Rekonstrukce bytu v r. 2014, čeká někoho?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, čeká někoho rekonstrukce bytu či už rekonstruujete?
Odpovědět
1
6
7
Profilova fotka
@dany69 Díky, je to adrenalin a veliká zkušenost, teď už bych to dělala jinak a dala si víc pozor, ale o tom je holt život ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@monny3 chápu.. u nás byl adrenalin samotná koupě a vědět to co vím teď, tak taky postupuju jinak. Hold chybama se člověk učí, ale vlastní střecha nad hlavou nám to myslím vrátí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj tak se přidávám k budoucím rekontstruktérům..:) My budeme začínat pravděpodobně v červenci. Řešíme už zhruba od února/března. Máme byt 3+1, starší cihlový barák. Sousedy naštěští mladý a rozumný a rekonstruující. Snad to tak i zůstane :-) Zrovna teď si vymejšlíme kuchyň, tak tu courám po fóru a hledám "dobré" rady ;-) . Jinak mám trochu problém s návrhem obýváku. Máme ho průchozí. Tedy z obýváku je vstup do ložnice (jinak to bohužel ani nejde). A protože budeme posouvat příčky a taky předělávat dveře (i na jinou stranu stěny) máme problém s nábytkem.. prostě se nám tam nevejde.. Jak jste řešili nábytek v obýváku?? Měl někdo podobný problém? Přece nějaký nábytek tam být asi musí, ne?? Nějak nevím kam bych dala všechny ty věci co v něm teď mám.. :-| Jo a bourali jste si příčky své pomocí, nebo jste měli firmu?? Přemýšlíme o firmě, ale nějak nemůžu sehnat kontakt po známých. Znáte někoho dobrého v Praze??
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak nám to pravdepodobne vyjde taky na cervenec. Na jednu stranu se nemuzu dockat a na druhou mam z toho vseho strach. S nabytkem ti bohuzel neporadim pac ja toho do obyvaku ani moc nechci, bude mi stacit gauc, konferencni stolek, stolek pod TV a pak uz jen nejaky kvetiny atd. Nám firmu poradila pani z panelaku, ze uz tam rekontrovali vice bytu tak se s ni asi zkusime domluvit. Ja mam spis hruzu z toho ze nevime co delat driv, jestli dvere, podlahy, stuky atd pac nam firma bude delat jen jadro. Tak at se vam dari! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sofie0marie Děkuju, tobě taky. A nemůžete se zeptat té firmy co vám bude dělat jádro, poradí vám s čím začít dřív, ne? S tím nábytkem.. já jsem taky přemýšlela, že nechám jen stolek pod TV. Ale drahá polovička to zavrhla.. ;-) To víš, kam by přišel "likérník" a spousta kravin co máme v šuplíkách a dvdčka a hry atd.. A je fakt že by taky jedna stěna zůstala vlastně úplně holá, chjo.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jak jste kdo na tom? U nás na prd, všechno trvá dýl než mělo, dělníci nedělají kdy a co mají, všude problémy, už mě to fakt nebaví... Tak se snažím zlepšovat si náladu tvořením dekorací, malováním na hrnky atd. ale zase ty svoje výrobky nemám kam dávat, když nic není hotovo, takže ve finále zase skepse :-) Tak někdo přidejte něco pozitivního, že vám to jde skvěle od ruky a na první dobrou je vše hotovo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@monny3 My se pomalilinku odpícháváme z místa - zítra se namontují okna, přes víkend (snad) se natáhne elektrika a začnem se shánět po šikovném zedníkovi :) teda sháníme se už delší dobu, teď jen vybrat a domluvit toho nejšikovnějšího :) ale abych to nezakřikla, pořád je co dělat, co řešit a kvůli čemu se hádat :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae Ty jo, u nás v bytě se elektrika tahala týden, teda sice asi tempem "v poledne jdu na tři točený v rámci pauzy" ale i tak to bylo fakt plno práce, to teda jestli chcete stihnout za víkend, jste celkem optimisté :-) Já mám zatím poznatek , že šikovný a zodpovědný je ten řemeslník, který má průmyslový vysavač, vypadá to jako blbost, ale je to tak. U nás třeba obkladač, podlahář, stěrkař, všechno živnostníci a práce odvedená dle domluvy. Tak se poptejte zedníků který o má a toho bych brala :-) Jo a na hádky se vyprdněte a úplně to otočte, naopak by vás mělo stmelit tolik společných nepřátel (každý řemeslník je nepřítel) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@monny3 to my uz od středy připravujeme, řežeme drážky, vrtame díry na krabičky a sadrujeme, na víkend mame opravdu "jen" tahání drátů :) a v tom případě jsem taky dobrý řemeslník :) já se poptavam spis po známých, abych se taky na tu odvedenou práci mohla případně podívat, než si ho pustím do bytu. Hádky jsou holt průvodním jevem mých starostí, ale vždycky to dobre dopadne...
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae Jo takhle, když to bude na dráty připravené, tak to jo :-) Mít známé, kteří řemeslo umí je určitě nejlepší, my bohužel znali jen obkladače :-( No a ohledně starostí a hádek to tak je asi všude, holky se stresují a mají plno starostí a pánové se vezou, samozřejmě taky něco zařizují a dělají, ale ty starosti na nich prostě neulpívají :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
ahoj, budeme na podzim rekonstruovat byt - menší 65 m3 , 3+1. Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti ohledně oken. Zvenku musí být bílá, teď ale přemýšlím, jestli dát dovnitř nějaký dekor dřeva nebo je nechat bílá. Dřevo se mi líbí víc (asi zlatý dub nebo ořech) , ale mám strach, že to interiér ztmaví - ty místnosti nejsou nijak veliké (19, 12,12, 6). Řešil jste to někdo?
Odpovědět
Ahoj, my teď čekáme, až se nám podaří odkoupit byt a poté budeme částečně rekonstrukce (jádro je komplet), budeme dělat elektřinu a omítky ve zbytku a nějaké další drobnosti :)
Odpovědět
Článek se načítá
1
6
7
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?