Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kanavi já horko nemusím.... emoticon
a tady ted už dokonce vykukuje sluníčko.....

@sidzej taky tě vítám..... i když teda tady asi fakt všichni staví čistě z masivu emoticon at už sruby nebo roubenky...tak alespon se dozvíme od tebe něco jiného.....
8. srp 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato Ahojky emoticon nasbírej pytlík bylinek a přifrč, ještě tento měsíc mám čas emoticon ... klidně i bez bylinek emoticon emoticon, do interní pošty napíšu telefon emoticon,,, jinak jestli jsi takto spokojen s p.Urbanem, tak není co řešit,,, tedy jestli jsou prašule emoticon
@esmeralda2 Evičko, ať se to kurnik pohne tím správným směrem,,, a něco Ti pošlu emoticon
@jptn také vedro nemusím,,, tak užívej a pobíhej po kopcích, kde jsou roubenky emoticon nebo nás všechno objeď emoticon)) to je nápad emoticon)) hihi
@sidzej Vítej emoticon osobně jsem zcela proti jakékoliv izolaci do těch úžasných dřevěných stěn, ale je dobře že je tady další a jiný zástupce, aspoň se poučíme emoticon a na začátek - jaké jsou tam folie, které kryjí tu vatu? emoticon a nic si z toho nedělej, že se mi to nelíbí emoticon já v tom bydlet nebudu emoticon)) a jo - držím pěsti na těch 140 stran, nebot to je síla, ale je tam dost dobrých postřehů, si myslím emoticon to Ti firmy neřeknou!! a už stavíš??? a kde? emoticon
8. srp 2011 ve 14:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @kasha
@jptn jé holky, tak to máte dobrý, že vám to počásko tady vyhovuje, já zase miluju to teplíčko ze sluníčka, emoticon když to krásně svítí a pálí emoticon
No a vcera nám soused oznámil, ze nebude stavět, že se na to necítí, tak prodává parcelu, a když jsme ji chtěli od něj koupit, hned na začátku, tak nechtěl.Chtěli jsme tam udělat lesopark.Teď ale už máme hotový plot k jeho straně,takže smůla.Ten nás teda naštval. emoticon
8. srp 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi no toto, ten soused je ale nedobrý :(,,,a tady vidím pozitivum neplotu emoticon)), krásný den Ivuško emoticon
8. srp 2011 ve 14:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
Registroval se 19. února 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidal 132 příspěvků a 1 album. Má 15 přátel. Essonne (91), Francie.
  • Již bydlím v domě
    Francie
 @kanavi Ano, staviat budeme vo FR, konkretne ca. 40km juzne od Pariza. Aj kvoli tomu nemozeme mat dom z gulatiny, lebo to tu ziadni urbanisti neschvalia. Gulatina je tu povolena maximalne v Alpach (pripadne v inych horach) a aj to nie vsade. Rovnako nesmieme mat hranoly, ktore pretrcaju v rohoch. Frantici su dost zatazeni na kamenne/betonove/tehlove domy a dreveny domy sa len velmi pomaly zacinaju presadzovat aj mimo horskych dedin. Dost velky rozmach tu vsak maju nizko-energeticke stavby (montovane drevene domy - OSB dosky), ktore su sice lacnejsie ale podla toho co sme videli, tak sme v tych domoch nemali velmi pocit, ze sme v drevenom dome...

Taktiez sme mali velky problem najst pozemok. Je ich tu velmi malo, su velmi drahe a aj ked uz konecne nieco najdete, tak zistite, ze tam nesmiete stavat dreveny dom emoticon Nastastie sme nakoniec jeden fajn pozemok nasli, ziadost o stavebne povolenie je podana. Pamiatkari nam to uz odobrili aj ked s nejakymi malymi vyhradami. Povolenie by sme mali dostat do 2 mesiacov, potom sa musi este 3 mesiace cakat a snad zaciatkom 2012 zacneme uz stavat. Ak bude pocasie fajn, tak by to malo byt za par mesiacov hotove. Ide o stavbu na kluc, kedze sami by sme tu toho vela nenarobili (bez rodiny, bez znamych z fachu atd).

