Rekonstrukce bytu v r. 2014, čeká někoho?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, čeká někoho rekonstrukce bytu či už rekonstruujete?
Odpovědět
@domisek999 Tak to máte štěstí, že jste u rodičů. My platíme dva nájmy a hypo, hrůza. Asi začnem za chvílu ohryzávat tu omítku, co teď dáváme :))) Noo tak to mosel být krásný byteček, když jste ho přebírali :-D My máme hlavní dveře takové, že když někdo na chodbě víc zakašle, tak vypadnou, o vzhledu radši nemluvím :-D Už máte představu jaké budete kupovat, myslím bezpečností nebo nějakou klasiku?
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 ještě jsme se k dveřím moc nedostali. jen co jsme chodili po veletrzích, tak nás celkem upotaly Sapeli, ale moc podrobně jsme to zatím nestudovali. Jinak bych určitě chtěla s nějakým bezpečnostním zámkem a kolíček zevnitř (máme spoustu zkušeností se zabouchnutýma dveřma a klíčema v zámku :-| ) Vy už máte rozmyšleno či vybráno? :)
Odpovědět
@domisek999 Sme ve fázi, kdy vybíráme a vybíráme, šak to určitě znáš, každý týden sa nám líbíja jiné :) Zatím sa nám líbili Solodoors a Portadoors a Prümky, tak uvidíme. Hlavní chceme taky určitě bezpečnostní.
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 jojo, znám. konkrétně se nám to teď stalo u záchodu. osobně bych si momentálně vybrala úplně jiný než máme :-( Na dveře mrknu časem a děkuju za typ ;-) Holky a vybíráte už baterie? Mě by se do vany celkem líbila nějaká termostatická, ale zas aby to nebylo nějaké víc poruchové.. nemáte některá zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 předchozí zpráva měla být pro tebe, ne pro mě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 s bateriemi jsem se natrápila :) nakonec mame vybraný sprchový set z Hornbachu, který je včetně termostatické baterie. Prodejce povidal, že se konkrétně tenhle dost prodává a není poruchový. Technologie a výrobce jsou německé, vyrábí se ale jinde. Termostatické baterie prý jsou ok, jen se moc dobře nesnáší s tvrdou vodou. Opatření: jednou za půl roku/rok vytáhnout ten vnitřek a odvápnit. A yvadlovou jsme taky vybrali v Hornbachu - je to samozřejmě levnější a hlavně to vidím v reálu, což je zrovna u baterie pro meě důležité.
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae V Hornbachu se nám také líbili, ale někde jsem se dočetla, že s nimi měli lidi problémy.. po půl roce používání jim to podtýkalo a i po několika reklamacích nic moc. Myslím že to byla zn. Avital či jak. No a my už snad máme vybráno taky. Shodli jsme se na batericíh od Shapo kolekce Line. V pondělí se na ně jdeme podívat naživo, tak snad budou ok :-) Takže už jen umyvadlo a žebřík a koupelna je celá vymyšlená. A do 14 dnů doufám i obytná 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky. Tak jak si stojíte s bytečkama? @izakovae koukala jsem, že už máte klíče od bytečku, tak moc gratuluji. A jak to dopadlo s kuchyní? Snad švagr - truhlář neměl nic proti, je fakt úžasná :) @mak07 co všechno už máte hotové? a jak dopadlo nacenění kuchyně? My už máme konečně vyměněná okna, nataženou elektriku, téměř vyzděné jádro a a začínají nám dělat stěny. Taky nám už zbývá vybrat do koupelny jen umyvadlo, radiátor a rozmyslet kde budou jaká zrcadla. Jinak sousedi si na nás už stěžují i ve všední dny. Nechápu, že jim vadí když se tam občas něco vyvrtá. Jinak jsme mluvili s pánem, který tam té reko "velí" a prý je tam cca měsíc a půl práce, takže termín nastěhování se nám pomalu blíží :) :) Tak mě ještě napadá, nemáte někdo nějaké rady ohledně radiátorů? Máme tam staré litinové a přemýšlíme nad plechovými od koráda..
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
ahoj holky,já doufám,že my letos rekonstrukci dokončíme,děláme ji od podzimu 2012,většinu sami
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 Ahoj, my jsme se - kromě klíčů - nikam neposunuli, radši čekáme, až to bude zanesené v katastru, pak začneme. Kuchyň mi schválil, ale bude drahá, v tom tolik milovaném/nenáviděném/ultramoderním vysokém lesku je to nejdražší. Takže ještě přemýšlím... Nad plechovými radiátory taky vážně přemýšlím, pryč s litinou, vypadá to líp a dá se o to opřít bez rozrytých zad :-D ale nic moc o tom nevím - snad jen, že dnes už se nemusí vypustit voda z radiátorů v celém domě, když chceš měnit těleso, prý se to přímo u toho tělesa jenom zmrazí, uřízne, navaří nový - což je výhoda, nemusíte žebrat u naštvaných sousedů, jestli by nedali jeden den bez topení :)
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnanevesta Ahojky, copak vám ještě chybí předělat? musím uznat, že rok je opravdu dlouhá doba. Ale je pravda, že kdybychom my měli dělat vše sami a ještě po odpolednech, tak to taky bude trvat pěkně dlouho :-S @izakovae tak držím palečky ať to je co nejdřív. My jsme hned po koupi dali žádost o převod do OV (byl to družstevní byt) a každým dnem též čekáme na zápis do katastru. Ale povolení na reko máme tedy schválené :) A ta kuchyň, to mi povídej. my si také vybrali prý ty nejdražší dvířka co jsme mohli, takže měníme :-D Ale musím říct, že byly boží. byl to bílý lesk a jak kdyby na tom byla ještě vrstva skla nebo čehosi průsvitného, fakt kouzelný, ale říkám, ta cena 8-( Co se týče radiátorů, někde jsem se dočetla, že litinový ti dají o 4°C nižší teplo jak plechové no a to jak to vypadá a kolik místa to zabírá o tom ani nemluvím.. Jináč my máme od pondělí téměř všechny radiátory odpojené, ale muselo to jít přes vypuštění stoupaček. V téhle topné sezóně se to prý zamrazit nedá. hned by to roztálo a byl by problém. Takže jsme to jen ohlásili správci baráku a nic víc. ani upozornění pro sousedy nebylo třeba. Je to otázka pár minut. Vypustí stoupačku s vodou, hned odmontují topení a zase napustí. to se dělá topení po topení, takže sousedi když mají litiňáky, nemají šanci ani nic poznat :)
Odpovědět
Článek se načítá
@domisek999 v podstatě, nás čeká ještě položit podlahu, obložit koupelnu a záchod a připojit zbývající zásuvky a vypínače. Teď malujem první vrstvu bílé na nové omítky. Kuchyň nás vyjde plus mínus na 60tis. No jak čtu, tak vám to jde taky pěkně od ruky :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 no právě,děláme většinu sami a navíc manžel jezdí často pracovně pryč,tak tím se to taky protahuje,má toho v práci hodně-podniká,tak se musí otáčet. Chybí nám udělat obývákovou stěnu,zadat ji truhláři, dodělat pracovnu-elektriku.podlahy,vymalovat, takže toho není tolik,ale tisíc malých blbostí okolo a tím se to táhne
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 Díky, a já myslela, že jsem objevila svět, když jsem zjistila, že se to dá vyměnit i za běhu :-N podle čeho vybíráš velikost radiátorů? Nikde nemůžu najít žádný koeficient, nejlíp přepočet na vytápěné metry... Jinak včera jsem se pokoušela navrhovat tu svou kuchyň ve SketchUp a připadá mi depresivně tmavá :-| Holky, kdyby se Vám sem chtěly strčit návrhy kuchyní, ráda se nechám inspirovat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 no tak paráda. to už je vidět každým dnem velký pokrok, že? Ale jak tak koukám, jsme na tom dost podobně :) @stastnanevesta taky budeme dodělávat některé věci za pochodu. I tu obývákovou stěnu, dveře atd.. přesně ty drobnosti o kterých píšeš.. @izakovae heleď, vůbec nevím. taky jsem o tom nic chytrého nevyčetla. Ale když nám byli odpojovat topení, tak pán který se v tomhle pohybuje říkal, že tam máme zbytečně veliké topení a kdybychom chtěli měnit, tak nám to nějak propočítá. ale fakt nemám ani tušení jak :( a kuchyň.. s tou se můžu jít leda tak zahrabat :D navrhovala jsem ji v "ikeáckém" programu, takže jsem polovinu musela dodělávat v ruce a složitě vysvětlovat truhlářovi :D Zrovna dneska jsme se dohadovali jak to bude s linkou u topení. truhlář, přítel a taťka (dost má přehled o takovýhlech věcech) chtěli topení "zadělat" do skříněk. Tím pádem bych měla méně úložného prostoru. A já jsem zase byla pro ty skříňky dát až za topení a hold koupit širší desku než je standart, aby dosáhla až ke zdi. Tak doufám, že si to prosadím :D
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 já už se těším,až to bude za náma,jak se to táhne,tak už je to pěkně protivné,už se dá říct,že bydlíme,už to není staveniště,poslední dobou si víc a víc uvědomuju,jak je skvělé bydlet ve vlastním :-)
Odpovědět
@domisek999 jj posouváme se do předu, už dokonce máme čtyři funkční zásuvky :-D . A dneska jedeme pro obklady do koupelny :-), bohužel volali, že nebude vana, prý až příští týden, ale tak mám se zas na co těšit. A co vy jak ste pokročili?
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 tyjo, to jste rychlí :) Mě by měli kluci zapojit téměř všechny zásuvky zítra. a zbytek až budeme vědět jak bude kuchyně. Tam je ještě nedělali, aby mi to mohli naměřit všechno přesně na míru, takže počítám že příští týden by se do toho mohli pustit :) A obklady budete mít ty, které máš ve fotoblogu? my je máme už na skladě, ale nejdřív se musí dozdít jádro (čekali jsme na podomítkovou baterii do sprchy), počítám že už dnes bude hotovo a příští týden hurá obkládat. Jinak vanu už máme a je super. už se těším, až si v ní poležím :-D Jinak baterie už máme doma a jsou úžasný. mám hroznou radost :-) No a začátkem příštího týdne se bude finišovat se štukováním zdí. konečně to začíná nějak vypadat 8-)
Odpovědět
@domisek999 dost nás tlačí čas, tak sa snažíme a taky hlavně naši kamarádi. Nám dojde elektřikář dnes, tak snad už poprvé lupnu i vypínačem :-D . My by sme měli začít obkládat dnes nebo zítra, takže to jsme s tou prací fakt kousek od sebe :). Dívala jsem se do tvého fotoblogu a budeme mít dost podobnou vanu, taky sa těším až si lehnu :-D. Baterie ještě doma nemáme, ale panel do sprcháče už jo, už abych pod ním stála :). Jj obklady budou jak ve vizualizaci Rako-Fashion, už jsou na chodbě, tak sem se včera kochala. Jak jsou na zdech omítky, tak to hned vypadá jak byt a né staveniště!
Odpovědět
Profilova fotka
Holky přesmýšlíme že koupíme byteček na rekonstrukci,ale tak nějak si říkám,že kdyby se koupil te´d,kdy bychom asi bydleli??podle toho,co tady u vás čtu,nějak všechno trvá...jak dlouho po koupi jste začli rekosntruovat?trochu mě to děsí a to ještě nic nemáme.. .(
Odpovědět
@ter25 my hned druhý den po zápisu do katastru :-D . Co myslíš, že trvá vyřízení koupi bytu nebo reko? Reko trvá, pokud si ji děláš svépomocí, ale je to jediná šance, jak na reko ušetřit.
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 teda ty obklady jsou. koukla jsem teď na pár fotek hotových koupelen s tímhle obkladem a jsou super :-) už aby byly na zdech, že? a vůbec. všechno na svém místě :-D A co kuchyně? už máte ve výrobě? Nám ji přijde buď v úterý nebo ve středu zaměřit truhlář a pak zase dlouho čekání. Ale bude to stát za to :) @ter25 jak říkala mak07, pokud budete rekonstruovat svépomocí, bude to trvat. když s firmou, tak to půjde raz dva. nebo to jde půl na půl - tuto cestu jsme zvolili my. A také záleží co všechno budeš rekonstruovat. jestli jen jádro kuchyň nebo všechno sakum prdum od stropu až po podlahu, tak si nějaký ten pátek počkáš :-D nám se to třeba i dost protáhlo různýma tahanicema po úřadech. Koupili jsme totiž družstevní byt a tak jsme lítali od úřadu k úřadu. hrozný! Ale podle mě, i když to trvá, je to lepší. aspoň vše bude přesně jak hceš ty. Koupit byt po rekonstrukci, tak si to stejně všechno zaplatíš a ještě bys určitě pak chodila a říkala, že tohle bys volila tak a tohle by mohlo být trochu jinak atd.. teda aspoň já bych určitě žbrblala :-D
Odpovědět
@domisek999 jéé díky :), jj jsou úžasné, příští týden snad už budou na stěnách. Jéééé nám přijde truhlář stejně, příští týden asi středa :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 no myslela jsem i kouper i rekonstrukce :-) my bychom dělali úplně všecko,takže asi mazec..nam se momentalne prodluzuje i to,jestli vubec koupime nejaky byt..chteli bysme jeden byt ve starem zdenem dome,majitel nam ho slibil za slusny penize,ale nejak se nemuze dohodnout s najemnikem,ktery uz tam sice davno nebydli,ale z neznamyho duvodu plati najem..takze ani nevime,jak to dopadne a uz tohle jednani mi prijde dloouheee:-( bydlime totiz ve meste,kde jsou drahe byty a navic malo..:-(
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 mas pravdu,jsem nadsena z toho,ze bych si vybrala vsechno sama:-)vzdyt nemame byt a ja uz v hlave vymyslim,co a jak,no blazen:-)snad nam to dopadne a za chvili tu taky budu moct napsat,ze zaciname s reko :-) kez by...
Odpovědět
Mne zacala rekonstrukce pred 14 dni, dnes je to den 13 z odhadovanych 49 - prubeh muzete sledovat v albu - nekolikrat tydne aktualizovane http://www.modrastrecha.cz/blog/premc... Jinak se meni: komplet vystavba noveho jadra, vestavba satny, bourani jedne pricky, nove podlahy, omitky, vodo a elektro instalace, sadro podhledy, nova kuchyne... proste skoro nezustava kamen na kameni :)
Odpovědět
@ter25 tak to máte komplikované :-| , tak držím palečky, ať to dobře dopadne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ter25 Též držím palečky, aby vše dobře dopadlo. I u nás se to hrozně vleklo, ale bylo to kvůli hypotéce. přítel je Slovák a už tu jednu hypo má a i přes soudní nařízení že ji neplatí nám nechtěli novou dát. po x měsících se nakonec přišlo na to, že mě samotné ji dají. ale muselo to jít přes fin. poradkyni. sama když jsem si žádala ve stejné bance jako mi ji dali, tak tam sem u nich nebyla bonitní. no prostě děsný. Jinakje super, že je baráček zděnej. elektrika se v něm předělá raz dva. i případné nějaké stavební úpravy půjdou levou zadní. v klasickém paneláku, kde jsou zdi z železo-betonu to je fakt síla :-D @premce jde ti to pěkně od ruky. podle fotek jsi na tom podobně jako my s mak07 :-) musím vám říct. v sobotu jsem se nestačila jen divit. hned ráno k nám naběhli dělňasové a pracovali až do nějaké čtvrté či páté odpoledne. fakt jsem jen zírala. Tak jsem jim aspoň upekla bábovku, pro spestření 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 @mak07 holky, stále čekáme na zápis do katastru...během toho se snažím psát diplomku, ale víc času strávím tady než nad tím :( už poněkolikáté jsem změnila koncept kuchyně, vybrané dveře a teď dumám nad podlahami. Zaujal mě Novilon, ale nejsem si jistá, jestli bychom to zvládli položit sami :-| Co budete mít Vy?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?