Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
pavelk
10
Registroval se 6. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 22 přátel. Region Brno.
 @natalkaa jsou tlusté dostatečně, v běžných podmínkách se u nás používá u smrku cca 25 cm, na horách až 30 cm. U cedru tak -5cm, ikdyž Petr ma v podhůří Śumavy 15 cm cedru a kolik ročně protopí tu už psal několikrát. Pokud se nepletu, tak 10-12 kubíků převážně měkkého dřeva. My letošní zimu cca 9 kubíků (20 cm cedr).
4. kvě 2013 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
Registroval se 3. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Svitavy.
  • Již bydlím v domě
    Bartošovice v Orlických horách, Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
lubki
21
Registroval se 3. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků a 3 alba. Má 6 přátel. Region Svitavy.
  • Již bydlím v domě
    Bartošovice v Orlických horách, Česká republika
 @natalkaa roubenka (roubení) jedině bez izolace obvodových stěn .Pokud se roubení schová pod izolaci tak veškerá krása dřeva je pryč emoticon Mám roubenku z hranolů 25cm a bohatě to stačí.
4. kvě 2013 v 07:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
Registrovala se 13. září 2010 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 31 příspěvků. Má 5 přátel. Region Přerov.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
Registrovala se 13. září 2010 na modrykonik.cz. Na modrastrecha.cz přidala 31 příspěvků. Má 5 přátel. Region Přerov.
  • Sním o domě
 na fotkách jsem nejčastěji viděla jako podlahu dlažbu, prý kvůli podlahovému vytápění, že je to pro to nejlepší...Já bych chtěla korek a doufám, že by byl natolik teplý, že bych nemusela mít podlahový vytápění. Dlažbu nechci, podle mě je to sice v zimě příjemné,ale v létě to musí studit. Vy všichni máte podlahovku?
4. kvě 2013 v 10:01  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 @jptn mysleli jsme si, že bychom bungalovem ušetřili, přece jen nemusí být dvě koupelny, dva záchody, schodiště....no musí se to nejdřív všechno propočítat a pak se uvidí, co vyhraje...
4. kvě 2013 v 10:03  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
Registrovala se 8. března 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 787 příspěvků. Má 22 přátel. Region Kroměříž.
 @natalkaa právě,že s bungalovem musíte mít 2 záchody,zvlášť,když je větší jak 3+1 a více,mám dojem
4. kvě 2013 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 @bilbery fakt? no my chceme 4+kk a mysleli jsme, že jeden stačí
4. kvě 2013 v 10:13  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @natalkaa vám určitš stačí,ale stavebnímu úřadu ne emoticon ,chce se jít dopředu zeptet,než budete cokoli plánovat a platit,jestli vám tam vůbec dovolí dřevostavbu,bungalov a taky tyto předpisy s wc apod.
4. kvě 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8259 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @natalkaa takj nemusíš přece mít autom dva záchody a dvě koupelnyemoticon
4. kvě 2013 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8269 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8259 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @natalkaa my máme podlahovku jen v zádveří a koupelně
4. kvě 2013 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 na stavební pozemek už teď jo? doufám, že proti dřevostavbě nebudou nic mít, jsme pod lesem, takže se to tam podle mě hodí. I když, vedle nás je velká vila z 30-tých let, totálně jinej styl, ale není na nás nalepená je dost daleko.
4. kvě 2013 v 10:24  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @natalkaa na stavební úřad emoticon ,záleží,kdy chcete začít stavět,ale za zeptání nic nedáte a jsou tu i tací,kteří mají pozemek taky na samotě a povolit dřevostavbu nechtějí.
4. kvě 2013 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 @bilbery emoticonjasně že na úřad To mi ani neříkejte, že by nám to nepovolili! Podle čeho se vlastně rozhodují? Chápu, že na rovině mezi poli by klasická roubenka vypadala jak pěst na oko, ale když je pozemek v kopečku pod lesem - co by se jim na tom nelíbilo?
4. kvě 2013 v 10:37  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
fotoportrét
fotoportrét
bilbery
28
 @natalkaa záleží co mají v územní studii,některé jsou dost konkrétní,že nařizují i tvar střechy,materiál oken apod.,v chráněné oblasti to asi nebude,že.určitě se zeptejte,územní plán a studii mají i na obci.ať nedáváte majlant za projekt a pak vám řeknou,že roubenka to být nemůže
4. kvě 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 Tak to jste mě teda pěkně vystrašili, vůbec jsem si nepřipouštěla, že by v tom mohl být problém. Radši co nejdřív zajdem na obec.
4. kvě 2013 v 10:58  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @natalkaa třeba tady @esmeralda2 by mohla vyprávět..... emoticon
4. kvě 2013 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 @jptn nepovolili? Dá se proti tomu rozhodnutí nějak odvolat a bojovat?
4. kvě 2013 v 11:16  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 692 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 No jéje emoticon emoticon emoticon emoticon , co takhle se nejdříve seznámit se zastavovací studií, resp. územním plánem emoticon
Máme tu sice "demo" demokracie, ale jako členové EU "si tu přeci nemůžeme každý dělat co chceme", bychom měli poslouchat zvůli úředníka...
