Hypotéka 20 000 Kč, dá se to vůbec?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny, ráda bych se zeptala jestli je vůbec reálné mít hypotéku skoro 20 000 Kč? Máme s manželem byt v OV, který bychom prodali a koupili bychom si vysněný domek. Byt 3+1/L by se prodal snad za 3000 000, něco máme naspořeno, ale kolem 3500 000 bychom museli vzít hypotéku :-( . Předběžně jsme si počítali, že ta splátka na cca 25 let by byla fakt kolem 20 tisíc. Máme normální příjmy - žádný šlágr, dohromady dáme lehce přes 40 000 a máme dvě děti a školou a školkou povinné, rodičovskou už mám za sebou, tak už budu celý život jen vydělávat, takže se dvěma příjmy už můžeme počítat. Ale děsí mě šíleně výše splátky.... Poradíte? Máte někdo zkušenost? Vysněný dům mi zas nestojí za živoření, chceme žít Děkuju za názory, zkušenosti
Odpovědět
@sabejn nezacvaká Vám skoro nic, ale blahoslaveně budete mít pocit, že ano, přeji Vám, abyste to nikdy nepotřeboval(a)
Odpovědět
@sabejn oni to bohužel pohádky nejsou, nejsou to věci za 2 - 20.000,-Kč, ale tvrdá realita
Odpovědět
@martii1 to, co píšete, je naprostá pravda, je to těžké rozhodování, nicméně ale, pokud neutáhnete nájem někde, můžete bydlet na ubytovně, například asi 30 metrů ode mě je ubytovna, kde se za celý pokoj platí asi 4.000,-Kč měsíčně, což se zvládnout dá, ale máte pravdu, je to těžké, každopádně kdybychom my jako Češi nebyli takoví magoři a nemakali pro Říši za pár švestek, vypadalo by to jinak, my jsme stejně divný národ: když nám v sámošce nevrátí 5,-Kč, křičíme jak na lesy, ale že každý měsíc nás okrádají zhruba o 50.000,-Kč, to nám nevadí
Odpovědět
@nicol22 asi jste volička TOP 09, neberu vám to, ale já jsem to sebevědomí viděl u lidí, kterým diagnostikovali vážnou nemoc, předtím taky neměli na nic čas, teď ho mají dost, nikdo o ně nestojí, ani v práci ani ve vztahu, tak jim podle vás, zbylo jen sockovat u rodičů, a gratuluji vám k věšteckým schopnostem, že víte, že se vám nic takového nestane, já takový jasnovidec nejsem a držím se nohama při zemi, i když mám byt v hrozném stavu, na podlahách je překližka, omlácené zdi, ale za to vím, že když něco, že to zvládneme, když jsme na to 2, i kdyby 1, a to mi za to stojí
Odpovědět
@nicol22 a ještě k té neschopnosti: pokud podnikáte, a nedej bože máte chybu v DPH, mohou vám klidně doměřit miliony, budete pak na to mít ? nebo vám to vede daňař, který je ze zákona pojištěn, jinak za to, že náte správně vyřízené BZOP, hrozí pokuta 10 milionů, nevím, jestli to víte, a tak dále a tak dále, a nehrajte si, prosím, na bůhví jak schopné, v časopise Forbes jsem vás neviděl, protože kdybyste tam byli, tak byste žádnou hypotéku nepotřebovali, a jen tak ze zajímavosti: můj otec postavil dvougenerační barák bez úvěru a hypotéky ve svých 33 letech, to byl machr co proti vám, tak asi tak nějak to je, hrát si na bůhvíkoho, ale dlužit bance prachy
Odpovědět
@barunka1408 jasně, další volička TOP 09, jenomže Karel s Mirkem na rozdíl od vás, ty prachy mají, vy máte leda kulový, hypotéku na krku a machrujete tady, a já se živím překlady a tlumočením, takže mezi překlady, abych si možná zvýšil adrenalin, tady píšu, a nebojte se o mě, připravuju něco, a když to vyjde v prvním týdnu ledna 2017, budu za vodou, což ale neznamená, že si tady budu na něco a někoho hrát jako vy, a mimochodem: jsem voličem pravice a odjakživa jsem volil ODS, s výjimkou roku 1996, kdy jsem volil Republikány Miroslava Sládka
Odpovědět
@sabejn lepší mít o sobě trochu menší mínění a ne tak přehnaná očekávání, když se daří, je to super, ale není to pravidlo, to je jen takové masochistické heslo TOP 09, než se v životě dostat poté do existenčních problémů, nedávno jsem potkal mého bývalého kamaráda, svědka z mé první svatby, který prošel ve svých 37 letech ozařováním + chemoterapií, a zdálo se, že je vše v pořádku, když jsme se potkali u autobusu, jel na kole, a na mojí jen tak ležérní otázku, jestli je vše již dobré, řekl, ne, vrátilo se to - ví, že umírá, a neví, co nyní bude s domkem, na který má hypotéku - přeháněl to v práci, dělal seřizovače od nevidím do nevidím + víkendy pracoval v lakovně, aby nebyl ten vyžírka podle vás, a takto dopadl, asi nějak tak
Odpovědět
@barunka1408 jinak nevím, co děláte za práci, ale jestli nepodnikáte, garantuju vám, že z Říše má Gertruda 3,5 násobek toho co vy, ale vám to nevadí, protože si se svojí almužnou tady připadáte vůči těm, kteří berou ještě méně, jako královna, hlavně volička TOP 09, ale škoda mluvit
Odpovědět
