Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Ještě dotaz jak řešíte financování staby? Hypoška? Nebo úvěr? Manžel chce pořád úvěr, že je to ušetření. Ale zase z hypošky se prý vrací slušný peníze z daní? A hlavně, můžu o hypošku nebo úvěr žádat i když nemám projekt. Mám dojem, že někde ho chtějí, nebo aspoň předběžný rozpočet výstavby...díky za rady
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j My si budeme brát hypotéku. Úvěr by se nám teda líbil víc, kvůli tomu, že bychom dostali všechny peníze najednou, ale zase tam je asi o 3 procenta vyšší úrok. :-| A nám řekli, že k hypošce budeme potřebovat rozpočet na barák.
Odpovědět
@kristi Tak to nezbývá než doufat, že po nás to hydro chtít nebudou :-S @verisek.s Asi opravdu trošku růžově, ale však uvidíte, třeba se vám zadaří... @ivik3 V projektu máme více změn (třeba obytné podkroví, kde vznikne další pokoj), další úpravy (garáž, pokoj za garáží)- viz moje album Bahamy. Bungalov bude mít 149 m2 pro nás akorát ;-) , větší baráček nechceme.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 jj, přesně tak... a navíc na starý kolena lítat uklízet do patra... nebo nemít děti pod kontrolou, protože budou nahoře v pokojích... taky mám radši o všem přehled... Jinak teda nám napočítali ten samý domek jako zděný na 2,8 mil, taky v podstatě bez vnitřků, takže dřevostavba nakonec vyhrála... On přece jen rozdíl i 500 tis. je docela dost... Ale tak uvidíte, jak Vám to vyjde a jak vám to kdo spočítá...
Odpovědět
@selina.j Něco z vlastních zdrojů, něco málo možná úvěr. Ale do dluhů jít nechceme.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j My rozhodně hypotéku... Za prvé i kvůli odpočtům z daní... Ono to není zrovna málo peněz na těch úrocích... Ono to jde i u úvěru, ale myslím, že je to jen u úvěru ze stavebního spoření, nejsem si jistá, jestli ta možnost je i u úvěru na bydlení... A navíc je tam docela rozdíl v té úrokové sazbě... Tak jako tak se prostě musí něčím ručit a většinou je to stejně ta nemovitost... A myslím, že na oboje je potřeba mít rozpočet - my teda na tu hypotéku určitě musíme mít projekt a rozpočet, protože tam ti odhadci počítají podle nějakých tabulek dle projektu, pak se to porovnává s rozpočtem a pak z toho vyleze nějaké ocenění...
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j my mame hypo jina ohledne projektu, my jsem chtela mit klidove mistnosti nahore, coz se podarilo...myslim, ze 8-18 lete deti si stejne budou delat svoje a ja o nich prehled mit nemusim
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 My jsme čekali na pozemek, architekt to chce vidět a vymyslíme něco přímo na míru jak nám, tak pozemku, je mírně svažitý, není to rovina, takže proto :-) Jinak my budeme financovat taky hypotékou, teď jsou prý nejvýhodnější úroky, hrozně nízké, tak uvidíme, co dostaneme za nabídky :-) A domeček bude taky patrový, nahoře ložnice a dole denní místnosti :-)
Odpovědět
@kristi Ja mam ted 2lete dite a az postavime, tak chci druhe, takze o nich chci mit prehled, az budou v puberte, tak to bude jina! :)
Odpovědět
@verisek.s Tak to pak jo. Projekt na miru je super vec....Drzim palce, at je architekt fajn a nebude mu to dlouho trvat. Nam prave uz nejakoku banku fin. poradce nabidl, tak to musime doladit.
Odpovědět
@selina.j My taky pujdem do hypo...Jina moznost u nas neni....
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 U n ás taky není jiná možnost než hypo...takže uvidíme :-) Snad to půjde dobře, dům nám bude stavět dobrý známý, má stavební firmu, prý superarchitekta, co navrhoval dům i jemu a jeho synovi, tak snad půjde vše podle plánu :-) U nás je to zatím bez dětí a uvidíme, až budeme v novém :-N
Odpovědět
Článek se načítá
@verisek.s Tak predpoklady pro hladky prubeh mate, ale nekdy je to s tema znamyma jeste horsi :-o My prave uz dite mame, jsou mu 2 roky, a bydlime v 2+kk (rekonstrukce prizemi u jeho rodicu), takze prostory stisnene, sice soukromi, ale nema si kluk poradne kde hrat....Takze az bude postaveno, tak budu resit sourozence. Ale uz tak se tesim zpatky do prace :-x 8-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 jj, Mie je skoro 5, takze druhe je dost aktualni, ale nedam to, dokud nebude postaveno...tak snad pristi rok....ja mam stejne dvojky v datumech nejradsi
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi @ivik3 No, tak já mám sice sedmiletýho školáka, ale taky žijeme v 2+1 s tím, že vlastně vůbec nemáme ložnici a spíme na rozkládacím gauči, který se vlastně kromě víkendu vůbec nesklízí, takže to tady věčně vypadá, jakobysme právě vstali z postele... Navíc manžel usíná zásadně při telce a já zase potřebuju k usínání absolutní klid a tmu... Takže už se strašně těším, až budu mít svou ložnici a rozhodli jsme se, že jakmile dostaneme stavební povolení, tak začínáme pracovat na druhém dítku...
Odpovědět
Hellou teda tady se to rozjíždi :-) ( moja chabá čeština :-p ) @vera_vila my tiež bývame v 2+1 s 2 malými deťmi, a tie sa už hrozne tešia na vlastný pokojíček, keď sme tu riešili projekt tak chodili s vlastnými nákresmi a metrom rozmerávali kde čo budu mať :-D x-) My ideme do hypo.
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne Manžel taky chtěl druhé dítě už loni, ale řekla jsem mu na rovinu, že tady by ani nebylo kam dát postýlku... Že prvně musíme vyřešit bydlení... Tak jsem začali hledat byt 4+1, aby děti měly kdyžtak každý svůj pokoj, protože přece jen by tam byl docela velký věkový rozdíl a za dva tři roky už by to asi neklapalo, aby byly v jednom pokoji... A protože tady na sídlištích už není možnost pustit dítě ven, aby si mohlo hrát, tak jsme řešili dokoupení nějaké zahrady s chatkou, abysme aspoň na víkend s dětmi vypadli ven... A když jsme to spočítali, tak jsme došli na to, že by nás to stejně stálo tak 2 mil, tak jsem začala pátrat po jiných možnostech... No a je z toho domeček na cestě, přesně podle našich představ, na krásném pozemku... Syn už se těší, až konečně bude mít to akvárko :-)
Odpovědět
Koukám i s dětma je to skoro stejný...taky máme malýho (14. měsíců) a další plánuju až tak za šest let. Vždy jsme chtěla aby byl věkový rozdíl max 4 roky, ale z finančního...no možná i psychického :-D ....hlediska to prostě nejde
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j No, tak já jsem chtěla dvě děti za sebou, ale než se mohlo na druhém začít pracovat, tak jsem žádala o rozvod... A pak nebylo s kým a roky letěly a teď už konečně je s kým a už jsem stará páka... No, tak jak jsem chtěla mít dvě děti do 30, tak holt teď už chci to druhé dítě do 35 (a to chce manžel aspoň 2 svoje, takže celkem tři). Teď už jen to bydlení :-D
Odpovědět
Profilova fotka
huráááááá dnes jsme podali žádost o stavební povolení :-):-):-) tak nám držte palce ať to trvá co nejkratší dobu !!! jinak hydrogeologický průzkum jsme taky nechali dělat, nebylo to teda povinné, ale doporučené projektantem z důvodu spodní vody, financovat budeme taky hypotékou a a bytě 2+1 se tísníme s 16 měsíčním chlapečkem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@varo tak hodně štěstí, ať to máte brzy schválené
Odpovědět
Ahojky, jestli se mohu přidat??? tak jsme dneska koupili pozemek nebo spíše sepsali smlouvu ..... příští týden bude stanovisko od geodeta a výměra pozemku,ale nevím vůbec co dále řešit????? zažádala jsem již o stanoviska k ohlášení stavby neboli vytýčení sítí... tak O2 bylo blesku rychlé do 4 hodin jsem měla vyjádřenív emailu, od RWE do týdne a teď čekám na SMVAK a ČEZ...tyhle půjdou asi pomaleji, jelikož tyto jediné budou na pozemku...řeším i hypoktéku a stavebko....jen nevím jak napojit pozemek na sítě??? na elektřinu a na vodu??, o to musím nějak spešl zažádat?? co vše budu potřebovat pro Ohlášení stavby?? Mám vybraný baráček a firmu, která mi ho postaví na klíč..ale nejsme ještě v katastru jako vlastnící a nevím jestli mohu něco řešit s firmou, když mám v ruce jen smlouvu o koupi pozemku a LV na kterém je stávající majitel.... Nemáte někdo bodový seznam, co zařídit k řádné ohlášce a k připojením k sítí??? Moc děkuji za jaké-koliv rady... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j jj, u nas to bude taky tak....ja si chtela Miu uzit a to se mi vyplnilo.....aby proste uz chodila do skoly a ja mela aspon dopo volne a mohla se venovat mrnousovi @dibla ahoooj, vitej :-)
Odpovědět
@kristi Krasne jmeno!
Odpovědět
@selina.j Tak z toho psychickeho to chapu velmi dobre! :)
Odpovědět
@varo Drzim palce, at to brzo orazitkujou!!!!
Odpovědět
@dibla Vitej, at vsechno klape dle predstav....
Odpovědět
@dibla ti to tu skopčím, na strane 2 sme sa o tom bavili -projekt samozrejmosť - vyjadření existencii inž. síti na pozemku -radónový a hydrogelogický průzkum - Zistiť stav okolných pozemků, sjezdu k stavební parcele - vecné bremeno - Odbor životného prostredia -odbor dopravy -podpisy od susedov či súhlasia so stavbou, nám robil jeden mladý "fagan" problémy, nechápal že pokud mi to nepodpíše, nepodpíšem ani ja jemu . Hlavne na stavebnom úrade si pozistuj presne čo potrebuješ, záleži či budete mať čovku... Asi tam ešte niečo chýba, fakt ti najlepšie poradia na úrade. @varo držííím päste x-) x-) x-)
Odpovědět
@womenne děkuji už jdu na to ... :-D @ivik3 @kristi holky děkuji za uvítanou...
Odpovědět
@womenne děkuji...tak ČOVku mít musíme....okolo, je jen majitel a příjezd na pozemek je z obecní cesty... žádná břemena tam nejsou....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?