Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
Jen se děsím registrace do Podolí, chci rozhodně zase tam, ale čekat tam od 6 :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@baarca no to je silenost to cekani, nezavidim, leda tam za sebe nekoho poslat
Odpovědět
Profilova fotka
Stejně tam pak dorazit musím, dobrý je, že to vychází na neděli, takže Míra pohlídá Matese. Kdybych měla řešit ještě i to, tak bych asi šla jinam.
Odpovědět
@baarca Tak to obrovská gratulace a obdiv, já bych to nedala. No, ohledně té ceny............ Látka stojí 1000kč/m záclona a asi i závěs. Spočítali tedy 27tis. za látku a zbytek je šití a systém, jako kolejnice atd. No, psala jsem to jen pro zajímavost, neb se to skutečně kupovat nebude. Možností je mnoho, tak hledáme dál. Nebo budou rolety, nebo ten Next, jak Kristi dávala odkaz, nebo ušiju sama a vůbec, něco se s tím udělá.
Odpovědět
@kristi Na újezd, rozhodně.
Odpovědět
@kristi my nic, samozřejmě, to by nebylo nic pro mě
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Zatím není co obdivovat. Možná mě v květnu odvezou z Podolí rovnou do Bohnic :-D Já hlavně doufám, že to Mates zvládne bez kočárku, jen třeba se skatem. Tandem s dvěma dětma bych neuvezla a nechci hlavně kupovat další kočárek :-N
Odpovědět
@baarca No, dneska jsem potkala kolegyni z práce u mudry dětský s dvouměsíční holčičkou a říkala, že má objednanje ten tandem kočárek, že to nedává bez něj, rozdíl mezi dětmi má rok a deset měsíců. Zatím teda všechny maminy, co znám ho nakonec koupily, neb jim to starší dítě utíkalo, nebo zlobilo v obchodě atd............... :-o
Odpovědět
@baarca Do Bohnic asi ne, to se dá zvládnout ;-) Já spíš řeším, že chci mít na obě děti dost času, tak bych ideálně rozdíl viděla 2,5 - 3,5 roku.
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Toho se taky bojím. Co jsem vyrozumněla v diskusích na koníkovi, tak ty dva roky bývají hranice, kdy část lidí to zvládne bez a část ho ještě pořídí. Ale to stejně asi necháme až těsně před porodem, nebo i po. Těžko odhadovat teď, jak bude Mates fungovat.
Odpovědět
@baarca No, dneska mi říkala ta Katka, že ho objednala a přijede jí tento týden, takže to taky řešila až po...... Že myslela, že to zvládne, ale že je to o nervy. Tak uvidíš.
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Ono, ideální věkový rozdíl neexistuje. Stejně u nás rozhodla tak trochu náhoda, myslela jsem, že se nejdříve budu muset dát nějak dokupy, ukončit definitivně kojení a tak, a přesto se zadařilo. Jsem zvědavá, jak to Mates bude snášet, ale doufám, že bude ještě malý na nějaké vědomé žárlení.
Odpovědět
Článek se načítá
@baarca to myslím, že žárlit nebude, to spíš až v těch třech letech, ohledně toho je to zas dobrý to jsem netušila, že ještě kojíš? nechce pořádně jíst?
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Už ne, chtěla jsem stejně tak jako tak v září přestat, od roku jsme kojili jen večer před spaním. Naštěstí Mates sice mlíko rád, ale nebyl žádný závislák, prostě jednou dostal na spaní jen dudlíka a ani si nevšiml. Jí, to on jí :-D
Odpovědět
@baarca jo tááák, už jsem se lekla, že nechce jíst :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Mates nejedl jen první dva dny angíny a pak nejí moc obědy, když se prořezává zub (ale svačiny jo), jinak sní, na co příjde. Takže už zase abych nějak přemýšlela nad pokojíčkem, jak to tam skloubit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@baarca no vidis, stale bude co delat a vymyslet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@baarca Gratuluji! :-) Já k registraci do Podolí za sebe poslala manžela. Jsem odmítla tam jít stát frontu. @azafata to je teda šílená cena za ty záclony a závěsy...kde to žijem?
Odpovědět
@baarca co velkou postel už? Objednala jsem dneska k Amálce rolety, k nim ušiju růžovou záclonu a nějakej dekorační závěs a snad to bude taky pěkný ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@alodi Já bych ale pak nevěděla, jak si předat Matese, musela bych s sebou tam táhnout. No, udělám si s sebou snídani, čaj do termosky a nějak to tam přežiju :-N @azafata Postel určitě, postýlka bude potřeba pro dvojku. Ale dost vážně uvažuju, že vezmeme takovou tu mezivelikost 160cm, protože chci, aby v pokojíku zůstalo co nejvíc volného místa, zvláště, když tam budou dva. A tak nějak doufám, že třeba za 8-10 let budeme v něčem větším a až tam by se pořídily pořádné postele. Doufám, že třeba tak v lednu-únoru už postel zvládne. Zatím se v noci děsně převaluje, tak bych z toho asi měla blbý pocit. To to bude mít Amálka hezký x-) Zrovna do závěsů bych fakt nijak extra v pokojíku neinvestovala, ještě se to upatle a spíš to zase třeba za pár let změníš a pokoj bude vypadat jako nový. Zatímco nábytek jí vydrží napořád.
Odpovědět
Profilova fotka
holky,tak my uz mame fakt skoro narysovano, zitra vam to prehotim a ukazu, je to tak super skvely, ze fakt cumim a jsme se fakt vesli do rozpoctu, coz je jeste vetsi sranda :-)
Odpovědět
@baarca Čoveče, postel bych vzala raději velkou, nevím, jestli máte rozkládací gauč, ale já jsem uvažovala i tak, že na ní příp. někdo může přespat, nebo tak. Pokoj má Matýsek velkej, to by se snad vešlo............ My si stejně hodně hrajeme v obýváku a až bude větší, zas nebude potřebovat tolik místa. Ale to můj názor Kristi: to jsem teda hodně hodně zvědavá x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Já nad tím hodně váhala. Gauč máme rozkládací, návštěvy bych do pokojíku nedávala, to bude Matesovo výsosné území. Ono hraje i roli, že ten výklenek, kam chci postel dát je cca 80cm hluboký, takže normálně velká postel by už vyčuhovala a to si říkám, zda nebude vypadat blbě. Být to pokojík pro jednoho, tak to neřeším a rozhodně velká postel rovnou. Ale ještě nejsem definitivně rozhodnutá. Taky si hrajeme hodně v obyváku, ale chtěla jsem hrací centrum přesunout a třeba vláčky si už staví jen tam. Obyvák bude spíš na menší hračky a lego do něj nesmí :-)
Odpovědět
@baarca To já nemyslela návštěvu jako návštěvu, ta u nás spí na nafukovací matraci v pracovně, ale spíš jako když by třeba máma hlídala a Amíska už spala ve svém, nebo kdyby byla nemocná, či co já vím............
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Já si asi budu muset na podlaze rozložit noviny do velikosti té postele a ozkoušet to, jak to vyjde s místem. Fakt nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
tak holky, v albu uz jsou skoro finalni pudorysy - jen malicko zmeny, krb, chodba dole je na druhou stranu, mistnosti jsou otocene na terasu, prifoukli jsme garaz a jeste jsme udelali spizirnu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi je to super. Musíš být nadšená - tohle je dům snů :-)
Odpovědět
@kristi: pokud můžu, tak já bych k plánům ještě měla připomínku nebo teda osobní postřeh... ;-) mám, přesně jako ty v plánech, spíž se vstupem za rohem kuchyně a dost mě to otravuje :-N, spíš bych teď, když už bydlíme, hodně ocenila mít dveře přímo vedle linky v kuchyni ;-) pořád musim pro něco odbíhat a je to hodně zbytečnejch kroků, ikdyž chození mám ráda :-N jinak teda domeček krásnej a moc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katka.kr diky, diky. Popremyslim o tom, i kdyz popravde by mi asi vadilo narusovat si kompaktnost kuch. linky dvermi...ale za uvahu to stoji ;-)
Odpovědět
jasně, to chápu, uvažovala jsem stejně :-D záleží na kuch. lince ;-) ale myslím, že mít posuvné skleněné dveře by nemuselo tak vadit, ev. by možná šlo plochu dveří použít jako tabuli na psaní 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?