@jptn @kasha Vdaka. Tiez sme povodne chceli ist len do cisteho masivu, ale kedze tu FR vlada dava zaujimave bezurocne stavebne pozicky pre "prvo-majitelov" ak sa splnia urcite energeticke normy, tak sme nakoniec zistili, ze je lepsie trosku viac "zateplit". Kedze nam vsak ide o zdrave byvanie, v dome, ktory dycha, reguluje vlhkost vzduchu atd, tak sme ziadne plasty ani folie do konstrukcie nechceli. Tak sme nakoniec nasli tento system Ekorex: http://www.rantasalmi.com/index.jsp?pid=257&lang=en kde celulozna vata nie je prykryta foliou, ale papierom (pozri popis na c.3 na tom obrazku). Ide tak o konstrukciu bez plastov. Cisty masiv s rovnakymi tepelnymi vlastnostami by nas vysiel drahsie, najma teda, ak by sme brali dom/drevo z Finska. Niektore firmy sice dovazaju a stavaju domy aj z vychodu (Polsko/Rumunsko..), ktore su o dost lacnejsie, ale vacsinou ide o male a nove firmicky na FR trhu - tym padom pre nas (a pre banky!) vacsie riziko. My sme si vybrali nakoniec stavebnu firmu s dobrou dlhorocnou reputaciou. Tak to snad dobre dopadne...

all: Idem ja postupne dalej citat, nech sa pomaly aj docitam, co vlastne staviate vy, resp. ako sa vam byva v uz dokoncenom "masivnom" domceku emoticon
8. srp 2011 ve 14:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @kanavi tak to zkuste později, třeba nasouseda uděří nová hospodářská krize a časem poleví emoticon emoticon
@sidzej Vítám. O nějakých pokusech o izolaci už se tu také mluvilo, myslím že jsme to někomu i rozmluvili emoticon , nebo už se pak neozvali. Ale ty nás určitě neopoštěj, ať si můžeme vyměnit nové poznatky i o tomto. emoticon emoticon
@esmeralda2 Vydržať! A až to konečně dostanete, všechno sem napiš, ať se také poměnějeme nad naší byrokracií. emoticon emoticon emoticon
8. srp 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @jptn Jak chceš vařit stavařům, když domek teprve stavíš. To máš polní kuchyň? Já bych takové vymoženosti nezaváděla, víš jak tam budou dlouho ! emoticon Ale jestli doufáš, že za to budou zase šikovnější a rychlejší, tak ....
8. srp 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sidzej PARADA, děkuji za vyčerpávající odpověd a vubec jsem netušila, že v cizině, v pokrokové cizině nemaj rádi srubové domy... a moc se mi líbí, že jste nakonec neustoupili a nemáte folie, oni totiž ted ty nizkoenergetické domy hrotí a není to vubec príjemné a vubec zdravé bydlení!!! moc držím palečky!!!
8. srp 2011 v 15:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
  • Již bydlím v domě
    Francie
 @sonafa Ja si to uz rozmluvit isto nenecham, kedze sme uz podpisali zmluvu ako na pozemok, tak na stavbu. Takze uz je neskoro emoticon Kazdopadne verim, ze toto vlakno ma vela uzitocnych info. Zatial som cital podobne fora len vo FR, kde sa tiez dost horlivo diskutuje na temu masiv vs OSB.

Mna osobne teraz zaujimaju najma info o sposobe kurenia v zrubovych domoch, starostlivosti o drevo, "zdravom" malovani exterieru a interieru (aby sme nespravnou farbou/lakom nezabili dobre vlastnosti dreva) atd...My sme povodne chceli nechat exterier v original farbe, zial pamiatkari nam nariadili dom namalovat.
8. srp 2011 v 15:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @sidzej Ani jsem nemyslela, že bychom ti to rozmlouvali. Ty už máš jasno emoticon emoticon . Tak OSB my máme pouze na podlaze v podkroví, ale je ok. Více neporadím. A jak vám to nařídili namalovat, nějakou konkrétní barvu? Nějak nevím, psal jsi z jakého dřeva to bude? Každý má ten originál jiný emoticon
8. srp 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sidzej fíííha, tam do toho kecaj památkáři všude a nebo jste na pozemku, kde to spadá pod památkáře?... o topení i o natíráni se toho tady dočteš myslím dost emoticon
Exterier jsi psal, bude ze dřeva a jakého? nebot kromě tropického, kanadského cedru a modřínu (a dalších...) by se měly "dřeva" natřít...
JO a komunikace - OSB versus masiv - to snad nemá nic společného emoticon kromě třísek v OSB emoticon))
8. srp 2011 v 16:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @sidzej Čest tvojí práci emoticon
Rád jezdím do států na východ od nás a mám pocit, že se tam žije tak nějak živočišněji než na západě, myslím že čím je na tom ekonomika hůř tím jsou lidi normálnější, pospolitější a neřeší kraviny. Chci jen říct že na ukrajině by asi neměli urbanisti problém se srubem emoticon .
8. srp 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @kasha no možná kdyby jsme s tím plotem tak nechvátali... ale stejně teď už je to pryč, protože ceny pozemků tady neskutečně za ty 2 roky stouply, takže za současnou cenu už by jsme to nechtěli.
@sidzej no stavební předpisy ve Francii jsou dost přísné, jak čtu emoticon a když vám památkáři nařídili dům namalovat - kterou barvu zvolíte? Ale přemalovat dřevo je docela škoda.
a k tomu topení: my topíme plynem(přízemí -podlahové topení a podkroví - radiátory a nebo zatopíme v krbu (teplovodní krbová vložka - rozvádí teplo také do podlahového topení a ¨radiátorů.
a srub máme natřený pouze 1x základním olejem a 2x olej s pigmentem (pinie) a vnitřky¨- olej a vosk (Kreidezeit)
zdraví Iva
8. srp 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
  • Již bydlím v domě
    Francie
 @sonafa @kasha : Dom bude z finskej borovice. Co sa nateru tyka, ochranny nater by sme urcite dali, ale povodne sme chceli priesvitny, aby bolo vidno povodnu farbu dreva. To vsak nepreslo a musime to natriet na nejaku sedu nepriehladnu farbu (presny odtien si nepamatam). Zatial sme pozerali len farby od Sikkens a Tikkurila, ale tych vyrobcov je urcite vela. Tiez nam inac pamiatkari zmenili farbu strechy. Oni tu do toho kecaju len v oblastiach, kde su nejake pamiatky, ci uz stare domy/kostoly ale aj chranene lesy/parky a podobne.
V okoli Pariza je takych oblasti vsak velmi vela a je problem najst nieco, co nie je v ich spadovej oblasti. To sme este radi, ze nam nezrusili tvar domu ako takeho, velkosti okien a podobne. Vedia tu ludom dost strpcit zivot a zmenit plany. Tito pamiatkovi architekti sa citia dost dolezito a maju radi, ked za nimi clovek pride na neoficialnu konzultaciu este pred oficialnym podanim ziadosti emoticon Asi tak....ale uz sme si zvykli na FR byrokraciu a viac menej to berieme uz s humorom emoticon Patri to k zivotu emoticon
@vorelmato : Cest praci aj tebe emoticon Uplny suhlas. Ja som mimo SR uz od roku 2001, 3 roky v UK, 7 rokov vo FR a veru musim uznat, ze tu frantici riesia niekedy fakt kraviny. Nevedeli sme si ale vybrat ziadny z murovanych domov (ci uz starych alebo novych) a kedze mame radi hory, horsku architekturu a celkovo drevo, tak sme proste chceli pekny zdravy dreveny dom...dali sme sa do boja, tak to uz nejak musime dobojovat emoticon Je pravda, ze "zrubove alebo zroubenkove" domy sa moc do miestnej architektury nehodia, ale ked vidime ten misung stylov a materialov co tu maju aj tak, tak niet co riesit a kritizovat emoticon
8. srp 2011 v 16:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sidzej AHA, tak borovice,,, ta bude hezky vonět a smolit emoticon nicméně nátěrové firmy, co jsi vyjmenoval jsou syntetika :(, sice tenkostěnné a tvrdí, že dřevo dýchá,, ale já jim nevěřím a když to nemůžeš natřít olejem, tak to je velká škoda... někde jsem myslím viděla i barevné olejové nátěry, tak zkus hledat emoticon Jinak jistě se tady dočteš, že ty syntetiky se musí brousit, když se nestihne včas přetřít další vrstva... tak mi to bylo řečeno - zkušenosti nemám emoticon, pouze zatím s vlastními oleji, všechno v kreidezeitu emoticon A úpřímně? to bych nedala, takové nafouněnce,,, asi bych byla raději na Ukrajině emoticon)) začínám špatně snášet ty příkazy, i když přiznám, že někdy jsou zapotřebí emoticon lidská blbost nezná mezí emoticon)) tak OBDIVUJI, že v tom nacházíte humor a tleskám, jen tak dále!! emoticon paráda!
8. srp 2011 v 16:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 tedaaa, než člověk dorazí z práce domů, co vy tady toho nakecáte emoticon emoticon , ale to je dobře, poslední dobou tu moc živo nebylo, je znát " nová krev" emoticon
@sidzej to je super, že zde budeme mít i čerstvá infa ze zahraničí... jen fakt škoda, že musíte dřevo přetřít-schovat emoticon tak od začátku začni vše fotit.....jako my všichni emoticon vedem dokumentaci pomalu od prvního kopnutí emoticon
já měla mít taky borovici-českou-ale nějak to nevyšlo..... emoticon takže nakonec bude smrk...
8. srp 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sonafa no neměla jsem v plánu jim vařit denně emoticon jen tak sem tam že bych jim něco....ale zatím nic emoticon
8. srp 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn JITU, na to je nezvykej!!! emoticon také Ti v práci nevaří, nebo ano? emoticon
8. srp 2011 v 17:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha @jptn přesně tak. jednou dáš, a příště se budou divit, jak to že nedostali?
To se dělalo dříve, tenkrát to byla samozřejmost, že přišel zedník na fušku a dostal oběd. Ale to se za práci platilo mnohem méně, dnes v tom mají i luxusní oběd s večeří emoticon emoticon
8. srp 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 náhodou, kámoška jim sem tam vozí... a jakpak jim to odsejpá emoticon těm co stavěli desku jsme také jednou dovezla....
8. srp 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha no luxusní oběd s večeří v práci nemám emoticon
8. srp 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha
@sonafa jo holky, ted jsem si vzpomněla, že jsem tu o víkendu někde četla, myslím, že to bylo vlákno" bezúdržbová zahrada" majitelka ekozahrady tam psala svou zkušenost, sice v začátcích, ale moc nadšeně to neznělo, nečetly jste to?? emoticon
u nás teda louka asi v úvahu přicházet nebude, čoklinky by se v tom ztratily a byly by strašně zmáchaný, ted máme na zahrádce neposečeno a skoro tam s nima nemůžu chodit..... takže u nás asi co se trávy týká, zůstane klasika....
8. srp 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @jptn četli, alespoň já a myslím i Karin. Počítám s tím, že začátky budou těžké emoticon emoticon Ale snad alespoň něco z mé představy vyjde, to se určitě tady dozvíš. emoticon emoticon Jestli tady několik měsíců či let vydržíme!
8. srp 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sonafa no já doufám, že ano!!!!! emoticon
8. srp 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn jojo, četla jsem bezudržbové zahrady,,, to je takové trochu srandovní označení,,, ale ještě srandovnější je, jak lidé sekají trávu a odvážejí ji mimo pozemek a pak pláčou,že jim zase schne a tak,,, no na stránkách ekozahrady to tam je v krásném vtipu - dialog s Pánem Bohem, jak je člověk hlupý,, a pejsci, Ti si zvyknou, a bude se jim to líbit,,, uvidíš emoticon až Ti přijde kniha a začteš se do ní, nebudeš chtít angličana emoticon))) není to přirozené, emoticon sice pohodlne na bosé nohy, ale,,, No a na druhou stranu, je príma, že jsme všichni jiní,,, bude to mít zemička krásné!!! emoticon,,, a já se moc těším na to, že tu budeme mnoho let emoticon))))))), jen aby nám modrá střecha nespadla, to se budeme těžko svolávat emoticon
tak zatím emoticon
8. srp 2011 v 18:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @kasha četla jsem ten vtip:D, no jsem na vás zvědavá.... jste v předstihu emoticon
8. srp 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @kasha No, to snad nenastane. To by bylo asi dost pavoučí hledání.
8. srp 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sonafa nesýčkujte emoticon emoticon emoticon

@kasha
8. srp 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
  • Již bydlím v domě
    Francie
fotoportrét
fotoportrét
sidzej (39 r.)
  • Již bydlím v domě
    Francie
 @kasha Dik za info. Musim sa preluskat tymto vlaknom a precitat vsetko o tych lakoch/farbach. Zatial toho pravdupovediac o nateroch neviem vela. Takze urcite este vela postudujeme. Ak sa bude dat najst taka farebna olejova farba, cez ktoru to drevo moze dychat, tak urcite zvolime taku. Mame este dost casu, kedze natierat sa bude az niekedy na jar 2012 (podmienka je tusim, ze do 2 rokov po ukonceni stavby to musi byt natrete) emoticon
@jptn Fotit budeme urcite. Zatial mame len pozemok nafoteny emoticon Skoda veru, ze to musime natriet, ale sme radi, ze nam vobec povolili tento typ domu postavit. Je to tu zatial taka exotika a treba presviedcat lokalnych "tradicno-francuzskych-urbanistov", ze tieto domy su super na zivot, energeticky velmi vykonne atd...zostane nam vsak aspon drevo s peknou vonou v interieri, do toho nam uz kecat nemozu emoticon Koniec koncov, v severskych krajinach bezne tieto masivne domy natieraju nepriehladnymi farbami...tak budeme mat z toho viac seversky dom, nez slovensku drevenicku emoticon
8. srp 2011 v 18:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @sidzej ano, ano, máš pravdu, ty severské bývají barevné.....
8. srp 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš