Menu Forum

Hypotéka 20 000 Kč, dá se to vůbec?

29. lis 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zeneva (38 r.)
3
Registroval se 25. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 632 příspěvků. Má 75 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
zeneva (38 r.)
3
Registroval se 25. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 632 příspěvků. Má 75 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
 @chris_n Ja mam prazskou opencard - cca 5000 rocne + trimesicni za 1800 na 3 mimoprazska pasma.na ctvrtleti mi to vychazi 3000. Je to neco za neco, ale z Lyse do Phy je to 35 min na Masarycku. Kdyz pojedu po Praze, tak z Cerneho mostu do centra je to cca 25. Ale je to o preferencich. Nekdo chce klid, nekdo mesto, nekomu jezdeni nevadi, nekdo chce delat 5 minut od prace...
13. říj 2014 v 10:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
baru7
20
Registrovala se 5. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 197 příspěvků. Má 39 přátel. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
baru7
20
Registrovala se 5. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 197 příspěvků. Má 39 přátel. Region Ostrava.
 @esuska myslim, ze je to silenost kombinovana s naivitou... Mit hypo a nemit rezervy a jet na krev, mi prijde silene a uprimne, my bychom takovou hypo nechteli ani s podstatne vyssimi prijmy. Kolegove od manzela nekteri takove maji a drou jak Bulhari a nervy maji v p*deli a ze zivota houby. Nehlede na to, ze se cokoli muze stat... Prijde mi to mirne receno neuvazene....
13. říj 2014 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esuska
Registrovala se 2. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 13 příspěvků. Region Praha.
  • Sním o domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
esuska
Registrovala se 2. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 13 příspěvků. Region Praha.
  • Sním o domě
    Region Praha
 @baru7 asi na 4 straně je naše rozhodnutí, takže Tvoje reakce je už mimo mísu emoticon
13. říj 2014 v 15:28  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chris_n
24
Registrovala se 9. července 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 235 příspěvků. Má 110 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
chris_n
24
Registrovala se 9. července 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 235 příspěvků. Má 110 přátel.
 @zeneva bylim v milovicich, vysvetlovat mi to nemusis, ale ja byla pres 12 hodin denne pryc a bylo mi k nicemu, ze mam zahradu..... a stalo me to 5000 ctvrtletne (prahA +4 pásma)
13. říj 2014 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
baru7
20
fotoportrét
fotoportrét
baru7
20
 @esuska opravdu jsem nemela cas to cele cist... A mimu misu si tedy nepripadam emoticon
13. říj 2014 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
chris_n
24
fotoportrét
fotoportrét
chris_n
24
 @novacek1612
@bbn ja to taky nechápu při tom příjmu emoticon
15. říj 2014 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lublin
Registroval se 25. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 103 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
lublin
 @esuska jste rozumná žena, čili do toho určitě nechoďte a zvažte mnohem skromnější řešení
17. lis v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vladimirsvorba (36 r.)
Vladimír Švorba - finanční poradce, hypoteční poradce
Vladimír Švorba PRO

Služby - finanční a právní poradenství - Region Praha
2
fotoportrét
fotoportrét
vladimirsvorba (36 r.)
Vladimír Švorba PRO

2
 @lublin Jaký význam má komentování dva roky starých diskuzních vláken?
17. lis v 19:52  •  www.svorba.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lublin
fotoportrét
fotoportrét
lublin
 @vladimirsvorba význam to má, protože lidi jsou nepoučitelní a stále stejně tupí, bohužel, chytří lidé, neboli normální lidé, nejdříve zapracují na svých příjmech, ať již vzděláním, postelí, formou organizování národní stávky, ale hlavně neryjí držkou v zemi a nedřou pro říšské obermensch za pár švestek jako diví, a nesnaží se ochcat banku s různými finančními poradci - asi tak to je
18. lis ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vladimirsvorba (36 r.)
Vladimír Švorba PRO

2
fotoportrét
fotoportrét
vladimirsvorba (36 r.)
Vladimír Švorba PRO

2
 @lublin Takže vy si myslíte, že někdo bude čekat dva roky na vaši odpověď? emoticon
18. lis ve 21:58  •  www.svorba.cz  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lublin
fotoportrét
fotoportrét
lublin
 to si nemyslím, ale přece jen to může být inspirativní i pro někoho jiného, a já to nedělám ze zlé vůle, Vy asi také ne, takže to není úplně k zahození, ale nevadí, když si to nikdo nepřečte, ještě jsem Vás viděl neinvolvovaného do diskuse ohledně Ekonomických staveb, co na to říkáte Vy, který byste tomu měl přece jenom lépe rozumět ?
20. lis ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
losoun
Registroval se 16. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 27 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
losoun
Registroval se 16. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 25 příspěvků. Region Praha.
 Ty jo, tady se zase najde perel :D Jedni krici, ze davat vic jak 15-20 procent prijmu na hypo je naprosta sebevrazda (navic pri cenach nemovitosti a platech v CR by tak ve vlastnim nebydlel skoro nikdo), pritom v pohode prijatelnych je 40 i 50 procent, coz vam rekne kazdy schopnejsi poradce, dalsi ze mit hypo na 30 let je silenost, coz take nechapu, protoze bydleni musite platit tak jako tak, pokud nechcete bydlet na lavicce na nadrazi, takze je vzdy lepsi platit za sve a mit moznost to v pripade problemu prodat nez platit celou dobu najem (ktery je obvykle skoro stejne vysoky jako hypo), a uplny top je, kdyz tu nekdo psal, ze ma hypo 10 tisic, prijem 80 tisic a jen tak tak vyjde, prestoze byl na dovolene po 6 letech a za nic neutraci, to uz je naprosta financni negramotnost, to at se na me dotycny nebo dotycna nezlobi.
28. lis v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rimmer
Registroval se 4. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
rimmer
Registroval se 4. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků. Region Olomouc.
 @losoun No tak sebedůvěra vám rozhodně nechybí..
28. lis ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nicol22 (25 r.)
12
Registrovala se 8. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 66 příspěvků. Má 2 přátele. České Budějovice, Region České Budějovice.
  • Již bydlím v domě
    Hrdějovice, Region České Budějovice
fotoportrét
fotoportrét
nicol22 (25 r.)
12
Registrovala se 8. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 66 příspěvků. Má 2 přátele. České Budějovice, Region České Budějovice.
  • Již bydlím v domě
    Hrdějovice, Region České Budějovice
 @losoun lépe bych to nenapsala. 😊 My máme náklady na bydlení 30 000,- (hypo+energie+nějaký úvěr, když peníze z hypotéky nestačily). A to fakt nevyděláme 100 000,- měsíčně. Žádný velký problém to opravdu není. K moři lítáme každý rok, v zimě na lyže, máme malý dítě, takže jsem teď doma na mateřské a pořád je to úplně v pohodě. Hypotéku máme na 20 let. A určitě budu radši sypat prachy do svýho než do smrti platit nájem, který je ve slušném bytě pro čtyřčlennou rodinu srovnatelný, ne-li vyšší než hypotéka.
29. lis v 07:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sabejn
3
Registroval se 17. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 100 příspěvků.
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
sabejn
3
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 @losoun Jenže to tady většina rozmazlených frflen, které na tomto fóru jsou, nepochopí. :D
29. lis v 08:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1134 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
6
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1131 příspěvků. Má 4 přátele. Region Hradec Králové.
 @losoun Procenta mají tu zvláštní moc, že v reálných číslech jsou dost zavádějící. Při příjmu 60t si umím představit dávat 50%, při příjmu 30t rozhodně ne.
A v neposlední řadě záleží, jak si kdo představuje, že chce svůj život prožít a na to není žádný univerzální recept.
29. lis v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sabejn
3
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
sabejn
3
  • Stavím dům
    Region Praha - východ
 Jenže mnoho lidí to nechápe a myslí si, že platí univerzální pravidlo, které říká, že člověk může dát X až Y procent na bydlení. Pokud by byl rodinný příjem 30 tisíc, tak si přeci nepořídím hypotéku, kde budu dávat 15 tisíc, ne? Něco jiného to je v případě, že nosím 40 nebo 50 tisíc... pak se s tím pracuje lépe.

Hypotéka u nás dělá například 17 tisíc měsíčně. Do toho životní, úrazové pojištění, pojištění domu, 3 tisíce měsíčně na energie, povinné ručení, nafta, benzín, živení dvou docela nenažraných aut... a světe div se. Vycházíme i s tím, že ještě stále platíme měsíčně 8 a půl tisíce nájem bytu.
29. lis v 10:57  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
29
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 1783 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha - východ.
 @sabejn Na druhou stranu jdou lidi, co zvládají dát 15 tis. za hypo a mít k dispozici 15 tis. na vše ostatní. Prostě nemají nenažraný auta a na dovolenou jezdí pod stan emoticon
29. lis v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš