Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda omlouvám se, že se vám pletu do diskuse, ale jen co se oken TWW týká, naprostý souhlas, máme je v bytě a jsou naprosto super a pořád krásná jak nová.... znám i další majitele a též velká spokojenost.. do domečku budou také... i dveře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to jsem ráda, ze je na ne chvala, ja jsem je take videla a pani rikala ze super,, tak jsem rada, ze je to i z jine strany kladny souhlas. kupovali jste je kde??? mi v Hradci Králové se chystame podepsat smlouvu o dílo.. tak snad nam to vsechno pekne vyjde... nemate fotku oken, jak dlouho je mate??
Odpovědět
Profilova fotka
@granda máme je cca 6 let..... jsme z okresu Příbram, takže zde je regionální zástupce... my dřevo milujeme.. stavíme roubenku ;-) tak tam by nás plast. okna ani nenapadla
Odpovědět
Profilova fotka
@granda z HK nám staví firma roubenku...... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm Páni, tak to je úžasná cena, jak se Vám to povedlo? :-) To jste si i míchali beton sami? Nás vyšla deska 147 m2 svépomocí s betonem z mixu na 190 tis. Kč a to jsme měli všechen materiál za poměrně dobré peníze.
Odpovědět
Profilova fotka
handule:mame 143 m2, manzel dela ve stavebnictvi takze mel plno veci se slevou treba i beton ktery jsme meli z betonarky, zelezo za darmo (jinak vozi kary site do srotu a pak si za ty penize kupujou kafe :D) a do zakladu jsme davali i kamen a takove betonove patky tak se take usetrilo hrozne betonu. jptn: a kde v pribrami jsou? ze bych to sla omrknout?a byli jste spokojeni i s montazi? jinak holky co si myslite o montazi drevenych oken? ja sem si myslela ze udelame strechu pak dame okna apaak zacnem delat vnitrky a ted mi jeden oknar rek ze dreveny okny se davaji az upne nakonec kdyz je vse hotove ze pry jinak nasajou vlhkost z te stavby a pak by to pry mohlo delat problmy?! setkaly jste se stim nekde? ja si nedovedu predstavit delat omitky atd bez oken :-.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm a znáš to v Pb a okolí??
Odpovědět
Profilova fotka
jptn:bydlim kousek od pb a pracuji tam takze myslim ze znam ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm vážně??? já také :-D kontakt v ip
Odpovědět
Profilova fotka
jptn:dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
no nam rekli, ze prez zimu nedoporucuji, takze nam zbyde na jaře. nejdříve uděláme omítky a pak tam zasadíme okna. proto máme smlouvu o dílo na určité zboží, protože nám je prodají za letošní cenu...tak se snažíme to nechat co nejdříve sepsat, abychom věděli, že je pak budeme míti. už se na ně moc těším, zajdu se zase podívat. dneska jedu vybrat barvu palubek na střechu, tak se musím nějak sladit, aby to bylo dokonalé. už máme skoro strop, tak to už bude zase více vypadat jako domeček... to se těším domůů
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm My teďka děláme střechu a okna budeme taky dávat až na jaře, všichni nám to radí. Je to lepší až po omítkách, aby se neumazaly a hlavně aby nesály vlhkost, takže je taky budeme dávat až nakonec. Zaplatíme je ale ještě letos, kvůli DHP :-D , máme to domluveno.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jo take to tak mame... to je super, ze nejsem sama, co to ma takhle domluvene s oknari... mame skoro stropy hotove. zitra chlapi pokracuji, tak jsem zvedava, jak jim to pujde..
Odpovědět
Profilova fotka
dneska jsme domluvili strechu!!!!12 října dojedou tesaři, přez víkend dozdíme štíty, a pak do pátku 21. října bude hotovo...... to se teším,,, nic lepšího k narozeninám jsem si nemohla přát,,, to je super dárek.. nakonec kohouta na střeše mít nebudeme, nedělá to dobrotu, tak si objednám keramického kohouta do kuchyně a koupím si tu rohožku s kohoutem.. pak budou následovat příčky, voda a odpady, eletrika, vše si připravíme, neež bude zima. a pak budeme čekat na jarní sluníčko, abychom to dodělali....
Odpovědět
Profilova fotka
kde a jak jste kupovaly kominy?? mi to musíme také postavit, aby nám to udělal zrovna se střechou, poraďte, kde koupit a jaký....
Odpovědět
Profilova fotka
granda:my komin kupujeme pres znameho kominika, mame schidel (doufam ze se to tak pise :D ) rikal ze mame nejdriv udelat komin pak az krovy ze obcas nepremejsleji a udelaji krov tam kde ma byt komin ze se stim setkava dost casto. no mi okna budem delat urco az na jare letos uz to asi nestihnem, hlavne aby sme stihli strechu. ale s tim ze se to objedna za letosni ceny to neni spatny napad ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem poctivě dočetla... 27.9. jsme dokončili základovou desku... máme ji 108m2 a vyšla nás na na cca 120tis. Asi v pondělí se založí první dvě řady obvodového zdiva, aby se mohly objednat stropy a konečně vyřešila hypotéka...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Komin jsme koupili ve stavebninách Janík jako všechno a taky značky schiedel, prý jsou nejlepší. My se střechaři domluvili tak ,že pro ně není problém to dozdít po střeše, už jsme ho ale koupili a vyzdíme ho dřív než příjde pokrývač. :-) Střecha se nám dělá od úterka, hezky se to rýsuje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 gratuliji k desce, zase blíže k domečku...
Odpovědět
Profilova fotka
@monulisek dej sem nejake fotky, at vidime, jak to mate krasne a jak vam to roste... jsme moc zvedava...
Odpovědět
Profilova fotka
také koupíme schiedel, máme to i v plánech, tak jen počkat na peníze z banky a pak hura na další nákupy... to se těšíme..už to vypadá jako domeček a krásně to roste.. dneska vložím fotky jak nám to povyrostlo.. tak se těším
Odpovědět
Profilova fotka
Komín máme taky Schiedel - podle našich krbařů prý tahle "stavebnice" nejlépe těsní a je přesnější než Eco Universal apod. Porovnávala jsem ho se sousedovic stavebnicí, ale rozdíl jsem neviděla (kromě dvojnásobné ceny). Jinak, stavěl se průběžně v podstatě už od základů, pže těma vedeme sání pro krb. Hotový byl před nástupem krovařů.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Proč jste se rozhodli nepořizovat na střechu kohouta - jaké problémy jsi měla na mysli?
Odpovědět
Profilova fotka
pan Bureš, který nám bude ralizovat střechu nedoporučoval...prý to nedělá na střeše dobrotu,, zvedá to tašku a hřebenáče a může střechou zatýkat... tak si musím najít, kde jsem viděla tu krásnou rohožku... někdo tady ji měl danou v albu, tak musím hledat, aspon mám co delat celou noc. ale zvonkohra keramicka z kohoutu bude...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Tak na tom asi něco bude:-( Nám to právě taky rozmlouvají, tak jsem chtěla vědět, jestli ze stejných důvodů... Díky:-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem ho moc chtěla, už i manžel svolil, ale včera jsem to přehodnotila. musím najít tu rohožku a objednám si to pod stromeček.. bylo to také moc pěkné.. dám si ji pak do alba už budu pomal zařizovat domeček, než to všechno rozmyslím a těším se, až si pozvu truhláře na kuchyň a začneme na ni pracovat, to bude super, nějaký čas nám potrvá, než dojdeme k definitivnímu návrhu, znám se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
máme suché stropy hotové,, zítra se to dozdí a budeme čekat beton v ponděli..
Odpovědět
Profilova fotka
tak zítra ráno betonujeme stropy a schody, uz se tesim, snad vse dobre dopadne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@granda fotky budou nejspíš až v pondělí, střechu nafotím teprv dneska a u přítele nemám internet noo :-| ale dočkáte se :-) Jinak dneska se bude dozdívat do krovů a ve čtvrtek budou prý tesaři hotoví :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak už máme 7 řad :-) základová deska nás vyšla na 209 tis.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?