni necelých 23 tis.čistého, vyplajznu přes 40 tis a je úplně jedno, že paní má na pásce hrubou mzdu 30 tis, stejněto jde vše z mé peněženky ;-) A i plátce DPH může být OSVČ :-N Jinak sem volička TOPky a máme hypotéku ;-) Nevím, zda 50 tis. vydělává každý druhý, ale souhlasím s dámami výše, že pokud člověk není spokojený, má s tím něco dělat a ne nadávat na soc.sítích. V roce 2008 jsem nastoupila po škole jako učitelka na 90% úvazek za krásných 11 tis.čistého. Nezaplatila jsem z toho ani nájem. Vydržela jsem půl roku a vzala kramle.
Odpovědět
@plaintruth já vám říkám, že je zákon, který zakazuje, aby zaměstnanec věděl, kolik za něho zaměstnavatel ve skutečnosti platí, prostě to tam není, to vím na 100 %, zaměstnanec to nevidí, zaměstnanec vidí pouze tu částku, kterou si jakoby platí sám za sebe, tedy vidí, kolik zdravotního a sociálního pojištění platí sám, ale nevidí a nesmí vidět, jakou částku zaměstnavatel a garantuji vám, že ani váš zaměstnavatel vám to tam nepíše, protože pokud jo, porušoval by zákon a navíc to zaměstnanci ani k ničemu není
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin taky jsme nikde nepsala, že je mám já, stačí pořádně číst :-)
Odpovědět
@lublin Neverte, vas problem.....myslite si ze jste jako muz nejaky king.....ja naopak znam spoustu holek co to umi, detska leta na vesnici udelaji sve.....
Odpovědět
@lendy1 možná, že máte pravdu, psal mi to někdo jiný, pak ale opravdu trochu nechápu, proč se tohoto systému tolik zastáváte, když pracujete za tak málo peněz
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@martii1 já žádný king nejsem, ale opravdu takovou holku neznám, znám takové, které srpem sekaly kopřivy pro prasata, to jo, ale kosou fakt ne
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@lublin já ale nepracuji za málo peněz, to se pletete, psala jsem, že za 15 tis čistého bych ani nevstala z postele, ne že je mám 8-) Nebudu vám zde vypisovat, kolik beru, ale vejdu se do těch čísel mimo 85% :-D
Odpovědět
@lendy1 to snad napsat můžete, přece se za to nestydíte, jste anonymní, já osobně mám okolo 22.000,-Kč čistého
Odpovědět
To je zase teda přínosná diskuze :-D :-( , že vás to baví.
Odpovědět
Článek se načítá
@lublin Rikate tu nesmysly, dala jsem si tu praci a koukla se na vyplatni pasku jedne nejmenovane instituce, ktera zamestnava 8000 lidi a na pasce je vse od ciste vyplaty, odvod socialni zdravotni az po zaklad dane (coz je cca 2x nez to co prijde jako cista mzda).....ale jestli jak vy nejvyssi tvrdite ze porusuji zakon (coz si nemyslim), tak je to velky prus..... :)
Odpovědět
@martii1 nemůže a není to tam za zaměstnavatele uvedeno, protože to být prostě nemůže a nesmí
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin a proč bych to dělala? Výše svého platu nesděluji nikomu a rozhodně to nebudu dělat na nějakém diskuzním fóru, takový blázen nejsem.
Odpovědět
@lendy1 no vidíte, já se nemám za co stydět, já o sobě rád říkám, i když nerad: jsem takový Dalibor Vrána. bude mi 40, nic nemám, mizerná partie"
Odpovědět
@lublin blbý pro vás je, že ani nepoznáte chlapa od baby ... :-D :-D :-D jinak to zkusím ještě obrázkovou metodou a můžete mi kdyžtak vysvětlit, co znamenají údaje: soc. poj. firma Zdrav. poj. firma Super hrubá mzda
Odpovědět
@lendy1 a teď si zkuste představit, jaké by to bylo, kdybyste měla dvojnásobek, na což máte plné právo i bez těch posunů, tak jako to je v Říši, co všechno byste si koupila navíc, jak lépe by se vám žilo - ale Němci už mají prostě takový zvyk, jak řekl dr. Brod, že oni rozumí jedině síle
Odpovědět
@plaintruth tak to se omlouvám, ale v žádném případě by to být nemělo, nevadí, ale, z té vaší výplaty však nikde 50.000,-Kč není, tak kde tedy jsou ? proč se zastáváte systému, kde máte tak málo peněz ? převedeno to měrnou jednotkou na tehdejší peníze, měla byste zhruba 2.500,-Kčs čistého, tedy jako nížeji postavený dělník, tedy nic moc - o to více mě zaráží, že jako VŠ žena se dokážete takového systému zastávat, je to k zamyšlení - jinak můj příjem je z daňového přiznání, a činí okolo 22.000,-Kč čistého, mám paušál, takže není to tak snadné stanovit, ale takto to asi je
Odpovědět
@plaintruth já jsem vás oslovoval jako ženu, napadlo mě to, i když původně podle přezdívky ne
Odpovědět
@plaintruth a to tam ještě máte dítě, ale klobouk dolů, že jste tak otevřená, super, to oceňuji, nebojte se, z toho stejně nikdo nic udělat nemůže, proto trošku nechápu tu různou anonymitu a podobně mezi lidmi, právě z té neschopnosti domluvit se mezi sebou, z toho právě Říše žije
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin já si ale na nic nestěžuji, já jsem spokojená v zemi, kde žiju, jsem spokojená se svoji prací, se svým platem, mám manžela, který nenosí domu almužnu, tak proč bych si měla zjišťovat, jestli se někde namají lépe a užírat se tím, že támhle mají tolik a tolik? Já nemám jediný důvod a pokud bych tu nebyla spokojená, seberu se a jdu o dům dál. To je ten rozdíl mezi váma a mnou 8-)
Odpovědět
@lublin bože bože bože ..to není moje výplata, je to grafická ukázka systému, který nabízí firma ke zpracování výplat a proč jsem to sem dal jsem psal, tak prosím o reakci na ten příspěvej a ne na fiktivní výplatní pásku...
Odpovědět
@lublin ..jinak já mám na výplatnici odečet za dvě děti.. :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@lublin FIKTIVNI PASKA...co je na tom nejasneho, dva lidi vam tu reknou ze nemate pravdu, ze na vyplani pasce ty udaje jsou a porad melete neco o Risi a ufounech.....
Odpovědět
@martii1 tak se to snažte pochopit, co píšu, a porozumíte, když budete číst pečlivě
Odpovědět
Profilova fotka
@martii1 :-D
Odpovědět
..to fakt už nejde báj.. :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?