Rodinný dům svépomocí. Přidejte se

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, všichni kdo se chystáte stavět nebo stavíte na vlastní pěst, přidejte se :-D
Odpovědět
@evol06 to jsem se zrovna taky chtěla zeptat...chceme teplovodní krb.vložku+aku nádrž a pak elektrokotel...ale právě že jsem četla, že je možný místo kotle topný spirály, ale já se v tom topení moc nevyznám, tak spíš sháním info kde se dá...na střechu bychom chtěli tondach, ale to vše ukáže cenová nabídka.... ;-)
Odpovědět
@mattyna My to chystáme podobně, ale teď jsem začala na poslední chvíli uvažovat o podlahovém topení :-) Klasika, člověk má rozhodnuto a pak se to všechno mění :-D V sobotu máme ,,rande" s topenářem tak si necháme něco doporučit ;-)
Odpovědět
@evol06 podlahovku nechceme....sice je to příjemný, ale pokud to vyjde finančně, tak bych chtěla bambusový podlahy a tam myslím, že ta vodivost nebude nijaká...nevím, nejsem odborník. Taky samo budeme řešit s topenářem, ale vzhledem k tomu, že nemáme ještě ani povolení, tak zatím jen pročítám kdejaké rady 8-) tak se pokus zjistit a písni co jste se dozvěděli... ;-)
Odpovědět
@mattyna Určitě ;-) V sobotu budu o 100% chytřejší :-) Jo, tak povolení jsem intenzivně zařizovala 3 měsíce a hypotéku 2, takže celkem 5 měsíců papírování, ale stojí to za to ;-)
Odpovědět
@evol06 vy budete mít jaký ytong? budete zateplovat? budete si stavět sami, nebo dodavatelsky?
Odpovědět
@evol06 to určitě stojí, my už jsme z toho docela nervózní, že to tak trvá...my nějaký peníze do začátku máme, pak nějaká hypo a máme byt, který pak prodáme a doděláme a pokud se zadaří, tak splatíme alespoň část hypo...
Odpovědět
@mattyna Ježíš, jaký bude ytong to nevím :-) Od toho mám chlapa, ale budeme zateplovat to vím :-D Stavět si to budeme sami a to skoro úplně kompletně. Jen topení, vodu a kanalizaci si necháme udělat od firmy. Ostatní uděláme my nebo naši přátelé či známý :-)
Odpovědět
@mattyna Jo, tak to máte dobrý... my nemáme nic až na stavebka, ale z těch to budeme vybavovat :-) Takže baráček je celý na hypošku, ale doufáme, že se nám podaří něco ušetřit a občas něco vložit rychleji.
Odpovědět
@evol06 jj tak my taky budeme stavět hlavně sami, i když teda na to zdění jsem uvažovala o zedníkovi, aby manža na to nebyl sám, vzal by si 14 dní dovču a myslím, že by se hodně zvládlo, teda pokud bude přát počasí...ale to ještě nevím, jinak topení si taky necháme udělat a nějakýho tesaře na pomoc na krovy, elektrikáře pak na revizi a zapojení, roztaháme to taky sami...aspoň je taková představa :-D
Odpovědět
@evol06 my zateplovat nebudeme ;-) jj dobrý to je...ale stejně se budeme muset přestěhovat do rozestavěný a bydlet nějaký čas v provizorním, ale to už bude radost 8-)
Odpovědět
@evol06 teď jsem koukala, že máte pozemek na samotě "mezi poli", snad vvám to tam moc nezastaví okolo :-)
Odpovědět
@mattyna Ale zastaví :-| Naštěstí jen z boků a za baráčkem zůstane pole ;-) Zato naproti přes silnici vznikne 90 nových parcel a to bude teprve masakr :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@evol06 ty brďo, tak to teda, ale zase budeš moct klábosit se sousedkama :-D
Odpovědět
@mattyna To mi povídej ;-) Takový větší satelit, ale už tam mám pár nových kamarádek tak se na to celkem těším ;-) Tak já už dneska mizím, zatím pa
Odpovědět
@mattyna ne, ne, vyjadřovačky nám nedává obec. úřad :-) Něco vyřídil projektant, zbytek my :-) ale bylo to celkem rychlé, ostatní co kolem nás staví jen na ohlášku, tak taky čekali ty dva měsíce :-) vy stavíte už někde v zástavbě ne? že vám to trvá tak dlouho. Jinak děkuju, teď to dokončování stavby bude asi na dlouho, finance pomalu docházejí... :-| takže dodělávat budeme postupně :-)
Odpovědět
@evol06 ;-) to je třeba...taky bych už chtěla mít ten papír "stavba povolena" doma....tady se s tím děsně prdí....je toho strašně moc, co požadujou a jen doufám, že až to podáme, že si ještě něco nevymyslí.... =-)
Odpovědět
@leonik myslím, že to ani není kvůli tomu, že už okolo stojí zástavba, ale spíš že si některé úřady nechávají opravdu těch 30 dní, dokonce povodí a vodárna 2 měsíce a nic s tím člověk neudělá... :-( a musí čekat netrpělivě, pak se dostane do cesty nějaký "blbec" jako jsme narazili my a je zase problém na světě a k tomu zdržení....jinak úřady zatím ok....koukala jsem na fotečky a to zebrano obklad mám teď v kuchyně, ale v šedé, nakombinovaný s mozaikou.... :-)
Odpovědět
@leonik jo a pekárnu máme taky stejnou :-D
Odpovědět
@leonik kolik vás vyšla hrubá stavba? to máte heluz tu 50?