Držím pěsti, na Přerovsku mnoho takovýchto domů nestojí...
4. kvě 2013 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @natalkaa Evička( esmeralda) statečně bojuje už nějakou dobu.... emoticon
4. kvě 2013 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 Milá Natálko,
my jsme stavěli srub přímo u lesa (zadní vrátka vedou do lesa!) a na vesnici, která je napůl ze starých trampských srubů a chatek. Přesto nám zlovolná úřednice nechtěla za žádnou cenu povolit stavbu srubu, protože na "na ono místo naprosto nehodí!".
Takže pozor na ouřady!
4. kvě 2013 ve 13:53  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @natalkaa Jo,jo, opravdu začni na úřadě, a je třeba slyšet, jak reaguje úředník, který bude rozhodovat. V územním plánu to nemusí byt vymezeno zcela přesně, a pak přichází na řadu pocity úředníka. Někteří se nad tím ani nepozastavi a povolí, jini řeknou že takováto dřevostavba nepřipadá v úvahu, protože úředník prostě vůbec nemá představu o co jde a v živote třeba ani srub nebo roubenku neviděl. A kdyz ti začne házet klacky pod nohy.... My už jsme postavili a bydlíme, zatímco Evička stále jen usiluje o stavebni povoleni jen proto, že úřednikovi se sruby nelibi. A to má i architekt. studii, že se to do krajiny hodi emoticon
4. kvě 2013 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 @vorelmato Stavět budeme na Prostějovsku, začíná se tam zvedat Drahanská vrchovina, jsme na kopečku pod lesem, nádherný prostředí, pro dřevostavbu jak dělanéemoticon Na Přerovsku vím o jednom srubu, často kolem něj jezdíme.
4. kvě 2013 ve 20:17  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 @sonafa Tak to je hrůza, co píšete...Jak o tom může rozhodovat jeden člověk a ještě k tomu "pocitově". Na to by měly být přesný kritéria, aby člověk dopředu věděl, jakej koupit pozemek, aby si tam mohl srub(roubenku) postavit. Třeba chápu, že do Polabské nížiny doprostřed pole se srub asi moc nehodí, ale to by snad ani nikoho nenapadlo. Holt, máme tu "demokracii"emoticon
4. kvě 2013 ve 20:26  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 Můžu být zvědavá a zeptat se, kolik celkově vás stavba stála?
4. kvě 2013 ve 20:28  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
    Horní Žďár, Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
 @natalkaa Ahoj, vítej emoticon Nás skelet srubu vyšel na 800tis a musíme se vejít do 2milionů se vším všudy. Zda to vyjde, se ještě uvidí...
5. kvě 2013 v 08:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 My se chcem taky vejít do 2 milionů, min. milion chceme z prodeje našeho bytu a max. 1 milion snad bude hypotéka. Taky jsem zvědavá, jestli jsou 2 miliony reálné včetně oken, dveří, podlah...
5. kvě 2013 v 09:35  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @kacckas
@natalkaa ahoj stavitelky...fandim vám ať se vejdete do vaseho rozpoctu,ale myslím,ze to je hodně nízký rozpocet. Nas to vyšlo o mnoho více. Skelet jsme meli za 1 mil 300 i s krovem a schodistem a tak jsme si mysleli,jak srub postavime za super penizky,ale skutecnost je jiná.Dokončování stavby je o mnoho dražší. Tedy to jsou moje zkusenosti. emoticon
5. kvě 2013 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
  • Stavím dům
 @kanavi To říká spousta lidí. Svépomocí jistě hodně ušetříme, ale na dost věcí stejně budeme muset pozvat profíky. Uvidíme jak nám to vyjde emoticon
5. kvě 2013 v 11:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 Tak jsem právě zjistila, že se ve vedlejší vesnici staví srubemoticon A to je asi 3 km od našeho pozemkuemoticon
5. kvě 2013 v 15:09  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
natalkaa (37 r.)
  • Sním o domě
 @kanavi To říkají i stavitelé klasických domů, že měli určitý rozpočet a nikdy se do něj nevlezli. Zkusíme si to dopředu spočítat, kolik by co stálo a holt nebudou vestavěné skříně a luxusní koupelna, vevnitř to bude ekonomické, s tím počítám.
5. kvě 2013 v 15:18  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 547 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @natalkaa
se zpožděním se připjuji.
ad zateplení - blbost. A roubenka jako bungalov...? nevím, podle mě je to klasický materiál pro klasickou stavbu, čili s podkrovím
ad cena - 2 mio - nereálné - pokud už nemáte desku, příjezdovou cestu a pod. prkotiny co pak udělají 1/5 ceny a dotovaný materiál (nebo vlastní les...)
ad topení - nejdřív vyřešte čím budete topit (rozuměj - dáte 50 tis za plyn/elektriku ročně, ale je to pohodlné, nebo budete platit 5 x méně se dřevem které budete připravovat?). Pak teprve řeš podlahovky, radiátory a pod. To samé příprava TUV.
ad umístění - bohužel jako předřečníci. Nám bylo řečeno, že dřevěná roubenka se na Šumavu nehodí. No comment ...
Tak hodně zdaru.
5. kvě 2013 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš