Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@iva13p Můžu se zeptat na nabídky, které již máte. Taky poptáváme vystavění hrubé stavby, viz. mé album. A zatím nemám vůbec představu kolik by za to mohli chtít...Děkuji:)
Odpovědět
@rickym Zatím máme dvě nabídky. Jedná se o vyzdění přízemí, položení stropů miako, zalití betonem vč. uložení armování, vyzdění podkroví, betonování věnce pod pozednicí a příčky v celém domě. Podotýkám, že máme naceněnou jenom práci!!! Materiál si dodáváme sami. Obě nabídky se pohybují kolem 200 tis. To ovšem v žádném případě nedáme. To je moc. Jedna firma (spíš parta zedníků) je ochotna se domluvit, tak uvidíme. Jinak jsem si na začátku února dala inzerát, že hledám zedníky na stavbu RD. Po dvou dnech jsem to musela smazat, protože jsem měla mail plný zedníků. Vůbec nemám obavu, že nikoho neseženeme. Co se týká položkových cen: zdění obvodového zdiva porotherm 44 chtějí 650,- za m3, za ty stropy cca 100m2 jedna firma chtěla 40 tis. a druhá 75 tis. .... Takže pak se v tom vyznej.
Odpovědět
@vaveva Archeologům??? Tak to my určitě ne, pokud bych chtěla stavět někde v Egyptě u pyramid :-) ;-) tak bych to brala, ale ne tady u nás. To asi máte nějaký územní výmysl.
Odpovědět
@iva13p Ty jo, tak to je pálka teda...tak to jsem zvědavá, co řeknou nám...
Odpovědět
@womenne hlavu vzhůru!
Odpovědět
@vaveva k ohlašce jsme měli povinné i vyjádření od památkářů, kteří se stavbou sice souhlasí, ale musí být informováni. Než přijel bagr ke srovnání pozemku tak jsem tam volala a přijela se na pozemek nějaká úřednice od nich. Při základové desce jsem radši znovu volala, ale to už byla jen formalita....
Odpovědět
Ahojky, můžu se k vám přidat? Asi tedy nestihneme začít na jaře, jelikož stále nemáme dodělaný projekt a teď jsme ve fázi, že si se sestrou dělíme pozemek a ona mi jednu část daruje. Bohužel nám to nějakej puntíčkář na katastru vrátil zpět, že ve smlouvě něco chybělo, tak jsme řízení musely zastavit a příští týden to jdeme podat znovu. Tak snad nám to nevrátí, další litr za řízení už by mě naštval. Nemáte někdo nějakou darovací smlouvu, která vám katastrem prošla?
Odpovědět
@ditina Já mám. Jde hlavně o to aby byla akceptovatelná pro katastr. Jinak je všem jedno co tam je. Samozřejmě pokud Ti ji nebude dělat právník.
Odpovědět
@jaryss5 právě jsme právníka chtěly vynechat, ať je zbytečně nekrmíme, ale nečekala jsem, že to vrátí. Když jsme podávaly zpětvzetí, tak na vrátnici hned věděli kvůli komu nám to vrací, takže pán je vyhlášenej. Šla jsem za ním a mělo by to být snad už dobře, ale když bude chtít, něco si najde. Nemohl bys mi tu smlouvu poslat? Samozřejmě bez vašich údajů. Byla bych ti moc vděčná.
Odpovědět
@ditina Dej mi mail. Já to přesně řešil před půl rokem.....
Odpovědět
@jaryss5 dita.boh@seznam.cz Děkuji nastotisíckrát! :-)
Odpovědět
@jaryss5 děkuji moc! Koukám, že tam máte nějak zakotveno, že když tam bude něco blbě, že to doplníte nebo opravíte. To by mě zajímalo, kdybychom to tam měli, jestli by naše řízení jelo dál, protože my musely napsat, že návrh bereme zpět a musíme to podat znovu. Samozřejmě s dalším kolkem. Jinak problém u nás byl ten, že my pozemek dělíme a nenapsali jsme, že ten a ten pozemek se dělí na tyto a tyto, ač to bylo zřejmé z geodetického plánu. To jsme doplnili a snad už to projde, zbytek už máme dost podobný jako ty. Moc díky! Snad už se to hne, my kvůli tomuhle stojíme, protože dokud nebudeme mít každá svůj pozemek, nemůžeme ani na elektrárny, aby nám dali vyjádření k sítím, což potřebuje projektant pro povolení atd. atd.
