Menu Forum

Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

18. lis 2015  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
Registrovala se 10. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 2845 příspěvků a 1 album. Má 86 přátel. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
Registrovala se 10. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 2845 příspěvků a 1 album. Má 86 přátel. Region Plzeň.
 ahoj, ráda bych se k vám přidala .. náš domeček je tak na půli cesty emoticon 2. prosince máme koulaudaci na přízemí, chybí nám dodělat podkroví a zahrada ...
takže pokud s vámi budu moci probírat "nástrahy" stavby, budu ráda emoticon vzhledem k mému věku nikdo známý nestaví a tak mi to občas chybí emoticon
18. lis 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
Registrovala se 4. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 228 příspěvků a 7 alb. Má 34 přátel. Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
Registrovala se 4. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 228 příspěvků a 7 alb. Má 34 přátel. Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 Ahojky, budeme stavět baráček taky svépomocí...do čtrnácti dnů bychom měli mít hotový projekt a pak už zařídit jenom stavební povolení a hypotéku. Naivně si asi myslim že to všechno stihneme zařídit tak do dubna co? emoticon Každopádně co mě zajímá nejvíc...stále řešíme kolik si vzít hypotéku. Může mi někdo prosím prozradit na kolik přibližně vyjde stavba přízemního baráčku (5+1), bez podsklepení a bez garáže? Děkuju emoticon
5. led 2011 v 10:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dedulka
2
Registrovala se 2. srpna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1333 příspěvků. Má 18 přátel. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
dedulka
2
Registrovala se 2. srpna 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1333 příspěvků. Má 18 přátel. Region Uherské Hradiště.
 vladi: tak to máš super, mně práce chyběla a moc, takže já si to teď fakt užívám! emoticon
baraz: budete teda kolaudovat jen přízemí? my to taky tak původně chtěli a měli domluvené, pak se ale na st. úřadě změnil vedoucí a ten nám to nechce udělat, prý to musí zkolaudovat až to bude celé i s podkrovím emoticon, takže máme teď na 2 roky "povolení k užívání" a pak to už musíme nějak zkolaudovat...snad

mililihaus: nám projektant vyřídil st. povolení (resp. ohlášení) do 3 měsíců se vším všudy, hypotéka byla snad do měsíce...tak snad vám to taky pošlape! emoticon
na přízemní baráček neporadím, ale nás 5+1 (přízemí + podkroví) vyšel cca na 1,5 mil Kč - vč. omítek, hotové jedné koupelny, dlažby, plovouček... (ale bez kuchyně a v podkroví nám chybí stř. okna, sádroše a nemáme tam hotovou koupelnu) - ale to jsme si fakt dělalil téměř vše sami. jen rozvody el., vody a plynu dělala firma (živnostníci), jinak vše můj chlap! emoticon
11. led 2011 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 dedulka: Děkuju za odpověď. emoticon to je krásná cena emoticon...my si myslíme, že se tak do 1,5 mil. Kč musíme vejít...každopádně bez zařízení, na to bysme měli přibližně tak 300 000 Kč. Chceme si taky skoro všechno dělat sami, tak snad to zvládneme. emoticon A můžu se zeptat jak dlouho jste stavěli?
11. led 2011 v 07:35  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
 @dedulka ahoj ano už máme zkaloudováno od 2.12. a bez problémů .. nám zase nechtěli dát to povolení k užívání - že to se prý nedává pro rodinné domky .. tak fakt nevím kde je pravda

my jsme ted na částce cca 2mio. ale je to s pozemkem - 390 000kč, studna, čov, z prací jsme si nechali dělat střechu, rozvody vody, topení, kanalizace, elektro, zabezpečovačku, cena je i včetně kuchyně 140 000 kč ..
11. led 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
 @mililihaus stavěli jsme od 6/2009 a kolaudace 12/2010. nyní bydlíme dole, podkroví má střešní okna (8x 10 000 kč), máme tam vytažené topení, trochu zatepleno .. ted nám příští týden přivezou osb desky, takže je položíme a potom začneme pomalu se sádrošem dělat příčky ...
11. led 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
 @mililihaus jo a velikost cca 170 m2. dole obývák s kuchyní, ložnice, koupelna, samostatné wc, velká chotba se schodištěm a nahoře 3 velké pokoje 20-27m2, šatna a malá koupelna ..
11. led 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 baraz: tak to je taky paráda emoticon Už docela přestávám mít strach že se do 1,5 mil. Kč nevejdeme emoticon
11. led 2011 ve 12:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
 @mililihaus no pokud jsem tě uklidnila tak je to fajn .. já když vidím kolik peněz ještě potřebujeme - cca 60 tis. podkroví, plot - ani netuším, chodníky, terasa, schody ... no ještě tak 300 tis. by se nám hodilo :(
11. led 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dedulka
2
fotoportrét
fotoportrét
dedulka
2
 mililihaous: stavěli jsme cca 1,5 roku...ale s menšíma přestávkama - třeba na střechu jsme čekali měsíc ... a tak - sem tam tam byl nějaký týden prodleva emoticon

11. led 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 dedulka: my to určitě budeme mít taky s prodlevama, pochybuju, že by nám všechno procházelo lehce. A hlavně mezi tim pojede přítel ještě na 6 týdnů na školení. emoticon
baraz: my zatim plot, chodníky a tak neřešíme...budem stavět na zahradě, takže nějakej starší plot tam máme a to zatim stačí emoticon
12. led 2011 v 07:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
fotoportrét
fotoportrét
baraz
116
 @mililihaus no počkej - plot my sice taky máme - ale postupně padá, takže je třeba ho vyměnit .. ale ty chodníky - po stavbě ti zbyde oraniště - nebo aspon nám a všem kolem zbylo - takže v zimě všude bláto ... mokro, podmáčený terén .. jako letos to musíme přežít, ale na příští rok se ty chodníky musí udělat a stejně tak stání pro auto - je to takhle na palici ...:(
12. led 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 Nám zatim drží a vypadá že držet ještě nějakej ten rok snad bude. emoticon Takže to je o penízky a práci míň... Jo ty chodníky asi budou potřeba, to máš pravdu. emoticon A garáže zaplaťpánbůh taky máme. Jen ta terasa bude taky potřeba...
12. led 2011 ve 12:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 Ahoj, najde se tu někdo, kdo staví či stavěl baráček svépomocí a měl ho nad 150 m2?
27. led 2011 ve 13:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
Registrovala se 27. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 258 příspěvků a 1 album. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
Registrovala se 27. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 258 příspěvků a 1 album. Má 5 přátel.
 ahojky všem...už nějakou dobu tu pročítám různé příspěvky, tak se k vám taky přidám...teď jsme ve fázi papírování, už od září, resp. od července, kdy nám začal projektant zpracovávat projekt. Chceme stavět bungalov také svépomocí....ráda bych kdyby jsme mohli začít v dubnu, uvidíme jak to půjde na SÚ...zatím se nám to zkomplikovalo, že jsme nedostali povolení od majitele pozemku, ze kterého jsme měli být připojeni na vodu, tak jsme museli nechat předělat projekt a všechny vyjadřovačky znova...teď ještě čekáme na dvě a pak už snad to budeme moct dát na stavební úřad.... Bungalov budeme mít 4 + kk +šatna...Docela koukám, jak to někteří z vás zvládnout za dobrou cenu, jsem zvědavá, jak to bude u nás....
27. led 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
whiskey
2
Registrovala se 6. října 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 27 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
whiskey
2
Registrovala se 6. října 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 27 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 @mililihaus ahojky, my stavíme domeček svépomocí a jsme nad 150m2. Takže je to jakoby psané tak, že nám to staví firma ale přitom v tom jede taťka s manželem emoticon
27. led 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
mililihaus (28 r.)
24
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 @whiskey Takže do žádosti o stavební povolení jste museli tedy vypsat nějakou firmu....a to máte někoho známého kdo se vám tam upsal, nebo jak jste to řešili?
28. led 2011 v 08:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
whiskey
2
fotoportrét
fotoportrét
whiskey
2
 @mililihaus jj máme známého, který se nám upsal, a bude řešit i další věci co se týkají kolaudace ... jinak by to dle stavebního úřadu nešlo emoticon máme 4+1 plus šatna emoticon taky bungalow, nyní jsme ve fázi, kdy je rozvedená elektrika a bude se dělat voda a topení, objednali jsme okna tak se těším až nám je dovezou, termín jsme zatím dali na duben. emoticon
28. led 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klara.t (33 r.)
42
Registrovala se 24. června 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 245 příspěvků a 6 alb. Má 29 přátel.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
klara.t (33 r.)
42
Registrovala se 24. června 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 245 příspěvků a 6 alb. Má 29 přátel.
  • Stavím dům
 Taky chceme stavět svépomocí. Už se dělá projekt, tak bychom chtěli na jaře (spíš na jeho konci) začít. Jak to máte s materiálem. Už nějaký sháníte? Budete to shánět na veletrzích, internetu nebo budete obesílat firmy s prosbou o nabídku? Vím, že se dá dost ušetřit, když se vyjedná sleva, ale nevím jak na to a kde vlastně začít. My moc dopředu kupovat nemůžeme - nemáme to kde uskladnit.
29. led 2011 ve 14:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
 my chceme stavět z ytongu - theta- poslala jsem projekt na nacenění materiálu zatím jen do jedněch tavebnin...nejprve jsem si to spočítala podle ceníkových cen a uvidíme, co nám nabídnou ze stavebnin, jinak na výstavu jsme chtěli jet někam, ale zatím jsem nenašla kde by někdo od ytongu byl...ale asi pojedeme do Lysé n/L se mrknout, je to sice výstava malá, ale třeba tam seženeme info i o topení atd....jinak my taky nemůžeme nic dopředu, taky to nemáme kde mít emoticon...tak to budeme zhruba prožívat stavbu nastejno... emoticon tak budeme moct konzultovat...my budeme mít bungalov necelých 150m2...
29. led 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
leonik
11
Registrovala se 29. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 65 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
leonik
11
Registrovala se 29. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 65 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
 Ahojky, ráda bych se k Vám přidalaemoticon Taky stavíme svépomocí, papíry jsme začli vyřizovat loni v červenci a poprvé kopli do země 1.října. Už máme hrubou stavbu, teď se chystáme sekat vodu a elektriku. Během dvou týdnů by nám snad měli přijet namontovat okna emoticon Naším snem byl přízemní bungalov, ale kvůli svažitému pozemku máme dvojpodlažní emoticon Horní obytné patro máme 4+kk, dole máme sklepy. Do budoucna, až děti odrostou, tak by tam mělo jedno pokojík. Zatím jsou malé, tak budou mít pokojíček společný emoticon Jinak jsme stavěli z Heluzu.
29. led 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
 ty brďo, tak rychlý papírování? my začli s vyjadřovačkama v září a stále ještě čekáme, je fakt, že jsme museli dělat změnu, tak se to protáhlo...závidím.....stavíte sami? nebo jste měli zedníka k ruce?
29. led 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
leonik
11
fotoportrét
fotoportrét
leonik
11
 @mattyna my měli jen ohlášku, takže všechno vyřízení papírů nám trvalo přesně dva měsíce emoticon stavěl sám manžel-je zedník a pomáhal mu jeho otec a ještě jeden příbuzný, jako pomocníci emoticon Než jsme začli stavět-byli jsme taky na veletrhu o bydlení, bylo toho tam hodně zajímavýho emoticon a hlavně mě nejvíc bavilo procházet typové domy emoticon
29. led 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
whiskey
2
fotoportrét
fotoportrét
whiskey
2
 ahoj holky, nám nejlevněji nabídli materiál na www.vase-stavba.cz ... když jsem jim pak napsala, že jsme sehnali materiál ještě levněji u nás, nabídli mi ještě větší slevu. emoticon docela super. Paní byla ochotná i sehnat další věci co vůbec neměli v nabídce... my teda nakonec brali věci od příbuzného - bylo to za pakatel ale tohle bylo hodně zajímavé tak jen pro inspiraci emoticon jo a dokonce ledna mají slevy ve vekře na okna taky jen pro info emoticon
29. led 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
 @leonik my budeme mít taky jen ohlášku, ale ty vyjadřovačky atd. to je něco...možná to máte někde kde vám to dává jen obecní úřad , že to bylo tak rychlé ne? emoticon tady je to na dlouhý lokte....ať vám to jde dál tak rychle emoticon
@whiskey - díky moc za info,tyto informace se hodí vždy ... emoticon

29. led 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evol06 (31 r.)
6
Registrovala se 2. února 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 28 příspěvků a 1 album. Má 63 přátel. Region Kolín.
  • Stavím dům
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
evol06 (31 r.)
6
Registrovala se 2. února 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 28 příspěvků a 1 album. Má 63 přátel. Region Kolín.
  • Stavím dům
    Region Kolín
 Ahojky holky, ráda bych se k Vám přidala. My taky stavíme svépomocí, už máme povolení i hypotéku. Tenhle týden uděláme skrývku ornice a začátkem března se vrhneme na základy emoticon Nám se vyplatilo vzít projekt, objet veškeré stavebniny v okolí s tím, jakou cenu nám dají, když si vezmeme materiál na celou stavbu od nich a dostali jsme se na 30% slevu emoticon
29. led 2011 v 18:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
 @evol06 ahojky, tak to vám závidím, že už můžete dělat základy....jj taky se chystáme určitě poptat více stavebnin...a z čeho budete stavět?
29. led 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evol06 (31 r.)
6
  • Stavím dům
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
evol06 (31 r.)
6
  • Stavím dům
    Region Kolín
 @mattyna Z Ytongu. A co vy? A jaký baráček budete mít?
29. led 2011 v 19:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
fotoportrét
fotoportrét
mattyna
8
 my taky z ytongu(theta)...budeme mít přízemní...ne klasickou valbovou střechu, ale dvě pultové a v tom rozdílu výšek okna na půdu a vy? jaký jste kraj? my LBC...
29. led 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evol06 (31 r.)
6
  • Stavím dům
    Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
evol06 (31 r.)
6
  • Stavím dům
    Region Kolín
 @mattyna My budeme mít bungalov, ale střechu klasickou vazníkovou emoticon Stavíme ve středočeském kraji emoticon Jak budete topit?
29. led 2011 ve 20:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš