Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to se docela dá:-) to jste mi udelaly roadost:-). No už se nemůžu dočkat.V lokalitě, kde chceme stavět se pzemky slibují... Tam bychom si mohli domek postavi svépomocí protže bychom to měli přímo u nosu. Ale pokud nebudou do vánoc tak se musíme začít poohlížet nekde jinde
Odpovědět
Profilova fotka
Mončo tak držíme pěsti my stavíme taky u nosu a je to super. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
monika: já psala cenu vč. vybavení koupelny, vč. dlažby v přízemí, ale bez vnitřních dveří a bez kuchyně! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak hlásím, že jsme právě v procesu stěhování - je to teda děs sbalit to všechno, a to je jen garsonka! spodek baráčku sice není ještě vůbec hotovej, resp. není pokoj pro hosty, kde budem po dodělání spát, a pak světla, ale to je drobnost. po víkendu se přihlásím jak se mi spalo :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj delfi, tak to je super, taky bych se uz stehovala, jen nevim, jak bych to s tim brichem zvladla :-p Aspon se po porodu dam trosku dohromady a pak uz snad brzy bude taky stehovani. Manzel je ted hodne pryc, tak na stavbu nezbyva moc casu, ale urcite se polepsi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi tak to přeji krásné sny. a krásné bydleníčko. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi: tý jo - akorát jsme se včera s mojim bavili, že už se asi budete brzy stěhovat...no super...se máte!!! Tak přežij stěhování bez újmy! ;-) martuli: čauuu ženo, jak se máš?! :-) nám od úterka budou dělat to topení...a prý tak do týdne by mohlo být hotovo...a pak potěrýýýýý! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky už se hlásím z nového! martuli: no musím říct, že to stěhování s břichem nebyl žádnej med! teď mě ještě čeká vybalování, ale to nespěchá, vidím to tak na 2-3 týdny. holky spalo se mi v novým hezky, ale ty sny :-N .....teda jestli se to fakt stane, tak to bude masakrrrrrr dedul + martina: díky za přání, přežili jsme (všichni 3). první cesta do práce nakonec nebyl takovej masakr jak mě všichni strašili - trvala 40min i se zastávkou na Mcdrive pro laté :-D, pravda jela jsem až v 9, takže do práce dorazila před desátou, ale doprava v praze v pohodě. dedul: vy už omítky máte že? tak to po těch potěrech (to je podlaha?) už taky budete pomalounku dokončovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska dorazily prizky na krb a manzel mne pochvalil, ze jse mobjednala dobre, tak jsem na sebe pysna. ;-) Cekam na emial z podlah, manzel by je chtel pristi tyden nechat udelat, tak uvidime, zda se tak brzy ozvou a budou mit volny termin. Delfi - ja bych toho s brichem uz moc nenastehovala, pekne mi prekazi
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj stavitelky, delfi - gratuluju ke stěhovačce, ať se vám tak krásně bydlí x-) my máme hotovou podlahovku, vylité podlahy a při zrání podlah zvládl manžel s tchánem udělat 1 stranu plotu, takže taky nezahálíme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak manža konečně namontoval všechny zásuvky a vypínače, takže můžem udělat revizi a konečně změnit tarif na tepelný čerpadlo x-) delfi, gratuluju ;-) Jinak konečně mizí bordýlek kolem baráku, páč to manža postupně odváží na skládku. Ještě že ji máme 4 km, páč platit kontejner, asi bychom se nedoplatili :-o Momentálně u nás probíhá debata ohledně podlah do podkroví. Máme nějak moc favoritů :-N Pro moniku85 - barák máme úplně stejně uspořádanej, jaks popisovala a momentálně jsme včetně podlahových krytin celýho spodku, kuchyně, světel a obložených obou koupelen(nahoře chybí baterie a umyvadlo) na 2,3 mil.Podlahy nahoru budou kolem 90tis.+schody počítám 30, zábradlí zatím netuším, páč nabídku ještě nedodal ]-( Jinak tady jsem to ještě nepráskla, pokud vše půjde tak jak má, v listopadu budem 3 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, martinekr jsem tu asi pře 3 týdny slíbila fotku mýho parapetu v kuchyni, tak je konečně v albu. Je to proti světlu a foceno mobilem, páč nějak nemůžu najít foťák :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
spaag - gratuluju k mimísovi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
delfi: jj přesně tak, po potěrech už jen dlažba a obložit koupelku a můžeme se téměř stěhovat! x-) spaag: no moooc gratuluji...se nám to tu hezky rozrůstá! 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaag díky za fotku. jinak gratulace a pěkně se zabydlujte arozrůstejte všichni. my obklady dlažbu budeme dělat až koncem května teď dáváme domečku volnost na aklimatizaci a vysychání. potom už půjde šup šup. zatím jsme zničili venku nepořádek odvezl nám to kamarád vše sbagroval a bylo. teď děláme terénní úpravy kolem domua tak nějak si užíváme pohody. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj stavitelky, dneska jsem poslala poptavku na dvere a uz mam nabidku na podlahy, manzel jim musi zavolat a domluvit termin, kdy se prijedou podivat a pote vylit. Jeste chci dneska poresit koupelny, spocitat za kolik budou atd. Peru dalsi pracku detskych veci, pak si dam vyprat nocni kosile a zupan
Odpovědět
http://www.vyvlastnenie.sk/rozne/stav...
Odpovědět
Profilova fotka
marti tak to jsi šikulka. :-) já dveře ještě nestudovala.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky po dlouhé době se zase ozývám. Konečne se u nás také začne něco dít.Doděláme ČOV-ku začneme pomalinku se zpevněnýma plochama okolo domečku a ještě máme v plánu do léta udělat sádroše.Tak snad to zvládneme. delfi - gratuluju k bydelníčku, tak jsi se konečně taky dočkala. A jak se zabydlujete.Musím kouknout do albíčka,jestli máš nové fotečky spaget- gratuluji kˇmimískovi,tak to už bude mít za chcilku tři měsíce za sebou,tak to je super.Do nového domečku patří miminko. Krásně se tu rozrůstáme Já se blížím do poloviny a zatím vše probíhá tak jak má. Všechny testy dopadli zatím dobře a bříško se už začalo pěkně ukazovat. Tak maminy co to máte za pár tfuj, tfuj, tfuj ať všechno zvládnente a mi co to máme za tročku delší dobu ať to přežijeme a dočkáme se zdravých krásných miminek.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak uz jsem musela zustat v posteli, viroza se se mnou pere, ted mam sileny kasel, prckovi se to moc nelibi, zitra mama jit na monitor, tak jsem zvedava, co mi doktor na ten kasel rekne. Tak jsem si po dlouhem vybirani vybrala pracku a oni uz ji neprodavaji :-D no nemam to stesti?
Odpovědět
Profilova fotka
martuli takt máš štěstí v neštěstí vybereš jinou.
Odpovědět
Profilova fotka
martuli, mně se podařilo chytit v obchodnim-dome lavamatku v akci a řeknu ti, že když jsme jí namontovali, celej večer jsme na ní čučeli, jak jí to jde :-D je to tahle: http://www.obchodni-dum.cz/aeg-electr... , mám jí o 2,5 tis levnější. Jinak do konce dubna neúčtujou dopravný a poštovný ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
spaget tak to jste si koupili moc pěkně. :-)
Odpovědět
ahoj holky, muzu mit zase jednou dotaz? Kdyz se davaji obkladacky za kuchynskou linku, tak kolik cm na vysku se to obklada? A zacina se od pracovni desky nebo kus pod? Diky.
Odpovědět
Profilova fotka
orisku, sice obkladačky nemám, ale všechny kamarádky to mají kousek pod ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kousek pod linkou a nashoru už záleží na vás :-)
Odpovědět
Zdravim všechny, co se pustili do stavby svépomocí :-) chtěla jsem se zeptat, dáváte protipožární sádrokartony do podkroví? My máme už dva pokoje hotové a zjistili jsem, že v projekt.dokumentaci máme psané ty protipožární. Tak řešíme, jestli je máme nakoupit a zbytek z nich udělat, nebo to risknout a dodělat z těch normálních. Někde prý při kolaudaci dělají sondu :-| Jo, nevíte, jestli po nás budou chtít u kolaudace doklad od odbroné firmy? jinak obklady mám kousek pod a cca 60cm vysoké. U digestoře samozřejmě výš.
Odpovědět
Profilova fotka
sunnye, máme tam normální sádroše, v projektu nemáme nijak specifikovaný materiál stropu. To by pak nesplnili ani ti, co to obkládají palubkama ne? :-N Navíc si myslím, že sádra nehoří ne? Maximálně ten papír na povrchu ;-) A jak jako probíhá sádrokartonová sonda při kolaudaci?to mi tam jako vyvrtají dírku do sádroše? No to bych je asi hnala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my teda sádroše ještě nemáme hotové, ale taky je nemáme nijak specifikované, že mají být protipožární =-)
Odpovědět
Ono záleží na typu domu, sklonu střechy apod. My máme v projektu, že musí být sádrokartony s protipožární ochranou. Ty normální vydrží nehořet 15min, ty protipožární 45min. Nás by to taky nenapadlo, vůbec jsme to neřešili. Až včera přišel jeden ze zedíků, co nám je dělají,že jeho známému vyvrtali sondu a zjistili že tam má místo toho speciálního ten normální a nezkoloudovali mu to. Dnes my na stav.úřadu řekli, že pokud máme mít ty protipožární, tak musíme mít u kolaudace potvrzení, že je dělala odbor. firma s certifikátem. Sondu asi dělat nebude, ale to potvrzení chce. No a nikdo se vám nepodepíše pod něco co nedělal a ještě k tomu, když to neodpovídá. Je to o průšvit. Takže musíme nakoupit sádroše nové. Teď jen řešíme, jestli ty dva hotové pokoje máme sundat.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?