Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Ještě otázka. Nechával si latě vytažené nad kulatinu, nebo si je usazoval zároveň s kulatinu? Já jen jestli je nemám třeba 1cm vytáhnout.
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 mam to zaroven, nekde spis trochu utopeny
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett ok já aby mohli nainstalovat ty okna. 😁
Odpovědět
Zdravím, tak se nám to dalo po dlouhé době do pohybu a srub je na místě. Hned vás zavalím dotazy. Pořád se nemůžeme rozhodnout z čeho vyzdít příčky v přízemí. Všude se píše aby co nejvíce akumulovali teplo, takže ideálně plná cihla. Ale spousta z vás tu má příčky z pórobetonu, který sám o sobě není nijak extra akumulační, ale určitě jednodušší na výstavbu. Budeme mít těžká akumulační kamna a podlahové topení. Má cenu to řešit? Dále bych se chtěl zeptat zda někdo řešil u záklopu stropu z nehraněných prken nějaké podlepování proti vrzání. A další věc je nátěr. Na srubovině budeme mít čistý saflorový olej, co máte na záklopech? Přemýšlíme nad tvrdým olejem. Děkuji za rady.
Odpovědět
Profilova fotka
@piskotdc gratulace k prirustku na pozemku 🙂 pricky - mam Ytong a tezka kamna, jak by to vypadalo s plnou cihlou nevim, ale jelikoz kamna hreji i 1-2 dny po zatopeni a clovek vetsinou topi od rijna do dubna tak si myslim ze vyznam tech pricek nebude nijak zasadni zaklop - neresil a strop rozhodne nevrze, to spis podlaha nater - na zaklopech a vsude uvnitr mame svetlicovy olej s vcelim voskem
Odpovědět
@piskotdc Akumulační kapacita příček je vcelku minimální, pokud není příčka přistavěna přímo ke kamnům, jakou součást obestavby - pak funguje jako bezvadný teplovod. Dělal jsem příčky z porobetonu kvůli rychlosti stavby, tloušťka 100. Zpětně hodnoceno, lepší by byly cihly na 150, ani ne tak kvuli teplu, ale kvůli zasekání rozvodů vody a zvukové izolaci. Porobeton netlumí zvuk vůbec, spíš mi to připadá že zesiluje a zkresluje. Strop jsem nepodlepoval. Možná by to bylo lepší kdyby ano, ale nepřijde mi že by to mělo mít nějaký zásadní efekt. Skladbu podlahy nad nesámovkami mám 50mm Steprock HD, 2x18mm OSB, tlumicí podložka 6mm a vinylová krytina. Prakticky to nevrže ale chození slyšet je. V případě mého pubertálního syna je to slyšet asi jako když má stádo slonů basketbalový tréning.
Odpovědět
Zdravím, vkládám ještě jednou někomu se třeba bude hodit na nátěr interiéru. Nabízím k prodeji nový, nepoužitý, zapečetěný světlicový olej s včelím voskem. Tónováno s titanovou bělobou. Více informací popř. v SZ. Cena za vše 6000,-. jižní Morava, Zlínsko, Valašsko.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím ve spolek. Máme tady další video. Tentokrát vše od začátku, co se týče pobití, laťování, fóliování, až po pokládku střechy. 😊ZA odběr budu rád. Přeji hezký zbytek dne https://youtu.be/cUPaCHBCnUk
Odpovědět
@peking53 ahoj pěkně video. Ta vlnka krovu tam de vidět na začátku. podařilo se ti to srovnat latěmi popřípadě schovat oplechováním. I když nějaká nerovnost asi moc nehraje roli jelikož co je na srubu rovné. 😉 Výhoda 😎 Hele Chci se zeptat jak máš ve videu napsáno hrubá stavba do milionů. To myslíš jenom skelet bez štítu, bez krytiny bez podbiti palubkami. Nebo máš vše zahrnuto v tom míči. No každopádně odběr máš a držíme pěsti ať to stihnete do těch vánoc.
Odpovědět
SKOLAUDOVÁNO ...info pro ty, kteří nezapomněli na jednoho samododělávače, kterému kovid nesmírně podepřel a zároveň nakopal perdel aniž by ho poznal. Ahoj. 😄 😎 😛
Odpovědět
@xavik velké gratulace 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik gratulujeme.! 🎉🎊
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@alman Ahoj díky moc. 😁 Jojo nakonec se to povedlo srovnat všechno. Ale trvalo to cca 1,5 měsíce. Vše co vidíš na posledním videu, nás vyšlo do milionu + k tomu mám ještě dřevo na stropy a dřevo na vykostření štítů. Na pobití štítů už ne. . Možná jen něco málo o fous přes mil😊 A to jsou k tomu ještě střešní okna. 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik sem si říkal kde seš. Tož gratulujeme... Hele, jak se chová Tunga oil na slunku po pár letech, bo můj super zdravý bio nátěr je i po čtvrté už strávený...?
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Také se stavíme do virtuální řady gratulantů. Dovol k tomu jeden zvědavý dotaz - od 1.1.2018 se již nemusí kolaudovat, tak proč?
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě dotaz. Pamatujete si někdo, kolik jste nechávali mezeru nad okny?
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 15-25 cm
Odpovědět
@peking53 Tak to je pěkná cena jak si psal Slováci to dokážou postavit teda za hubičku. Asi sme jak soudruzi negde udělali chybu. 🙂 Hele všiml sem si na videu že nemáš komín. Ten budeš dodělávat nebo neplanujete. Včěra sem mluvil ze srubařem a tak Nám přivezou srub srpen, září. Tak už se nemůžem dočkat ale ještě mě čeká než dovezou srub položit trubky na odvod dešťovky a ještě protáhnout El. kabel k čov jelikož sme na to zapomněli. Rozvedli sme všechno i branku,branu atd ale bohužel tohle mi vypadlo.Tak to chci mít vše hotové ať už nemusím v těsné blízkosti kopat kolem srubu. A ať se můžu po postavení chytnout hned broušení tak snad do té doby uděláš nějaké video o tomhle ať vím jak to udělat správně a vyhnout se případným chybám.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett ty jo, bojím se zeptat, kolik nade dveřmi. 😁 @alman No vidíš. Tak to je za chvíli. My to měli mít taky srpen září, ale loni. No a přivezli letos v květnu.. 😁 Hele všiml sis správně. Protože jsme to už potřebovali co nejrychleji přikrýt. Takže jsme hodili celou střechu a pak doděláme střešní okna, komín ( ten jsem přivezl předevčírem), panely a zbytek co bude potřeba. No natočit to natočím, nevím, jestli to bude správně, ale bude to tak jak nám to bude vyhovovat. 😁 Teď točím ty lišty do těch oken a upustil jsem jak od komprimační h pásek, tak od šroubování.
Odpovědět
Profilova fotka
@alman já se na to vykašlal a budu to vše dělat až pak. Cca za ta dva měsíce. 😁 Tak snad taky nezapomenu na nějaký kabel. 😁
Odpovědět
Profilova fotka
@peking53 25 cm je nad oknem s dvermi na terasu, 15 cm bylo nad okny, nekde zbylo i 8 cm, ale napr. nad tim francouzkym oknem na terasu zbyly sotva 2 cm
Odpovědět
@peking53 no to nezapomeň😄. Jako výhoda je že sme ješte nechali prostor na svody takže nebude ještě takového kopání k chranickam. Já právě planuju že komín budu stavět zároveň z domem ať můžou hned udělat prořez budeme mít zaklop celé střechy a hned na to naběhne střechař a komplet udělá celou střechu na klíč. Myslel sem původně že by sme si to položili sami ale máme hodně členitou střechu, sukně(jedna je napojena k terase a za tu cenu střechy bych to nechtěl nějak posrat.
Odpovědět
V pondělí se jedem podívat na srub tak přidám zas nějaké fotky. Ale chci se zeptat jak nahraju fotky tak sou nějaké nekvalitní. Nestává se vám to taky?
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett No pěkný. Je pravda, že nám ten srub stojí už půl roku, takže o něco sednul a hlavně za poslední měsíc a půl sednul o 3 cm. Takže nad okny mám 15cm a nad dveřmi je 18cm. A to tam půjdou nejnižší dveře co půjdou. @alman Hele, kdyby to šlo, tak bych si ji taky nechal udělat. Ale naneštěstí nikdo nemohl. Museli jsme si ji i sami rozměřit atd. Pokud by byla možnost, sám bych ji nedělal. 😁
Odpovědět
@peking53 každopádně dobrá práce.
Odpovědět
Profilova fotka
@alman díky 😇
Odpovědět
@vorelmato jsem hrozný lajdák, ještě jsem nátěr od r. 2016 (2 vrstvy) neobnovil. Snad to letos ještě stihnu. Plochy na slunku vyšisovaný ale ještě výrazně nešedne. Nějaká černota je jen na severní straně, spíš jako plíseň nebo co, to se tam vytvořilo už za rok nebo dva. Schovaný plochy jsou ok, jak nalakovaný. Za mě s tungou spokojenost, kdybych nebyl ten lajdák a řekněme za dva roky udělal nátěr, měl bych větší klid ale zase úplně nutný to nebylo. @esmeralda2 Dle zákona se kolaudovat nemusí ale záleží na stavebním úřadu, jak se k tomu postaví. Např. blanenský striktně obchází a pěčlivě kontroluje, můj boskovický sem tam. Loni, v covidu, sousedka kolaudovala bez přítomnosti. U mě to byla taky jen formalita, 1 paní, bez předkládání revizí (ty jsem samozřejmě předtím podával na úřad), ukazování hasičáku a hlásiče apod., jen spočítala místnosti. Bohužel mě předtím dostatečně neinformovala o doložení kolaudační listiny z ŽP pro KČOV, tak se to o týden protáhlo. To jsem doložil jednoduše bez chození na úřad, po telefonu a poslání pdf přes datovku. Co mě ovšem zaskočilo, je ohláška pro sklep. Zatím mám díru v zemi pro oblouky z Prefabet ( mimochodem od minulé středy stojí na place jeřábníka, páč v ten den slejvák a nešlo to položit do díry, bude to holt dražší ) . Paní úřednici jsem u jámy v klídku sdělil o co jde a že se jedná o stavbu do 25m2 , která nepodléhá povolení, internet je toho plnej ...... ale pozor pane, tak to není !! V onom st.zák. se píše: Stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním NADZEMNÍM podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m.... Tudíž, mám-li pouze sklep bez nadzemní stavby, musí mít povolení. Paradox, že ? Jednoduší a neviditelná stavba se musí hlásit. To mi připomíná Cimrmana,...Mladý pane, viděl jste někdy důl? To je díra v zemi...nikdo vám ho nemůže vzít... Tak povídám, že holt na ten sklep postavím boudu na nářadí nebo pro psa. Takže tak. Nyní zakládám ekozahradu a to mě tak nějak dělá radost 🙂 , doufám, že se brzo uvidíme 😉
Odpovědět
@xavik tohle je klasická šedá zóna v našich debilních zákonech. Bohužel si nejsem jistý jestli projde bouda pro psa pokud nebude stavebně spojena se sklepním prostorem, například padacími dveřmi, lol. Mimochodem podzemní stavby do 300m spadají pod ohlášku, nikoliv povolení, ale stejně....
Odpovědět
@obludak já vím, povolení nebo ohlášku většinou hážu do jednoho pytle. Těch špeků mám za loňský rok více a je mi z toho do pláče 😢
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Pověz, co za špeky, na co se máme připravit nebo čemu se pokusit vyhnout
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?