Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

1 den20346
  • @esmeralda2  Neboj, srubu se to netýká. Jde o novýho souseda a arogantní přístup jeho projekanta (čerstvě dostudovaný švagr). Školním projektem si začíná plnit stavařské ambice aniž by se zamyslel lidsky, ale to by měl hlavně soused sám, žejo.
    Špatně navržený vsak, kde hrozilo, že mě při přívalu vytopí je už v řešení ale moji statnou hrušeň, šedou letní, starou odrůdu, ohrozí 1,5 metru hlubokým výkopem vzdáleným cca 1 m od paty stromu. Co se asi stane s kořeny, že. Ten strom tu stojí min. 60 let., ob rok plodí vydatně, a přijde cápek, koupí pozemek, resp. zahradu, vykácí si na něm (nedělám si iluze, že měl vůbec povolení) jabloně, 20m modřín, statný ořešák a napůl můj (hranice pozemků šla prostředkem kmene) 15m jasan, a když ho slušně žádám o konsenzus a aby měl slitování aspoň nad tou hrušní, tak nezájem. Vše za něj už řeší jen nejchytřejší švagr, kterého jsem ani neviděl a který tu bydlet nebude. Smutný. No a úřad nad tou vegetací udělal kříž s tím, že ČSN 83 9061 je pouze doporučení, ne zákon.

• Čau lidi. Je tu někdo, kdo použil na usazení oken místo pěny ty komprimační pásky? Nebo vám to dali normálně na pěnu?

• @peking53  pevně doufám, že většina to má na pásce. Pěnu nebrat. Zde buď pánem situace. Bude to dražší ale správně....pokud už nevynalezli komprimační pásku v tubě 🤔

• Sponzor fóra
  • @peking53  ja mam penu, zatim se nic po 5 letech nedeje a to to neni ani zalistovany, ale pasky budou urcite lepsi

• @peking53  okna jsou v hranolech na turbosroubech a mezera vypenena, pod oblozkama a nad oknem konopí a oblozky na komprimační pásce 😏. Táhne mi toflama, kolem oken ne...

• Všem děkuji. Vyšlo nové video kde je jak jsem to nakonec udělal. Nechci tu zase spamovat zeď, takže jestli to někdo pravidelně sleduje tak ví. 😁 Kdyžtak powerpack na youtube a vyjede vám to samo. 😁

• @geodett  ahoj prosímte teď řešíme komín a líbí se nám systém skorsten. Našel sem tu na MS.že si na fóru psal že ho máš. Mohl bych se zeptat jak si sním spokojen. Dík za info

• @alman  zatim plna spokojenost, funguje, zadny problem (coz by ale mel i jakykoliv jiny komin ze 🙂slight_smile:, z venku nemam zadnou povrchovou upravy, doma uvnitr jen natazeno stukem a natreno

• @geodett  tak fungovat by měl každý komín 🙂. Ale líbí se mi že nemusíš dávat vložku a atd že stavíš jenom tvárnice na lepidlo a tod vše. A to že to může být u dřeva v těsné blízkosti je super i když nějakou mezeru je asi lepší vždy dodržet. Díky za info

• @alman   máme komín od komíny Zeman, také se nevložkuje, také má žáruvzdorný vnitřek. Také zatím žádný problém, není to hlavní zdroj topení

• co dělat, když z kulatiny vypadne suk? https://www.udrzovanydomov.cz/cs/tmel-na-drevo-suky-a-praskliny-150.html  máte někdo zkušenost?

• @esmeralda2  neresim to 🙂 pokud to teda neni skrz kladu
    zatim jich moc nepada, ale jak to cele seschlo tak jsou misty az o 5-10 mm vystouple

• @geodett  také to není kvůli vypadlému suku. Máme 2 výsušné trhliny, které sice nejsou velké, ale se mi nelíbí a chceme je "zadělat". Zatím je favoritem taková kaše ze srubařského tmele a jemných pilin (z broušení), ale toto mě zaujalo. Použití tmele jsem zatím viděla pouze ve spojení s páskou, ale tak velký problém to u nás není. Prostě je jedna trhlina, asi půl centimetru, která je na horní části klády a ledacos do ní padá. Toto mi přišlo jako potenciálně jednodušší řešení. Druhá podobná trhlina je na stojaté kládě, také venku. Když bychom to neřešili, také by se asi nic nestalo, ale hrajeme si 🙂 🙂

• @esmeralda2  aha tak trhliny taky neresim, do nejvetsi strcim ruku 🙂 ale to je jen na jedne klade co nema vyrez a na sloupu v kuchyni, jinak ty co jsou jako steny tam vse OK
    to by mozna stacilo zadelat modelinou ne 🙂slight_smile:

• @esmeralda2  na jaře plánujeme vytmelení srubu vevnitř, tak praskliny do kterých padá bordel půjdou zatmelit, ale chápu, že toto řešení není univerzální 🤔

• Sponzor fóra
  • @esmeralda2   Ahoj, manžel tmelil pár podlouhlých prasklin venku. V místě , kde když prší, tak tam voda prostě naprší. Je to v pohodě. Bylo to v tubě , Woodchink.
    Jo a po tolika letech máme položenou dlažbu z odseků 🙂 Doteď jsme měli před vjezdem štěrk, a až teď po tolika letech se manžel do toho pustil a má hotovo (pozorní si možná pamatují, že jsem o tom psala minulý rok, trochu to trvalo, hlavně ta část mimo vjezd do garáže.🙂 Jak ještě staví syn, tak manžel pomáhá tam a nejhorší jsou ty dodělávky, ty prostě trvají 🙂 A nestíhá. Je toho přes 55m2, za kamen jsme dali 20tis, + něco ten jemný štěrk na uložení -kolem 3000(hrubý štěrk dole už byl)no a práce...Dokonce jsme dostali i cenu za pokládku-bez materiálu 1700 za metr2. To je pěkná částka. ALe já to chápu, ta skládačka prostě je skládačka a řemeslníci nejsou. Takže vlastně po tolika letech má manžel hotovo 🙂 Jen ještě otravuji, že bychom měli tu barvu vrat změnit 🙂 Vybírala se k původnímu nátěru baráčku, a jak jsme ho pak ztmavili, už se nehodí. ALe...to je asi otázka další pětiletky 🙂

• Ahoj, bydlení ve srubu má samozřejmě svoje velké pro i proti. Bydlení ve srubu mě naučilo hodně věcí se naučit a být samostatnější. Najednou člověk dokáže věci, které předtím nedovedl. Ve snu by mě nenapadlo, že budu někdy něco dělat horkovzdušnou pistolí https://www.testino.cz/horkovzdusne-pistole . Ale třeba zase nemáme dostatek vody vždy pro všechny protože musíme mít bojler.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat