Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, ráda bych se k vám přidala .. náš domeček je tak na půli cesty :) 2. prosince máme koulaudaci na přízemí, chybí nám dodělat podkroví a zahrada ... takže pokud s vámi budu moci probírat "nástrahy" stavby, budu ráda :) vzhledem k mému věku nikdo známý nestaví a tak mi to občas chybí :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, budeme stavět baráček taky svépomocí...do čtrnácti dnů bychom měli mít hotový projekt a pak už zařídit jenom stavební povolení a hypotéku. Naivně si asi myslim že to všechno stihneme zařídit tak do dubna co? :-) Každopádně co mě zajímá nejvíc...stále řešíme kolik si vzít hypotéku. Může mi někdo prosím prozradit na kolik přibližně vyjde stavba přízemního baráčku (5+1), bez podsklepení a bez garáže? Děkuju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: tak to máš super, mně práce chyběla a moc, takže já si to teď fakt užívám! ;-) baraz: budete teda kolaudovat jen přízemí? my to taky tak původně chtěli a měli domluvené, pak se ale na st. úřadě změnil vedoucí a ten nám to nechce udělat, prý to musí zkolaudovat až to bude celé i s podkrovím 8-(, takže máme teď na 2 roky "povolení k užívání" a pak to už musíme nějak zkolaudovat...snad mililihaus: nám projektant vyřídil st. povolení (resp. ohlášení) do 3 měsíců se vším všudy, hypotéka byla snad do měsíce...tak snad vám to taky pošlape! ;-) na přízemní baráček neporadím, ale nás 5+1 (přízemí + podkroví) vyšel cca na 1,5 mil Kč - vč. omítek, hotové jedné koupelny, dlažby, plovouček... (ale bez kuchyně a v podkroví nám chybí stř. okna, sádroše a nemáme tam hotovou koupelnu) - ale to jsme si fakt dělalil téměř vše sami. jen rozvody el., vody a plynu dělala firma (živnostníci), jinak vše můj chlap! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka: Děkuju za odpověď. :-) to je krásná cena :-)...my si myslíme, že se tak do 1,5 mil. Kč musíme vejít...každopádně bez zařízení, na to bysme měli přibližně tak 300 000 Kč. Chceme si taky skoro všechno dělat sami, tak snad to zvládneme. :-) A můžu se zeptat jak dlouho jste stavěli?
Odpovědět
Profilova fotka
@dedulka ahoj ano už máme zkaloudováno od 2.12. a bez problémů .. nám zase nechtěli dát to povolení k užívání - že to se prý nedává pro rodinné domky .. tak fakt nevím kde je pravda my jsme ted na částce cca 2mio. ale je to s pozemkem - 390 000kč, studna, čov, z prací jsme si nechali dělat střechu, rozvody vody, topení, kanalizace, elektro, zabezpečovačku, cena je i včetně kuchyně 140 000 kč ..
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus stavěli jsme od 6/2009 a kolaudace 12/2010. nyní bydlíme dole, podkroví má střešní okna (8x 10 000 kč), máme tam vytažené topení, trochu zatepleno .. ted nám příští týden přivezou osb desky, takže je položíme a potom začneme pomalu se sádrošem dělat příčky ...
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus jo a velikost cca 170 m2. dole obývák s kuchyní, ložnice, koupelna, samostatné wc, velká chotba se schodištěm a nahoře 3 velké pokoje 20-27m2, šatna a malá koupelna ..
Odpovědět
Profilova fotka
baraz: tak to je taky paráda :-) Už docela přestávám mít strach že se do 1,5 mil. Kč nevejdeme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus no pokud jsem tě uklidnila tak je to fajn .. já když vidím kolik peněz ještě potřebujeme - cca 60 tis. podkroví, plot - ani netuším, chodníky, terasa, schody ... no ještě tak 300 tis. by se nám hodilo :(
Odpovědět
Profilova fotka
mililihaous: stavěli jsme cca 1,5 roku...ale s menšíma přestávkama - třeba na střechu jsme čekali měsíc ... a tak - sem tam tam byl nějaký týden prodleva ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedulka: my to určitě budeme mít taky s prodlevama, pochybuju, že by nám všechno procházelo lehce. A hlavně mezi tim pojede přítel ještě na 6 týdnů na školení. :-( baraz: my zatim plot, chodníky a tak neřešíme...budem stavět na zahradě, takže nějakej starší plot tam máme a to zatim stačí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus no počkej - plot my sice taky máme - ale postupně padá, takže je třeba ho vyměnit .. ale ty chodníky - po stavbě ti zbyde oraniště - nebo aspon nám a všem kolem zbylo - takže v zimě všude bláto ... mokro, podmáčený terén .. jako letos to musíme přežít, ale na příští rok se ty chodníky musí udělat a stejně tak stání pro auto - je to takhle na palici ...:(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Nám zatim drží a vypadá že držet ještě nějakej ten rok snad bude. :-) Takže to je o penízky a práci míň... Jo ty chodníky asi budou potřeba, to máš pravdu. :-) A garáže zaplaťpánbůh taky máme. Jen ta terasa bude taky potřeba...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, najde se tu někdo, kdo staví či stavěl baráček svépomocí a měl ho nad 150 m2?
Odpovědět
ahojky všem...už nějakou dobu tu pročítám různé příspěvky, tak se k vám taky přidám...teď jsme ve fázi papírování, už od září, resp. od července, kdy nám začal projektant zpracovávat projekt. Chceme stavět bungalov také svépomocí....ráda bych kdyby jsme mohli začít v dubnu, uvidíme jak to půjde na SÚ...zatím se nám to zkomplikovalo, že jsme nedostali povolení od majitele pozemku, ze kterého jsme měli být připojeni na vodu, tak jsme museli nechat předělat projekt a všechny vyjadřovačky znova...teď ještě čekáme na dvě a pak už snad to budeme moct dát na stavební úřad.... Bungalov budeme mít 4 + kk +šatna...Docela koukám, jak to někteří z vás zvládnout za dobrou cenu, jsem zvědavá, jak to bude u nás....
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus ahojky, my stavíme domeček svépomocí a jsme nad 150m2. Takže je to jakoby psané tak, že nám to staví firma ale přitom v tom jede taťka s manželem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@whiskey Takže do žádosti o stavební povolení jste museli tedy vypsat nějakou firmu....a to máte někoho známého kdo se vám tam upsal, nebo jak jste to řešili?
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus jj máme známého, který se nám upsal, a bude řešit i další věci co se týkají kolaudace ... jinak by to dle stavebního úřadu nešlo :-( máme 4+1 plus šatna :-) taky bungalow, nyní jsme ve fázi, kdy je rozvedená elektrika a bude se dělat voda a topení, objednali jsme okna tak se těším až nám je dovezou, termín jsme zatím dali na duben. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky chceme stavět svépomocí. Už se dělá projekt, tak bychom chtěli na jaře (spíš na jeho konci) začít. Jak to máte s materiálem. Už nějaký sháníte? Budete to shánět na veletrzích, internetu nebo budete obesílat firmy s prosbou o nabídku? Vím, že se dá dost ušetřit, když se vyjedná sleva, ale nevím jak na to a kde vlastně začít. My moc dopředu kupovat nemůžeme - nemáme to kde uskladnit.
Odpovědět
my chceme stavět z ytongu - theta- poslala jsem projekt na nacenění materiálu zatím jen do jedněch tavebnin...nejprve jsem si to spočítala podle ceníkových cen a uvidíme, co nám nabídnou ze stavebnin, jinak na výstavu jsme chtěli jet někam, ale zatím jsem nenašla kde by někdo od ytongu byl...ale asi pojedeme do Lysé n/L se mrknout, je to sice výstava malá, ale třeba tam seženeme info i o topení atd....jinak my taky nemůžeme nic dopředu, taky to nemáme kde mít :-(...tak to budeme zhruba prožívat stavbu nastejno... :-) tak budeme moct konzultovat...my budeme mít bungalov necelých 150m2...
Odpovědět
Ahojky, ráda bych se k Vám přidala:-) Taky stavíme svépomocí, papíry jsme začli vyřizovat loni v červenci a poprvé kopli do země 1.října. Už máme hrubou stavbu, teď se chystáme sekat vodu a elektriku. Během dvou týdnů by nám snad měli přijet namontovat okna :-) Naším snem byl přízemní bungalov, ale kvůli svažitému pozemku máme dvojpodlažní :-| Horní obytné patro máme 4+kk, dole máme sklepy. Do budoucna, až děti odrostou, tak by tam mělo jedno pokojík. Zatím jsou malé, tak budou mít pokojíček společný :-) Jinak jsme stavěli z Heluzu.
Odpovědět
ty brďo, tak rychlý papírování? my začli s vyjadřovačkama v září a stále ještě čekáme, je fakt, že jsme museli dělat změnu, tak se to protáhlo...závidím.....stavíte sami? nebo jste měli zedníka k ruce?
Odpovědět
@mattyna my měli jen ohlášku, takže všechno vyřízení papírů nám trvalo přesně dva měsíce :-) stavěl sám manžel-je zedník a pomáhal mu jeho otec a ještě jeden příbuzný, jako pomocníci :-N Než jsme začli stavět-byli jsme taky na veletrhu o bydlení, bylo toho tam hodně zajímavýho :-) a hlavně mě nejvíc bavilo procházet typové domy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, nám nejlevněji nabídli materiál na www.vase-stavba.cz ... když jsem jim pak napsala, že jsme sehnali materiál ještě levněji u nás, nabídli mi ještě větší slevu. :-) docela super. Paní byla ochotná i sehnat další věci co vůbec neměli v nabídce... my teda nakonec brali věci od příbuzného - bylo to za pakatel ale tohle bylo hodně zajímavé tak jen pro inspiraci :-) jo a dokonce ledna mají slevy ve vekře na okna taky jen pro info :)
Odpovědět
@leonik my budeme mít taky jen ohlášku, ale ty vyjadřovačky atd. to je něco...možná to máte někde kde vám to dává jen obecní úřad , že to bylo tak rychlé ne? :-) tady je to na dlouhý lokte....ať vám to jde dál tak rychle :-) @whiskey - díky moc za info,tyto informace se hodí vždy ... :-)
Odpovědět
Ahojky holky, ráda bych se k Vám přidala. My taky stavíme svépomocí, už máme povolení i hypotéku. Tenhle týden uděláme skrývku ornice a začátkem března se vrhneme na základy :-) Nám se vyplatilo vzít projekt, objet veškeré stavebniny v okolí s tím, jakou cenu nám dají, když si vezmeme materiál na celou stavbu od nich a dostali jsme se na 30% slevu ;-)
Odpovědět
@evol06 ahojky, tak to vám závidím, že už můžete dělat základy....jj taky se chystáme určitě poptat více stavebnin...a z čeho budete stavět?
Odpovědět
@mattyna Z Ytongu. A co vy? A jaký baráček budete mít?
Odpovědět
my taky z ytongu(theta)...budeme mít přízemní...ne klasickou valbovou střechu, ale dvě pultové a v tom rozdílu výšek okna na půdu a vy? jaký jste kraj? my LBC...
Odpovědět
@mattyna My budeme mít bungalov, ale střechu klasickou vazníkovou :-) Stavíme ve středočeském kraji :-) Jak budete topit?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?