Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
nemáte někdo dobrý tip na firmu, která by postavila základovou desku levně ale i přesto kvalitně z Pardubického či Královehradeckého kraje? Firmy, které jsme doposud obeslali, chtějí šílený peníze - 350 tisíc a víc - což je neuměřitelná částka - asi létají v oblacích či co :-D Díky za tipy.
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila tak to je super, nevěděla jsem to, já jen z praktického hlediska aby jste se netěšili a museli ještě měsíc čekat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pardubice2159 u nás taky nikdo nechce míň... velké firmy vůbec, i když by to měli mít levnější, tak nám kamarád stavař sehnal malou firmičku (podnikatele) přímo z místa, kde budeme stavět a ZD bude za 220 tis. Od firmy, co nám bude dělat vrchní stavbu by jsem ji měli taky za 350 tis., protože oni si tam účtujou pořád jakýsi režie a to si malý podnikatel nenaúčtuje... Zkuste nějakou malou firmu nebo nějakého stavaře najděte na netu a poptejte se tam...
Odpovědět
Profilova fotka
@varo nn, já se na to ptala i toho borce na stavebním úřadě... ten by to měl vědět nejlíp :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pardubice2159 Bohužel nelétají v oblacích ale při dnešních stoupajících cen energií se tomu ani nedívím... ono provoz té techniky také něco stojí a za náklady ti to nikdo dělat nebude, Nechá se ušetřit, když se dotoho pustíte sami, ;-) brzo nás to také čeká....
Odpovědět
@pardubice2159 já bych šla určitě cestou zedníka, ten vám dá určitě lepší cenu. Nám dal cenu na desku cca 100m2 (skoro rovina) cca 200tis. Nakonec ji ale budeme dělat sami. Jen pro ukázku zedník nám dal cenu hrubé stavby+deska cca 800tis. menší stav.firma 1,5 mil. :-)
Odpovědět
@vaveva Cena zedníka 800 tis. byla vč. materiálu? Předpokládám, že ano.
Odpovědět
Teď právě mi manžel volal, že se bude zdražovat materiál na střechu-dřevo, krytina..... Prej od 1.3. Stavebnictví je v útlumu a materiál zdražuje............ Kam až to ta naše ekonomika dotáhne............... ]-( ]-(
Odpovědět
Dobrí ranko... @womenne tak projektant nyní kreslí situačku domu, a budem podávat žádost O územně plánovaci informaci-o podmínkách provedení jednoduchých staveb +situačku...... tak doufám, že nebude nikde problém, hlavně s tvarem domu, jeho osázením a jinými věcmi....tak doufám, že to bude OK..
Odpovědět
@iva13p a to nebude vše co se bude zdražovat.... |-| |-| |-|
Odpovědět
@womenne pak nasleduje celkový projekt-uzemko a ohlašovna..... Firmu ještě nemám, až budu mít v ruce kompletní projekt, který jim budu moct poslat a nechat u různych firem ocenit....
Odpovědět
@vaveva @pardubice2159 nám firma prozatimně nacenila základovku na 250 tisíc...tak čekám ještě na kámoše, který toto dělá také jaký¨á bude jeho cena...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@iva13p stavební materiály vždycky na jaře zdražují... říkal nám to i dodavatel, že nám na to žádnou slevu nedá, ale že nám může zaručit, že nám nezvýší cenu, když se na jaře zvednou ceny materiálu, takže vlastně ušetříme... na zimu jdou pak ceny trochu dolů, protože nikdo nestaví... holt i výrobci stavebních materiálů chtějí vydělat na tom, že na jaře se začíná stavět...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak zítra konečně budeme znát stanovisko povodí Labe - snad bude pro nás dobré. Tudíž můžeme dát dohromady poslední papíry a snad v polovině března hurá na stavební úřad :-D
Odpovědět
Profilova fotka
desku si budeme taky dělat sami.
Odpovědět
Profilova fotka
My si budeme desku dělat taky sami...skoro všechno vlastně budem dělat sami...tak doufejme, že to půjde v pohodě. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My se chystáme letost také stavět. Než ale dostaneme stavební povolení, tak musíme mít ješte projekt na přeložení obecního vodovodu. Bez toho nám ho nedají. V současné době by vodovod vycházel pod plánovanou garáž.
Odpovědět
@iva13p Ano, včetně.
Odpovědět
Profilova fotka
dotaz, nevíte kde dělají návrhy koupelen zdarma ?
Odpovědět
Profilova fotka
Konečně je březen a my už pomalu začínáme:o). Máme všechny potřebné papíry, schválenou hypotéku a umístěnou stavební buňku. Dnes na pozemek dorazí elektrikář, aby se zapojila elektrika. Máme objednané provizorní trupky i plot na zajištění stavby a ještě musíme zajistit napojení na vodu. Budeme stavět svépomocí, tak doufám, že to zvládneme:o)). Jak jste na tom vy?
Odpovědět
Taky nakonec budeme stavět svépomocí.......stav.budku už taky máme, příští týden bude vytyčený pozemek a pak až počasí dovolí začínáme kopat. Podle předpovědi má být kolem 10 stupnu až koncem měsíce.......
Odpovědět
Profilova fotka
@varo tak to netuším... já se nesetkala s tím, že by mi to někdo někde udělal zadarmo...
Odpovědět
Profilova fotka
@mamina24 jak dlouho trvalo vyřízení stavebního elektroměru? Já na něj budu na elektroměr volat v pondělí, stejně tak na vodaře na připojení vodoměru a musíme zajistit vytyčení výkopů pro připojení vody a elektřiny, tak to budu taky obvolávat v pondělí, aby to tam bylo připravený, než se začne kopat základovka, tu taky musíme ještě nechat zaměřit... Ale to myslím bude dělat už přímo dodavatel vrchní stavby... musím kouknout do smlouvy...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila Je to docela jednoduché. Musela jsem si na netu stáhnout žádost o připojení, na které je potřeba razítko o revizáka. K zapojení elektroměru je potřeba revize rozvaděče, bez toho nás prý nezapojí. V úterý nám elektrikář doveze potřebný materiál na zapojení, vše zapojí a udělá se revize. S žádostí se hned půjde na ČEZ a do 5 pracovních dní od podání žádosti nám prý zapojí elektroměr:o). Tak uvidíme....
Odpovědět
Ahojky my sme včera strávili 2 hodinky na pozemku, zameriavaly sme plot, barák . Cez týždeň nám budu kopať rozváděč. Konečne sa tam niečo objaví. x-) Vzorky vody by mali byť v pondelok a dufam, že buduci týžden budeme mať to vyjadrenie. Včera sme s mm trochu pozerali katalogy s obkladmi. No vobec to nieje jednoduche :-D chcela by som tuto mozaiku kolem vaňe, ale ostatný obklad by bol v svetle barve len neviem či biela alebo krémová. čo by sa k nej najviac hodilo? asi bude dost velky problém s formátom ma 30x30 a čo som mala vo výbere tak maju 29,5x29,5
Odpovědět
Ahojky nemáte prosím někdo k dispozici návrh ... pro souhlas se stavbou pro sousedy??? Prosím do IP popř na jancadobrocka@seznam.cz a ještě co vše musí být k souhlasu přiloženo, stačí pouze situace??, děkuji za infa...
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi dneska volali ze stavební firmy, jestli je reálné 10.4. započíst montáž, tak jsem řekla, že jo... Tak doufám, že bude vše v pořádku a opravdu se v té době začne...
Odpovědět
Profilova fotka
@dibla my jsme měli pouze na situaci a půdorysu větu pro sousedy, že souhlasí se zjednodušeným územním řízením a zašli jsme k nim pro podpis a stačilo to...
Odpovědět
Profilova fotka
@mamina24 Díky... žádost mám staženou taky, ale chtějí tam nějaké věci, které teda fakt nevím, ale já si tam zavolám zítra (dneska jsem nestíhala) a vyptám se tam, co tam vyplnit, co nevím... Prý by to mělo být taky snad do týdne, protože přípojku si tam dělali přímo oni sami, takže asi už musejí mít všechno zrevidovaný, tak uvidím...
Odpovědět
@vera_vila Já můžu zatím poradit jen s vodou, při vyjadření pro ohlášku nám poslali žádost o přípojení, tu jsme jim poslali, za týden paní volala, že nám pošle smlouvu a zaplatíme nějakou částku pak zavoláme pánovi a ten dojde připojit vodoměr (vodoměrnou šachtu už máme). S elektřinou jsme na to tam tak, že ji máme na hranici a čekáme až nám postaví pilíř.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?