Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 je mi uplne jasny na koho budes nadavat az bude v zime klepat kosu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 zle je, když larvy tesaříků řvou, že je zima a myši chodí s ledviňákem :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato svatá pravda. Jako v hororu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Došlo na nejhorší. Kopu šachtu pro vodoměr - růčo/retro - navíc bagr stojí vedle mne a kouká, proč to nekope on (půjčit si ho mužů ale neumím to a povolaní nemají čas :-D) Výmysl byrokracie. Děda má vodoměr od 50.let v baráku a my musíme mít šachtu. A to bydlíme vedle sebe, i když děda už je fyzicky v nebi. Punk si death ]-( Vykopat, vyzdit, zabetonovat, vyrobit poklop, zateplit. V tej kanceláři u toho týpka jsem byl doufám naposledy. Jsem fakt náser. Made in Absurdistán
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 bagr ma jen 2 paky to se naucis rychle :-) http://www.kytara.cz/basne/plihal/kop...
Odpovědět
Dobrý den. Máte někdo natřený srub HipsTérem . Chceme si ho tím natřít a rád bych měl představu jak to bude vypadat . Také musím podotknout,že máme ruznou skladbu dřeva. Smrk , Jedle ( Douglaska) a Modřín. Nebude to barevně každej pes jiná ves? Děkuji.
Odpovědět
Ahoj, zvažujeme s manželem výstavbu roubenky. Dnes jsem kontaktovala jednu firmu. Za hrubou stavbu si účtují 17 tis./m2 zastavěné plochy bez DPH bez základové desky. Chtěli jsme bungalov 108m2, ale pokud uděláme patrovou budovu s půdorysem 80m2, tak platíme jen oněch 80m2 nikoliv 160m2. Chtěla jsem se zeptat, zda je podle vás cena 17tis/m2 hrubé stavby moc. V ceně hrubé stavby je: roubené zdi z masivních trámů 31x31cm spojované péro-drážka bez mezer a lištování, stropní trámy, nosný pohledový strop, krov včetně prkenného záklopu, 2 nátěry, prostupy pro elektroinstalaci. Dále bych se chtěla zeptat, kolik by stálo odhadem dokončení stavby: střešní krytina, podlahy, elektřina, voda, topení, koupelna, okna, dveře… A poslední dotaz… Příští týden máme s pánem z firmy schůzku. Na co se máme zeptat, co se výroby týče? Děkuji všem za odpovědi.
Odpovědět
Profilova fotka
@cornelia85 pokud zacnu od zadu, tedy na co se mas zeptat, tak staci si precist tech 549 stranek toho fora, tam to vsechno je :-) ale pomoct by mohl formular k vyberu firmy z knihy srubove domy z kulatin - http://beruna.cz/misc/srub-vyber.pdf k cene muzu dodat max. porovnani se svoji cenou - srub kulatina 35 cm a pokud dopocitam do hrube stavby vse co tam mas ty tak bych se dostal na 14800 Kc / m2 ale to je takovy nic nerikajici udaj dost zalezi na tom jak cleneny bude pudorys, je potreba si nechat nacenit projekt od nekolika firem
Odpovědět
Díky za odpověď. Problém je v tom, že pokud bych si nechala udělat projekt a pak zjistila, že na to nemám (i s ohledem na nacenění u několika firem), pak by to byl problém :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@cornelia85 musis mit predstavu co chces, bez te to nikdo nenaceni, 17t za metr je silne orientacni cena za hrubou stavbu, muze to pak podle projektu vyjit na 14 nebo na 20, no a pak dodelani do finale je tak 2-3x hruba stavba neni nutne hned delat kompletni projekt staci jen navrh, zkratka do zacatku si musi clovek ujasnit co chce, bez toho to nepujde
Odpovědět
Profilova fotka
@cornelia85 tak ta cena dodělání je hodně individuální, záleží na tom jestli budete dělat sami a co si tam pořídíte za materiály a zařízení. klidně se můžete dostat na 5ti-násobek hrubé a to si nějak moc vyskakovat nebudete. Hlavně nepočítej s tím, že to uděláš nějak levněji, než se všude píše. Každej se snaží šetřit. Nejhorší asi je, když se zastavíš kvůli penězům a ještě to není obyvatelný.:-(
Odpovědět
Máme na stavbu asi 2,2 milionu. Teď řešíme, jak to udělat, abychom nemuseli na stavbě trávit každé odpoledne tři roky v kuse a dělat si vše svépomocí. Doufáme, že když se udělá hrubá, tak u roubenky vnitřky moc stát nebudou - odpadnou omítky, většina obkladů. Pokud by se udělala hrubá za 1,3 milionu, tak 900tisíc na dodělání by mohlo stačit ne?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@cornelia85 na dodelani mene nez na hrubou stavbu na to zapomen :-) omitky sice odpadnou to ano, ale ty nejsou takova polozka, sepis si v klidu par polozek a uvidis jak to naskakuje okna, strecha, izolace, topeni, elektrina, podlahy, .... a stovky dalsich drobnosti nejlepsi je si to rozepsat polozku po polozce tak jsem zacinal ja
Odpovědět
Profilova fotka
@cornelia85 ahoj, my už třetím rokem stavíme srub svépomocí každé odpoledne a každou sobotu a občas i neděli - doslova. jediné, co nám dělala firma, byl skelet srubu s půdorysem 7,7 x 10 m (čtyři obvodové stěny a stropní konstrukci - bez krovu). i kdybych odpočítal kachlová kamna, navýšení ceny za pálenou střešní krytinu a navýšení ceny za nadkrokevní izolaci, tak je podle mě zcela nereálné se do uvedené sumy vlézt svépomocí, natož pak subdodávkou. jenom uzavřená hrubá stavba roubenky na klíč (komplet střecha a okna) bude v podobném půdorysu stát minimálně 1, 8 mil. a to jsem asi velký optimista...
Odpovědět
Profilova fotka
@cornelia85 kdysi mě zaujala tato nabídka: http://www.drevostavby-rychle.cz/cs/r... pokud připočtu dph a cenu za dopravu, jeřáb a montáž (což bude minimálně 200 tisíc), může jít o zajímavou nabídku. bohužel osobní reference k této firmě nemohu poskytnout, jelikož jejich práci neznám.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett my jsme si taky rozepsali hlavní věci položku po položce. někde jsme se lišili i o 100 tisíc. bohužel směrem vzhůru :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 v tom je to kouzlo, ja mel ulety obema smery takze jsem se ve finale celkem trefil :)
Odpovědět
střízlivý odhad výsledné ceny vynásob dvema
Odpovědět
Profilova fotka
ono je důležité ten rozpočet sestavovat reálně a ne podle toho, do čeho se potřebuji vlézt. :-D to pak není rozpočet, ale psycho :-D na druhou stranu v bance při vyřizování hypotéky mně můj rozpočet prošel. sice se tomu divili, ale o srubech věděli kulové, takže jsem jim navykládal hory doly :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@cornelia85 2.2mil.... to opravdu zapomeň. Možná by to stačilo na něco hooodně malýho. Tak do 50m2.
Odpovědět
Profilova fotka
třeba něco takového: http://srubovedomy.cz/srubovy-dum-jan na klíč, včetně základové desky a kuchyně bez okolních úprav by se to snad za 3 mil. dalo zbouchat...
Odpovědět
Profilova fotka
@parabuteorim co to je ten hipstér? zní to jako asfaltová lepenka :-D to je něco na bázi dřevního dehtu?
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem doplatil elektřinu....uf. Spotřeba za rok 10MWh :-o a to tam nebydlíme. Jen jsem temperoval během týdne na 15°C a bývali jsme tam jen o víkendech, kdy jsem roztopil pec. Možná je tohle víkendování asi energeticky nejnáročnnější. :-|. Když tam budu pravidelně topit v peci, tak se mi el. v podlaze ani nezapne... aspoň doufám. :-S Ovšem, když to vezmu z většího nadhledu..... i kdyby to tak zůstalo, tak to jsou jedinné náklady a když budu mít výhodnější sazbu tak to bude docela pohoda. :-).
Odpovědět
Profilova fotka
No my máme hrubou stavbu asi za 1,6 mil a výsledná cena bude trojnásobek. A to si nijak nevystakujeme, ale já třeba milion pidipoložek za velké peníze na začátku neviděla. Sami koukáme, jak to skáče, směrem vzhůru... vše jsou desítky tisíc jinak, než jsme čekali..
Odpovědět
Profilova fotka
Hálo všichni bydlící, anketní otázka: vnitřky jste natírali jednou nebo 2x? Natírám světlicovým olejem ředěným pomerančovým. Děkujííí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova cvajmal
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova jednou
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova natirat bych pro klid duše dvakrát, ale ve vašem případě bych druhy nátěr aplikoval až před nasťehovaním, jinak mně to nedává smysl, pokud nechcete natírat 3x. Jinak ja bych spíš na vašem místě řešil náťer exteriéru. Ten je zásadní. Na zděném baráku se ďalá fasáda až nakonec, ale srub je technologicky oproti zděné stavbě hore nohama, takže by měl mít fasádu dříve než fajnové :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson @geodett @tomas80 Hoši, moc děkuji! Zase si musím vybrat sama :-). Zatím máme natřeno 1x a podruhé to plánuji až ke konci, až budou hrubé práce za námi. A Tome, exteriér už se natírá, ještě chybí štíty a bude to. :-)
Odpovědět
@Hankahorakova Jak jste prosím Hanko spokojení se svetlicovym olejem? Není dřevo na dotyk lepivé? Chci jím natřít stropní kuláče před položením záklopu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?