Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@vera_vila A kdo vám bude dřevostavbu stavět? Kdo vyhrál? Teď jsem poslala mail na tu kuchyň do Třebíče, tak snad mě nepošlou někam.... :-.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 Vyhrály Domy D.N.E.S. - tady z Třebíče...
Odpovědět
@vera_vila Tak to vám moc držím palce ať jde vše dle vašich představ a plánů... My to tak vidíme na 2 roky, protože budeme stavět svépomocí a hold to tak rychle nepůjde. Zatím ale máme kde bydlet, máme horní patro u mých rodičů ale manžel chtěl mít vždy svůj domek a zahrádku tak jsme se rozhodli, že do toho půjdem a postavíme. Koukla jsem Ti do alba, vybrala sis moc pěknou koupelnu :-) A domeček taky krásný - barevnou kombinaci v hnědých odstínech plánujeme taky, nějak už je kolem hodně oranžových, žlutých atd. domečků...asi se budeme vracet ke klasickým barvám... @ivik3 Chápu, málo prostoru pro bydlení je hodně silnou motivací a případné další miminko ještě větší. My zatím děti nemáme, ale jedno je už na cestě, termín porodu mám 10.4., takže toto jaro bude opravdu zajímavé, budeme rodit a kopat základy :-D :-) @womenne No já jsem s těmi obklady na tom obdobně, líbí se mi od fy Paradyz, jsou to polské obklady, ale slyším na ně jen samou chválu. Konkrétně se mi líbí obklad Inca Bambus, nebo Palette (ten jsem viděla v obchodě a byla jsem z něj nadšená). Když jsem si ale zkoušela udělat vizualizaci (mají na stránkách koupelnový program) tak v té naší koupelně to moc nevynikne :-| , máme zajímavý tvar a taky tam nemám moc velkou plochu na které bych se mohla vyřádit. Líbí se mi totiž ty větší obklady a vzory, no a není tam na ně prostor..... 8-( A pro kterého výrobce obkladů se rozhodujete, nebo jste se rozhodly vy? Které konkrétně typy obkladů se vám líbí?
Odpovědět
@ivik3 @vera_vila naštěstí jsem některé viděla naživo, ale i tak nemám vybráno na 100%, uvažuji že dáme obě koupelny rovnaké. S mm se tak zatím zhodujeme. aku maš ty?
Odpovědět
Profilova fotka
@womenne Já mám koupelnu od SIKA - obklady výrobce PILCH - značka KIOTO... V albu mám vizualizace, tak se můžeš podívat, jak bude moje koupelna asi vypadat.
Odpovědět
@katty.w Mě se taky líbí ta keramika Paradyz, líbí se mi obklad Meisha/Garam nebo Velatia, ale co nakonec bude to je zatím ve hvězdách. Ale co jsem se dívala tak tyhle obklady nejsou nijak moc drahé.
Odpovědět
@vaveva Koukla jsem na ty tvé obklady, jsou opravdu moc krásné, ty zlatavé geometrické tvary vypadají skvěle, ta meisha/garam se mi líbí víc, krásné teplé barvy.
Odpovědět
Profilova fotka
No s obkladama to bude ještě sranda....každou chvíli se mi líbí jiné :-D Ale tohle zatím moc neřešim, asi budeme vybírat na poslední chvíli. :-) A jak to máte s koupelnou a kuchyní, máte už návrh jak to bude vypadat? Furt nevim, jestli je ještě čas na to, nebo ne. Přítel říká, že času je dost, ale je to chlap, ten má času dost na všechno. :-)
Odpovědět
@mililihaus No já myslím, že když už trošku víš, jak bys tu koupelnu chtěla, tak je to jen dobře. No jo chlapi, Ti řeší jiné věci (naštěstí :-D ...aspoň mi do toho moc nebude mluvit ;-) ). Zkoušela jsem si dělat vizualizace sama, ale jak říkám, obklady co jsem si myslela, že budou hezké, se mi v té mé koupelně vůbec nelíbily. Co se týče kuchyně, mám představu a zpracování návrhu už nechám opravdu na profících.
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus Já mám návrh kuchyně i koupelny hotový (potřebovala jsem jasnou představu pro projektanty, aby věděli, kam umístit přívody vody a odpady), tak jsem to hned nechala navrhnout, jestli moje představa je reálné nebo není...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila @katty.w Tak jsem začla včera jednat :-D Pustila jsem se do návrhu kuchyně... pak jsme trošku řešily naše rozdílný názory s přítelem (například on by chtěl kohotek ze zdi, jak se to dělalo dřív, ale to já zaboha nechci...no nakonec řek, ať si to udělám jak chci :-D ) No a dohodli jsme se, že si v sobotu k tomu sednem a vymyslíme všechno. :-) Příští týden jedeme na hory, tak potom zajdeme do nějakýho studia, kde nám udělají pořádnej návrh, když už budeme mít tu představu. :-)
Odpovědět
@vaveva tak jsem koukala na ty obklady paradyz a to vypada moc dobre, pekny vyber za pekne ceny....jen to videt nazivo :(
Odpovědět
Článek se načítá
@mililihaus Taky jsem se už snažila o to někam manžela vyslat, ale on furt nééé. Tak to vidiím tak, že mu nechám synátora na hlídání a vyrazím asi sama nebo co! To stejný i s kuchyní, jsem ho lákala tento víkend a ani to s ním nehlo :( Přimrzl k sedačce :)
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 Ty chlapi jsou na tohle strašný! :-| Někam je dokopat je hrůza. A když už ho někam dokopu do obchodu, tak je nepříjemnej, že na to zase nemam náladu já...takovej začarovanej kruh. :-)
Odpovědět
@mililihaus tak když už ho někam dostanu, tak se to dá, spolupracuje. ale ten první krok! do kuchyňského studia jsem se chystala již několikrát! navíc má kontakty na nějaký truhláře, myslím, že jsou to tak 2 týdny, co mi slíbil, že to s jedním probere! beztak mu ani nezavolal!
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 No na všechno maj času dost... :-| Musíme na ně mít pevný nervy! Nebo bysme se z toho zbláznily. :-D
Odpovědět
... a proto jsem šťastná, že mám řidičák a do obchodů si jezdím sama, mám na to potřebný čas a klid, s manžou pak už jen, když už vím co chci a to se ho rovnou zeptám - líbí se ti to taky? Nebo ne? ;-) Většinou tedy souhlasí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No za ten řidičák jsem taky ráda, jezdím nakupovat sama, ale v těhle případech se musíme dohodnout oba, takže potřebuju aby se mnou občas jel. :-) Nedovedu si představit, že by měl na všechny nákupy jezdit se mnou. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 já si tohle všechno taky řeším sama, od návrhu půdorysu a umístění pokojů, až po kachličky a podlahy a dveře... Vyberu, pak mu to jen ukážu, on řekne - mě je to jedno, klidně - a je to... jeho někam dokopat to je nad moje lidské síly... Navíc nemá svůj vlastní názor, takže od něj se něčeho dočkat, to nehrozí... Takhle to budu mít podle sebe, nikdo mi do toho nekecá...
Odpovědět
Profilova fotka
máme doporučenou hypotéku od Komerční banky
Odpovědět
Profilova fotka
@varo Taky jsem původně chtěli od Komerčky, ale zejtra máme ještě schůzku s finančním poradce, tak uvidíme, jestli nám nedoporučí něco jiného...
Odpovědět
Profilova fotka
hurááááá máme územní rozhodnutí !!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@mililihaus nám včera fin.poradce doporučil KB
Odpovědět
Profilova fotka
nejlíp teď vychází ČS a pak HB ;-) učet u KB mám přes 10let a zajímavou hypo mi nenabídly.... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Mně hlavně vadí u KB, že nedají celou částku na ruku, že dávají peníze po částech.
Odpovědět
Profilova fotka
ano u ČS nám říkal že úrok super, ale nedoporučoval skrz špatnou komunikaci a větší a delší papírování, ale ještě to samozřejmě zajdeme ověřit :-) U KB bychom měli úrok 3,7%
Odpovědět
Profilova fotka
@varo jj mají to komplikovanější a přísnější kriteria, ale pěkněj urok. Tak to má KB taky pěkný, to mi ani nenabídly.... tak to máme od HB za 3,54? ;-) a vyplatěj kolik si řeknem :-)
Odpovědět
@varo taky budeme mit KB
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 a jaký Vám dali úrok ?
Odpovědět
@varo myslím, že budeme mít 3,29%
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?