Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
@bibiann diiiky, jezdim casto okolo, pujdu se tak mrknout :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi Potvrzuju, co píše @bibiann. Chtěl jsem to napsat už dřív, pak jsem zapomněl. Byli jsme se tam podívat na naše baterie v reálu. Trošku to tam sice zrovna upravovali, ale naprosto super. A skvělý věci! A jináč sorry za vstup do diskuze :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hugo58 nemas se vubec za co omlouvat, dobry rady jsou vzdy vitany :-)
Odpovědět
@kristi ja tam taky byla, jen jsem pak, bohuzel, nemela na ty jejich vyrobky :-N ale krasa a ochota, to jo, jestli se mysli ten v legerce
Odpovědět
Profilova fotka
vy me vsichni tak strasite, ze se na tom baraku vysypem,az to nebude pekny....ted tady mame kamose, co stavi a vsichni rikaj, ze to umej vsechno za min,tak ja fakt nevim 8-)
Odpovědět
@kristi tak jiste, vzdy to jde za min, ale znas to, kecy typu tam umej "presne" to samy za polovic jsou blud...... Nikdy neni nic stejny, za kvalitu a dobry sluzby se plati a podle me i vyplati Naopak, co se tvari na prvni pohled levne vetsinou byva drazsi a pruser, to nestavite na chvili, ne?
Odpovědět
Spocital vam projektant cenu pribliznou?
Odpovědět
Profilova fotka
tak v projektu je sanita standartni, takze cokoliv se mi bude libit, tak bude nad cenu, to je mi jasny. Ale zase nepotrebuju umyvadlo za 15, na sanitu, vodu aspol. mame svy lidi, sezenou vsechno za dobry ceny a jeste to levneji udelaji :-) kde nehodlam setrit je podlaha, dvere, okna a dobre udelany el. rozvody a svetla, zbytek se da udelat postupne a dobre
Odpovědět
@kristi tak tak Hlavne se musi poradne udelat to, co nejde jednoduse predelat
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata ja myslim, ze tohle mam dobre srovnany, ze to nejak zmakneme ;-) uz abychom zacli, nejak se nemuzu dockat ;-)
Odpovědět
Kristi, mají tam Laufen, Rocu a Jiku a pak baterie a tak, takže cenové hladiny různé. Myslím, že Laufen a Roca jsou super co se týče umyvadel, van, sprchových vaniček, toalet... co mi přijde drahý je koupelnový nábytek od nich, ale zase je tam dobře vidět ten rozdíl mezi kvalitou zpracování Laufenu a Jiky, tam je to hodně markantní. Něco jakomezi šatní skříní z Jysku a z kvalitního specializovanýho obchodu. Ale dá se to vyřešit dobrým truhlářem nebo i česká firma LeBon vyrábí skříňky, které pasují na Laufen a jsou pěkné, takže se dá vybrat i tam. Nebojím se, že byste to nezvládli, nejste žádní nováčci, ledacos už máte za sebou, nenecháte se opít rohlíkem a máte reálný požadavky a představy. A taky jste pohodáři a věci vám vesměs vycházejí, i to je důležitý. Jsou lidi, co jsou prostě smolaři a komplikace zvláštním způsobem prostě přitahují a každou chvíli se jim něco kvákne. A nebo jsou věční nespokojenci, většinou tohle jde ruku v ruce. Bohužel takový případy znám i ze svý praxe a pokud dá člověk na svůj instinkt, tak je lepší lze-li to, se do takové akce nepouštět, nejen že se člověk nezavděčí, ale nic nejde hladce. A to myslím, že váš případ rozhodně není, takže vám držím všechny palce a jsem bez obav ;-) Monča (dříve z Omlazení)
Odpovědět
Profilova fotka
@bibiann ahoooj, jo tak to jsi ty, ja si rikala,ze jsme si uz nekde psaly. Moc diky za podporu, na hodne nabytku budu mit od kamosky super truhlare, je fakt silene sikovnej, prijdes s katalogem z Decolandu a on ti udela to samy, levnej teda neni,ale stejne to vyjde min jak primo ze shopu :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Jsem se mrkala na ten koupelnovej nabytek, no, pekny My mame zadano uz peknej casek, ale ten nas pan se k tomu jeste nedostal, ted snad se dostane ke kuchyni, ma ale nejakou zdrav. Indispozici @kristi jsem pro si nechatl nabytek vyrobit, my tu mame taky vsechno vyrabene, clovek to ma presne jak potrebuje a nemusi resit rozmery ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dneska jsem se cestou stavila v Borkotexu a mam jasno, dame vynilovy podlahy, jsou krasny, stalobarevny a hodej se na podlahovku
Odpovědět
@kristi ťo je lino nebo neco takovyho?
Odpovědět
Profilova fotka
jj, takovy lepsejsi lino to je ;-)
Odpovědět
Jsou ruzny druhy jo? Kamaradka maji lino v obyvaku a je moc pekny, se strukturou, kdyz na tom lita dite na odrazedle tak se s tim nic nestane Sousedka jeji ma nejaky falesny lino a to neni uplne ono, leskne se jak laminatovka a je to podrapany
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata jj, presne tak...ma to i spary atd, fakt to vypada dost dobre, se mkrni treba na ten Barkotex, to je kousek od vas
Odpovědět
@kristi jj vim, to bude to co ma ta kamoska ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata za pul hodky letime za architektem, jsme se nejak dlouho nevideli a ja potrebuju jeste neco malo vymyslet a hlavne uz s tim hnout
Odpovědět
Profilova fotka
@baarca ahoj, jak to jde? taky se obcas ozvi, jak pokracujete s tehu a vubec jak se mate @azafata kdepak porad litate? tady vecne nikdo neni. Ja uz mam za ukol premyslet kde zasuvky, svetla, jak kuchyne atd....uffff
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi Ahoj, já jsem teďka hrozná ostuda, nic nestíhám :-N Ale už jsem konečně skončila v práci, tenhle týden si první užíváme volný, tak se to snad zlepší. Těhu skoro neni nevnímám, že jsem :-N Jen když se valím za utíkajícím Matesem, tak to nějak už není ono :-D Ale je to šílené, 30. týden... Nějak se to krátí. Já chci konečně tenhle víkend koupit Matesovi prostěradlo do té velké postele a snad ozkoušíme i spaní. Pak nutně potřebuju vyřešit záclony do obýváku. A asi se inspiruju dětským pokojíčkem z poslední Marianne bydlení na dekoraci do pokojíku... jen musím promyslet, jak na to. A lino bych taky brala, s dětma mi to příjde super řešení. Jednoduché na udržbu, nezničitelné, nehlučné...
Odpovědět
@kristi my se vracime z hor, byli jame tyden na dovce Kuchyn taky dodelavame, chci kavovar a parni troubu, uz mam navrhy, ale zatim to neni ono V tydnu nam konecne pridelaji zaves na lustr a snad behem jara objedname klimatizaci, takze zase kopani..... @baarca my mame nakonec rimsky rolety a moooc pekny
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Evi, pekne fotky z dovci, ale snehu nejak malo, teda tam dole....Amalka je cim dal krasnejsi :-) tesim se na fotku lustru, urcite bude krasnej parni troubu a kavovar chci taky, s tim uz pocitam do nove kuchyne. klimosku schvaluju, mate tam nahore asi dost teplo v lete. Jinak vam tam zacli stavet,co? to je k vzteku @baarca teda to se ti to krute krati, utika to moc a moc. Kveten je za dverma. Jmeno uz jste teda vymysleli? Ja mam tehotny snad uplne vsechny kamosky a znamy, nejakej plodnej rok letos.
Odpovědět
@kristi ono jak kde, na silnicich uz snih nebyl tam v klosters, ale treba v morici jo, na lyze a sane byl paradni x-) Jsem zahlidla na konovi ze elis je tehule ;-) Kuchyn uz mam nakreslenou s tou troubou a kavovarem, tak to doladime a objedname, nahore je vedro k chcipnuti, ja klimatizace spatne snasim, ale tohle vedro bylo extremni, meli jsme i v noci 30st v loznici, to se nedalo spat :-| vetrat nepomohlo, pac to neprofukuje jak jsme komplet na zapad, takze musi bejt, skoda penez, je to drahe jak svina, ale neda se svitit, bysme tu zdechli Jo, stavi nam tady, hned dve stavby ]-( pod okny mame hromadu az k nam do tretiho patra, mne je sumak, ale kdo bydli niz, tak cumi do haldy hliny :-( ten pitomej central tady nastavel jeraby a jaka je z toho spina ]-( tesim se, az to bude hotove, i kdyz se desim ty vejsky, 14 pater je masakr, to uvidim barak i z okna koupelny normalne, se posrali, sem se to nehodi vubec, jsou tu nizke baraky a rodinne domky a oni sem naserou 14 patrovej panelak ]-( ]-( Uz vyrizujete stavebni povoleni a tak?
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata ani mi to nepovidej, my mame sice loznici na sever, ale vedro je tam i tak....krome toho, kdyz si otevres, tak je i kraval z tech vlaku, no...ale to si zvyknes. do baraku to zatim naplanovany nemame,, ja klimosku vseobecne nemusim, bud nastydnu nebo mi vadi ten hluk.. |-| to stavi ten Central ten vysokej, ne? a ten vedle to je Kejruv park? ja vam musim nafotit tu nasi sedacku, takovej sunt, to je sila...praska to strasne moc, fakt je hnusna. Priste jdu do kuze nebo do latky jj, u nas uz se podobne veci deji, zpracovava se SP a vsechny ty papiry okolo
Odpovědět
@kristi tady sice kraval neni, ale jak nemas byt na vice svetovejch stran, tak neudelas pruvan a tudiz ti je okno na prd Do baraku bych si ji dala urcite, jsem ji nechtela sem pri stavbe, ze to nesnasim atd a jakou chybu jsem udelala! Aspon pripravu si tam dejte, at se pak nemusi kopat, ta nase bude i topit teda, nevim, jestli je to k necemu, ale to se neztrati Sedacka ta vase? Ti rozumim, taky mam jednu, co neni tip top, prosedela jsem ji i ja a to nejsem stokilovej fotr, jak jsme ted vybirali nahoru, tak teda mi to dalo praci, jak clovek parkrat potka sunt, stane se "narocnym". Kejruv park stavi ten samej co to naše a to bude pekny To vysoky stavi central a to bude hnusny a hlavne je z toho bordel a nehodi se to sem, zadny vysoky baraky tu nejsou! No, co nadelame, pozemek maji uz davno, jen jsme doufali, ze nebudou takovy blazni, aby postavili vezak 20m od dratu vysokyho napeti Co mi sere eda nejvic je to, ze to nemaji prodane a nikdo to nechce, tudiz se s tim budou asi dlouho serkat ]-( A co byt? Kdy budete prodavat? Jak dlouho ma trvat ta stavba a z ceho bude?
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata ty jo, ja vubec nevim, ja bych samo bydlela nejradsi co nejdrive, ale vidim to kdyz v cervenci zacnem, tak snad do roka by to mohlo byt. Stavet z cihel myslim 30 cm a na to izolace ( lip se na to dava fasada a venkovni rolety na okna) pripravu na klimosku se zeptam, ale nevim, myslim,ze to v projektu zatim neni jsem koukala na tu Azaleu, co jsme tam chteli byt a taky stale neni dokonceno a to to meli mit do konce min. roku..haha
Odpovědět
@kristi tak to budete dobry, kdyz se to za rok povede, to zni az neuveritelne No jo, vsechny stavby se zpozduji, jak jsme si rezervovali ten chodov tak je tam zaloba a zastavena stavba, tady ten central to taky mel letos mit a zas to nemaj prodany, tudiz se s tim babraj.... T uz je klasika, rekla bych
Odpovědět
@kristi topeni bude jaky? Tepelny cerpadlo? Nebo kotel nejakej plynovej?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?