Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @kasha Tak proto mi ta pálená pořád nějak nesedí, to se nás netýká, to je pro bohatou Moravu! Chi chi... emoticon howg
30. dub 2013 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
Registroval se 3. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Svitavy.
  • Již bydlím v domě
    Bartošovice v Orlických horách, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
Registroval se 3. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Svitavy.
  • Již bydlím v domě
 @bilbery KVK betonový potěr 20MPa
1. kvě 2013 ve 12:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @bilbery ahoj, my máme dvousopouchový komín 9m, poskládaný (od různých výrobců) včetně origoš izolací, tmelů, lepidel atd. komplet celkem za 38.300,- s DPH, doprava vlastním autem, roxory ze šrotu, postavili jsme to s kamarádem za 3 dny včetně fajnové na nadstřešní části, nedávali jsme žádné ty pohledové venkovní dílce. Všechno české výrobky emoticon
Co se týče těch nerovností, ´buď to vykryje ten polystyren, ale pokud Vám ho tam nedali, normálně bych to vyPURpěnoval, až bude hotová střecha - nemá to co udělat a ničemu to vadit nebude. (Karin mě jistě teď sejme emoticon, ale já bych to tak udělal. My máme taky sokl, ten se dal vyrovnat celkem jednoduše.

@sonafa
@kasha zdarec vy dvě ortodoxky emoticon nejtěžší a asi i nejdražší střecha je travnatá, co vy na to, nepředěláte to ještě? emoticon
Mechy jsou skryté, váha se dá regulovat zaléváním (i z nádrže na dešťovku), dají se na tom pěstovat stepní druhy (některé i plodí) a hlavně - má to málo kdo.
Já vím, měl jsem přijít radit dříve emoticon
1. kvě 2013 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 @lubki
@vorelmato děkuji, asi se přikloním k tomu betonovýmu potěru
1. kvě 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery AHA a to tam už máš roubenku a ted tam budeš ten potěr nacpávat jak? emoticon občas nám zůstaly nějaké proluky,,, ty jsem nakonec vypěnila emoticon @vorelmato, zbytek, kde je polystyren, tak ho zvenku zakrývám lepidlem a časem přijde nějaký sokl,,, emoticon,,,
Martinku - ano - znám zelenou střechu a ano, přišel jsi s tím 1)pozdě a 2)nechci mokrou střechu na srub emoticon, jinak zelenou střechu tady má jeden náš roubenkář cedrař na rovné střeše! emoticon
kk
1. kvě 2013 ve 20:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @vorelmato Zelenou bych klidně brala, ale my nechtěli rovnou, a na šikmé by to asi nebylo ono... emoticon
1. kvě 2013 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa emoticon Soni, už jsem viděla mnoho střech šikmých zelených,,, emoticon mylsím že tomu holdují ve skandinávii emoticon ale nedokázala jsem si sebe představit, jak lozím po střeše a sbírám jedlé plody emoticon
2. kvě 2013 v 06:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @kasha no musí to být něco řidšího a zevnitř to pod to nalít,zvenku bude nějaká lištička,co to podrží
2. kvě 2013 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery nebude to fungovat! řídší věc nedostaneš pod konstrukci,,, polystyren, nebo pěna a pak ochránit třeba lepidlem emoticon něco řidšího se dalo řešit, dokud tam domeček nestál emoticon
2. kvě 2013 v 08:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @kasha no budu si muset nechat poradit asi ve stavebninách,tady ty piplačky a nedodělky jsou hrozný
2. kvě 2013 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery emoticon už Ti tady radíme,, emoticon
2. kvě 2013 ve 12:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @kasha víc hlav,víc ví,polystyren,tam určo dávat nebudem a s tou pěnou by to asi taky nebylo nej,chce to něco,co u nese,zvlášť v těch rozích tu zátěž,nejde jen o vyplnění mezery.
2. kvě 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery emoticon tak na to jsem zvědavá, opravdu, co Vám tam doporučí,,, protože domeček by měl sedět už teď emoticon pak dej vědět...
2. kvě 2013 ve 12:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @kasha to on sedí a už to mělo být samo hotové,ale postavilo se to takto,tak se to řeší za běhu,jako všechno v našem životě emoticon ,zedník říkal,že tohle je jedna z jeho lepších desek,no nechtěla bych vidět,ty horší,tak máme být rádi,za tohle.
2. kvě 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
  • Již bydlím v domě
 @bilbery měl jsem stejnej problem (zadal jsem desku zednický firmě a později jsem zjistil že majitel je jakýsi nedoučený truhlář emoticon)
takže KVK betonový potěr 20MPa zvenku lištička a pěkně pěchovat (dělal to opravdu šikovnej zedník emoticon ) bude to ok emoticon
2. kvě 2013 ve 12:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @lubki děkuji,tak nějak jsem si to taky představovala,že by to šlo udělat
2. kvě 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @bilbery jestli má rozdíl 2cm, tak to je orpavdu hodně dobrá deska! emoticon
2. kvě 2013 ve 13:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
  • Již bydlím v domě
 @kasha bohužel ne vždy to dopadne tak jak má emoticon
2. kvě 2013 ve 14:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @bilbery za stavbu komína...flašku kořalky a nějaký ty piva co jsem nalil do šváry, když jsme to stavěli emoticon
2. kvě 2013 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @kasha no, tak úplně rovná není, ale chodí se po tom líp než po těch vašich kluzkých pálených taškách emoticon emoticon emoticon
@sonafa ve Skandinávii dělají zelené střechy na klasických sedlových střechách běžně. Fakt je, že na rovnou nebo šikmou pultovou se to dělá jednodušeji...
@bilbery naše firma první kládu(hranol) zakládala na velké množství dubových hranolků cca 3x3cm - křivou deskou to nebylo, tu si naopak chválili - dělají to tak standartně.
Na vzniklou škvíru doporučili vypěnit PUR pěnou - to prý dělají většinou (tak jsem to tak udělal) nebo jako druhou variantu toto http://www.fermacell.cz/cz/docs/06_03_13_Vyplnova_malta_FERMACELL_CZ.pdf
2. kvě 2013 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @pavelk ty dubové hranolky tam máme taky,děkuji za tip,vypadá to dobře
2. kvě 2013 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @pavelk No, trošku mě to překvapuje, že to jde i na šikmé, chtěla bych to vidět při dešti emoticon Ale na šikmé to musí být ještě krásnější, je na vše zelené lépe videt emoticon .... já už to ale zkoušet nebudu, mám dostatečně velkou zahradu....
2. kvě 2013 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @sonafa stačí trochu googlit a uvidíš ;) od určitého sklonu střechy se to samozřejmě pokládá se systémem, který odplavení brání. Zvedá se tím cena, ale jak píšeš, je na to líp vidět.
3. kvě 2013 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
Registrovala se 13. září 2010 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 31 příspěvků. Má 5 přátel. Region Přerov.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
Registrovala se 13. září 2010 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 31 příspěvků. Má 5 přátel. Region Přerov.
  • Sním o domě
 Dobrý den, dělá se zateplení roubenky jen zevnitř nebo je to možné i zvnějšku? A neznáte někoho, kdo má roubenku jako bungalov? Předem díky za odpovědi!
3. kvě 2013 ve 20:59  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
 @natalkaa Většina roubenkářů tady nedělá zateplení ani z jedné stranyemoticon emoticon
3. kvě 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 Aha, myslela jsem, že ty hranoly nejsou tak tlusté, aby nebylo třeba izolovat....
3. kvě 2013 ve 21:58  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @natalkaa jednu dobu s námi komunikoval sidzej, podívej se na jeho fotografie, ten má roubenku zateplenou zevnitř. Ovšem on stavěl ve Francii a dům byl finský, dodaný na francouzský trh. Je otázkou, jestli by to bylo u nás zaplatitelné.
Víš, ale tady jsme tak nějak fandové do té přírody, že bychom přírodní dům asi do ničeho neschovávali. Chceš-li mít dům, který bude zvenku zděný (nebo polystyrénový), to je pak škoda práce a peněz, stavět roubený vnitřek, asi by bylo jednodušší (a určitě levnější) běžný dům zevnitř obložit dřevem.
Jinak Tě samozřejmě zdravím a vítám v naší diskusi. Pakliže ještě nejsi rozhodnuta, tak tady přijdeš ke spoustě informací, a třeba Tě přesvědčíme, že ta příroda je lepší
3. kvě 2013 ve 22:07  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 děkuji za přivítáníemoticon Já jsem na 100% rozhodnutá pro roubenku, jen ještě trochu zpracovávám manžela...Jinak jsem samozřejmě také fanda do přírody, jen mě napadají praktické věci, jako energetická náročnost apod. a jelikož chci nízkoenergetický dům, myslela jsem, že si izolací pomohu...Omlouvám se všem zde přítomným skoroprofesionálům za asi pro vás hloupé otázky, ale zatím o tom nemám nic načteno, nastudováno, začínám touto diskuzíemoticon Na knížky a časopisy se teprve chystám.
3. kvě 2013 ve 22:16  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
moonnca
8
Registrovala se 10. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel. Region Uherské Hradiště.
 @natalkaa máme roubenku zateplenou zevnitř. Kdybych se rozhodovala znova nejspíš bychom šli už do celodřevěné, bohužel jsem na tuto diskuzi narazila pozdě, s celoroubenou je míň práce. Nicméně máme zatepleno konopím, takže přírodně emoticon
Ale dalo by se o tom polemizovat , stejně většina ať srubařů nebo roubenkářů má střechu zateplenou skelnou vatou nebo něčím né tak přírodním (i my) dole pod podlahou mají všichni polystyren, takže hold stavíme v jiné době a přírodní jako za našich pra pra to už nikdy nebude emoticon
3. kvě 2013 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8329 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @natalkaa Ahoj vítám, Tě. my už v roubence bydlíme, zateplení nemáme, hranoly opravdu stačí(25cm), myslím, si že zateplování jsou jen zbytečné peníze navíc....
Roubenku máme s podkrovím, ted se roubenku-bungalov, i se stejnou firmou, chystá stavět jeden náš známý... projekt mají nádherný, myslím, že tobude i nádherně vypadat.. ale pořád mám dojem, no asi nejen dojem, že to vyjde o dost dráž.. ano nemá schody, strop..... ale velký základ, velká střecha.. je tam i velká spotřeba klád..... vychází mu to na docela velkou částku.. ale to je samozřejmě na každém, co chce, co se mu líbí, a jaký je obsah jeho kapsy emoticon emoticon
Tak držím palce při rozhodování........
4. kvě 2013 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš