Rekonstrukce bytu v r. 2014, čeká někoho?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, čeká někoho rekonstrukce bytu či už rekonstruujete?
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae tak to ti moc držím palečky, ať vše dobře zvládneš. Z toho, že pořád měníš kuchyň, si nic nedělej. my ji během pár měsíců změnili několikrát, dokonce jsme už málem podepisovali smlouvu na kuchyň a krom toho, že jsme jí pak přestavěli úplně jinak a ve výsledku jsme ji dali i do jiné místnosti a překopali znovu od základu, si nic nedělej. Změnili jsme možná i třikrát dekor celé kuchyně. Ale až teď jsem si 100% jistá, že je to přesně ono 8-) Vždy předtím mě něco upoutalo, ale stále mě něco nutilo, vymýšlet něco druhé. Jinak k podlahám jsme se stále nedostali. Jen v kuchyňské části máme vybráno.. Tam budeme mít od Design Line - Calma Sand (v celku - né imitaci dlažby) a k tomu se budeme snažit dopasovat něco (pravděpodobně velkoformátové kachličky) za pracovní desku :) Jinak co se týče obývací části a chodby, tam chceme vinyl. Určitě ho ale necháme položit firmou. Nedejbože bychom udělali něco špatně a pak se na to x let dívat a ještě těch peněz co to stálo.. Jinak v ložnici a dětským budou nejspíš koberce. je to teplý a když se tam jednou budou batolit prckové, tak to bude určitě lepší :)
Odpovědět
@izakovae to chápu, moje kuchyň měla tak 151 verzí :-D. Můj si trval na plovoučkách, já je nechtěla, rozsekl to podlahář, budeme mít Tarkett. Myslím, že by jste to zvládli sami. Nám to teda bude dělat podlahář (známý), protože my máme v obyváku úplně vybranou podlahu až na beton, takže bude pokládat i podloží a v kuchyni a chodbě bude dávat nivelačku. Ať jde diplomka od ruky ;-)
Odpovědět
@domisek999 jak dopadla schůzka s truhlářem? My máme objednou :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 nějak se nám to zaseklo na zakrývání trubek, které máme v rohu kuchyně. až to bude (doufám že v pondělí) tak může přijet truhlář a vše zaměřit. A jakou vlastně máte vybranou kuchyň? :) @zakovae a jak jste na tom vy? už jste zapsáni v katastru? :-)
Odpovědět
Ahoj, taky letos budem začínat s rekonstrukcí. Zatím čekáme na projekt od architekta. Nebude to totiž u nás nějak jednoduché. Budem muset opravit byt z roku 1905, téměř v původním stavu. Jediné zásah od postavení asi byl, že byl probouraný vchod z bytu na záchod na chodbě :D Také někdo rekonstruujete starší byt nebo spíše byty v paneláku?
Odpovědět
Profilova fotka
@paklara ahoj, tak to ti držím palečky. je to pěkný oříšek. My rekonstruujeme byt v paneláku, ale moje sestra rekonstruovala byt v domě snad už ze 16. století a všechno museli schvalovat památkáři a skoro vše muselo zůstat v původním stavu. My jsme uvažovali o přestavbě půdního prostoru ve stejném domě na byt, ale když jsme si zjistili co by pro to všechno bylo potřeba udělat, kolik by to stálo a nejistota, že když se náhodou něco někde stane, budou nám muset rozebírat střechu, raději jsme koupili panelákový byt 8-)
Odpovědět
@domisek999 : naštěstí není potřeba na náš byt souhlas památkářů - nic extra historickýho to není. Teda ze 16. století? to musí být paráda, ale asi bych taky neměla na renovaci "koule". Už takhle se bojim, že kam kopnem, tam bude průšvih. My máme za sebou rekonstrukci panelákového bytu a když je to hotový, tak utíkáme zas do jiný ruiny :) Možná, že už na to jsou prášky :)
Odpovědět
@domisek999 aha, tak snad to zvládnete brzo. Kuchyň jsem původně chtěla wenge/bílá a nakonec bude Ořech Avignon šedohnědý / jasmín, deska Valentino šedá. Tak teď si lámu hlavu nad obkladama. A vanááá je doma, sice s týdením spožděním, ale konečně je :)
Odpovědět
@paklara taky děláme roko v paneláku. Tý jo tak to máte pořádný oříšek, ale určitě to bude stát za to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 my budeme mít desku imitaci černého kamene (výběr teda tragickej, ale bude to ve výsledku asi nejlepší) z wenge jsme nakonec přešli k Dub bahenní a z bílé na krémovou. ale nad jasmínem jsem taky uvažovala :-D Jsem zvědavá na fotečky až to budete mít :) Jinak nám už přišla sprchovací vanička, tak jsme zvědavá, kdy nám to konečně všechno usaděj. fakt jsem nedočkavá jak dítě na vánoce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 Ještě ne :-| zítra by to mělo být, ale ve středu odjíždím do neděle služebně do Rakouska, takže zase nic nebude.. Teď okolo toho s přítelem spíš opatrně přecházíme a přemýšlíme, čím začít...asi bouráním :)
Odpovědět
@domisek999 ten dub bahenní je moc pěkný. Právě sedím nad vzorníkem, protože odstín lamina, které jsme si vybrali nejde nikde sehnat :( Takže vybíráme znova. Zatím to vypadá buď na Ořech Aida tabákový a Ořech Pacifik tabák. Jsem na tom stejně, jak malé děcko :))))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@izakovae Taky jsme začínali bouraním. Jestli to nebudou nosné zdi, půjde to k zemi raz dva. my jsme měli složený dvě stěny o délce cca 2,5m z železobetonu složené asi za 3 hodiny ve třech lidech (sebe nepočítám :D) @mak07 teda vypadaj taky krásně :) A jak pokračujete? Nám v sobotu mají naběhnout sádrokartonáři a pustěj se do stropů. Hned jak to dodělaj, může se KONEČNĚ začít s obkládáním koupelny. Jinak už máme rozvrhnutá světla a snad i vybrané podlahy :D Nakonec to vypadá, že vinyl bude všude a krom kuchyňské časti, kde bude již zmiňovaný Design Line - Calma Sand, bude Project Floors v dekoru ořechu :) pak dám fotečky do alba, tak můžete mrknout jak to (doufám) bude ladit 8-)
Odpovědět
@domisek999 dík :). Máme obloženo, chybí jen vana. Téměř udělané podloží podlahy v obýváku, teď se bude nivelovat kuchyň a chodba. Všude vypínače a zásuvky (zatím bez rámečků, ať se nezašpiní), čidlo na chodbě taky funguje :) Kuchyň na podruhé objednaná. Tak jak budete mít sádroše, tak to bude hned veselejší, mě totiž přišlo, že jak sme zaklopili stropy a tím zmizeli roztahané káble na elektriku, začalo to vypadat jak byt :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 teda vy jste rychlíci :) Budou i nějaké fotečky? nám hned po sádroších nastoupěj též na podlahy. teď už to jde fakt raz dva. O víkendu jsme tam byli dost uklízet, tak to už konečně vypadá k světu a ne jak staveniště a skladiště v jednom :D Jinak mám takovou otázku, asi trochu hloupou, ale zajímá mě, jestli jde obložit prostor za kuchyňskou linkou místo kachliček nebo skla též vinylem? Líbilo by se mi to samé, co budeme mít na podlaze. Líbil by se mi tam i kámen, ale ten je celkem drahej :(
Odpovědět
@domisek999 No to uklízení je u reko nekonečné, já mám pocit, že mě smeták přirostl k rukám :-D Fotečky nějaké dodám, ale musím to probrat s manželem, on to nemá rád, když se tak dávají fotky na net. Tak o vinylu za kuchyní, sem snad ještě ani neslyšela, ale myslím, že by to klidně mohlo být a že to bude asi i hezky vypadat, když se sladí s podlahou. Já v žádném případě nechtěla za kuchyň mozaiku, nooo a vypadá to, že možná bude, no co se týká kuchyně, pořád změny :-D .
Odpovědět
Tak jak všichni pokračujete v reko? My se v sobotu stěhujeme, protože nám končí nájem, takže je potřeba dodělat honem spousta věcí a hlavně uklízet, tak sem si vzala dovču, no a ležím doma s mega chřipkou :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Teda vy jste rychlici :) my jsme byli minulou středu zapsáni do katastru, pak jsem byla až do neděle v zahranici.V úterý 25.2. jsme ofiko převzali veškeré klíče a prodej je snad definitivně dokončen. Včera jsme vyměnili klíče a zakreslili rozmisteni zasuvek a vypinacu. Dneska nebo o vikendu zbourame příčku do kuchyně a pak...kdo ví :) jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 Téda, vy už bydlíte? to je super :) A jak jsi to zvládla i s chřipkou? A už máte všechno hotové? Jak nakonec vypadá kuchyň? Nám v sobotu dodělali podhledy, tento týden se vrhneme na malování a začnou nám navážet obklady do koupelny, tak doufám že do týdne bude koupelna komplet hotová :) v pátek nám vymění radiátory a dnes se konečně zaměří kuchyň. no a o týden snad už začneme i s podlahama. Takže doufám, že za měsíc bude den D, kdy se začneme stěhovat :) @izakovae Gratuluju k úspěšné koupi. Když si vzpomenu na nás, jak jsme to přes půl roku vyřizovali.. A jak jste pokročili? příčka vybouraná? A co dál? :)
Odpovědět
Momentalne jsme v rekonstrukci :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sivakp Vítej mezi námi :) V jaké fázi rekonstrukce jsi? Co vše už máš hotové a co tě čeká?
Odpovědět
@domisek999 Bez dveří, kuchyně, mezi krabicema, ale jsme doma :-) . Bylo to náročené, teprve teď postupně uklízím, umývám obklady atd, protože s tou chřipkou jsem byla ráda, že sem vůbec zvládla balení, stěhování a úklid pronajatého bytu. No tak vám to taky pěkně ubíhá, to si myslím, že se za měsíc budete určitě stěhovat :-)
Odpovědět
@izakovae Gratulace ke klíčům a hodně sil do reko :)
Odpovědět
Momentálně už doděláváme vodu a pomalu se chystá jen taková ta klasická zedničina, naštěstí. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 @domisek999 Ahoj holky, co je u Vás nového, jak pokračujete? Mé dny se teď táhnou ve znamení škrábání starých nátěrů. Jde to pomalu, víc než dvě hodiny denně to nezvládnu :-S Mám hotové dvě místnosti a začínám trpce litovat, že máme 3+1 a ne něco menšího :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se taky přidávám :) rekonstruujeme 2+1 na 2+kk, 60m2 :) Vzhledem k tomu, že jsem momentálně na semestr v Norsku, tak má přítel na všechno strašně moc času a nic se neděje . akorát v pondělí konečně dávají žádost na stavební úřad :( budu ráda, když se začne na konci dubna
Odpovědět
@izakovae Ahoj, tak u nás postupně mizí krabice, tak nějak se zabydlujeme, včera jsme obložili kuchyň, v pondělí budu volat stolařovi, jak je na tom s naší kuchyní, už se jí nemůžu dočkat :) Brrr škrábání zdí...... tak přeju ať to jde od ruky :-) . Taky sem si při reko říkala, že garsonka by byla lepší jak 3+1 :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae To znám, je to pakárna :-D A jaký na to máš fígl? my jsme to jednou natřeli vodou, pak nechali cca 5 minut působit, znovu natřít, znovu chvilku počkat a špchtlý to šlo krásně dolů. A šlo to celkem i rychle :) cca za dvě hoďky jsem měla hotovou mísnot 5x3,5m a byli tam asi 4 nátěry. @yamsick Ahojda :) Co všechno budete rekonstruovat? Budete zasahovat i do nosných zdí, když dáváte žádost na stavební úřad? @mak07 teda to vybalování a zabydlování ... tichá závist :-D My snad nebudeme bydlet ani na velikonoce. Ten náš obkladač koupelny.. je hroozně pomalej. Za týden stihl obložit záchod. A to ho máme na panelákové záchody celkem mrňavej :D Ale na druhou stranu je fakt precizní, takže si vlastně nemám na co stěžovat :) Jinak kuchyň bychom měli mít hotovou do dvou týdnů, ale počítám s tím, že když to dobře půjde, tak v té době budeme teprve pracovat na podlahách..
Odpovědět
@domisek999 tak sem se ve zprávě, ptala jak ste daleko a teď jsme se to dočetla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 Máme v plánu zvětšit otvor v nosné zdi, aby vzniklo +kk, dozdít komoru, nové jádro a kuchyně, nové podlahy, stropní podhledy.. no jsem zvědavá, jestli aspoň to jádro bude hotové, až se v červnu vrátím :(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?