Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@dibla my dnes odnesieme skontrolovať plány čovky, razítko a ide to na životné, tam maju na to 30 dí a pak na stavebko.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 diky. o to horsi je vymyslet ty dalsi jmena... ja uzs e nemuzu dockat, az to bude stat.....strasne se tam tesim
Odpovědět
@vera_vila taky jsem vždy chtěla mít tři děti, ale realita je jiná.... :-( Taky chceme do 30let dvě děti....ale většina lidí na nás kouká jak na blázny, že jsme měli první tak brzy, většina mamin co se mnou byla v porodnici měli první po 30ce...
Odpovědět
@kristi opravdu krásné jméno.. ;-) Přesně jak říkáš, starší bude dopo ve škole a můžeš se v klidu věnovat mimču. ;-)
Odpovědět
@kristi Taky se nemuzu dockat, doma jsem s tim asi uz otravna a predstavuju si to jak hurvinek valku, ale v techto stisnenych prostorech, v baraku tchyne, soukromi nic moc.....Sice s ni vychazim, do zivota nam nekeca, tak i tak se tesi clovek do vlastniho!
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j já nevím, já měla první dítě v 26 a připadala jsem si stará... mě by v podstatě stačilo už jen jedno, ale manžel chce dvě... ale uvidíme, kdo ví, jak to vůbec dopadne... když se podaří aspoň to jedno, tak to bude super... Přece jen, už je mi 33
Odpovědět
@vera_vila Tak to držím pěsti, aby se to povedlo. To jedno se určitě povede, a co ty víš třeba to budou dvojčata a tím pádem bude mít radost i manžel ;-) :-D My chtěli první už když jsme se brali, ale nešlo to...Tak až po roce a půl se nám poštěstilo
Odpovědět
Tak tu sedím nad vzorem formuláře pro ČEZ a koukám, že je potřeba k tomu dalších "ingrediencí"...katastrální mapa, zasazení domu na pozemek..no žůůžooo:) To budu asi taky muset ten pozemek nechat znova vyměřit geodetem??? Navíc ještě nemáme dopsanou darovačku, ptz se teď k tomu ještě připíše další pozemek...myslíte, že by mi všude u vybýhání papírů stačila plná moc??
Odpovědět
@selina.j Já jsem na čez poslala jen staženej obrázek ze stránek nahlíženídokatastru a tam stačí jen vymezit ten pozemek.....poslala jsem to emailem i s tou žádostí a do týdne to přišlo vyřízený (teda oni mají na svých stránkách "úložiště" dokumentů)....Horší to pak je s vodou a u nás povodí i labe, to chtějí trošku víc věcí.
Odpovědět
ha holky tak další háček...... chtěla jsem po firmě, která nám má stavět domeček, aby mi poslala cenovou kalkulaci domečku pro schválení stavebka a tím uvolnění financí pro zaplacení jejich zálohy na dům a a ejhle.... Firma mi nic bez předběžné smlpouvě a uhrazené zálohy posílat nebude a stavebko mi nepustí penízky bez oných údajů---takže babo raď...... :-( :-( :-( :-( a to jsem to chtěla řešit vše na klíč a přes jednu banku a nyní to vypadá, že to bude z poloviny přes stavebko bez zástavy čili skoro ze 6,5% a pak buďto plná hypotéka na vyplacení stavebka,,jenže tam bude zástava a kdo Vám dá hypošku bez zástavy domu nebo pozemku na 2,5mil.... ]-( ]-( ]-( a nic jiného nevlastníme.. Jako jak teď... nějak se mi to zdá jeko začarovaný kruh...
Odpovědět
@vaveva děkuji moc...tak já si to vytisknu z katastru a vezmu sebou a uvidím, co k tomu budou ještě potřebovat:)
Odpovědět
@dibla Tak to vůbec nezávidím....ani neporadím, taky nás to vše teprve čeká....ale zkusit se zeptat po dalších bankách, nebo po jiných možnostech...
Odpovědět
Článek se načítá
@dibla No oni su ale v práve, mm robí rozpočty a je to makačka naceniť takovu stavbu. Žiadna firma ti ho nespraví zadarmo a ešte v tom riziku, že ho posunieš dal ( zadáš stavbu inej firme), nehovorím že je to tvoj prípad. Ale takýto je postup v stavebných firmách.
Odpovědět
@dibla Nám teda hrubou stavbu+základy zedníci (i menší firmy) naceněj........
Odpovědět
@dibla tak sa s nimi dohodnite, nech vám daju rozpočet iba s cenami, mm to robí tak, pretože akonáhle dáš s položkami, možeš to pužiť v inej firme, proti tomuto sa oni bránia, tak ako som písala vyššie. Ine je pokud už podpíšete zmluvu.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j Já jsem to taky posílala přímo ze stránek http://verejnost.mawis.eu/... Vyjádření k existenci sítí sice pošlou všichni, ale na stavební úřad pro územní řízení je to prý málo, že k tomu ještě potřebují situaci usazení domu na pozemek s nákresem, jak tam ty sítě budou připojený...
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla No, tak to je teda blbá firma... Nám teda dvě firmy bez projektu jen na základě půdorysu s kótami a rozměrů oken a dveří odmítli cenovou nabídku udělat... Všem jsem psala, že to chci pro srovnání, jen předběžnou cenovou nabídku, abych se mohla rozhodnout... Nikdo neřekl půl slova... A vůbec mě nenapadlo využít to někde jinde, protože prostě jiná firma má jiný sazby, jiný ceny, jiný materiály, jiný technologie... A všechny firmy nám to teda zadarmo udělaly... Zkuste zkrátka jinou firmu... Podle takového přístupu hned poznáš, jestli té firmě záleží na tom získat klienta nebo ne... Když mi to dvě firmy odmítly udělat s tím, že to bez projektu (ani předběžně) spočítat prostě nedokážou (respektive vůbec nereagovaly), asi jsem pro ně nebyla dost lukrativní (tak proč bych měla být s domkem za 2,5 mil, když oni staví domy za 10 mil.)... Tak jsem prostě oslovila jiné firmy a tam už jsem rozpočet dostala a to jsem jim dodala daleko míň údajů, než těm dalším 2 firmám (jen okótovaný půdorys)...
Odpovědět
@dibla V dnešní době je naprosto normální poptat několik firem ohledně cenové nabídky a to ať se jedná relativně o prkotinu, nebo o větší záležitosti typu dům. Pracuji na obchodním odd. neustále reagujeme na různé poptávky, nikdy nevíme, zda zakázku pak získáme ale i přesto cenovou nabídku posíláme. Přeji tedy lepší pořízení a šťastnou ruku při výběru dodavatelské firmy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w tak jasně... když chci získat zákazníka, tak mu musím něco nabídnout... Ty lidi jsou placeni od toho, aby bez ohledu na získání a nezíkání zakázky dělali svou práci... Však kolik malých zakázek se nevyvede a z toho se získá jedna veliká, která s přehledem vykryje těch x menších... Je to tak... @dibla prostě asi pro tu firmu nejste zajímaví, tak nemá proč se snažit... Fakt zkuste ještě jiné firmy v okolí, poptejte se známých, jaké mají zkušenosti... Já jsem všem na rovinu řekla, nemám projekt, mám to a to, projekt si nechám udělat až od firmy, kterou si na základě předběžné cenové nabídky vyberu... A chytlo se 5 firem (z toho na zděný dům jen jedna a to až z Ostravy)... Zkoušejte, určitě se najde taková, která vám vyhoví...
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla to je malicko divnej pristup, ne???? nam delali predbeznou kalkukaci 3 firmy a uplne v pohode....
Odpovědět
@vera_vila Přesně a hlavně bych absolutně neskládala nějakou zálohu, nebo nepodepisovala smlouvu, když oni nejsou ochotni vyčíslit cenu domku. To je zralé na černé ovce, nebo občanské judo :-D
Odpovědět
@vera_vila @katty.w Holky tak ja teda neviem ako u iných ale aj my sme cenili bez m2. Iné je keď sa to týka verejných výberových řízení. Tam je tento postup normálny. Si vezmi príklad máš firmu a príde ti za mesiac spraviť 10 rozpočtov a ani jeden nemáš zaplatený a navyše investor sa rozhodne pre inu firmu. z čoho budeš fungovať? Z dobrho slova asi nie... je to smutne ale je to tak. ALE slepy rozpočet by ti mali dať aj bez zmluvy. Inak som dnes videla kráásnu kupeľnu, bielu s čiernou kombináciou mozaiky fakt úžasna x-) Manželovi som ukázala novu obedovú súpravu, tak si asi spravíme na vianoce radosť. Chcem ale počkať kym pojdeme na SVK, známy mi doporučili jeden obchod, tak porovnám :-)
Odpovědět
@womenne Pokud firma udělá 10 nebo 50 rozpočtů a žádnou zakázku z nich ve finále pak nemá, tak nejspíš není konkurenceschopná a jsou na trhu hold flexibilnější a úspěšnější firmy s lepší nabídkou. Tohle je byznys. Každopádně podepsat předem smlouvu, nebo platit zálohu aniž bych věděla, kolik mě domek bude ve finále stát, je hloupost, to bych nikdy neudělala :-o a zavání mi to spíše tím, že chtějí mít zákazníka "polapeného" co nejdřív. Samozřejmě neodsuzuji nikoho, kdo by do takového rizika šel, je to každého rozhodnutí. ;-)
Odpovědět
@womenne tomu rozumím a firmě jsem dala za pravdu,také jsem jim řekla, že nechci přesný popis cen šroubku,ale jednolitou kalkulaci....cca 150 tis deska.700 tis dům,500 tis vybavení , práce...já nevím prostě povrchní kalkulaci ... majitel souhlasil, tak uvidím co po mne bude stavebko chtít.. @kristi @katty.w @vera_vila @vaveva Děkuji všem za reakci,ale je to tak jak píše womenne, tzv slepý plán kalkulace mi poslali.... a to nám stačí... mají krásně velký domeček za opravdu směšnou cenu, nějak jsem se do něho zamilovala..tak uvidíme...
Odpovědět
@katty.w taky jsme tak uvažovala,ale já si objednávám domeček se standardem.....takže cena nebude vyšší, možná nižší, jelikož chceme plno věcí dělat sami... tak se uvidí...navíc mají uvedené platební podmínky a vše co zahrnuje standard..takže Vím kolik bude stát kompletní dům, co zjišťuji je cena garáže a průduchy s krbem...,ale nemám tuto částku potvrzenou s razítkem a toto po mě stavebko požaduje.... tak uvidím jak se domluvíme... a zda to bude stačit...
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla no,ale od firmy co mi to bude stavet bych chtela uplne tu nejpresnejsi cenu do posl. cihly a sroubku a tu bych si teprve odshouhlasila a podepsala s tim, ze navyseni ceny je mozne jen a pouze po odslouhlaseni mnou atd.
Odpovědět
@kristi to mám také v plánu ... už jsme na firmu psala, že když si je objednám a budu počítat se zálohou,. že oni musejí počítat s tím, že budu chtít kompletní cenový seznam.... co,kde,proč a za kolik.... tak říkal, že to tak dělají.... nyní s ními emailem řeším, garáž, průduchy z krbu a soláry.... tak jsem zvědavá na vyčíslení....
Odpovědět
@dibla tak na toto máš nárok to je jasne, hlavne si pohlídejte víceprace, a časte schůzky so stavbyveducím. Ešte by som vám doporučila mať nezavisly stavebný dozor, ktorý vás bude zastupovať ako investorov,pokial sa tomu nerozumiete, ak ano výhoda pre vás. a prezradíš aká firma vam bude stavať? Haviřov je kráááásne mesto x-) x-)
Odpovědět
@dibla Zkus oslovit fin. poradce, nezavislyho, at poradi v takove situaci....my ho mame a mame klid, tohle vsechno resi on....
Odpovědět
@womenne Bilo-cerna kombinace? Wau, to bude pekne, jsem zvedava na foto.A radost je treba si delat porad, nejen o vanocich :))))) Pak dej tip na obchody....kde co maji pekneho a neokoukaneho.....Z Brna je to na Slovensko kousek :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?