@lublin Vy me bavite........ze z takovou vyridilkou nejdete nekam, kde muzete neco zmenit...to se vam na modrestrese opravdu nepovede......nikde jsem nepsala, ze neutahnu najem........ja netravim zivot nadavanim, jak jsou ke mne vsichni nespravedlivy.......vybudovala jsem si takovou pracovni pozici jakou jsem chtela, jsem panem sveho casu a svych penez....netravim cas narikanim a banim se o budoucnost, delam vse pro to aby moje budoucnost byla co nejlepsi a hypoteka k tomu patri, urok uz lepsi nebude a mam bydleni o jakem jsem snila....... :-D
Odpovědět
@martii1 tak vám přeji, aby vás nikdo nepodrazil, a aby se vám vyhnuly zdravotní problémy, možná, že jste trochu zahleděná sama do sebe, podle způsobu vyjadřování to svědčí, já trochu takové lidi lituji, kteří nevidí i druhou stranu mince - ale opravdu vám přeji úspěch, protože já mám rád ženy, které něco dokázaly, takže super
Odpovědět
@lublin Jakou druhou stranu mince???? Mam se bat vseho jako vy? To urcite delat nebudu, mne zivot bavi a taky si ho uzivam.....nevim co z tech par vet vam rika, ze jsem zahledena sama do sebe - ze pracuju tak abych se mela dobre?.....jestli vy trosku nezavidite ....prestante nadavat na cely svet a muzete promrhany cas vlozit do neceho uzitecneho ... :-D
Odpovědět
@martii1 fakt si nehrajte na lidi z TOP 09, na to přece jenom nemáte, nerestituovala jste ani jste to nezískala jinak, už jsem vám psal, že obdivuji ženy, které něco dokázaly, ale trochu skromnost by neuškodilo, a myslel jsem to tak, že i jak říká dr. Procházková, přední česká neuroložka, vidím ty mladé, úspěšné lidi ve svých necelých 40 letech, jak budují kariéru, jezdí hezkými auty apod., a pak bohužel mnoho z nich končí v mé ordinaci, a mohu jim jen omezeně pomoci, asi tak nějak, řeknu vám jednu zajímavost o jednom italském mafioso, tehdy jením z nejbohatších lidí planety: když se ho ptali, proč bydlí v chýši na Sicílii, když by si mohl koupit půlku světa, odpověděl: k tomu musíte dospět. Já už to vím, i vy snad tomu po čase začnete rozumět.
Odpovědět
Článek se načítá
@martii1 a ještě vám řeknu jednu zajímavost, protože si myslím, že jste velmi chápavá a inteligentní žena: když John D. Rockefeller se stal nejbohatším člověkem dějin, kdy i kdyby dnes se všichni šejkové dali dohromady, tak mají asi tak okolo 25 % jeho majetku, řekl, že opravdové štěstí je teprve v tom pomáhat druhým, to samé byste se dočetla i o ostatních miliardářích, kteří to skutečně někam přivedli, a nebojte, já nějaké peníze mám, patřím k tzv. střední třídě, a určitě nestrádám a když se i to povede za 14 dní, mám to vyřešené, ale vím, že největší radostí v životě není jezdit krásnými auty a sedět u krbu, ale pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují, a to je moje životní krédo, a neberte to tak, že jsem starý strejc, který to tak myslí, je mi 39 let, a i já si dovedu užívat života nebojte, ale ne v nemovitostech a autech, ale na pláži, v přírodě, v sexu (v tom to máme se ženou i s kamarády hodně divoké pořád) a tak, mějte se hezky, jestli se jmenujete Martina a přeji vám jen vše dobré a plný úspěch - Lubomír
Odpovědět
Ty kokos, to je narez tato diskusia :D
Odpovědět
@lublin Co to melete.....proc porad mluvite o politickych stranach :-D .... kde jste vzal, ze mam draha auta a nemovitosti za miliony???? Jdu si dat radeji vanocni caj s rumem :-D
Odpovědět
@martii1 no jo no, asi jste to ještě nepochopila, no nic, vydělávejte peníze na vaši hypotéku a bujarý život
Odpovědět
lublin je takový místní Don Quijote de la Mancha, bojovník proti všemu zlu na světě a hlavně evangelista proti hypotékám :-D
Odpovědět
@viados no jo vidíte, tak nějak to vypadá, dobré přirovnání 8-)
Odpovědět
ale na pláži, v přírodě, v sexu (v tom to máme se ženou i s kamarády hodně divoké pořád) @lublin to jako grupáč? =-)
Odpovědět
To je masakr. :D Docela bych rád bych toho človíčka předal někomu do péče, abychom věděli, co se mu asi honí hlavou. Taková zášť a závist... ufff.
Odpovědět
mně se libí že když je v úzkých vytáhne Kalouska :-D
Odpovědět
@adjanni jo
Odpovědět
@adjanni a všichni se známe, a je to mnohem bezpečnější, než si pouštět ES a hypotéku jakkoliv k tělu
Odpovědět
Lubline, neuvazoval jste o ustavni lecbe? Tohle asi jen prasky nevyresi, potrebujete dlouhodobe leceni a dohled.
Odpovědět
:-D
Odpovědět
@lublin no a půjčka manželky je zadarmo a bezúročně 8-)
Odpovědět
@losoun skoro bych řekl, že na léčbu jsou ti, kteří mají hypotéky, ale machrují, jaký mají splnění svého snu, když jsou doživotními vazaly banky
Odpovědět
@adjanni 8-)
Odpovědět
@adjanni jinak já nikomu neberu to mít jednoho partnera na hrátky celý život, trochu nuda a stereotyp, jako jíst pořád stejné jídlo, ale dejme tomu, my si doma chceme užít jinak, ovšem, v případě peněz zůstáváme skutečně věrní skromnosti
Odpovědět
@lublin vzdyt vy sam jste hypo chtel,ale nechteli vam ji dat ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?