Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
spaag: díky díky a moc gratulíruju' :-D šmarjá - oni chtěli radon??? booože, za co mě trestáš, dyť se ji dával radon na začátku stavby, to jsou ale telata! ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
dedul, jo chtěli radon, požadavky poslali 5 dní před prohlídkou a to měření radonu trvá tejden, takže jsme jim tam papír nesli dodatečně, ale viděl ty hrnečky v místnostech, tak řek, že radon probíhá, že nám to klidně napíše hned,když mu pak donesem protokol.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, mame schodiste, az zmensim fotky, dam je sem, jinak je mam na facebooku, tak juknete, mam radost jako mala holka
Odpovědět
Profilova fotka
Marti gratuluju ;-) Takovej dotaz, kdo máte půjčku ze SFRB, jak se žádá o ten odpočet za dítě? Maj na to formulář, nebo prostě pošlu žádost o odpočet s kopií rodnýho listu?
Odpovědět
Profilova fotka
spaag - http://www.sfrb.cz/file/21 tady se da stahnout zadost
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky - mám dotaz - kolik platíte zálohy na elektriku? (a co vše máte na elektriku), my máme jen světla plus nějaké ty spotřebiče (lednička, pračka) - tak nevím, kolik si dát zálohy??? poradíte? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čauves ;-) dedul, platíme 2150,- ale spočítala to paní podle spotřeby za loňskej rok a vzala v úvahu čerpadlo, takže v tom ti neporadím :-N Jinak vám všem přeju do nového roku jen to dobré ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulko - mne rikala zname, ze plati tak do 1000,- mesicne, ale my zatim platime jen 4xrocne 500, az se nastehujeme, zmenime to
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky - díky za odpověď. Tak jsem si napsala na eon a oni mi písli, že mi to zvedli na 600 Kč a v březnu mi to dle spotřeby případně ještě navýší - tak uvidím! ;-) a taky přeji vše nej do nového roku! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Prosime moc o hlas pro Bertika, da se hlasovat kazdou hodinu http://melnicky.denik.cz/miminka/mimi... dekujeme moc moc
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak uz se taky pomalu blizime ke stehovani, asi jako posledni, co? Mame vsechny podlahy, dvere, nalepene tapety, skoro vsechen nabytek smontovany, a pristi tyden to zase poradne rozjedeme a snad uz to bude
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jsem tu nová, tak zdravím :-) stavíme s přítelem domeček cca 30 km od Prahy ,svépomocí :-) Zatím máme hotovou hrubou bez krytiny a rozvodů. Začali jsme v květnu, kdy jsme sami dělali základy (1,5 hluboké, ztracené bednění) a následně od září sami zdili - systém suchého zdění, Tesuz. Teď máme týden konečně příčky a příští víkend se budou sekat cestičky na elektřinu. Je to masakr, občas něco dělají dělňasi přece jen know-how sem tam chybí - a jim aby pořád člověk stál za zadkem :-( Martuli gratluji ke stěhování, nás čeká dlooouuhá cesta. Navíc teď budu mít 5 týdnů chlapa doma jen na víkendy, takže přes týden je to na mě :-p
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, tak to tady úplně utichlo :-( martuli - tak co už bydlíte? konečně se otvírá jaro a my budeme zase začínat budovat. tento rok se přesouváme ven. Máme v plánu oplotit pozemek, zastřešit přístřešek na auto, udělat terasu,zatravnit pozemek a snad začneme na podzim i s výsadbou stromků a skalek atd. copak máte v plánu vy? dedul - jak se bydlí?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, meli jsme se stehovat tento vikend, ale Bertikova nemoc to odlozila, tak snad co nejdrive, jen co bdue mit manzel par dni volna. Chystame se letos jeste na fasadu, mozna terasu a zacatek zahrady, az budeme bydlet, pridam fotky
Odpovědět
Profilova fotka
čau vladi ;-) - bydlí se dobře, jen nás toho taky ještě moc čeká - teď chodník, pak fasáda a ještě by jsme chtěli stihnout plot - tak uvidíme! Můj chodí furt po fuškách, aby na to vůbec bylo, takže na domeček není čas! Ale jinak si naprosto nestěžuju! :-D co vy rodinko! jak se žije? martuli: jéje, Bertík je nemocný...tak ať je brzy fit, ať můžete do svého! flegg: vítám nově příchozí! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul-jako rodinka se máme moc dobře.\malý je moc hodný. Teď už je mu půl roku a začíná válet sudy a pokouší se o něco jako lezení,ale ještě mu to vůbec nejde x-) Minulý víkend jsme konečně zakryli přístřešek na autíčko a za týden by měl dojet bagr a vykopat základy na plot.. A jak se líbí Maxíkovi v domečku? martuli - tak snad se malý uzdravil a vy už se těšíte z nového domečku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čau kočenky, tady je nějak mrtvo :-| To už máte vše hotovo? No spíš vám prcci zabíraj veškerý čas, co? Mám to podobně:-D U nás nic nového, zkusili jsme si nechat spočítat domek na "Zelenou úsporám" , tak na zateplení vyhovujeme už teď bez fasády :-D Takže kdybychom chtěli čerpat, museli bychom zateplit šedým polystyrenem o min. tloušťce 16 cm a dozateplit střechu ještě 10 Isoverem. No prej máme smůlu, postavili jsme to moc dobře. Příště na hraně pro stavební úřad a zateplit. Aspoň že za čerpadlo dostanem a na solary se taky můžem chystat x-) Jinak máme konečně objednaný dveře do podkroví, jenže truhlář měl bouračku, tak čekáme, až se zotaví, páč ty dole udělal parádní a my jinýho nechcem :-N Pak je konečně na řadě ložnice a už nebudem spát v obýváku x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, tak už asi patřím k vám :-N zatím jsme u povolení... nějaký rady od zkušenejch stavitelek ? :-D
Odpovědět
no to by me taky zajimalo...my teda planujem stavet za dva tri roky ale na informace neni casu nikdy dost :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my chtěli začít letos v červnu, ale to teda nezačnem, kvůli sítím :-( začínám bejt už vzteklá, ale musim se prej ještě obrnit trpělivostí, bude hůř :-| kdyby prcek tak rychle nerost a nechtěli jsme druhý ... ale sem se fakt už nevejdem :-( a teď jsem vzteklá, páč neumim předělat jeden formát obrázku na jpg :-D :-D :-D
Odpovědět
kousinka: no to my jak budem stavet asi budem mit akorat cerstve mimi...ale proste fixace hypoteky nam neumoznuje s ni jindy hybat 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, mám dotázek, máte hromosvody? Kolik vás stály? My stále uvažujem, jestli instalovat nebo neinstalovat :-N Okolní baráky ho většinou nemají, my jsme ale nejvýš položený a navíc máme na střeše anténu na net :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky! vladi: no Maxíkovi se v domečku líbí...ale je to čert nedobrý...takže mám s ním docela práce! ]-( :-D spaag: my zatím hromosvod nemáme a chvíli mít ještě nebudeme...ale do budoucna určo chceme! Ale taky nemám tucha kolik to tak může být?! :-N
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Ahojky holky, tak uz vsechny bydlite? my resime kolaudaci a vypada to beh na dlouhou trat :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@martuli Jak to? U nás to proběhlo nakonec hladce :-D Přišel chlápek stejně starej s náma, papíry jsem mu připravila, on si to odfajfkoval, do podkroví ani nešel, řekl jen, že zábradlí viděl, bydlet už prej bydlíme, tak si i topíme :-D Chtěl vidět, jestli máme utěsněnou rouru od venkovní jednotky čerpadla. Tak snad nenechám díru ve zdi, aby mi sem táhlo, ne? Odpověděl mi, že bych se divila, co všechno chtěj lidi kolaudovat. Takže tak za půl hoďky odcházel, chlebíčky jsme zdlábli sami s manžou x-) A co u nás nového? Nic, páč nějak máme jiný a živější objekt zájmu :-N Ale jako objednala jsem konečně dveře do podkroví, páč se nám uzdravil truhlář, tak za 3 týdny by měly být x-) Takže k Vánocům bychom si chtěli nadělit ložnici :-N Ještě dotaz na ty, co máte úvěr ze SFRB. Nějak jsem zašantročila ty podmínky, co mám po kolaudaci dodat. Předpokládám, že ověřenou kopii kolaud. rozhodnutí a nový výpis z katastru taky? :-N Jako kde máte všechny fotky?Já chci vidět pokroky, ať mě trochu dokopátek ke stavební aktivitě ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, hlásím,že jsme úspěšně 21.září zkolaudovali. A máme hotovou zámkovku před barákem. 80m2 a pokložili jsme to za dva dny. ale ručičky a zádíčka boleli ouvej ouvej :-| , ale máme to x-) spag - tý jo ještě,že jsi se zmínila o SFRB, by jsem na to úplně zapomněla. Musím se na to kouknout a pak dám vědět, pokud to tady najdu :-| dedul - ty máš zamčené album a nebo jsi ho smazala?
Odpovědět
Profilova fotka
aaahojky holkýýý! vladi: smazala jsem jej! Nějak už se bojím mít veřejně přístupné fotky domečku - člověk nikdy neví, kdo to tu sleduje... spaag: jé dveře, tak ty ještě asi dlouho mít nebudeme :-D my sice zkolaudováno nemáme (bo máme nového vedoucího a ten nám to nechtěl zkolaudovat jen na přízemí) - takže máme alespoň "povolení k užívání" - což nám zatím stačí! ;-) nový máme chodník (35 m :-D ), a pak možná ještě pár drobností... jinak já už jdu od prosince do práce, tak se i těším! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@dedulka - ty jsi byla jen na dva roky a nebo to tak rychle uteklo a malýmu už budou tři? Já se vracím taky do práce,ale jen na výpomoc. Budu pracovat z domova. Což mi plně vyhovuje.
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: ano, mám rodičák jen na 2 roky... jé z domu - to máš super - a co vlastně děláš?
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem projektantka,takže to není problém pracovat z domova. Nakonec jsme se tedy dohodli,že budu docházet dvakrát týdně na 4 hodiny dokud bude tchýně na pracáku. takže si aspoň trochu odfknu. Teď už jen čekám až dodělají návrh na domeček a hurá do práce. Já už se těším. myslela jsem si, že mi práce chybět nebude,ale chybí mi víc než jsem si myslela.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?