Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,tak nám konečně dnes přivezou a snad i namontujou dveře,tak už to u nás bude vypadat zase o něco lépe. martuli určo chci vidět malou Emu.Pošlu ti mail.
Odpovědět
Ahojky, jenom strucny dotaz k vam zkusenym stavitelum a stavitelkam:-) Myslite, ze se da postavit patrovy nizkoenergeticky baracek o pudorysu cca 8x9m se vsim vsudy do 2,3mil ??? S tim, ze bychom si na nutne prace najimali nejake remeslniky...zkusenosti zadne se stavbou nemame.
Odpovědět
Profilova fotka
Čus ženy, delfi, topíme zatím jenom krbem a jen tak napůl, páč to ženu jenom přes expanzi, protože akumulační nádrž zapojí, až se vrátí manža(chce bejt u toho). Spodek vytopím v pohodě, nahoře ještě nejsou radiátory,takže nevím,jestli utáhne i horejšek při tom polovičním výkonu(s nádrží určitě). Teď mi vladka pripomněla,že jsem vám pořád nedodala fota dveří, skleroza no :-o haassinko, do 2,3 mil. se vejdete, i my splňujeme nízkoenerget.parametry(teda zatím ani zdaleka,páč ještě není fasáda a zatepleno),ale jsme na cca 1,8mil a domeček máme cca 10x14m ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, po delší době vás zase zdravím ;-) my se snad po zimní přestávce opět rozjedem, v pátek jedem pro dilatační pásku, položíme podlahový polyš a hurá na podlahové topení x-) v sobotu slavil tchán 60. a po pár pivech se opět rozjel - jak jsme s manžou úplně blbý a každé firmě na všechno skočíme, necháme se okrást, koupíme od nich všechno, co řeknou... třeba ta dilatační páska není vůbec potřeba a když už, tak tam místo ní stačí dát jakýkoli hadr... ]-( moje mamka ho takhle rozjetýho ještě neznala, tak se dost divila vladka - díky kontakt na Betonovu, taky je zkusím ;-) snad nebudou mít moc dlouhé čekací lhůty, hlavně je super, že to udělají i z našeho materiálu spaaget - koukám, že ty první týdny jsi měla pěkně diivoký, tolik pohrom :-( ale ta vaše podlahová krytina vypadá super, to je něco jako Novilon? myslíš, že ten Termofix je vhodný na podlahové topení? já jsme to tam nikde nevyčetla martuli - gratuluju k dobrým výledkům UTZ :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čus, fsvojap, je to krytina určená právě pro podlahové topení, je to v těch certifikátech,co vám k tomu nejspíš taky dají ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak u nás dnes pohroma! v pátek nám mají nastoupit obkladači (je to jeden vzdálený strýc od manžela a jede s tchánem k nám až ze sev. moravy - a dělá to samo téměř zadarmo) a pán z obchodu mi dnes jen tak mimochodem do telefonu řekl - když jsem ověřovala zda to skutečeně v pátek objednal - že to sice objednané je, ale že mozaika není na skladě, takže to v pátek nebude a bude to až příští týden!!!!!! to snad opravdu není možný, ještě jsme zdůrazňovali, že to do pátku musí být a kdyby nebylo ať nám dá vědět, že vyberem něco jinýho!!! pán se ani neobtěžoval zavolat! jsem neskutečně naštvaná! spaag: už se těším na foto dveří. celkem si mě nakousla s tím thermofixem, my chtěli plovoučku, ale ten thrmofix vypadá líp - jako vlastnostma. hele nevíš jaká je dodací lhůta? vladka: tak už budete mít dveře jo - super. doufám, že nafotíš a hodíš do albíka 8-) jak se vám jinak bydlí?
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo delfi,prekérka :-N dodací lhůty asi dlouhý nebudou, páč my nechali udělat podlaháře nabídku a za 14 dní nastoupili ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - já nad těma podlahama fakt slintám 8-) jen nevím, jak se nám to povede na chodbách - jak se strefíme s dřevěným obložením betonového schodišti a pak návazně s tím linem :-| tohle lino by asi na schodišti vypadalo blbě, ale na chodbách (a nejen tam) fakt super :-) já bych to dala všude delfi - s těma obkladama je to fakt k naštvání... ]-( já mám v plánu objendávat obklad a dlažbu přes net, protože jsem našla o cca 20% lepší cenu než nám nabídli ve studiu, koukám, že objednat to chce fakt hodně v předstihu, ať nám to radši doma měsíc leží, než na ně čekat :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, delfi-tak to by mě kleplo.Je to s těma dodavatelema hrůza. Nám měl přivíst dveře minulý týden ve středu,pak v pátek a nakonec dorazil včera a to jenom z 5-ti dveřma z 12-ti,ale všechny zárubně a dnes by je měl začít montovat.Před devátou jsem si byla doma pro čepici a ještě tam nebyl.Tak jsem zvědavá co bude mít hotovýho až přijedu domů. Doufám,že aspoň zárubně. Bude osazovat jenom v přízemí,takže by ty zárubně mohl stinout a zítra už by jsme mohli mít dveře osazené. Je fakt už na ránu.
Odpovědět
Profilova fotka
no holky nakonec problém vyřešen - pán sehnat tu chybějící mozaiku z jiný zakázky (čili to vzali jinýmu zákazníkovi) - bylo mu jasný, že jinak bych tu objednávku zrušila. takže problém snad vyřešen - mi spadl kámen ze srdce spaag: tak to zkusím navrhnout manžovi tuhle podlahu. vladka: tak s těma dveřmě to je taky dobrý - jak si to vůbec ty lidi můžou dovolit????? nechápu, takhle kdybych ke klientům přistupovala já tak už mám holej zadek :-|
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - tak nakonec OK ;-) asi jste udělali větší útratu než ten jiný zákazník, nebo ne ten ten druhý tolik nechvátal, ale hlavně že to pro vás dopadlo dobře já teď mluvila s "naším" koupelnovým studiem, ještě jedna malá změna, v sobotu vyzvednu kladečské plány a pak už objednáváme obklady x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,tak všechno dobře dopadlo,dokonce dovezl zbytek dveří a udělal dole zárubně a dneska by jsme už měli mít konečně dveře,takže super.Teď tam máme část zárubní a už to vypadá zase o moc líp a dneska to bude vypadat úplně nejlíp :-) zítra dodám foto,když nezapomenu ;-) delfi-tak super,a nezapomeň pak dát fotečku.Chybí ti jich v albíku mooooc :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, od utery od vecera mam silenou chripku, zvracim, prujem, teplota, stale jen spim. Nejvetsi strafch mam, aby to nejak neovlivnilo mimi :-( A manzel jel prave k doktorce, ma presne to same co ja.
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: jojo hlavně že to je ok ;-) tak ať je to u vás bez problémů..... vladka: tak to už se těším na fotečky - hlavně že to všechno stihnul holky s těma fotkama - my teď moc nefotíme - vevnitř se blbě fotí ty pokroky (ony moc nejsou), ale až bude ta koupelna tak udělám foto 8-) martuli: ta chřipka je fakt blbá - tak hlavně co nejvíc odpočívej a vylež to! a neboj mimi to už teď neovlivní ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martuli - držím pěsti, ať jsi co nejdřív zdravá jako rybička ;-) mě včera volali z koup.studia, že jestli si od nich objednáme obklady, já jim řekla, že ne, že jsem si je našla o 9tis. levněji, tak mi poslali novou nabídku se slevou asi 3,5tis. :-D takže to o víkendu objednám, už jsem včera s tím internetovým obchodem mluvila, do 50km to i zdarma dovezou :-) my jsme asi o 20km dál, ale pořád se to vyplatí, ale ještě se musíme s manžou domluvit, jestli nedát k vaně ten krycí panel nebo jak se tomu říká, teď je tam navržená Shikoku mozaika, ale je nějaká perleťová, tak nevím, nevím :-| to koupelnové studio má zase teď 20% akci na zařizovací předměty, takže od nich vezmeme umyvadla a nábytek... konečně se zase něco začne dít x-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: hmmm dobrý takže to budete brát od toho původního koupel. studia???? jinak k tomu panelu či obložení vany - mě se víc líbí obložená vana, ale vzhledem k tomu, že chceme vířivou vanu tak asi budem muset jít do panelu - kvůli event. opravám a tak, protože vybourávat pak obklad by byl vopruz. Já bych se teda rozhodovala podle tohoto kritéria. ale pokud budete mít norm. vanu tak si myslím, že to obložení by mohlo být v poho....a jaký je to internetový studio? že bych se taky mrkla na ty slevy
Odpovědět
Profilova fotka
delfi - obklad vezmu přes net - http://www.online-koupelny.cz/kategor... na tu jejich cenu se kamenný obchod zatím nedostal ;-) slevili nám sice 3,5tis, takže je to pořád víc jak 5tis. oproti netu; a "kamenný" studio, kde nám dělali návrhy - loudin tečka eu - má teď slevu na zařizovací předměty, tak ty vezmeme od nich naše vana v přízemí bude obložená, to bude obklad Sidney a tam je ta mozaika hezčí :-) nahoře v koupelně bude Shikoku a tam je právě "perleťová" mozaika a to se mi moc nezdá, taky tam plánujeme vířivku, takže i proto by ten panel byl asi lepší holky, nemáte zkušenost s firmou Hopa CZ? našla jsem na netu jejich bezrámové dveře do niky za necelých 6tis., jinak jsem je viděla tak 10tis. a výš, tak aby v tom nebyl nějaký háček ... http://www.levna-koupelna.cz/produkt-...
Odpovědět
Profilova fotka
Čauves, fsvojap, my obložíme i vířivku, páč když se něco podělá v záruce, jdou náklady za montážní firmou a když něco po záruce, tak to stejně vzteky vymlátím, panel nepanel :-D S Hopou CZ mám jenom tu zkušenost, že když chlapi přivezou zástěnu od nich a pak třeba od Ronalu, tak je podstatně lehčí. Takže si myslím,že to sklo asi bude náchylnější :-N Jinak u těch dveří pozor na ty variabilní rozměry(nikdy totiž nevíte,jak moc máte křivý zdi a kolik bude obkladač domazávat), tak aby se pak dala kdyžtak dokoupit nějaká profilová lišta pro nastavení nebo jak moc do mínusu jdou ty dveře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - díky za info, stejně je to pro mě španělská vesnice, píšou, že je to 8mm bezp.sklo ? normálně se dělá silnější? a ty variabilní rozměry - jediný co na netu je, je toto : "Montážní otvor : -2 mm, +15 mm" ?? :-. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
no právě že normálně se dělá od těch 8mm až po 2 cm, ale prostě když přijdou 8mm dveře od Ronalu a 8mm dveře od Hoppy, tak ty Ronalový váží jednou tolik :-N Přitom když porovnám podobný typy,tak toho kovu je tam +/- stejně :-N Moc jich nemontujem(možná tak čtvery ročně), ale Ronal, i když stojí víc jak jednou tolik namontujem určitě přes 30 kousků ročně.Co se variability týče, tak u tý Hopy právě moc není a ani nevím, jestli se v případě většího otvoru dají ty nastavovací lišty dokoupit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo, se řekne dveře a jaká je to věda 8-) :-|
Odpovědět
Profilova fotka
No ale když o tom tak přemýšlím, tak 6 tis. je oproti Ronalu "pakatel", takže já bych je riskla. Budeš je přece objednávat přes net,takže máš nárok na vrácení ;-) Potěžkáš,poklepeš,oňucháš a uvidíš co dál :-)
Odpovědět
Ahoj Hamar,taky jsem moc nepochopila pojem stavební deník,tak jsem si založila spíš kroniku stavby,kde jsem si lepila všechny práce,napsala k tomu kdo tam bylco se ten den provádělo,jaké bylo počasí,popř.kdo se zranil.....počet vypitých lahváčů jsem nestíhala :-D :-D :-D :-D to by asi stavebí úřad nezajímalo chichi.Sklep nemáme,tak neporadím.
Odpovědět
No tak to jsem odpovídala otázku asi sto stránek dozadu,tak se omlouvám,že jsem ale úplně vedle,jako bych tu nebyla,to ale dost dlouhá diskuze,jen najít konec mi dalo zabrat. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: teda ty máš super tipy se super cenama!!!!! s těma dveřma moc neporadím, v tom se nevyznám, ale výrazně nízká cena je pro mě vždy vykřičník. zas na druhou stranu 6tis. není zas tak strašná pálka, takže kdyby se něco po.ralo tak to není cena na zabití
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, o víkendu jsem byla po dlouhé době s manžou na domečku, byli jsme tam jen sami dva a lepili jsme tam dilatační pásku a pokládali podlahový polystyren, moc jsme tomu teda nedali byli jsme tam jen 2-3hoďky odpoledne, takže máme hotovou jen polovinu podkroví topenáři s náma počítají na březen, což by se v pohodě stihlo, kdyby tchán v přízemí nenechal cca 15cm od podhaly nenahozených..., nevím, jak velká úspora to byla, ale teď se to stejně musí dohodit, aby na tom ta páska držela :-| u Shikoku nakonec nebude kolem vany mozaika, shodli jsme se v manžou na panelu; koupelnové studio nám nábytek+umyvadla objedná a vyzvednout si je můžeme klidně až v březnu/dubnu, sklad prý mají dost velký 8-) to je fajn, protože než budou hotové podlahy, tak toho chceme mít na domečku co nejméně
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky...tak jsem dnes byla na plynárnách, aby nám už dali "hodiny" a přijdou už v pátek - paráda!!! a chtěla po mě zálohu 4500 kč už dávat od března :-N se asi pomátla ne?! když tam budeme bydlet až tak někdy v září! tak jsme se nakonec domluvili na 2000 kč - stejně bude obyvatelné jen přízemí... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul: počkej a vy na domečku pracujete???? a 4500,- je fakt pálka!
Odpovědět
Profilova fotka
dedul - 2000Kč měsíčně? :-. vy už teď budete topit? to je dost vysoká záloha, když ještě nebydlíte my teda plyn vůbec nemáme, takže do toho nevidím, ale u nás ČEZu stačí záloha 200Kč měsíčně, tak mě to překvapilo
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky mame objednane pripojeni plynomeru a zalohu 2,500,- mene nam nechteli dovolit. A kamrad nam ted rikal, ze musime mit i revizi kotle, jinak nam hodiny nedaji. Na to nas ale nikdo neupozornil, tka jsem zvedava, jak se s nima budu v patek dohadovat ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?