Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

20. zář 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
stetl (77 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 526 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (77 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 526 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 Jsem rád, že všichni žijete a jste dobře naladěni. Jen já nedávno oslavil 78 narozeniny a holt mě dostává přítel zvaný Alzeimer, jsme tady jen 12 le, ne 14, popletl jsem to, omlouvám se.
Děkuju za pozdravy, snad je vidět,. jak si to kolo srubu vylepšujeme, já říkám, že jsem si vybudoval republiku samu pro sebe a co je za plotem, nás už nezajímá.
Jinak upozorňuji na moji knihu "Jizvy na duši", byl bych rád, kdybyste si ji přečetli, je to o mém dětství a mládí, podle ohlasů se povedla. A letos mi vyjde - doufám - knížka židovských anekdot a z druhé strany (jak čtou Židé) je kuchařka židovských, tedy košer předpisů...
H.
30. črc ve 21:39  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
44
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 297 příspěvků a 1 album. Má 26 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
44
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 297 příspěvků a 1 album. Má 26 přátel.
 @stetl Zdravím Jendo,
je super, když si chválíte srub po tolika letech.
Blahopřeji k nové knize, v nynějších vedrech ideální k bazénu a zároveň smekám, před vaším elánem a pracovním nasazením. Ať se daří emoticon
31. črc ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (77 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (77 r.)
19
  • Zařizuji dům
 Děkuju, snažím se...
1. srp v 08:43  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
geodett
84
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1798 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
84
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1797 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
 srub - nesrub uz tu mam 26 vsude a v noci nic moc s tim vetranim, kdyz je venku 23 emoticon
2. srp v 01:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (36 r.)
Registrovala se 20. června 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidala 35 příspěvků. Má 20 přátel. Region Banská Bystrica.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
dadajanko (36 r.)
Registrovala se 20. června 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk přidala 35 příspěvků. Má 20 přátel. Region Banská Bystrica.
  • Stavím dům
 Ahojte uz 2 tyzdne pomaly brusime cely interier, s bruskou uz aj zaspavam😊 Kupelnu sme uz aj olejovali,kedze ma prist obkladac ale to drevo akoby zostalo drsne. Bolo to brusene 60 a potom vyhladene 240. Prebrusovali ste to potom este aj naolejovane alebo sa to vstrebe a bude to zas hladke? Dakujem
2. srp ve 12:16  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
112
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 691 příspěvků. Má 44 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
112
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 691 příspěvků. Má 44 přátel. Region Jihlava.
 @stetl Tak já si ji určitě pořídím. Stejně jako knihu A kde byl bůh?... emoticon
Jinak kromě krásné paní , máte i krásnou zahradu, no a o pejskovi ani nemluvím emoticon Ty miluju úplně emoticon
2. srp ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
112
fotoportrét
fotoportrét
morana128
112
 @dadajanko My už tedy nepřebrušovali. Bylo to hladké hned. Takže neporadím.
2. srp ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kamenica
52
Registroval se 13. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Má 14 přátel. Slovensko, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
kamenica
52
Registroval se 13. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Má 14 přátel. Slovensko, Region Zlín.
 @dadajanko ahoj, nam brusili najprv 80 potom 120 nakniec sme prebursili na 220. Natreli sme a relatívne hladké...ale jemne hubkou pretriem pred druhým náterom emoticon
2. srp ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (77 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (77 r.)
19
  • Zařizuji dům
 @morana128
Děkujeme, stále si moc libujeme, jak tady máme ticho a klid, jak všechny malinké rostliny a stromy (sázeli jsme vždy co nejmenší) už plodí a jak si na ovoci pochutnávají s námi ptáci, kterých tady hnízdí a žije s námi přímo fůra. I strakapoudi a žluva, za plotem srnky, večer netopýři. Prostě je to tady rád i díky srubu!
H.
2. srp v 16:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
84
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1798 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
84
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1797 příspěvků. Má 39 přátel. Senožaty, Region Pelhřimov.
 @dadajanko mám to 80 jednou broušené a jednou natřené hladké to moc není ale bohate to staci
2. srp v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 960 příspěvků. Má 128 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 960 příspěvků. Má 128 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Stavím dům
 Vážení, sledovali jsme vaše snažení při broušení, a tak jsme se vzhledem k velikosti domu sehnali tryskání. Máme za sebou první den a je to úžasné. Kdo by to chtěl vidět naživo, může se přijet podívat, má na to (odhaduji) tak 4 - 5 dní.
3. srp v 00:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 996 příspěvků. Má 20 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 992 příspěvků. Má 20 přátel. Region Zlín.
 @esmeralda2 takže to pískem jde? to je fajn. spousta ušetřené pakec práce. kolik to cca stojí? nezůstává písek v trhlinách?
3. srp v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 996 příspěvků. Má 20 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 992 příspěvků. Má 20 přátel. Region Zlín.
 jinak máme problém s revizí elektriky v koupelně. bude tam dvojumyvadlo a na jeho hraně budou zásuvky, které máme o 15 cm níže než stanovuje norma. bohužel už je vše obložené, takže se nám do bourání moc nechce. máme koupelnu ještě v přízemí. tam je vše ok. neporadili byste, jak to zakamuflovat? napadla nás možnost umístit provizorně užší umyvadlo, aby byly zásuvky 20 cm od jeho okraje. pak by to bylo v pořádku. pokud byste měli nějaké doporučení, budu rád.díky!
3. srp v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
48
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 339 příspěvků. Má 26 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
48
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 339 příspěvků. Má 26 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @tomas80 Já bych přes zásuvky šupnul kvítko nebo obrázek a možná ještě líp věšák s ručníkama emoticon .
3. srp ve 12:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
 @tomas80 pískem to jde, ale bylo by to moc tvrdé a mohlo by to trochu poničit povrch, tak se používá vápenec. (písek = křemík = 7 stupeň Mohsovy stupnice tvrdosti, vápenec = kalcit = 3 stupeň). Jestli se mi povede stáhnout do tohoto zařízení (jediné, na kterém jakž takž funguje modrá střecha) video, zveřejním. Tryská se stlačeným vzduchem, takže dost vápence se z trhlin i vyfouká, a pak máme průmyslový vysavač. Kromě toho máme trhlin dost málo, a také máme kyselou jílovitou půdu, tak vše, co zbyde, i to, co se vyluxuje, se naloží na kolečko a rozveze po zahradě
3. srp ve 13:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
 @tomas80 kolik to stojí, ještě nevím, dám vědět
3. srp ve 13:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
 @stetl Honzo, stáří, zrovna tak, jako mladí, je stav, ne věk. Přeji Vám mladou duši ještě na hodně dlouho.
Knížku si určitě přečteme
3. srp ve 14:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 @fredd1e emoticon taky varianta, akorát nevím, kdyby si revizák ten dotyčný předmět sundal, tak to bude celkem trapas emoticon
3. srp ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 @esmeralda2 pokud to bude ok, myslím, že se to bude budoucím stavitelům hodit emoticon
3. srp ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bobbob470
5
Registroval se 4. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 30 příspěvků. Má 9 přátel. Region Prostějov.
fotoportrét
fotoportrét
bobbob470
5
Registroval se 4. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 30 příspěvků. Má 9 přátel. Region Prostějov.
 Ahoj vsem, taky neco pridame. Nasi srubari delaji tryskani rozdrcenyma skorapkama orechu tak jsem to chtel od nich, nas srub byl nacenen na cca 70tisic, ale pri objednavani barvy do iterieru nam bylo doporuceno tryskani suchym ledem, ktere nakonec vyhralo a jeste to stalo mene (55tisic), kvalita bezvadna, bez spiny, jen kousicky dreva co to ocisti, ale firma vse uklidila. Nemame moc fotek z realizace, ale ulozil jsem vam video, odkaz je tady: https://www.youtube.com/watch?v=BybGxuGmnSA
Jinak ted delame topnou zokousku, tak je v interieru skoro 40"C emoticon a to nas ceka pracovni vikend.
4. srp v 06:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
 @bobbob470 prosím tě, jak jsi na to přišel? Na nás se dívali jako na cvoky, když jsme se po tom pídili. Nějaké nabídky jsme našli na internetu, ale pak ve skutečnosti všichni tvrdili, že to jenom nabízí, ale ještě nikdy nedělali, a ti, co to již dělali, tak dávno, a již upustili od takové úpravy. Dostali jsme také nabídku od tryskací firmy z Plzně, která se blížila čtvrt milionu, jinak nabídky na půjčení zařízení, abychom si to otryskali sami
4. srp v 09:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
 @bobbob470 škoda, že nemáš víc fotek z realizace, od Dereka tady nikdo jiný srub nemá, zajímala by mě jeho práce
4. srp v 09:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bobbob470
5
fotoportrét
fotoportrét
bobbob470
5
 @esmeralda2 Ahoj, promin, kazdy den se ti chystam odepsat, ale vecer vzdy odpadnu jako mrtvej, je tady toho jeste tolik a termin stehovani je v zari emoticon ( emoticon)
Na tryskanim suchym ledem nas privedl pan co prodava na slovensku prirodni olejove barvy, odkaz na nej tady daval Kamenica a pak zena nekde nasla tady tu ostravskou firmu, cena byla dobra a komunikace perfektni...
