Zápis změny v užívání na Katastru

Dobrý den. Ráda bych poprosila o radu. Řeším zapsání změny v užívání ( z nebytového prostoru na byt) bez stavebních úprav. Máme vyřízené povolení ze stavebního úřadu, ale katastr po nás žádá souhlasy vlastníků v domě. Majitelů v domě bydlí jen pár a zbytek jsou různě rozprostřeni po celé ČR, někdo i mimo ČR. Složitě jsem tedy sháněla podpisy. Musela jsem vše posílat obyčejným dopisem, jelikož lidi mi hned hlásili, že na poštu kvůli mně chodit nebudou. Vše dobře dopadlo a podepsané papíry s jejich souhlasy mám. Nyní jsem byla upozorněna, že tyto jejich podpisy musí být úředně ověřeny. Vím, že ty lidi prostě nedonutím, aby kvůli mně chodili ověřovat svůj podpis ( jen tak tak jsem z nich dostala podpis bez ověření) Teď trnu a bojím se že mi to katastr hodí na hlavu a všechna práce přijde vniveč. Konzultovala jsem to se dvěma právníky a každý mi tvrdí něco jiného. Proto prosím, zda někdo tady s tím třeba nemá nějakou zkušenost a nemohl by mi poradit. Velice děkuji za ochotu.
Odpovědět
Profilova fotka
@ellad Tak se nebojte, dejte to na katastr a uvidíte, který advokát má pravdu. Osobně si myslím, že ověřené být musí.
Odpovědět
@vladimirsvorba To jsem zrovna slyšet nechtěla, ale moc děkuji za názor 😞 Prostě mi to nejde do hlavy. Já mám povolení a vše co jsem mohla udělat, jsem pro to udělala. Víc nezmůžu......Já nedonutím 27 lidí, které ani neznám a oni neznají mě, aby došli na úřad, nechali podpis ověřit a poslali mi to nazpět 😞 to je fakt postavený na hlavu přeci
Odpovědět
@ellad Opravdu vam nikdo neda presnejsi informaci, nez pracovnik katastru. Proc se z toho hroutit predem?
Odpovědět
@ellad Dobrý den, řeší se to uspořádáním schůze, kam si pozvete notáře a ten vám podpisy příchozích ověří na místě. Mám dojem, že stejná změna (nebyt->byt) proběhla u známých s ověřeným souhlasem předsednictva SVJ a prostými podpisy vlastníků jednotek, tak bych to zkusila podat na KN nejdřív takto..
Odpovědět
@puhelin Víte........ono dostat se až na katastr trvalo 3 roky. Museli jsme si zařídit projektovou dokumentaci, stanoviska hygieny, hasičů, magistrátu a spoustu dalších věcí, aby jsme dostali povolení. Stálo nás to spoustu peněz, času a nervů. Tak že já už se preventivně hroutím z každé špatné zprávy, kterou dostanu. Chtěla jsem být na ten katastr připravená, tak pro to jsem hledala, jestli s tím někdo nemá zkušenosti, aby mi mohl případně poradit. Všichni víme jak to na katastru chodí a pro to se mi zatím na ně moc obracet nechce.
Odpovědět
@japona Dobrý den. Moc děkuji za odpověď. Myslela jsem si, že přesně takto to udělám, bohužel u nás v domě byla schůze naposledy v roce 2020. Od té doby nic. A ještě co si vybavuji, tak stejně nikdy nepřišlo tolik lidí kolik bych potřebovala.
Odpovědět
@ellad Ja mam s katastrem dobre zkusenosti. S urady komunikuju casto a tak vim, ze nema smysl si to zjistovat jinde, kdyz posledni slovo ma urednik. Staci jedna navsteva na katastru, vysvetlite situaci s 27 lidmi a mate hned jasno, co se po vas chce. Doporucuju osobni konzultaci.
Odpovědět
Profilova fotka
@ellad Shromáždění SVJ by mělo být minimálně jednou do roka, z důvodu odsouhlasení účetní závěrky. Ta změna se týká změny Prohlášení vlastníka?
Odpovědět
@vladimirsvorba Ano změna Prohlášení vlastníka
Odpovědět
@ellad schůze by měla být každoročně
Odpovědět
Profilova fotka
@ellad §7 katastrálního zákona (2) Nejsou-li podpisy na soukromé listině úředně ověřeny, musí ten, kdo zápis navrhuje, prokázat jejich pravost. Nebude-li pravost podpisů prokázána ve lhůtě 30 dnů od podání návrhu na zápis, katastrální úřad řízení o povolení vkladu zastaví nebo vrátí listinu předloženou k zápisu záznamem či poznámkou tomu, kdo listinu předložil.
Odpovědět
@vladimirsvorba Chápu to dobře, že by stačilo prokázat např. emailovou komunikací s dotčeným vlastníkem? Jinak děkuji......tohle mi trochu zvedlo náladu, vidím jiskřičku naděje
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ellad Ne. Pravost podpisů se dokazuje například znaleckým posudkem.
Odpovědět
@vladimirsvorba Dobře, tak moc děkuji za pomoc 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?