Chceme v Praze koupit byt. Máte rady, tipy, triky?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Chceme v Praze nebo blízkém okolí koupit byt, máte nějaké zkušenost, rady, tipy a triky na co si dát pozor, kde shánět, atd...
Odpovědět
Profilova fotka
kotel plynovej a podlahovka vsude, ja to cerpadlo nechci, neni to tak teply, nam by to asi nestacilo :-| podlahovka vsude + zebriky v koupelnach a max. jeste pred okny konvektory
Odpovědět
@kristi ta podlahovka, mate to vyzkouseny nekde? My mame na chodbe tady a jako ono to hreje, to je takovy divny :-N jakobys chodila po necem teplym Cerpadlo vytopi, ale je bohuzel drahy jak svina, mne se ale libi ta myslenka, ze prave jsou pak laciny naklady na topeni a muzes si topit hodne Uvidime co ted, bude s tou klimoskou, no, ale je to jiny, neb to pujde z foukace a ne pres cerpadlo, tak to nejde porovnat
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata no ono to topi, to je jasny, ale ma to konstantni teplotu cca 45 st.,t akze prijdes domu ze zimy a chces si fakt hodne pritopit a nepujde to, protoze z te zeme si proste vic nez tech 45 nevezmes. Lidi si pak dohrivaji i vodu v normalnim kotli, pac 45 st neni az tak moc horka, ze? podlahovku mame zatim jen tady v koupelne a je to pro me to nejprijemnejsi teplo, vyhovuje mi teplo od nohou, mam je vecne zmrzly. Kamoska to ma taky a i kdyz topi treba na 22, pocitove je mi u ni daleko vic teplo nez doma.
Odpovědět
@kristi fakt? Ja bych se obavala, ze ta podlaha bude jako tepla, no, ale to je asi presne to, co chces :-D My mame doma dalkovy topeni, takze taky mame vodu ne moc teplou, tudiz mi to nepripadne divny, jsem tak zvykla celej zivot, je fakt, ze na letny byl kotel a to bylo topeni fakt horky, rozdil byl ale v tom, ze my ted topeni nevypiname, bezi porad nonstop, tudiz je tu furt stejne, ale na letny se vypinalo pres den, pac s plynem bychom se nedoplatili a to pa bylo fakt za chvili teplo z tech varicich radiatoru Ale nejak to jit musi, pac nas kamarad tim vytapi bazen a celej dum na horach a i kdyz je bazen zapadanej snehem, tak ma voda i v mrazu 22, v baraku ma az vedro na muj vkus, no, ale jede mu to taky nonstop, kdyz tam neni v zime tak temperuje na 15st, coz je teda dost, to nasi v baraku na 5, aby nezmrzla voda
Odpovědět
Profilova fotka
jo, tak na hory by se cerpadlo vyplatilo, to jo. my tam ted topime akumulackama, coz je sileny, ale v lete to chceme cele predelat na normalni topeni, tak uvidime, jak to dopadne. tepla podlaha je fakt hodne prijemna, ja kdyz si to zapnu v koupelne, tak je tam krasne a suprove mi uschne ta voda, co Mia vyleje ven. doma mam kotel na cca 55st a studenou si dopoustim minimalne, ja rada horkou vodu. U topeni si snizuju teplotu, treba kdyz nejsem doma pres den, nebo kdyz jedem na vikend pryc, tak to nechame treba na 19st.
Odpovědět
Jasne, to je proste jinej typ topeni, na tu podlahovku nema bejt ale spis dlazba?
Odpovědět
Profilova fotka
zalezi na tom, jak je to rozvedeny, na to, co budeme mit my muzes dat cokoliv, jen neco vodi teplo vic a neco mene. Lino je ideal
Odpovědět
@kristi aha aha, vyhoda je taky v tom, ze nemas radiatory pod oknama, ne? Mne se hodne libi pod oknama nabytek, treba v loznici takova lavice jakoby, ze si am sednes a muzes koukat ven ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata presne tak, nic te neomezuje, nic neni potreba zakryvat. Uz kvuli mnozstvi tech nasich oken by to neslo jinak
Odpovědět
To je reseni :-) My jsme sem dali do jednoho pokoje ten konvektor a uz bych to nechtela, podle me je to na prd, nevyhovuje mi, ale ta podlahovka to vyresi, kdyz ti teda nevadi tepla podlaha ;-) zas bude moct mia behat bosa a kdyz by pak bylo miminko, bylo by to skvely, pac jak leze a tak
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata a tobe je to jako vazne neprijemny chodit po teplem? mas pravdu, ze pro mimino to bude super
Odpovědět
@kristi hele ne neprijemny, naopak v koupelne je to treba super, nebo v chodbe na dlazbe, ale treba v obyvaku celkem se mi to nepaci, treba pod stolem, nebo u sedacky jo, ale jinde ne, chodit po tom teplym neee, ale miminko bych tam polozila rada ;-) Ono se dela i zonovy ze prave muze bejt jen nekde, ale je to na pocit nez na topeni, takova jako sit to je