Taky to byl jejich prvni srub emoticon a kdyz jsem se ptal na provozni naklady, cenu zarizeni a ledu tak mi to prislo tak akorat, trvalo to dva dny a byli tu dva. Jo a predstava, ze to delam sam tak urcite ne to nastavovani a obsluhovani masiny, to tryskani jo.
Co u vas jak pokracujete?
7. srp v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
 @bobbob470 s tou prací je to u nás stejné, akorát nehrozí to stěhování. Tryskání jde super, akorát naši tryskači nevydrží celý den, a tak interiér trval 5 dní. Dnes to dodělali a začali kousek venku. Povrch po tom není zdaleka tak hladký jako po broušení, ale vyrovnala jsem se s tím, jde to. Pořád ještě inhaluji tu úžasnou vůni.
7. srp ve 23:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (53 r.)
186
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3234 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 202 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (53 r.)
186
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3232 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 202 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @stetl Honzíku!!! super že jsi se ozval!!! 12 let ve srubu, parádička! my 5 emoticon vidíte? ted v srpnu to je 5 let, a bez oslavy,,, tak to musím napravit emoticon

jinak se tu hezky strašíte těmi broučky, jen co je pravda,,, emoticon před pár lety jsem chvíli hledala info a jeden milý srubař měl video, že má doma také broučky,,, no a co? za jak dlouho nám sežerou dům? tak jsem se s nima pomyslně skamarádila a jsem ráda, že nejsem doma sama emoticon (Jiřík je neslyší, tak to má zase jinak) jsou s náma od doby, kdy jsme se nastěhovali,,, občas více chroupou tady, občasy zase tam,,, fakt mi nevadí,,,, a máme to bezpracné a zadarmo emoticon chtěli jsme přírodní dum? máme ho emoticon

tryskání ledem,,, tyjo, to je krásná myšlenka emoticon to se mi líbí,,, ale to broušení mělo pro mne nezapomenutelnou atmosféru a vůni,,, dnes bych šla do ledu emoticon

krásné prázdniny všem milým dřevomilcům,,,
14. srp v 11:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (77 r.)
19
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (77 r.)
19
  • Zařizuji dům
 @kasha
Kašenko, dík za pěkná slova.
Já si žiju jak nikdy v životě. Nemám žádné velké starosti, nic moc nemusím. A mám tu nejhodnější ženu pod slunce. Tak co mi chybí?
Jenže ono to chvilkami je jinak. Třeba jsem napsal pro jedno divadlo na jejich přání hru a oni teď "přemýšlejí", jestli ji hrát. Zírám. Nebo jsem pro ČT napsal námět, moc se jim líbí, jen od září loňského roku musím čekat, zda to vezmou a budu smět začít psát scénář... Přitom vím, jak na tom zdravotně jsem s nadcházející osmdesátkou, vím, že ´bude čím dál tím horší se soustředit a vydržet u počítadla, jak já říkám PC. A když mi nabídli, abych si tu věc pro ČT režíroval, to už jsem s díky odmítl, neměl bych už trpělivost s dnešními "hérci a hérečkami", když si moc dobře pamatuji na ty, s kterými jsem kdysi pracoval - pan Marvan, pan Ráž, Felix le Breux, Bek, Munzar a další a další... A taky bych už nevydržel tempo, s kterým se dnes musí natáčet.
Tož tak, ale nestěžuji si, jen malinko. Jak se říká: "Odumřel jsem světským radovánkám..."
Ale jedno je stálé - život ve srubu je nádhera!
14. srp ve 12:10  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
35
  • Stavím dům
 Tak jsme dotoryskali. Domeček je krásný, bílý, čisťounký, stejně bude potřeba něco i obrousit. Jenže jenom zlomeček plochy. Jelikož jsem tryskači slíbila, že nebudu zveřejňovat cenu, tak nezveřejním, ale bylo to výhodnější než tryskání suchým ledem. Nakonec nám zbylo asi 10 koleček dolomitického vápence, kterým se vápní Jizerské hory po letech kyselých dešťů, tak jsme ji rozvezli po zahradě a máme to jako bonus. Teď se začne luxovat, pak foukat kompresorem, pak dokončení tmavých nátěrů v interiéru, pak chlornan, znova Deron, lněný olej, venkovní (vnitřní) nátěr, a tak máme prozatím o zábavu postaráno
15. srp ve 22:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 ahoj bando, gde ste fšeci??? zbývá olištovat podlahu, zapojit hajzlík, nějaké baterie, zapojit světla a tradá do srubu emoticon
23. srp v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
84
fotoportrét
fotoportrét
geodett
84
 @tomas80 brousim a natiram terasu jo a OSMO hneda zem, rozhodne neni hneda emoticon)
23. srp ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
2
 @geodett vy máte dřevěnou terasu? máš toho málo na natírání? emoticon
23. srp ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš