Hypotéka 20 000 Kč, dá se to vůbec?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny, ráda bych se zeptala jestli je vůbec reálné mít hypotéku skoro 20 000 Kč? Máme s manželem byt v OV, který bychom prodali a koupili bychom si vysněný domek. Byt 3+1/L by se prodal snad za 3000 000, něco máme naspořeno, ale kolem 3500 000 bychom museli vzít hypotéku :-( . Předběžně jsme si počítali, že ta splátka na cca 25 let by byla fakt kolem 20 tisíc. Máme normální příjmy - žádný šlágr, dohromady dáme lehce přes 40 000 a máme dvě děti a školou a školkou povinné, rodičovskou už mám za sebou, tak už budu celý život jen vydělávat, takže se dvěma příjmy už můžeme počítat. Ale děsí mě šíleně výše splátky.... Poradíte? Máte někdo zkušenost? Vysněný dům mi zas nestojí za živoření, chceme žít Děkuju za názory, zkušenosti
Odpovědět
Profilova fotka
no to jsou perly...
Odpovědět
@nicol22 myslím to dobře, a určitě Vám nic zlého nepřeji, ale bohužel život je jaký je a nelze před tím zavírat oči, nejenom RS, ale taková další zajímavost: mám kamaráda, který měl hypotéku, než o vše přišel, protože mu ze dne na den vypukla těžká lupénka, dnes se již s tím dá něco dělat, ale i tak omezení veliká, a dále již nemohl pracovat ve své slévárně, splatil tak tak úvěry na slévárnu, na hypotéku už nezbylo, prodala se a ještě dluží asi 1,3 milionu - má práci jako skladník, dává to, musel se vrátit k rodičům, ale i tak není co závidět - víte - tohle je zločinný režim, který z lidí dělá otroky, uvědomte si, že při normálním chození do práce si nemůžete našetřit na bydlení a žít jako lidi, a pokud se nedej bože něco stane, tak ámen
Odpovědět
@martii1 já to nemyslím ve zlém, ale berte to třeba tak, že je nabádám, aby používali rozum, já chápu, že bez rodičů apod., se to v tomto zločinném režimu našetřit nedá, tak třeba hypotéku co nejnižší na byt někde na vesnici, když už - ale rozumně a pomalu
Odpovědět
@martii1 nejsem si jistý, jestli finanční poradce je lepší než ten pojišťovák, ten pojišťovák, o kterém jsem mluvil, je jinak docela slušný člověk a nedává lidem podepsat špatné pojistky, ale stejně mi říkal, že to nemá význam, jen tak mezi námi pochopitelně, lidi jsou ale klidnější, tak alespoň to - finanční poradce se určitě v pojistkách nevyzná jako někdo, kdo s nimi pracuje neustále,
Odpovědět
@martii1 jinak to těžší mám, ale jsem zatím nějak zdravý, takže to je to nejpodstatnější - ještě jeden tip na zajištění, který je jistě spolehlivější než pojistky i přes poradce a bůhví koho: znám pár, který se dal do kamarádství ještě s jedním párem, nyní spolu žijí, společně sexují a vychovávají děti a jedni se dostali do potíží, ti druzí jim ihned vypomohli - uvažujte třeba i takto
Odpovědět
@lublin Tyvoe ty máš teda dost :-D Jen si přečíst ty tvoje příspěvky, to je jak kdyby ze mě někdo vysával život, no fuj! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin uf máte pravdu s takovým negativním člověkem jako jste vy, by ze mě ten život opravdu brzo vyprchal a zdraví bylo ta tam. Kdybych si měla přehrávat všechny negativní scénáře co by se mohlo stát, tak nežiju, ale pouze přežívám ;-)
Odpovědět
mně je hlavně líto jeho manželky, která musí žít s nesnesitelnou tchýní, protože - zhruba tisíc důvodů proč ne hypotéku
Odpovědět
@lublin Tu ctyrku zkusim doma navrhnout.....uvidime jak dopadnu....fakt teda dneska rano jsem se pobavila. Nevim proc by mi mel nekdo pomahat, rodice mi do bydleni nedali ani korunu, na ucte mam vatu na 18 splatek hypoteky pro pripad nouze a pri nejhorsim byt prodam.....ale fakt se neminim nejak silne stresovat jestli me nahodou neprejede tramvaj.........
Odpovědět
@veru99 tak co kdyby tchyně úplně náhodou zemřela, tak by to nakonec bylo úplně zbytečný, ne? :-D
Odpovědět
@plaintruth pravda :-D I když já mám pocit... že jsem lublina poprvé zaregistrovala když psal, že mu hypotéku nedali. Takže to možná není tak, že je zásadně proti a kdo jí má je totální blb co si to nepromyslel, ale že jí sám chtěl, nedostal a je zhrzen.
Odpovědět
@lublin ale bu bu bu. 😂 Od zítřka už nevylezu ani před barák, aby mě třeba nesrazilo auto. 😂 Vy byste měl navštívit minimálně psychologa. 😃
Odpovědět
Článek se načítá
@lublin a mimo jiné, my opravdu žijeme jako normální lidi. Normálně platíme hypotéku, normálně těžce pracujeme, protože se nespokojíme s průměrem, chceme žít hezký život. Máme dům se třemi byty, z toho dva pronajímáme. Takže i kdyby se na krásně něco stalo, tak příjmy z nájmů pokryjí velkou část hypotéky a není to milion ani dva ale mnohem víc. Ono si to chce věci dobře promyslet a naplánovat. Manžel měl ten pozemek 10 let, než se tento projekt uskutečnil. Když nemám v jednom zaměstnání tolik peněz, kolik potřebuju, tak si holt najdu jiné. A jde to, chce to jen chtít, něco pro to dělat, nesedět jen doma a nadávat, jak je život zlej a že dojíždět 50 km za lepší prací je příliš složité. A že je takových lidí požehnaně. To, že vy si neumíte zajistit tu jistotu, že budete moct platit 20 let hypotéku, neznamená, že to neumí nikdo. Každý má možnost žít život jaký chce a kde chce. Jen prostě musí chtít a makat. Nic není zadarmo.
Odpovědět
@nicol22 Mluvite mi z duse.
Odpovědět
@martii1 já upřímně lituju jeho ženu. Skoro mi to připadá jako lenost opustit komfort mama hotelu.
Odpovědět
@lublin Proto mám pojištění.
Odpovědět
@lisakstavitel vůl jseš ty, ale přesto ti nepřeju, abys poznal, jaký to je, až se za tebou zastaví kluci, stačí jeden vymaštěnej mozek z inkasky, to budeš počítat andělíčky, a že takové story znám
Odpovědět
@barunka1408 bohužel je to tak, ve státě, kde máte zaručené pouze povinnosti a platby, nikoliv peníze, a když už, tak směšné 4x nižší oproti Říši, si nic nemalujte narůžovo
Odpovědět
@veru99 mé manželky nemusí být nikomu líto, ona si se vším poradí, ale ještě naposledy: nesnesitelná tchýně obyčejně nemlátí lidi jako pak kluci z inkasky
Odpovědět
@nicol22 myslel jsem to dobře, ale s asertivníma m......., co dnes chrčí sebevědomím, nemá význam cokoliv diskutovat, užívejte si otrokářských plateb hypotéky až do důchodu, budiž vám to přáno, odměnou vám bude pár zdí, alias v Česku plném tupých lidí, kteří pomáhají zlepšovat životní standard říšských občanů, jak se česky říká: splnění svého snu
Odpovědět
@nicol22 konečně něco rozumného, pokud máte 2 byty na pronájem, tak to je něco jiného, tím jste měla začít, to už zní rozumněji
Odpovědět
@nicol22 moje žena to se mnou nemá jednoduché, a když už jsme u ní, měla za prvního manžela člověka, který nadělal obrovské dluhy, její manžel měřil 2 metry 2 centimetry a byl to pořádně statný chlapík, skoro jsem se ho na pohled bál, říkala mi, že banka jeho dluh přeprodala inkasce, kteří mu pak volali, prý na 2 dny zmizel, nebyla s ním řeč a musel k doktorovi pro prášky, jak se klepal strachem, nakonec mu rodiče museli dát asi 600.000,-Kč, jinak by ho ti borci z inkasky zabili, stejně pak neměli kam jít, takže jsem si ženu a jejího syna vzal k sobě domů, protože jim skoro nezbývalo, než jít do Azyláku, jestli by je tam vůbec vzali
Odpovědět
@sabejn to Vám bude platný jako mrtvému zimník
Odpovědět
@lublin Rozhodně. Pojistka, která pokryje drtivou většinu nemocí, problémů, úrazů a smrt mi bude platná jako mrtvému zimník. Ale alespoň budu mít jistotu, že když se mi něco stane, pojišťovna zacvaká celou hypotéku. :)
Odpovědět
@lublin Jinak tady zatím vyprávíte krásné pohádky. Jen tak dál, docela se bavím.
Odpovědět
@lublin akorat ze kdyz dam na vase rady a budu platit najem - ktery mimochodem stoji stejne jako hypoteka - tak nebudu mit nikdy nic sveho, castecne splaceny nebo uplne splaceny byt mohu prodat a jsem milionar.....stale tu mluvite o rodicich, kteri pomahaji detem.....co odkazu detem kdyz budu vyhazovat stejne penize jako za hypoteku za najem.....uplne ho.....a dalsi vec, kdo investuje do rekonstrukce najmu, kdyz to chce mit hezke....vzdyt vas dva mesice po dokonceni oprav v klidu vystehuji...to by meli navzdy podle vas vsichni zit v osklivem najmu? (na hezky zrekonstruovany malo kdo ma a stoji vic nez hypoteka)....a v neposledni rade, kdyz budu cely zivot platit najem, co budu delat v duchodu, to na ten najem mit proste nebudu a rovnou se pujdu zastrelit??? to si radeji ted budu splacet byt a na stari bydlet ve svem a nebo ho prodam a pujdu bydlet treba na vesnici....proste cokoli.....rika se tomu INVESTICE.....porovnejste si to trochu v hlave
Odpovědět
@sabejn To nema cenu.....nema rad pojistovni a pojistovaky.....neveri jim.....mam pojistku skoro na vse a pry je mi to k nicemu.....mozna rovnou pujdu skocit pod tramavaj, aby to bylo rychlejsi a nemusela jsem se stresovat co bude.....ten clovek neni uplne v poradku :-)
Odpovědět
@lublin rozumné je zařídit si vlastní bydlení a nesockovat celý život u maminky. A já teda do důchodu hypotéku splácet nebudu. Nebo v Česku se chodí do důchodu v 45 letech? Vlastní bydlení bychom si zařídili i bez bytů k pronájmu, to není ten hlavní důvod proč jsme stavěli. Podle vás by bylo 90% lidí v Česku bezdomovci. A že jsme mladí a sebevědomí? To jsme. Protože nesedíme doma na zadku a nebrečíme nad dnešním hrozný systémem. To totiž není systémem ale dnešními línými lidmi, kteří potřebují na něco svést svoji vlastní neschopnost.
Odpovědět
Představa, že stále bydlím u rodičů mě děsí. Asi bych každý večer brečel, že jsem hnusná a tupá vyžírka, která se neumí postavit na vlastní nohy.
Odpovědět
Profilova fotka
@lublin Kdybyste neseděl a nemoudroval tady, mohl byste jít vydělávat a mít stejně jako ti z té vaší Říše. Jinak jako váš hlavní problém vidím někde mezi židlí a klávesnicí .
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?