Odpovědět
Článek se načítá
Já také na první pokus neuspěl. Dle katastru nejsou právníci a proto nemůžou radit jak sepsat smlouvu. Ale druhé podání už mi poradili co je špatně a prošlo to. Jinak přeju hodně nervů v komunikaci s úřady.... My to řešili papírově skoro rok než jsme poprvé kopli do země.
Odpovědět
@katty.w No nevím jestli výmysl, ale je to tak, ikdyž vím že tam pod zemí asi nic nebude http://arub.public08.cz/clanek/inform...
Odpovědět
@wima A to jste v nějaké oblasti s nálezy?
Odpovědět
@mililihaus Díky za info, asi to tak taky vyřešíme.
Odpovědět
@jaryss5 jojo, nám také poradili, tak snad už to bude OK. A co jsi tam měl tedy špatně ty?
Odpovědět
Profilova fotka
@vaveva Ahoj, omlovám se za vtírnutí do diskuse, ale mi jsme v takové oblasti. S pravděpodobností 51 - 100%. Nicméně nám bylo spravujícím muzeem řečeno, že to jsou staré výměry a že se nemáme čeho obávat. Ale ještě jsme nehrábli, protože máme jiné komplikace. Na prvním zákusu do země bude muset být archeolog z muzea a když nic nenajde, tak to bude "oukej". To by člověk nevěřil, co všechno musí vyřídit a vydržet, aby si postavil barák v první zástavbové zóně, která je už několik let zanesená na katastru ... no prostě v centru obce.
Odpovědět
Já neměl přesně popsaný (doslovně) popis pozemku a starého RD stojícího na pozemku. A taky podíl majitelů k nemovitosti.
Odpovědět
@jaryss5 aha. Tak hlavně, že to na podruhé klaplo, tos stejně ušetřil, než kdybys to dal právníkům. Letos už stojí podání 1000,-Kč, takže další vrácení by nás už štvalo.
Odpovědět
@vaveva Vubec nejsme v zadne archeologicke oblasti, ale vyjadreni pamatkaru jsme potrebovali. Pani z pamatkoveho ustavu prijela v den kdy jsme se domluvili a zacali kopat. Udelala pak zapis do stavebniho deniku.
Odpovědět
Profilova fotka
dotaz, možná ještě trošku brzo, ale jaké budete mít garážové vrata ???
Odpovědět
Profilova fotka
@varo mě se líbí lomax :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak všechny zdravím :-) , manžel je akorát na parcele a s projektantem jdou "usadit" dům, díky ochrannému pásmu kvůli trafu a kvůli telefonnímu kabelu tam jde jedna jediná možnost, jak to usadit. Až to projektant nakreslí, můžeme začít vymýšlet zahradu a hlavně to může podat na úřady :-) . Pořád čekáme na cenovou nabídku od stavební firmy, už je to týden, co jsme měli schůzku a ani se neozvali :-| , jsem zvědavá, s čím přijdou =-) . Desku si ale nejspíš uděláme svépomocí, příbuzný je zedník a může sehnat levný beton :-) . (Akorát mě asi zabije, máme celkem 14 rohů :-o :-N ).
Odpovědět
@varo tvuj dotaz me rozesmal, protoze garazove vrata jsme meli driv nez pozemek. :-)
Odpovědět
@dibla jak jste na tom? už máš firmu ktorá vám to postaví? My sme dnes odovzdali vzorky vody, a v piatok budeme vediet výsledky. My už teraz vieme,že to na jaro nestihneme, začneme v lete ;-( tak vás tu možem otravovať či mám prejst do druhej témy?? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
my snad začátkem příštího týdne dostaneme rozhodnutí v územním řízení a hned budeme podávat ohlášku, tak v půlce března bysme mohli mít papír a mohli začít... Hlavně aby ještě nepřišel sníh a mrazy.
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila my musíme po obdržení stavebního povolení ještě počkat 30dnů než nabude právní moci, nevím jestli není něco podobného i u ohlášky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@varo u ohlášky nic podobného není ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@varo není... Ohláška je platná hned po vydání, tam se čeká na nabytí právní moci akorát u územního rozhodnutí...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?