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@azafata aha, tak proste mas rada jiny teplicko nez ja ;-) to chapu. Uf, dneska zase za arch., uz jsem domalovala i nabytek do pokoju atd....treba v pokojickach je to super, ze tam nikde to topeni nebude, pac to bych nevedela, kam dat postele atd
Odpovědět
@kristi to se vyradis na pokojiku, vid? Budou mit satnu, to je super, ze nemusi bejt obr skrin Nam dneska kotvili uchyt pro lustr, zitra to zacisti a pak uz snad prijede x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj zase po nějaké době :-) Podlahové topení hlavně v koupelně je fajn, to bych taky brala. Já asi nakonec pořídím záclony do obyváku v Ikey, nějak už nemám elán něco vybírat a jedny se mi tam celkem líbí, takové bílé poloprusvitné. Jinak někdy během měsíce zkusím přesunout Matese do velké postele. Od minulého víkendu je bez dudlíka, zvládl to celkem dobře, chtěla jsem to provést právě, než bychom ho přesouvali, protože z té velké by nám pak místo usnutí utekl :-N
Odpovědět
@baarca a co zkusit treba styltex na zaclony? Mame pro Amalku, jsou kousek od vas, sijou na miru...... Dokonce se da objednat i po netu, objednala jsem do pracovny presnej rozmer a stala me asi 2tis ;-) Obyc bila Taky premejslim co s posteli Amalky, podle me se uz do postylky nevejde, je nacpana az uplne nahore, mlati hlavinkou do tech sprusli a pak jeci, tedka 14 dni vstavam kazdou noc :-S Zuby to nejsou, ty by ji nerostly 14 dni, nemocna neni, hlad nema...... Tak myslim, ze ji zacina vadit ta klec.....
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Postýlka jí je malá??? U Matese to je naopak, mně příjde, že jemu ten stísněný prostor vyhovuje, vždycky se schválně nacpe na ty šprušle. Ale určitě to stojí za pokus, zda se jí nebude ve velké spát lépe. A teda Matesovi se klubou pětky už od Nového roku a ani jedna není ještě venku... Takže 14 dní zuby by mi přišla jako pohoda. Ale on je extrém v tomhletom. Styltex ještě zkusím, to je kousek a spojíme to s procházkou do Stromovky.
Odpovědět
@baarca tak ona ji neni mala, ale prave se taky macka nahore v tech spruslich, tak jestli ji to nebudi...... Jeste chceme zkusit odmontovat tu prednici, jestli by ji tam nebylo lip, kdyz by se kupovala postylka, tak by to zas byl dalsi kram do bytu
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata To já nemyslela koupovat větší postýlku, ale holt zkusit už velkou postel. No, fakt netuším, co by zabralo. S tímhle Mates naštěstí problém neměl. Já jsem jinak nějak kaput, chodíme ven bez kočárku a dneska jsme z hřiště šli před hodinu a půl (normální chůzí to je tak 8 minut). Vyfasovala jsem na základě krevních testů železo, tak doufám, že to pomůže, jinak už nějak nemám sil :-N
Odpovědět
@baarca ajaj :-S tak ale uz to mas za par, tak snad to nejak doklepes ;-) jak jsme se bavily tak ta kamoska platila tomu mudrovi 15tis Velka postel u nas zatim v uvahu nepripada, je dole a my nahore :-( a stejne by z ni utekla
Odpovědět
Profilova fotka
jeee, to uz si ani nepamatuju, ze Mia spala ve spruslich....no zato ted nam dava, furt s nama, ona se proste boji nebo co....ale my si zvykli, co jinyho....nicmene se tesim, az bude mit pokojicek u nas jinak nic noveho, okolo me jsou naprosto,ale naprosto vsichni tehotni, takze to je fakt na palici...furt jen posloucham kdy uz my taky st. povoleni se vyrizuje, radon nam prijdou merit pristi stredu. v patek mazeme na posledni lyzovacku do Rakouska, uz se moc tesim
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj zase po době :-N Tak jsme nějak Matese přesunuli do velké postele. Večer není problém, to akceptuje, že je tma a že se má spát, ale po obědě to je takové divočejší :-N A to jsem si myslela, že bude jednodušší právě to denní spaní :-N Ale nějak to zvládl. Jen fakt, že teďka je na něj těch změn celkem dost, ale zase lepší je mít za sebou, než nastane ta změna největší. Zábranu máme nakonec z Kiky, esteticky teda nula bodů, ale je pěkně vysoká a široká a nemusí se přidělat napevno k posteli. Zase si myslím, že tu zábranu nebude potřebovat dlouho, tak holt ten vzhled tolik neřeším. Jups, a už chodím na kontroly do Podolí, uteklo to nějak rychle. Ale teda mě tam odeslali o 2 týdny dříve kvůli většímu množství plodovky, ale podle UTZ z Podolí jsem sice na horní hranici, ale pořád v normálu, tak to nebude potřeba nijak extra řešit. Spíš mě za 2 týdny čeká rozhodnutí ohledně aktuální stavu jizvy, jak mě nechají rodit...
Odpovědět
Profilova fotka
@baarca ahojda, tak to je Mates teda sikulka :-) U nas je to jak kdy, ted spi sama v posteli a je klid, Rob je totiz nemocnej, takze jsme se na to vymluvili a ona to akceptovala. No, mas to za par, vid? uz se asi tesis, az to bude za tebou. my se stavbou dobry, zatim to jde jak po dratkach :-)
Odpovědět
@baarca ahojky, ty jo, to to uteklo teda :-o a Mates je fakt sikovnej, jsem zvedava, jak to bude u nas, ale zatim potrebuje ty 4 steny :-N byla jsem na vikend pryc a Petr ji nedal do postylky a vzak si ji na chate do postele, nastesti je nizko, neb h v noci probudila rana a Ami na zemi :-o cert vi, proc si ji vzal do postele, kdyz na to neni zvykla, ale proste slitla, takze u nas zatim velka postel ceka Moc plodovky vadi cemu? Budeme ted porizovat na chatu hriste, uz je to v procesu, moc se tesim, asi domecek, kluzavku a piskoviste a mozna i houpajdu ;-) A domu klimosku a uz se nam montuje lustr, zatim visi tyc a v utery by ji meli oblozit sklickama
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Mně takhle taky jednou Mates slítl z postele, když byl M. na služebce a Mates měl v noci nějakou krizi, tak jsem si ho vzala na dospání k sobě |-| Ale teď už je velký a ta zábrana z Kiky je fakt fortelná. O víkendu definitivně přestěhujeme postýlku z pokojíčku do ložnice a připravím už i koutek pro dvojku. Moc plodovky nevadí samo o sobě, ale potenciálně to může být příznak nějakého problému. Ale cukrovku nemám, miminko je podle UTZ a všech testů naprosto OK, takže se jí asi prostě jen tvoří víc. I když mi to příjde trochu paradox, že zrovna já musím mít víc plodovky :-N Teda břicho mám jako balon, to jo. A na tu chatu bych se vám klidně odstěhovala :-D @kristi Na tu stavbu jsem fakt zvědavá a hlavně teda na výsledek. Holky, co nějaký sraz, dokud jsem ještě v celku?
Odpovědět
@baarca jako na hriste se k nam chces nastehovat? :-D Cece, bych to brala, aspon bys nam mohla sekat travu :-D pac to je hruza sekat ten lan, aspon ted se kus zadela tim hristem ;-) Srazik jasne, zase zoo? Nebo ten Lefik, ze bych vyzkousela? Jeste jsme nebyly :-( akorat prosti tyden jsme pryc, tak az ten dalsi muzem ;-) Holcicka bude v loznici a mates v pokojiku? Nebo budou spolu? To by ho asi budila, ne? Covece ze zrovna ty mas teda zasobu plodovky, to je sranda, porodis a budes jeste hubenejsi, nez predtim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@azafata Jojo, na hřiště, protože tam o Matesovi skoro nevím, zatímco doma prudí :-D A trávu by sekal určitě rád, stejně jako to luxování :-D Tak sraz domluvíme podle počasí, když bude hezky, tak bych dala ZOO nebo Stromovku, když hnusně, tak ten Lefík. Jen Lefík je horší v tom, že děcka mají tendeci se tam rozutéct a to si pak moc nepokecáš. Jojo, miminko bude určitě za začátku u nás v ložnici. Přecijen se určitě bude budit a noční kojení je taky jednodušší tak. To by byl na Matese už moc šok, kdybychom mu mimino šoupli přímo do pokojíku. Přesouvat jí budeme, až bude jistota, že se nebudou vzájemně budit, takže je možné, že u nás bude déle jak Mates. Ale to se uvidí, těžko plánovat dopředu. S tou váhou se trochu děsím, mám nahoře 6kg, z toho 3 a něco bude miminko, pak ta voda, další je zvětšený objem krve a zadržené vody.... No, nevím, nevím...nějak mi to moc nevychází :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jak holcicka?????
Odpovědět
@baarca ty bláho, baru, ty se rozplyneš :-N koukej baštit ;-) já přijedu na Velikonoční pondělí, tak bychom v tom týdnu mohly a to už snad bude hezky na Zoo, Amíska chce na zvířátka x-) x-) x-) to je fakt, že v noci je to jednodušší mít mimčo co nejblíž u sebe a pak se uvidí Ami je s námi doteď a možná až budem mít dvě, tak tam budou obě :-D :-D teď chceme zksuit sundat tu přední stěnu postýlky, aby se Amí mohla učit spát bez ní, ale asi si jí dám k posteli, aby nám nepadala, i když nevím, jak s tím usínáním, jestli nám neuteče :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@baarca a jak jste pokrocili s temi jmeny??? :-) u nas pohoda, ja si ted uzivam tehu Marketky, tesim se k porodu a pak uvidime, nejak to moc utika a me se fakt nechce
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?