Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
tak jsem vyplázla 1072 kč za oparvu myčky a ta je akorát tak na odvoz do šrotu. Takže se stejně bude kupovat nová, jen litroš je v pr......... ]-( kristi, za kolik prodávají ten byt u vás?
Odpovědět
holky, když jsem nasraná, pouštím si tohle http://www.youtube.com/watch?v=11i5A2... a na myčku se zapomenuto :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, tak to je fakt hustýýýýý... Škoda s tou myčkou, ale hlavně, že vám nevytekla na podlahu, že ;-) Naše podlaha se pomalounku lepší, asi to potřebuje na pořádné proschnutí čas. Ale jedni sousedi nám říkali, že je vytopili a také si podlaha sedla. A že to jde i trochu zboursit. Takže to zatím necháme a doufáme...
Odpovědět
nebrousila bych to, pak bys to musela lakovat a půjčovat si na to brusku kačenovou miluju, vždycyk, když jsem vytočená, tak si jí pustím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně, znovu lakovat, ale pořád lepší, než měnit celou podlahu. Necháme to nejméně měsíc ještě vysychat a pak to budeme řešit, podle toho, jak velké vlny zůstanou. Nejblbější je, že asi na 3 místech se nám vzedmula hrana a to je dost ostré, takže by to nebylo moc kompatibilní s Matesovým plazením/lezením. Pokud si to nesedne, tyhle místa brousit budeme muset.
Odpovědět
no, jelikož já jsem teď vrchní brousič podlah, tak ti jen radím rozmyslet to, protože tyhle podlahy mají jen tenkou vrstvu dýhy a pak už je ten namletej nevím co a pokud zbrousíte hrany, tak pak nemusíš vidět dřevo, ale to pod tím.............. tedy, předpokládám, že tam nemáte dubové parkety :-o u té podlahy, co nám dali do bytu je 7mm dýhy a to je fakt málo, řešila jsem to s dodávající firmou, jak je to s broušením a teda nedoporučujou........... chce to nejmín 15mm, ale ta je už dost tlustá a těžko by jí dali do bytu jen tak bez příplatku co se ale snad dá, vzít na ro ruční brusku, ta toho zas tak moc neobrousí a pak ten lak, no............ každopádně, nezávidím....... opravář mi řekl, že v myčce odešlo čerpadlo a programátor a že to čerpadlo asi odešlo proto, že na něj natekla voda a vyzkratovalo se to, takže nám možná taky něco teče :-o jako vážně uvažuju nad tím, že bych novou myčku nekoupila, ten měsíc bez ní vydržím a nájemník, ať si jí kdyžtak koupí sám, ale Petr jí chce nejde mi až tak o těch pár tisíc jako o to sr.... s tou demontáží a montáží :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, mě je jasné, že to broušení není optimální, pořád doufám, že to nebude potřeba. Ani nevím, jak tu dýhu máme tlustou, určitě bych před akcí se ještě poradila s výrobcem. Na měsíc bych také novou myčku nepořizovala, jen pro dva lidi navíc... A to já mytí nádobí vyloženě nesnáším. Nic jiného mi tak nevadí.
Odpovědět
no, ona je vestavná, tak šlo i to, co s tím, protože byt se bude pronajímat................ buď jí tu necháme a řeknem, že není funkční nebo se vymontuje a myčka není nebo se koupí nová taky mě ještě napadlo donmluvit se pak s novýmj nájemníkem, že by si jí koupili sami a my jim pak něco dali, nebo tak............ já jsem pro variantu vymontovat, vyhodit a udělat z toho prostoru skříňku
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem v svém první podnájmu se také domluvila s majitelem, že jsme napůl koupili nový sporák a ten mu tam pak zůstal. Na tom, co tam bylo, jsem odmítala vařit - stoletý plynový sporák s jedním nefunkčním hořákem a troubou, kterou jsem se bála zapnout, abychom se neotrávili. Já bych se domluvila s tím nájemníkem - jsou lidi, kteří myčku nepotřebují a pak je zbytečné mu kupovat fungl novou a nebo se rád podělí o náklady. Uff, zvládla jsem konečně s přestávkami dokončit úklid. Šílené bylo vysávání - uložila jsem Matese v jiné mistnosti, krásně spinkal, luxuju, luxuju a když vyplnu vysavač, slyším šílený řev. Ještě, že nevím, jak dlouho řval :-o
Odpovědět
já doufám, že na to Petr přistoupí, že bychom se domluvili s nájemníkem drahou bych stejně nekoupila a ty lacinější se všechny dělají v jedné fabrice v číně, zas by se to určo podělalo ]-( ještě, žes ho slyšela až po skončení prací, máš aspoň uklizeno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, no jeste se nedomluvili, ma to 140m, a pry by chtel tak 18 mega. Kacenova je super: ja od vas nic necchi, tak mi nic neposilejte... ja jsem az do soboty bezdetna, je to krasa....
Odpovědět
ty jo, 18m??? to je masakr, tak pak dej vědět, jestli s tou cenou uspěl, jo? kačenová je prostě nejlepší!!!! rodinná rada se usnesla, že se koupí nová laciná myčka (hlasy byly 1:1, ale vítězem je ta první jednička :-D ) nejlevnější jsem našla Candy za 7890. No............... uvidíme. Dneska snad už pojedu do té Ikey, oni to pořád neměli, ani včera, jdu tam volat včera jsme byli na gala, Petr a ještě 4 chlapíci založili nadační fond a francouzská ambasáda u tý příležitosti uspořádala u sebe velkou gala, bylo to super, fakt se povedlo, sklízeli jsme úspěchy x-)
Odpovědět
Článek se načítá
tak jedu do Ikey, už to mají, ale zas jim chybí něco jinýho ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, tak jsi se chlubila bříškem? Alespoň já jsem si to užívala ;-) Ten příští týden to bohužel také na procházky ve Stromovce moc nevypadá, ale mohly byste se zastavit u nás. Alespoň byste viděly i byt, i když budete muset zavřít oči nad tou naší podlahou :-( Mě by se nejvíc hodilo úterý odpoledne. Nebo pátek.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, ahoj, ahoj....ja jaksi nestiham posledni dobou....co je noveho??
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, to počasí je nanic. Dneska bych se ráda vypravila na úřad, přehlásit si trvalý pobyt, nechat si udělat novou občanku a pas s Matesem a parkovací kartu. Ráno Mates dlouho spal, což bylo super, ale dopoledne jsme to prostě už nestihli, tak chci vyrazit, až ho nakojím teď odpoledne. A jako na potvoru začalo pršet. Tak snad to ještě přejde.
Odpovědět
Profilova fotka
tady jeste neprsi..... 8-) ale pocasi me fakt stve, no.
Odpovědět
Profilova fotka
v sobotu jsem se zbavila par nepotrebnych veci, byla tu tchynka, tak jsem nabalila talire apod, a mam zase klidek
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je fajn tchýně, že ti ulehčí s věcma, co už nechceš. Ta moje nás spíš takovým věcma zásobuje :-o Byla to jen přeháňka, už se to zase trhá, tak snad zvládneme cestu v suchu. Jen se bude muset Mates probudit, abych ho nakojila a mohli jsme vyrazit. Je to zlatíčko. Dneska spal od 10 do 4:15 a pak do 8:30. Po ranním kojením jsme si společně broukali a "hráli" a po kojení kolem 11 krásně zabral. Už vyrostl z nejmenších oblečků a úplně mi to rve srdce, že je musím dát do krabice.
Odpovědět
Profilova fotka
tak si je nechas na druhy, nebo uvidis, co Eva.... ja jsem to vsechno vzdycky pekne prodala na MMB, teda ty hezky veci
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme zvládli všechno vyřizování na úřadě - trvalé bydliště, občanku, pas a parkovací kartu. Takže jsem já i Mates už oficiálně Holešovičák. Mates dělal vzorné miminko a všechny úřednice z něj byly hotové. Mates je vůbec celý den vzorný, jen večer se chce neustále kojit. On řve fakt jen kvůli jídlu. Prdy ho netrápí vůbec - jak je krásně umí vytlačit mi předvedl dneska před cestou, kdy mě celou pokakal a to jsem ještě měla při ruce látkovou plenu, do které jsem většinu chytla. No, je to fakt zábava :-D
Odpovědět
Ahoj holky! Máme smontovanou kuchyň, hurá, hurá, hurá!! Podlaha je už komplet nalakovaná, teď jen dolakuju lišty a je to. Jupííí!!! Ikea je báječnej systém. Kuchyňka jde, jedna báseň. Nejvíc jsem si zamilovala systém click-clack, jednou se klikne a už to nikdy nejde rozpojit. Skvělé to je například v momentě, kdy špatně kliknete u šuplíku, což je nejdražší komponent, že ]-( Takže vlastně kuchyň ještě není celá ]-( musím koupit nový šuplík ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, pozor na ty laky v tehu...to asi bys nemela tak moc delat..... my jdeme ven, Mia neuveritelne zlobi, tak jdeme na hriste, at se utaha
Odpovědět
no, s těma lakama to poslouchám pořád, ale proč to tak vadí? Jako páchne to, ale na otravu to snad není............
Odpovědět
Profilova fotka
ja nevim, spis se zeptat, ty vypary i ze sava, asi to neni moc dobry.....ale kdyz v tom nedelas cely den kazdy den,tak je to asi v pohode
Odpovědět
já v tom právě nebyla celej den a teď už je to jedno, radši se na nic ptát nebudu, ještě bych chytla hysterák dneska jenom odpočívám, nehnu prstem, maximálně umeju to nádobí, když není myčka, jinak ale nedělám vůbec ale vůbec nic ;-)
Odpovědět
to je tapeta, nebo obklad?
Odpovědět
Profilova fotka
kde co??? nic nedelej, ja se o to taky vcelku uspesne snazim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, zrovna chlor ze sava je asi nejblbější. Samozřejmě záleží na koncentraci, ale jinak se to používá i jako bojový plyn ;-) I když u nás práci vydatně chlorovali záchody a na Matesovi to žádné následky nezanechalo. Taky bych nic nedělala, ani nemůžu, protože pořád kojím.... Před půl hodinou se mi konečně podařilo vytuhlého Matesa přesunout od prsu do košíku, aniž by se vzbudil, tak jsem se alespoň najedla. Už jsem umírala hlady.
Odpovědět
Profilova fotka
Evi, jak jsme se nedávno bavily o MW : http://www.modrykonik.cz/forum/show.p... To je asi opravdu mimořádně vděčné téma. Já bych tedy mléko v MW neohřívala kvůli nestenoměrnému ohřevu, ale kvůli "radiaci" ??? Dneska jsme zvládli Matesovu šestinedělní kontrolu a všechno v pořádku. Zítra jdu já, tak snad také OK.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?