Dveře do obývacího pokoje

Ahoj, prosím o vaše názory. Dávali by jste do obývacího pokoje dveře? Nemůžu se rozhodnout, jestli nechat prostor otevřený bez dveří nebo zvolit dveře zašupovací do pouzdra. Budu ráda za jakýkoliv tip 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
nedavala bych ani dvere, ani stenu
Odpovědět
@hankaah Děkuji
Odpovědět
Pokud máte možnost, tak dejte. Ideálně do pouzdra, aby nezavazely. Zavírat je nemusite, ale tu možnost mít budete. Zvlášť při malých dětech to oceníte.
Odpovědět
@kokeja Já bych dal, ale jestli dobře koukám, 60 dveře?
Odpovědět
@jenye děkuji
Odpovědět
@specnaz84 děkuji, jsou to 80 dveře, na obrázku to není moc čitelné...
Odpovědět
Ja bych dvere take dala. Behem roku je mame stale otevrene, ale ted, co se ochladilo, je vecer zavirame. Deti si hraji na zemi, tak na ne netahne a v mistnosti je rychleji teplo. Loznice se nam tolik nevyhreji od obyvaku.
Odpovědět
Já bych dveře nedávala, jednak to ten prostor prostě zabije, jednak teď máme taky otevřený prostor s kuchyňským koutem a se synem si to nemůžu vynachválit. Hraje si, drandí tady na motorce, já u toho můžu v klidu vařit a mám ho na očích...
Odpovědět
Já jsem zase pro tam ty dveře dát. Aktuálně to mám podobně, klidovou zónu nemáme oddělenou a není to ono. Dveře jsme ale plánovali a budeme dávat. Argumenty, že ten prostor zabiješ, nebo že máš otevřený prostor, aby mohl syn jezdit na motorce. Ono většinou stačí ty dveře nechat otevřené...
Odpovědět
@kokeja my mame podobne situovane zadverie a tym smerom obyvacku a dvere tam nemame. Zatial ani v zadveri 3 roky a nechybaju. Mozno časom na zadverie dame nejake ale len kvoli svetlu vecer ked vidno do domu z ulice. Inak neni u nas nutnost.
Odpovědět
@davex To bohužel nestačí, skrze jen dveře rozhodně nemůžu mít přehled o dětech a nakukovat od plotny co pět minut vedle je nepraktické....
Odpovědět
@bayt Tady se nebavíme o dveřích mezi chodbou a obývákem s kuchyní?
Odpovědět
Článek se načítá
Tak pokud jsou to dveře v pouzdru mezi obývákem a chodbou, tak je to, jako by tam ani nebyly, ale když je potřeba zavřít, tak ta možnost je. Jediná nevýhoda tohoto řešení je cena, jinak tam vidím jedině samá plus ;-)
Odpovědět
@davex Asi jsem to spatne pochopila, omlouvam se 🙂 Ale se zadverim u nas plati to same 🙂
Odpovědět
@kokeja pouzdrove dvere 👍
Odpovědět
@bayt Nejsi trochu zmatená dneska? Myslíš z chodby? Ze zádveří určitě dveře je lepší mít. Hlavně ze dvou důvodů. Asi nejslabší místa staveb jsou vchodové dveře, kterými trochu táhne ve spodní části. A taky si nikdo nechce tahat nepořádek z bot dál do domu. Klidová zóna by měla být oddělená. Cítím to tak, přes den to je jedno, ale v noci se hluk šíří úplně jinak.
Odpovědět
Všem moc děkuji za Vaše názory
Odpovědět
@davex Nejsem, zadveri a chodba je u nas to same a vyhovuje mi to.
Odpovědět
@bayt Každému vyhovuje to, co si postavil. Já bych neoddělenou špinavou zónu od čisté nechtěl za žádnou cenu, když to teď vidím. Ať se snažím, jak chci, tak na těch botách něco za koberečkem zůstane a malý, pokud je otevřeno, jde automaticky tam, protože tam má věci na ven, sekačku, kočárek apod.. Teď už funguje rekuperace, ale když nejela, tak šel prostě cítit i takový ten zápach z bot. Ne vyloženě smrad, ale prostě člověk ty boty cítil.
Odpovědět
Profilova fotka
My si tam dveře dali už jen proto, abychom tam měli soukromí, když ho zrovna potřebujeme. Šoupačky do zdi žádný prostor navíc nezaberou ani esteticky nezavazí, když jsou otevřené.
Odpovědět
@davex My ještě ale nestavíme, tak v tom je možná ten rozdíl. Věci na ven vždycky hned po příchodu vezmu a osprchuju, takže nejsou špinavý, a hraje si s tím i uvnitř...nejvíc mám ráda otevřený prostor, ale musí se to asi dobře udělat, aby tam nebyla zima...
Odpovědět
@davex Mám na to stejný názor. Zádveří vnímám jako špinavou zónu a pokud nechci hned za každým jít a vysát to nebo vytřít, tak se tam prostě špína z venku nanosí. Nemohla bych mít ani technickou nebo záchod, do kterého by se chodilo přes zádveří. A dveře mezi chodbou a obývákem si myslím, že budou taky praktické, i když asi budou věčně otevřené. Ale je fajn si večer zavřít a pustit televizi nebo vyskládat myčku a nebát se, že vzbudím děti...
Odpovědět
@davex @jenye pridavam se, se stejnym nazorem na zadveri :) jeste k tomu za nas dodam, ze je super i umyvadlo a sprska v garazi, ze ktere je vstup do zadveri a krome vrat i samostatny vstup do ni ze zahrady.
Odpovědět
Profilova fotka
@kokeja volila bych do pouzdra. Dveře nebudou zavazet a budete mít možnost je zavřít 🙂
Odpovědět
Dala bych dveře do pouzdra - nebude Vám cítit vaření po celém domě a klidová zóna bude zvukově oddělená, když někdo bude třeba chtít v klidu pracovat v pracovně nebo spát. Případně u malých dětí ještě výhoda, že při zavření "neutečou" na místa bez dozoru.
Odpovědět
Mockrát děkuji za názory 🙂
Odpovědět
pokud nyslis z chodby do obyvaku, tak bych urcite dala. Ale pak bych uz nechala otevreny prostor.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?