Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
@evol06 my máme tak třetinu zhruba osázenou, taky mi to celkem nic neříkalo, ale jak to postupně začlo růst, tak mě to začlo bavit víc a víc, dopadlo to tak, že už jsme si dávali s manžou zákazy na výstavách atd. něco kupovat.... :-D zbytek sekáme a pak tam je část kde protéká potok a za ním ještě asi 10m pruh máme a tam jsou vzrostlé stromy, takže v létě je to paráda....máme ho na tu rozlohu celkem úzký, je to asi 35 x 100m ....takže sice je výhoda, že nemusíme pak investovat do zahrady, pergoly atd, ale zase to máme stížené tím, že se nedostane mix kolem dokola základů a budeme to muset tahat ručně - lopatou, dostane se jen z jedné dlouhé strany, ale manža ještě za flašku vína a odvoz sehnal 6 m pásový dopravník, tak aspoň na část nám taky pomůže :-)
Odpovědět
@mattyna Ještě, že je manža tak šikovný :-) Představa, že to taháte v rukách je dost hrozivá. To musí být nádherné okolí. To fakt závidím, ale dělat bych na tom nechtěla ;-)
Odpovědět
@evol06 někdy vložím foto, jak to vypadalo "před" zásahem techniky a během.... ;-)
Odpovědět
Joo.. to musíš :-) Jsem na to zvědavá ;-)
Odpovědět
@evol06 tak já něco zkusím najít :-D
Odpovědět
@evol06 tak jsem tam dala 4 fotky... 8-)
Odpovědět
@mattyna No, tak to by chtělo ;-) Jsem ženská, tedy děsně zvědavá :-)
Odpovědět
@mattyna tak jsem spočítala na kolik nás stavba doteď vyšla a trochu jsem přestřelila :-N zatím jsme se vším všudy na 823 tis. :-N čítáme že se nejvíc do 1,2 mil. vlezeme- veškerý zařízení, jako nábytek a kuchyňskou linku už máme, jen jí budeme nechat dodělávat cca 2-3 m. No a samozřejmě do ceny jsem ještě nepočítala pozemek který nás vyšel na dalších 420 tis ;-) to máte dobrý, že máte pozemek zadarmo a ještě tak veliký, to nevím, co bych s ním dělala :-N ;-) my dávali 600kč za m.
Odpovědět
@mattyna jinak krásnou zahrádku máte ;-) to my jen tak mít nebudem, možná i pár let ne :-S Teď musíme hlavně dodělat nějak ten barák :-D
Odpovědět
@leonik tak to teda fakt čumím, prosm tě, jak to máte velký? my budeme mít 10,25 x 14,25 chtěli bychom se vejít do 2 mil. a kde kdo tvrdí, že nemáme šanci...a to nebudeme mít sklep. Sice je fakt, že taky v tom jednom rohu spodním, ač se to nezdá je skoro 180 cm rozdíl, ale zas budeme mít zahrádku jako na dlani 8-) a to si fakt většinu budeme dělat sami, resp. manža a já jen k čemu mě pustí :-D můžeš dát prosím taky foto domečku?
Odpovědět
@leonik jinak děkuju za pochvalu...jen je blbý že je tam jíl a jak min. srpen lilo, tak to bylo strašně mokrý :-(
Odpovědět
@mattyna my máme barák 9,95 krát 12 m :-) myslím, že se v pohodě vejdete do tý ceny ;-) záleží jestli máte vybavení..a taky na projektu :-) my si moc nemohli vyskakovat, kvůli omezenému počtu financí, tak máme jen takovou krabici :-D ale i za ni jsme rádi ;-) máš IP :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@leonik přesně, my máme taky krabici :-D chceme to co nejlevněji, sice ta theta nevyjde nejlevněji, ale nemusíme zateplovat ;-)
Odpovědět
@leonik přidala jsem půdorys
Odpovědět
@mattyna pěkný ;-) máte to skoro podobný vevnitř jak my, až na pár výjimek ;-) :-N to se do tý ceny musíte vejít stopro, si myslím ;-)
Odpovědět
@leonik ...no bylo by to super!!! a jaký plánujete topení?
Odpovědět
@mattyna topení máme v plánu plynový kondenzační kotel a krb s výměníkem :-) V koupelně bude asi podlahovka, teď nám to jeden známý vychvaloval, že to má doma. Jinak všude bych tu podlahovku nechtěla. Budeme mít radiátory :-)
Odpovědět
Profilova fotka
leonik - mame topeni stejne jako vy
Odpovědět
my chceme taky teplovodní + teda aku nádrž a elektrokotel jako záložní...budeme se snažit topit hlavně krbem, i když vím, že to bude "dřina" s dřívím, ale my jsme takový, že nám práce venku nevadí :-) spíš nás to těší ;-) já neznám nikoho kdo má teplovodní vložku+ aku nádrž, jak to v reálu funguje...takže kdybyste to někdo měl, tak písněte zkušenosti...díky
Odpovědět
@leonik taky budeme mít radiátory, původně jsem chtěla podlahovku v zádveří a v koupelně, ale vzhledem k tomu, že jsme pak usoudili, že teď jí taky nemáme a žijeme, tak bude v koupelně žebřík ;-)
Odpovědět
@martuli jo? kondenzační kotel+ krb zaráz? jak jste spokojení, a kolik tak protopíte? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jsme spokojeni moc moc, letos topime prvni zimu, tak ti nemohu presne rict, ale vypada to celkem dobre
Odpovědět
@martuli tak to jsem ráda, že jste spokojení, doufám že my budem taktéž :-) je dobrý, že když není moc velká zima, že se dá jen přitopit krbem a nemusí se zapínat kotel, proto jsme si to tak vybrali :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my mame jeste vsechny radiatory - nekde mame i podlahovku - napojene na ten krb, takze pokud neni velika zima krasne vyhreje cely dum
Odpovědět
Profilova fotka
tak my se chystáme na horkovzdušné rozvody krbu a plus podlahové vytápění... jsem na to zvědavá, hlavně na ten krb, podlahovku máme i teď , takže to novinka nebude. :-) teď akorát plánuju koupelnu, jako kolik bude dlažek potřeba a na kolik přibližně to vyjde... musím rychle dokud malá spinká :-)
Odpovědět
@martuli a na kolik vás to topení zhruba vyšlo? jestli to teda není tajné :-D my máme zadaný nabídky topenářům už skoro dva měsíce, ale zatím nic :-p
Odpovědět
@whiskey já seděla včera do noci a vybírala obklady :-N dneska to budeme taky propočítávat, na kolik nás to vyjde. Jestli si to budeme moct dovolit, nebo vybírat nějaký levnější :-N Nebudete si někdo dělat 3D návrhy koupelny? popř. nevíte o nějakým programu na to? :-)
Odpovědět
@leonik :-D já si to zkoušela dělat v ikeáckém, ale pak nebyl čas, ještě jde v kitchendraw i koupelna nakreslit ;-)
Odpovědět
@mattyna ;-) díky za tip, v tom kitchendraw jsi zkoušela kreslit? Já jsem tady z těch programů kreslících jelen :-D
Odpovědět
@leonik jj :-) kreslila jsem v tom v práci, ale dá se stáhnout free verze, ale jsou tam samozřejmě jen běžné prvky, ne speciálně upravené knihovny jako u placené verze... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?