Odpovědět
@mattyna stavěli jsme z heluzek thermo 44 :-) s těma úřadama teda nezávidím, ale mně i ty dva měsíce přišly strašná doba:-D hrubou ještě nemám spočítanou, zítra to napravím, píšu si každou položku za materiál ;-) jak jsi spokojená s pekárnou? Já teda ani moc ne, chleby se mi nějak moc poslední dobou nedaří, těsto když dělám tak je dost lepivý :-S Předtím jsem měla etu Harmony a naprostá spokojenost jak s pečením, tak s těstem, až na to že byla hodně poruchová :-S to zebrano šedé asi ani neznám :-N
Odpovědět
@leonik no s pekárnou jsem měla asi po roce užívání problémy...reklamovala jsem jí myslím 2x, pak mi dali novou a ok...ale chleba peče dobře, vlastně všechno dělá dobře, jen se samozřejmě taky párkrát stalo, že se chleba (ze směsi) nepovedl, ale bylo to asi směsí....asi špatný droždí myslím....já si taky píšu každou položku, zatím toho moc není, ale 100 tis pomalu pryč...a to jsme ještě nekopli =-) no jsem teda zvědavá na kolik vás to zatím vyšlo, protože jak jsem četla že máte i sklep, to taky muselo spolknout betonu....odkud jste?
Odpovědět
@mattyna no tak to my už jsme asi přes 1. mil :-| právěže ty peníze, co jsme nacpali do sklepů nám teď budou chybět na dodělání :-p tak základová deska v vybagrováním nás vyšla na 113 tis. Bydlím 40 km od Brna-tak pro představu, je to takové nejvíc známé město od nás :-) my jsme čtyřikrát reklamovali tu etu, až nám nakonec museli vrátit peníze. Tu domo už jsme měli taky na reklamaci :-S
Odpovědět
@leonik tak to vás vyšla deska dobře!! my počítáme tak kolem 200 tis. a to si jí budeme dělat sami...teda - bagr+ mixy....ale práce jinak naše....no jsem zvědavá....do kolika počítáte, že se vejdete celkově +/-?
Odpovědět
@mattyna Ahojky, teď koukám co jsi tu psala... Vás to už stálo 100 000,-? :-o A to ještě nemáte ani povolení? Za co, jestli se můžu zeptat?
Odpovědět
@evol06 ahojky no je v tom to, co je potřeba před stavbou :-) projekt, elektrický sloupek, dřevo na bednění atd..... ;-) v tom není přípojka vody na pozemek, ta nás vyjde asi tak 30-40 tis. musíme mít šachtu + výkop asi 80 m a trubka....
Odpovědět
@mattyna Jo, tak.... Tak to je masakr. My měli zasíťování už v ceně pozemku a projekt nám dělal bratránek, takže nás vyšel asi na 5000,- s poplatky za měření radonu atd. ;-)
Odpovědět
@evol06 jéé tak to jste měli super!!! my zas nemuseli kupovat pozemek....ale i tak každá koruna dobrá, kdyby jsme neměli pozemek, tak asi ani nestavíme....to by bylo moc peněz navíc... ;-)
Odpovědět
@mattyna Jo, tak to je super ;-) My ho museli kupovat, ale ceny byla super 350kč za m2, takže se to ještě dalo ;-) Jak velký máte pozemek?
Odpovědět
@evol06 my máme cca 3500m2...asi 6 let jsme si to opečovávali jako "okrasnou" zahradu , jen část teda, ale s tím, že jsme počítali s tím, že jednou třeba tam bude domeček, tak snad se toho moc neponičí ...výhoda toho je, že už nemusíme počítat s tolika penazi na zahradu, plot už taky máme.... :-)
Odpovědět
@mattyna Fíííhá! To je teda velikost :-) No, nejsem zrovna pěstitelský typ, takže tak velká zahrada by pro mě byla peklo :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?