Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@tomas80 Můžeš to sčepovat jako šprajcy v tom žbrlení https://youtu.be/EpHT_Ckgfj8 . Předpokládám, že tenon cutter neboli zvonek máš. Uznávám, že je ale hezčí podélnou kládičku napasovat bez zkosení. Asi bych zkusil vybrousit čelo do křivosti sloupu, svrtal, a jako kolíky použil bukovou kulatinu. Tady nevím, jestli by pomohlo kružítko, každopádně bych si to aspoň jednou zkusil nanečisto. Kolíky a vůbec všechny spoje určitě pojistit D4, zabrousit.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik právě že cylindrickou frézu nemám :-)
Odpovědět
@tomas80 a jak budeš dělat šprušle ?
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik natupo
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik někde kovaná výpln
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 kup si v obi nebo hornbachu pytlik truhlarskych koliku prumer 10mm a spoj to na ne- navrtas diry do jednoho kusu, das koliky, preneses si jejich polohy na druhy kus, navrtas a narazis na sebe. Zalepis tim d4 lepidlem. Do toho spoje madlo-sloup bych dal tak 2-3 koliky Co se tyce sprusli tak nejjednodussi je koupit sukovnik 30-35mm navrtat si otvory v madle (nepruchozi), sprusle na konci seriznout a zabrousit na ten prumer a pak na sebe narazit a zalepit. Sukovnik vyjde tak do 150kc. Sroubama bych to nedelal - jednak to bude blbe vypadat a pak pokud bys chtel sroubovst i ty ryce skrz madlo tak to nebude prijemne kdyz tsm budou ty srouby zapustene. Madlo by melo byt shora hladke
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans díky za reakci. asi blbý dotaz, ale ty kolíky to udrží? madlo je z kulatiny o průměru cca 15 cm. příjde mi to ve dvou metrech dost těžké...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 hm tak na takovy prumer bych pouzil radsi nasadu od lopaty :-) Staticky nevim kolik by ten kolik mohl unest. Druha varianta je opravdu udelat maly zadlab do toho tramu - Stačí tak půl až 1 cm. Klidně na celý obvod toho madla jednoduše překreslíš. Kolíky pak použiješ pouze na zafixování, ale hlavně bude nesena na tom zádlabu
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans souhlasím.
Odpovědět
Profilova fotka
Pomoooc, tak uz nam zacina prirodni bydleni v plne sile! Spousta vos a vcel kolem srubu, evidentne hledaji mezi kladami misto pro vosi hnizdo. Nak to resite? Budu rada za kazdou radu. Jinak krayny slunecny vikend vsem! 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Pomoooc, tak uz nam zacina prirodni bydleni v plne sile! Spousta vos a vcel kolem srubu, evidentne hledaji mezi kladami misto pro vosi hnizdo. Jak to resite? Budu rada za kazdou radu. Jinak krasny slunecny vikend vsem! 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova asi tam nemáte nikde průvan, to u nás o vosách nemám ani zdání 8-) , bo ony průvan nesnášejí a u nás furt fučí... Nechal bych tomu volný průběh
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@hankahorakova u nás se minulý rok zabydleli mezi přesahy. musíš počkat, až se někde začnou kumulovat. počkej do večera, kdy budou skoro všechny uvnitř a poté fííííííííí fííííííííííí a prchej co můžeš :-D příroda nepříroda, vosy nesnáším. už kvůli dětem... poté už jsme měli klid.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova neresim, na podzim pochcipaji :) kdyz moc otravuji tak Biolit :)
Odpovědět
@hankahorakova Vosy nechat přes den být, jenom sledovat co kde staví a brzo ráno, když je nejnižší teplota tak zlikvidovat. U nás se s vosami potýkáme v práci často, děláme hodně na střechách a podkrovích, nejvíc se nám osvedčil raid, nasákne se do toho jejich papírového výtvoru a likviduje i vracejicící se vosy ještě druhý den. Na včely je ještě brzo, ale může se stát že v květnu nějaký roj doletí. Není třeba se ho bát, je třeba najít včelaře v okolí který ho smete. Pokud nenajdete včelaře, volejte hasiče, jsou na to vybavení. Roj neznámého původu se stejně musí likvidovat. Na druhou stranu pokud soused je včelař, a chcete aby roj vydržel na místě než si pro to dojede, stačí ho sem tam kropit mlhou ze zahradní hadice, včely se stáhnou do hustšího chumáče a budou se držet na místě. I sebrání potom bude zpravidla jednodušší a bezpečnější.
Odpovědět
Profilova fotka
Kluci, moc vam dekuji za rady, budu pozorovat, kam letaji a strikat.
Odpovědět
Profilova fotka
tady je koukam jarne/letni prestavka :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Ahoj, tak u nás se toho moc nového neděje :-) Minulý rok jsme se vyřádili na stavbě naší zašívárny a tak letos jen tak menší práce. Začala jsem třeba tím, že se nám rozpadla část špatně přistavěné podesty (málo betonu , moc deště a už to bylo). Tak jsme to úplně rozbili a já , protože se nadchla pro slzičkový plech, objednala ho. Dřevo, kámen a černý kov-to je moje :-) Jenže , jak jsem šikovná, nezjistila jsem si , co znamená s povrchovou a bez úpravy-zvlášť když píší odolný proti korozi :-) No , takže už je plech samozřejmě natřený. A rovnou jsem natírala ten náš kovaný plot a zábradlí. Letos ještě natřeme poslední část dřevěného plotu. A musíme udělat kousek chodníčku-položíme kámen-porfyr-kolem zašívárny. Jak je přesah, nejde tam tráva a z té hlíny je moc borčusu. V baráčku není nic třeba-jen teda asi vymalovat schodiště a jak máme pejsky, tam musíme omyvatelnou barvou. To je tak vše od nás :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett my pořád nebýváme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 to prijde pak ses najednou ve srubu a je to :) Ja jsem zase porad v praci ani si to nestiham uzivat ten srub
Odpovědět
Profilova fotka
U nás taky nic moc, s druhým prckem moc času neni, ve "volnu" rezu dřevo, nebo štípu dřevo, nebo skládám dřevo, nebo přemisťuju dřevo... "Vyhrál" jsem vyřazeny vozík, na kterém hasiči vozili motorový člun, tak si maluju malý pojízdný včelín. Refinancujeme hypo - jináč taky celkem kino... Budu muset na střechu ke komínu, bo nam tam někudy zatéká a vichřice kapku načechrala tašky. A přemýšlíme jak docílit závětří na verande, bo v tom vichru ve nedá ani posedět, o konzumaci popcornu ani nemluvím... Tož tak děcka
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato tak to.napis,co jste vymysleli,az vymyslite ;-) @morana128 jakou podestu mas na mysli? @geodett vidis,jen se zminis,a prispevky frcej ;-) my finisujeme s garazi,na prikoupeny pozemek lifrujeme "bordel" ze zahrady,pridelali jsme dalsi dve pole k drevniku,ted mame dalsi drevo obj,tak budeme skladat navazeli jsme drt..no zkratka,prace mame porad mooc a mooc,manzel je porad v praci,takze jde vsechno pomalu...jen roky utikaj ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme dobrousili krokve, jdeme je natírat a dá-li pánbůh, do konce měsíce by mohla být položená střecha
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě jsme postavili komín a jak je teplo, domeček krásně zesvětlel
Odpovědět
@geodett tak ja sa tiež snažím niečo porobiť a hlavne eura zarobiť, lebo zrub je čistá katastrofa :-D zatial sa porobil stroo, teraz dokončili balkóny, ktorý som zalepil fatrafolom, sám sa čudujem že som to zvládol... Nakoniec sa zo mňa stane zručný chlap :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn ja jsem v mezicase pres zimu dodelal loznici a horni koupelnu, ale nejak uz nezbyl cas na zapojeni vany :) ted po chvilkach vecer budujeme parkoviste, jahodnik, zahony a terenni upravy - uz jsme rozvozili v kolecku kolem baraku 6 tater hliny a porad to nestaci :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kamenica ja jsem taky behem stavby zjistil ze to s tou manualni praci neni tak nejhorsi :-) jinak korunky se snazim taky vydelavat, ale srub je zatim lepsi a sezere vse :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Tohle myslím :-) Půlka podesty je přímo z betonu-to je součástí stropu-podlahy , filigrány, jestli to říkám dobře :-) No a my si později řekli, že to tam chceme mít větší, tak se udělalo prodloužení-ale špatně. Dostala se tam voda pod to obložení z kamenů a jedno místo se propadlo. Tak tu půlku, jak tam stojí stůl, jsme rozbili a dali na to tlustý plech.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jo tohle,až teď jak jsi to vyfotila,jsem zaregistrovala to prodlouzeni,dřív jsem se toho nikdy nevšimla...tak hlavně,že jste našli jiné reseni ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett pořád je co dělat,,sice někdy nadáváme,ale asi je to tak dobre ;-) Jen jsme, konkrétne třeba my,měli začít driv |-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?