Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 ahojky, my byli na třídenním sportování (kola) na Šumavě, ale tak jsme vymrzli, že se teď ve srubu rozmrazuju, hezky jsme si přitopili a to je paráda... ale venku to počasí - to teda žádná paráda není - to mi bere energii emoticon To přece není léto??
@kasha pořádáte zase nějakou dovolenkovou plavbu? emoticon
31. črc 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @srubardrak
@jptn já zase vím o 2 srubech a tam je moc nechválili. Tak to bude asi tak napůl.,někdo spokojenej, někdo ne... emoticon
31. črc 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8275 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kanavi asi jo... já myslím, že to nebudou jediní....
31. črc 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
srubardrak
Registroval se 30. července 2011 na modrastrecha.sk. Přidal 4 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
srubardrak
Registroval se 30. července 2011 na modrastrecha.sk. Přidal 4 příspěvky.
 asi takhle. každej kdo uvažuje o tom nechat si postavit srub by měl bejt smířenej s tím, že je prakticky nemožný postavit srub, ve kterým by se po čase neobjevila nějaká ta škvíra. To je hold daný technologií stavby se surovýho dřeva, o tom žádná. Nic proti, tak to prostě je. To by mě však jako ,,zhotovitele" nemělo opravňoovat k tomu, že bych měl odfušovat samotnou práci. To znamená, že ty škvíry by tam neměli bejt po dokončení hrubej stavby. Pozor, nemluvím zde o technologickejch mezerách (podkreslení), to je něco jinýho. Zrovna nedávno jsem měl možnost zkouknout jednu hrubou stavbu od OK-PYRUS a byl jsem vážně zklamanej. Potom co majitel firmy vydal svou publikaci o srubovejch stavbách získal si velkou skupinu příznivců těchto staveb a vzbudil v nich pocit, že je špičkou v oboru. Což byl jistě skvělej marketingovej tah. Přiznávám byl jsem mezi nimi také. O to větší pro mě bylo zklamání......... Je to jen věcí úhlu pohledu, před nějakými deseti lety bych na onom mnou zmíněným srubu asi taky nespatřoval větších závad, dnes se však na věc dívám zasvěcenějšíma očima, a když vím jak se co dá udělat nevidím za těmi ,,luxusními" cenami luxusně odvedenou práci.
31. črc 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @srubardrak Zdravím, neznám žádnou firmu, kde by se něco nepokazilo. V dnešní době bych velmi uváženě soudila, nebot netušíme, co si povymyšlel investor a jak to skutečně celé bylo. Je pravda, že jsou cenově vysoko a mají dobré jméno, tak si mohou vymýšlet. a dokonce se na ně čeká v pořadníku emoticon Nicméně, nic konkrétního jsi nám tady nesdělil, jen plivnul jedovatou slinu emoticon A nemyslím si, že by se srub měl za několik let někde otevřít,,, i když vlastní zkušenost budu mít později,,, emoticon
31. črc 2011 ve 23:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @berger2 Už mám kočičky dvě, ještě že jsi daleko. Jinak bych se zase neudržela. emoticon Na mě teď doma všichni děsně tlačí s pejskem, tak na čas koťátka omezím. emoticon
1. srp 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @srubardrak Pokud vím, tak truhláři co na jejich práci navazují si také nijak nestěžovali. A ty tvoje škvíry bohužel taky nechápu. Při stavění srubu jsme měli mezi kládami také občas škvíry-(samozřejmě ne skrz celou kládu), ty se ale velmi rychle "zamáčkly", jak si dřevo během prvních týdnů sedlo.
1. srp 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
42
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @srubardrak tak z tvého příspěvku, synku, mám spíš dojem, že ti někde šlápli na kuří oko. Neřekl si nic konkrétního, čímž tuto diskusi pro mě uzavírám, HOWG emoticon
1. srp 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mawy
4
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků. Má 7 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
mawy
4
Registroval se 24. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků. Má 7 přátel.
 @kasha No s tím A-čkem, je to asi o více věcech, vytápění, spotřeba elektřiny, stěny, okna. emoticon
Nějak se nám to povedlo dobře zkombinovat. emoticon
2. srp 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mawy no, myslím, že ten co to počítal, uměl kouzlit,,, nebot to by vážně musel být pasivní dům a ne srub emoticon)) ale v pohodě, hlavně když to bude fungovat emoticon stavět budeš kdy? a kdo? emoticon už víš?
2. srp 2011 ve 20:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
Registrovala se 12. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 106 příspěvků a 3 alba. Má 39 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
Registrovala se 12. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 106 příspěvků a 3 alba. Má 39 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
 @sonafa Škoda,že nejsi blíž,šupla by jsem ti jiemoticon..........kočičky jsou zlatíčka.Včera jsem měla a to říkám skromně,narozky a je to 3roky co jsem v ten slavný den dostala mé zlatíčko,jorkšíráčka.To bylo....no,senza emoticon ,zvířátka nezklamou emoticon .....jinak dnes krásný den vid'?Zítra jdem natírat opět verandu,tak jsme natěšení.pěkný večer.....
2. srp 2011 ve 21:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8275 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8273 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @berger2 Tak dodatečně k narozkám vše nej nej, koukám, že u Vás živé dárky vůbec frčí.. nebude zase táák dlouho trvat a dostaneš zase dáreček emoticon
3. srp 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @berger2 No já jsem taková kočičí mámá, od malička mám kočky. Snadno se mi nějaká šoupne, kdyby mě chlapi nehlídali emoticon emoticon Našemu nejstaršímu kocourovi je teď 17 let, a pořád se mu u nás líbí! To by pejsek asi tak dlouho nevydržel. emoticon Počasíčko krásné, dnes nám přišel kreidezeit, takže od zítra děláme poslední venkovní nátěr. emoticon emoticon Tak jsme zvědavá na koncovou barvičku, ten první pigment se za rok dost změnil.
3. srp 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
 @jptn Díky Jitu,jo jo živé dárečky jsou nejlepší a na mimčo se těšímemoticon.Ted' jsem si udělala pauzu,natírám znovu tu verandu a je fakt hic emoticon ale zas bude hezčejší.Jinak sousedi už pomalu finišují,někdy snad v září stěhování,tak si tady tak pěkně v klidu žijem,až na nějaké maličkosti....včera večer jsem Ivoše vezla na pohotovost,sekl se do nohy.Tak nějaký steh..... emoticon
3. srp 2011 v 17:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
 @sonafa Ty mamino emoticon to je ale pěkný vztah ke zvířeně emoticon tak natíráte?My dnes také ještě verandu,obnovujeme podlahu,byla natřená málo,tak jsme se polepšili a dali více barvy.I ta naše barva ztmavla a ještě prý to bude víc.Tak jsem zvědavá.Pěkný den,tedy večer jdu pokračovat v nátěru emoticon
3. srp 2011 v 17:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
 @jptn A díky za přáníčko emoticon
3. srp 2011 v 17:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 Zdravím všechny srubolidi, už to tak vypadá že rozšíříme vaše řady. Včera jsme se smajitelem pozemku domluvili na prodeji emoticon , mám z toho tat trochu husí kůži. Užijeme si asi na dlouho poslední dovolenou a hurá do boje s úřady. Vážně je to taková kovbojka jak jsem tady kdesi četl emoticon ? V neděli se máme sejít s Jirkou Urbanem ( ju-sruby ), znáte ho někdo? Beru jakoukoliv relevantní informaci. Podle mojich info by to měl být jeden z těch kvalitnějších - uvidíme emoticon . Jo a asi se budu semtam na něco ptát emoticon . Tak zatim
5. srp 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval Pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
 Ahojky všem.Tak jsme si udělali výlet na Šumavu,Rábí,Vydra...šli jsme z Čenkovo Pily na Klostermanovu chatu,bylo to fajn rozptýlení.A jeli jsme domů a za jednou vsí ejhle srub,tak jsme jeli okukovat a pán nás pozval dál.Má bydleníčko postaveno od slovenské firmy,moc pěkné.My chodíme po houbách,děláme zábradlí na verandě,tak dám nějaké fotky.Jinak pěkný asi už konec léta všem srubařům a roubenkářům. emoticon
7. srp 2011 v 16:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
fotoportrét
fotoportrét
berger2
33
  • Již bydlím v domě
    Skořice, Region Rokycany
 @vorelmato Vítej mezi námi emoticon
7. srp 2011 v 16:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @berger2 Krásný výlet, Vydru moje děti zbožňují, proskáčnou ji vždy po kamenech. ... To je dobře, že lidé staví sruby v lokalitách, kam podle mne patří. emoticon emoticon
8. srp 2011 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @vorelmato Srubolidi vítají další zapálence! Hledané reference bohužel nemám, ale myslím že se někdo najde.
A neboj, s úřady je to podobná kovbojka, jako stavět obyčejný zděný dům. Jen my tady pevně věříme, že sruby a roubenky za to běhaní stojí. Tak to nevzdáváme, i když nám hází klacky pod nohy... emoticon emoticon
8. srp 2011 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato Zdravíme i my emoticon) srubolidi, hezké nové slovíčko emoticon)) Pana Urbana jsem osobně neviděla, jen mi cenil srub a byl vysoko, proto se nedostal do dalšího kola emoticon. Také mám ten pocit, že patří mezi české lepší stavitele emoticon.

SONI, to jsi krásně napsala,,, mám stejný pocit, že pro ty domy to prostě stojí zato!!! emoticon
no a my si také stavíme,,, tak v tom našem tempu emoticon
8. srp 2011 v 00:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 Ahojky, hezké pondělí, od zítřka dovča emoticon původně jsem myslela, že už občas uvařím stavařům roubenky, ale když nééé, tak budu odpočívat, no..... doufám, že o té zářijové to snad klapne...
Jinak jsme začli tvořit z vrtu studnu.

@vorelmato vítám tě.... firmu neznám.... a klidně se ptej, všichni se ptáme a kdo ví, odpoví emoticon jinak já tě trošku uklidním, že s úřady jsme problém neměli žádný emoticon
8. srp 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 Jééé, krásně to funguje emoticon
Byli jsme s Urbanem - v pohodě člověk, je vážně dražší, ale teď si nevybavuju kdo z konkurence v rámci hrubé stavby dodá hotové, natřené štíty (sendvič) z vysušených fošen prakticky připravené pro vsazení oken bez nutnosti oplechovat, v ceně je i komplet podbití přesahů a kulatina je upravená tak, že ji není nutné brousit. Nejsem to schopen asi moc porovnat a vyčíslit rozdíl oproti jiným. Btw. viděl jsem několik domečků od stáří 7 let až po rozestavěné a musím smeknout - perfektné spoje a spáry, klády jsou do sebe úplně zaseknuté emoticon .
Sruby mám v srdci už aspoň deset let a kdykoliv nějaký vidím, automaticky sleduju detaily a tady to bylo perfektní. Doufám, že jsem dostatečně vyprovokoval někoho kdo Urbana pomluví emoticon
Mějte se krásně
8. srp 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @kasha Jo a jen tak na okraj Hranice zdraví F - M emoticon , někdy koupím kafe, nebo vezmu spíš pytlík s bylinkama a mohli bychom spáchat nějaký workshop - teda jestli bude nálada emoticon
8. srp 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @vorelmato také tě vítám v naší diskusi
zdravím všechny
naše tápení se posunulo o něco dál. Sice ne v dobrém, ale alespoň někam kde již se s tím něco málo dá dělat. Těším se, že jednou ty kydy zde zveřejním s přesným popisem místa a člověka (lidí), co za tím stáli, s jejich geniálními myšlenkovými pochody.
8. srp 2011 v 11:27  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @esmeralda2 Evi, moc přeju, at se to posunuje v dobrém!!
8. srp 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @vorelmato taky tě tady vítám, a hned uklidním, také jsme neměli žádné větší problémy s úřady, ale je to hodně a hodně papírování jak na začátku ,tak na konci stavby.Ale to bydlení - to je paráda!!!!!!!!!!!!!!!,a souhlas se Soňou a Karin, že to za to stojí. Tak ať se daří emoticon

@jptn no ty jsi si vybrala dovolču do hrůza počasí emoticon to je snad lepší někam odjet za teplem. emoticon
@esmeralda2 a tobě přeji ať se to sune a sune tím správným !!!!!!!!!!!!!!!!!směrem k dobrému konci emoticon emoticon emoticon
@berger2 tak tu stezku okolo Vydry taky rádi chodíme,nebo jezdíme na kole, je tam super emoticon
všem hezký začátek týdne v tom deštivém počasí emoticon
8. srp 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
 Ahojte vsetci, som tu novy, takze mam co dohanat na takmer 140 stranach. Kazdopadne sa tymto hlasim do klubu, kedze ideme stavat tak trochu "zroubenkovy" dom. Ide vsak o masivne hranoly (nie gulatinu) s vnutornou izolaciou (celulozna vata), pre zlepsenie energetickej vykonnosti. Neviem, ci niekto staviate nieco podobne, alebo ste tu vsetci len "cisto 100%" zrubovi emoticon Dom sme si po velmi dlhom hladani a diskusiach s roznymi firmami vybrali od firmy Rantasalmi z Finska (system Ekorex, ak to niekomu nieco vravi). Skusim si precitat postupne, co ste tu uz popisali a sem tam napisem nieco z priebehu nasej stavby. Tak zatim... emoticon
8. srp 2011 ve 12:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @sidzej tak dneska je vítací den, zase nový člen - tak vítám emoticon emoticon emoticon
tady nejsme jen srubaři, ale i roubenkáři, takže jsi sem zavítal správně. Tenhle systém roubenek neznám.Takže budeš stavět ve Francii?
8. srp 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš