Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem ani ještě nestihla dát nějakou vánoční ozdobu na dveře :-o Snad dneska. Jsem moc zvědavá na zprávy od Evy, doufám, že jsou obě v pořádku a třeba půjdou dneska nebo zítra domů.
Odpovědět
Profilova fotka
asi zitra pujdou, kdyz to pujde dobre. Na navstevu nemuzeme, pac tam nesmi deti :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Nojo, děti jsou rizikový faktor :-o Doufám, že je všechno v pořádku. My se o víkendu vrháme na dětský pokojíček. Už máme ve sklepě složenou šatní skříň, ta se musí smontovat (sama asi :-D ) a přidělat světlo. Ještě musím uklidit ten náš bordel a brzy se bude moci Mates stěhovat. Jen to má nějaké nevyrovnané se spaním. Třeba dneska jsme krmili až v půl 6, ale předevčírem v půl 4. Tak jsem zvědavá, jak zvládnu přecházení. A Fatboye objednám po Vánocích, třeba budou nějaké akce. Vrhla jsem se na školu ještě. Právě smolím písemnou práci na poslední předmět, to snad zvládnu tenhle týden. A pak se vrhám na disertaci.
Odpovědět
Profilova fotka
no, prej deti jen na chodbu,ale snad maji holky jit dneska domu,t ak nevim....
Odpovědět
tak už jsme doma ;-) na konci http://evmi.rajce.idnes.cz/Miminko/
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, je kouzelná a moc hezká a už se usmívá :-) A připadne mi, že ti je dost podobná. Jak se daří? Všechno v pohodě? Jak se sžíváte?
Odpovědět
no, je podobná spíše Petrovi myslím, ale to je fuk, prej bude za tejden jiná :-D sžíváme se, ale ještě jsme celé vykulené, obě dvě :-o a špatně papáme, tak jí cpu o 106, no, v tomhle po mamince není :-D kdybych si mohla sednout na zadek, tak by to ale bylo lepší, ovšem, zatím jaski preferuiji stání
Odpovědět
Profilova fotka
No, v tom já měla výhodu, já sedět mohla ;-) Petra nemám tolik okoukaného, tak v ní vidím tebe, no :-) Určitě se rozpapá, takhle maličká potřebuje ještě čas. Kdyžtak doporučuju tu odsávačku, ať se ti pěkně dělá mlíko.
Odpovědět
Profilova fotka
A chtěla jsem zeptat, to si tě tam nechali rovnou na kontrole v pátek nebo jak?
Odpovědět
Ahoj Evi, Amalka je nadherna. Vidim v ni tebe - hlavne na te ruzove fotecce, ale i kdyz Petra neznam, ,tak jsem ho videla na fotkach, a mala je take po nem. Ony ty holciny jsou proste po tatovi. Je mi jasne, ze jsi ted trochu vykulena, ale ono se to podda. Ty prvni dny byly desne, hlavne kvuli tomu, ze si clovek nemohl poradne sednout a kojeni take nebylo uplne skvele... tak at krasne roste!!! Je uzasna... Dneska jsme podepsali kupni smlouvu na bytik, tak se budeme opet stehovat. Takze budu muset opet zarizovat, kupovat a prestavovat. Ale porad lepsi nez porad platit najem.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jeee,, miminko, je krasna, vidim v ni oba dva :-) neco nam k tomu pak napis, az budes mit chvilku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dasho, gratuluju k bytu a fakt závidím. Až tu zase bude psát o těch bazénech a kolik máte metrů :-) Mně právě opravili tu skříň od Woodface, opravdu tu boční stěnu museli zkrátit o 1cm. Teda teď jsem je poprosila, ať tam nechají trochu vůli a asi 5mm je jen zakitovaných a to pruží, kdyby se měl ještě barák hýbat. Nic nechtěli, nic jsem nepodepisovalal, tak snad už nám nemůžou nic naúčtovat :-p Už se s Matýskem moc těšíme, až Amálku uvidíme, po Novém roce se musíme nějak domluvit.
Odpovědět
Článek se načítá
ahoj holky, krmení je tedy masakr, malá nechce sát z prsu, takže odsávám mlíko a krmím jí stříkačkou každé dvě hodiny a trvá to hodinu, tak jsem vyřízená, v té hodině co mi zbyde na spánek, odstříkání mlíka, jídlo, praní a tak se sem fakt nedostanu, mám tu mamku, moc pomáhá, ale i tak je to náročný. Chci ale vytrvat, aby zesílila a rozjedla se, nechci jí zatím dávat flašku, dokrmujeme i UM, ale taky ze skříkačky byla tu laktační poradkyně a přijde i dnes, tak uvidíme, musím jí zkoušet dávat na prso, aby se chytla, zatím ale místo toho pláče :-( Baru: ne, v ten pátek jsme k ránu jeli sami, neb začaly kontrakce a ukapávala plodová voda ;-) napíšu pak víc, jen až to půjde ale u mudry v pořádku, krásná zdravá holčička, snad zas za týden něco nabereme, ještě nemáme zpět porodní váhu
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Evi, tak to nejak vydrzte, urcite to neni jednoduchy teda, potvurka mrnava nechce papat z prsa, to je teda pech. Jesteze tam mas mamku, to je dobry. to jste jeli v patek k ranu a porodila jsi az v 17h? ufff, tak to teda nebylo zrovna kratky, jsi moc statecna. drz se a pohlad za nas malinkou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, taky držím palce, ať se Amálka rozsaje. Vždyť co může mít lepšího jak od mámy. To naštěstí ten můj chlap nad prsem neváhal. To je fajn, že máš mámu na pomoc a taky ty laktační poradkyně jsou dobré, že to teďka takhle funguje. Našim mámám s tímhle nikdo neporadil. Tak to ještě, že jsi pořídila tu odsávačku. Měla jsem taky kolegyni, co to měla podobné. Malý měl rozštěp rtu, tak nemohl sát a ona několik měsíců jela non-stop odsávání. A flašku fakt nedávej, já jí začala dávat Matesovi až v 5. měsíci na dokrmení odsátým mlékem a večer mi prso skoro nechce a jen co zahlídne flašku, už se po ní sápe. A to jsem si myslela, že v 5. měsíci ho už lahvička nerozhází. Ale zase je nejdůležitější, že je jinak v pořádku a nějak jíst prostě bude, ať to dopadne jakkoliv. A Mates měl porodní váhu zpátky až v 3. týdnu, takže ještě má čas.
Odpovědět
Kristi: no, přijeli jsme v 5:40 a narodila se 17:02, ale nebylo to nijak hrozný ta doba, ona jak kapala voda, tak jsme museli jet, ale tam jsem stejně čekala na pokoji, až se otevřu víc.................. rodit jsme šli cca v 13-14............ pak jsem ted aúpěla do těch 17, ale důležitý je, že je venku já ještě ani pořádně nechodím, ani nesedím, ale zlepšuje se to jste kdykoliv vítané na návštěvu, i když tady máme chaos, bordel a pořád krmíme :-D Baru: říkají, že se rozsaje, jen co získá sílu větší............. zatím je důležitý, že jsme začaly papat, předtím ani moc jíst něchtěla, teď už je vidět, že to jde lépe............ no dneska už i malinko prso chytla, i když jen tak "naoko", Ale zkoušíme, odsáváme, krmíme, nespíme......... Jen teda je těžké krmit každé dvě hodiny hodinu, to si ani neodpočinu. Ale pomáhá mamka, Petr v noci, zvládneme to. Flaška se zatím nekoná, musíme vytrvat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, to mi je jasné, že to musí být záhul, ale věřím, že to překonáte obě. Mně zase zpočátku Mates pil hrozně pomalu, sice pil sám, ale taky neměl moc sílu a tah, tak jsme krmili přes 45 minut. No, zatím tě nechci rozhazovat nějakými návštěvami, musíš se věnovat hlavně malé a ve volných chvilkách odpočívat. Ale kdybychom mohli nějak pomoct, třeba donést jídlo nebo tak, určitě neváhej říci.
Odpovědět
Profilova fotka
sakra, kde mam fotku?
Odpovědět
Profilova fotka
toz jsem si dala novou, no.....
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, nová stránka a fotky zmizely. Taky jsem jí musela nahrávat znovu. Dobrá fotka. Uff, my dneska měli návštěvu a Mates se tu se sestřenicí pěkně mydlili. Adélka už se plazí, tak Mates neměl moc šance :-D Sebrala mu všechny hračky a musel se dost snažit, aby něco ukořistil.
Odpovědět
Profilova fotka
takze litej boj, jo? to musela byt sranda. mia uz konecne spi, fakt celej vikend zlobila, potvora jedna.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, sranda byla. Je to užasné, jak ty mimina už spolu komunikují a jak na sebe reagují. Nechápu takové ty psychologické moudra typu, že děti do 3 let ostatní děti nevnímají a hrajou si samostatně. Když vidím, jak se šestiměsíční mimina hned "ošáhavají" a podávají si hračky, tak mi to příjde jako blbost. Jé a dostala jsem k svátku hrnec od WMF - teda je takový malý rendlíček na Matesovu zeleninu, ale je fakt parádní. Obávám se, že Tescomu už chtít nebudu :-p
Odpovědět
Profilova fotka
co je WMF? to neznam, ani jsem neslysela =-) deti jsou super, ja Miu nechala dneska na Flore v koutku, krasne si tam hrala s detmi, prisla jsem pro ni a sedela mezi dalsima 7 a cumeli na Toma a Jerryho
Odpovědět
Profilova fotka
Kukni tady http://www.wmf.com/ Máme od nich příbory, co jsme dostali jako svatební dar a teďka ten hrnec, fakt skvělé.
Odpovědět
Profilova fotka
hezky veci teda, to se tady da koupit nekde?
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, dá, mají to v prodejnách Arkáda, jsou v Letňanech, ale určitě ještě i jinde, jen já chodím do těch Letňan. Taky je mají ve Vecchia Bottega. A na ty hrnce teď mají akci v Intersparu za věrnostní body.
Odpovědět
ahoj holky, kvalitu wmf potvrzuju, jsou parádní, i když drahé........ ale stojí za to, mají je naši a už musím jít, vřeští mi dtíko, které stále ještě nesaje, jen pije ze stříkačky, bože, snad se to zlomí, je to vopruz :-(
Odpovědět
Nahodou jdu kolem a vidim, ze resite WMF. My mame od tehle znacky vic veci (hrnce, panve, nacini, sadu na vino atd.) a fakt jsme maximalne spokojeni. Paradne se to udrzuje, cisti, nechyta se to na dno. Jen ty ceny si musi clovek ohlidat a nakupovat v akcich, protoze to fakt dost stoji :-N
Odpovědět
Profilova fotka
tak az budu porizovat neco noveho, mrknu na to. :-) letime na postu, potrebuju nutne neco poslat
Odpovědět
Ahoj holky: WMF je super, trochu drazsi, ale jak se rika, nejsem tak bohata, abych si mohla kupovat levne veci, ze.... :-D Azi: tak se drz s Amalkou, ono se to urcite podda. Ty prvni tydny jsou fakt desne, ale neboj, bude lip.... :-D Hlavne bud v pohode, zbytek uz nejak dopadne. Baaru: dekuji za gratulace, s bytem to teprve zacne. Proces tu trva asi 3 mesice, ale muze to trvat i dele. Ted jsme zaplatili 10% zalohy, zbytek doplatit do 2 mesicu. No a pak nam teprve daji klice. Uz se tesim, az budeme bydlet ve svem. O vikendu jsme vyndali stromecek a ozdobili. Tak uz tu mame vanocni atmosferu. Je to trochu tezsi s temi 30 stupni venku, ale uz jsem si nejak zvykla. Jinak nas za chvili cekaji 3 lete oslavy, to je hruza jak to uteklo. V nedeli mame narozeninovou party, tak zarizuji, shanim. Vcera jsem objednala dortik. Jeste ze se to zatim u nas tolik neprovozuje, tady je to nutnost. :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?