Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Dobre ranko, Evi...diky za pozvanku, moc se tesime :-) ja nestiham, nic noveho se nedeje. Skrin mi opravili, bylo tam jen vypadly kolecko ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, kolik cca stoji metr toho umeleho kamene? treba ten Solid stone?
Odpovědět
Dášo: 5l bílého Duluxu stojí 999 kč, barevné záleží, jak moc tmavé to je ;-) Nejdražší 2,5kg skoro černá stojí kolem 2,5tis. Ale teda Duluxy prodávají v ČR už spoustu let, co já vím. Malovala jsem Suluxem ještě, než jsem jela do ciziny a to mi bylo asi 22. Jinak Duluxy jsou takovej lepší průměr, když se člověk chce vyřádit, tak mají i lepší barvy, ale to už chce malíře pak. Baru: Aha, tak na tu stěnu jo, já myslela, že to chcete na tu s tím nábytkem. Tak to bych dala tam tmavou a za pohovku světlou. Kristi: záleží na opracování, teda, jaké chceš rohy, jakej dřez atd, montáž, doprava...........ale cca 15tis. za bm.
Odpovědět
Profilova fotka
ufff, to je kua dost teda a jsou naky levnejsi varianty? co ten Solid stone, to je stejny?
Odpovědět
Profilova fotka
Kristi, obávám se, že ty ceny za umělé šutry jsou skoro stejné jako za ten pravý. Po cvičení jsem se zastavila v Říhovi a na radu kamarádky jsem jim zadala atypový konferenčák od Dřevotvaru. Na mě dělají totiž moc veliké a taky se mi moc nelíbí ty nohy, co s k nim standardně jsou. Prý do 2 dnů nakreslí a pošlou kalkulaci.
Odpovědět
kristi: vždyť se ptáš na Solid stone, ne? Jinak, nejde to říct přesně, páč metr ve skutečnosti stojí celkem málo, ale stojí opracování, dřez, resp. výřez dřezu, doprava, montáž, zaměření......... No a to ti pak dá celkovou cenu, že jo. Když se to pak následně vydělí, tak to dělá cca těch 15 za metr, ale může to bejt i víc, pokud tam jsou složitosti. Já ten Solid stone ale tolik neznám ty ceny, nelíbí se mi, tak jsem to neřešila. Je ale drahej, možná dražší, než přírodní kámen.
Odpovědět
Baru: ten umělej je i dražší Dobrej nápad s tím stolkem. Ty jo, já jsem viděla u sousedky mega stůl konferenční, takovej dobrej 1,5m na 1,5m :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, zas tak velké to tu nemáme :-D I obdélník se hodí víc tvarově k té sedačce. Bude to 80x45cm vysoké 40cm s přihrádkou (na hračky zatím :-D) a nohy jako u TV stolku, jen takové malé puclíky dole.
Odpovědět
:-D :-D :-D to ta přihrádka bude stále vyklizená :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To bude jako garáž nebo hangár, podle typu dopravního prostředku...
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a Evi, nesměj se, za chvíli se Amálka vrhne na ten váš konferenčák :-D
Odpovědět
S tím počítám :-D :-D Ale dám ho pryč, se bojím toho ostrýho rohu, asi. Ona je strašně zvědavá, bych zešílela, že se něco stane. jehe, dneska u jídla vytahovala lžičku z pusinky a místo ní si tam rvala ručičky :-D :-D :-D To byl zase chlívek :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My taky dneska měli chlívek. Mates, když zrovna usoudí, že mu to nechutná, tak si jídlo vyndavá ruka z pusy :-p Fakt lahůdka... My tu teď taky nic nemáme a na ten stolek budeme nejméně 2 měsíce čekat a pak snad už bude Mates ve stoji jistější a bude to v pohodě. Nebo chvilku počká ve sklepě.
Odpovědět
To už bude dobrej, na rohy se kdyžtak něco dá. Ale to naše sklo je pohyblivý,. když by se o něj nějak opřela, tak spadne a rozbilo by se a ještě by se pořezala........... dáme ho asi nahoru a tam stejně nnepoleze po těch schodech.
Odpovědět
Ahojky, tak ten Dulux je u nas docela drahy. Tady vychazi na nejakych 500-600 Kc za 5l. No musi jit s cenou dolu, nebot tady maji Nippon Paint a Jotun a dalsi, takze by se na trhu neuplatnili. No dneska to byl docela zahul. Ale pokoj Belly je vymalovany. Vypada to moc pekne, ale pekne jsme si makli. Tady spise ja, ale manza pomahal az odpoledne. Vubec jsem si nemyslela, ze to bude trvat tak dlouho, zacala jsem asi ve dvanact a zkoncila jsem v 5.30 odpoledne. Ten jeji pokoj je velky a same okno. A byla jsem totalne durch, v tom pokoji bylo tak 30 stupnu. No my tu holt mame vedro... Koukam, ze resite konferencni stolky. Ja jsem ho prozatim vyhodila (byl skleneny a opravdu nebezpecny), ale do noveho bytecku take poridim. Tady je obrovsky vyber a moc to nestoji. Akorat si clovek musi vybrat. Ja bych skleneny nechtela, kdo by se s tim po male porad uklizel. Uz jsme meli jidelni stul ze skla, ted jsem si koupila novy, dreveny. Sklo nikdy vice. No nabytek tu maji nadherny a vyber je siroky. Ceny take dobre, lidi tady kupuji dost, nebot ty baraky a conda jsou proste vetsi, takze se take musi necim zaridit. Holky mejte se, ja jdu koukat na Cougar Town, to je nova soap s Courtney Cox. Je to docela sranda. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sakra, tak do cervence musim vymyslet linku, to je teda mazec uz mame rezervacku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dasho, pane jo, to máš teď pěkný záhul se stěhováním, navíc v takovém horku. Přeji, aby bylo brzy hotovo ;-) Kristi, gratuluju k rezervačce! ;-) Myslíš vymyslet linku už do nového???
Odpovědět
Profilova fotka
joooooo, teda aspon dispozici zakladni, at kdyztak daji trubky nejak jinak atd. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
by se mi to v ramci moznosti libilo nejak takhle
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak to jo. Já už mám taky v hlavě, co všechno bych chtěla jinak. Ostrůvek v kuchyni bych taky ráda, akorát bych tam místo dřezu frkla varný centrum s digestoří.
Odpovědět
Profilova fotka
to ja taky, abych videla, jenze nevim, jak by to slo s odtahem na digestor, potrebuju nutne stavebni dokumentaci. A stejne by to byl jen poloostrov, ale to nevadi, to uz mi je fuk
Odpovědět
odtah natáhneš pod podhledem, do betonu ti to nezalejou podle mě gratuluju k rezervačce ;-)
Odpovědět
Kristi: ja mam takto presne udelanou kuchyn v Praze. Take jsem nakonec zvolila poloostrov a ze stejneho duvodu jsem tam nedala varici stanici, nebot by to vyslo financne mnohem vice a stejne jsem nechtela varit a mit vsechno na protejsim baru zacakane od oleje apod.... Na poloostrove mam drez a mycku, je to super, nebot clovek muze delat vse v kuchyni a koukat na telku. Varici zakladnu mam na stejnem miste, kde jsou na obrazku okna a troubu, lednicku a mikrovlnku mam ve stejnem miste, jako na obrazku. Funguje to genialne, jen ti museji hned v pocatku udelat odpady a elektriku na mycku apod. No a samozrejme tam musi byt voda. Ja jsem potom musela koupit specialni desku, nebot jsem chtela, aby tam bylo misto na sezeni z druhe strany, presne tak, jako je to na obrazku. Jsem si myslela, ze ten umely kamen by mel jit u nas dolu, je to porad zoufale drahe. Tady se da poridit i za 185 RM za bezny metr (coz je asi 1040 Kc), coz je samozrejme cina, ale i v lepsi kvalite jako LG ci Samsung se to pohybuje maximalne jednou tolik. No ja vim, ze k nam se to musi dovezt, ale stejne..... :-( No jdu radit a malovat, clovek se u toho alespon odreaguje. Jdeme na to s kamaradkou, alespon bude legrace. Mozna si u toho otevreme flasticku....No je sice pred polednem, ale inspirace musi byt... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To je zase otázka s tím varným centrem na ostrůvku. Mně se to moc líbí na pohled, ale co se týká praktičnosti, tak taky nevím. Ten bordel kolem vaření atd. Ikdyž je pravda, že teď dlaždičky za varnou deskou nijak zacákané nemám a hrnce na plotně taky nenechávám stát. S tím dřezem...tam by mi zase vadilo, že i když mám myčku, tak stejně sem tam něco umyju v ruce a leží to vedle na odkapání. Chtělo by to si to u někoho vyzkoušet a osahat, aby člověk věděl, jak mu to vyhovuje. Třeba hledám problémy tam, kde nejsou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja prave jako vic stojim u ty plotny, nez myju neco ve drezu, tudiz tim vic chci videt do mistnosti, kdzy budu michat gulas....myslim, ze kdyz to hned otres, nic se nedeje, staci ten jakoby bar udelat vyssi prisazenej na tu desku no pojedu se dneska podivat do Koryny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, já taky. Ale zase u té varianty, kdy je tam dřez, se mi líbí, že máš hned vedle pracovní plochu, takže omyješ zeleninu, nikam to nepřenášíš, krájíš a koukáš při té přípravě do místnosti. Je to dilema.
Odpovědět
Profilova fotka
je to dilema, ja se na tu kuchyn jedu podivat do Pruhonic, fakt se mi libi
Odpovědět
Profilova fotka
Jeď a pak podej info ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sporák na ostrůvku má Eva, tak třeba přidá nějakou praktickou zkušenost. Já za sebe bych tam dala spíš dřez ze stejných důvodů, jak píše Alodi, že to zároveň bude přípravná plocha. Já sama teda nejvíc času strávím právě omýváním, krájení a pod. Při vaření se musím soustředit na pánev nebo hrnec, ne koukat okolo :-N Ale já třeba vařím spíš minutkové věci než guláše.
Odpovědět
Já mám varný centrum na ostrůvku a nemohla jsme zvolit líp. Jen upozorňuju, že se to hodně prodraží. Naopak bych si tam nedala dřez, protože se nechci koukat z obýváku na špinavý nádobí. Vedle dřezu musí bejt myčka, tak by pak případně musela bejt i ta. Já ale jednak upřímně neukládám vždy okamžitě všechno do myčky, neb někdy je plná, někdy se mi nechce......... a taky některý věci meju v ruce a pak jsou na lince a na tom ostrově by to nebyla žádná nádhera. Toť můj názor. Dášo: LG atd vyrábějí kuchyňský desky???
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?