Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
@sabcav dorty vzdávám... zrovna dneska jeden opět nedokončím, protože nejsem schopná namíchat správnou konzistenci mléčného marcipánu... prostě se mi to v poslední době nedaří, ale je to tím, že jsem nervozní, nemám na to čas a dělám 10 dalších důležitějších věcí (momentálně daně)...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila :-( , neboj to zase půjde :-) ;-) . Já jsem taky nervózní jak pes, obě holky nemocné - rotaviry ;-( , teploty kolem 40, zvrací průjmujou :-S, teď koneční spí, tak než naběhnu na žehlení, relaxuju tady na pc a koukám po inspiracích :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sabcav tak ať se děti brzy uzdraví...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila děkuju :-) , snad ano |-|
Odpovědět
@vera_vila jste fakt rychlíci. nám došlo vyjádření na 17.4. - řízení, pak vyjadřovačka od ostatních :( no nejdřív květen to jistí.....
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 tak my to měli jen na zjednodušené územní řízení... souhlasy jsme od všech měli, jen se čekalo, jestli nebude mít někdo další nějakou výhradu po vyvěšení na úřední desce a to se nikdo neozval. 15 dní pak běžela ještě případná odvolací lhůta, než to mohlo nabýt právní moci... jakmile došlo územní rozhodnutí, hned se podávala ohlášku a tu slíbil vyřídit do týdne, že jakmile bude mít povolení, tak zavolá, abysme si pro to přišli... tak snad se to něčím nezdrží...
Odpovědět
Ahojte, tak koukám, že to tady začíná být "dívčí liga", chlapi už buďto kopou základy, nebo se jim nechce přispívat :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w nebo to nechávají na ženách :-D mě manžel řekl, ať mu udělám takový předvýběr - třeba vybrat do koupelny 4-5 obklady , a z těch ty 2 nejlepší vybereme, jeho to moc nebaví to vybírání a chození po obchodech , on bude na tu práci na stavbě :-) a hlavně financování :-N
Odpovědět
@sabcav Tak u nás to je naprosto stejné :-D, já si v klidu vyberu 2 druhy nej obkladů a pak mu dám taky na výběr (my budeme mít jen jednu koupelnu), nerad jezdí po obchodech, takže jsem ráda, že mám řidičák a jsem samostatná. Manža spíše řeší technické věci, do těch mu zas moc nekecám já ;-) takže to vzájemně klape. Jo a na stavbě bude taky on, já budu drandit s kočárkem okolo :-D , maximálně chlapům uvařím. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w super, máme to podobně a úplně to klape, manžel se stará o technické věci a nekecá mi do výběru kachliček, ale zase za ty roky co jsme spolu máme hooodně podobný vkus takže ani já bych se nebála nechat výběr na něj !! A kdy máš vlastně termín porodu ??
Odpovědět
Ahoj holky tak máme podanu čovku na stavebnom a pani nám povedala, že to nemusí trvať 3 mesiace, tak snad to stihne skor to by bolo super.
Odpovědět
@varo TP mám 10.4. :-), ale raději bych rychleji ať už mám králíčka na Velikonoce doma :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@katty.w tak to ti věřím, taky jsem se nemohla dočkat a nakonec vykoukl o týden dříve !!
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w máš recht, chlapy lítaj po pozemku s lopatou :-D udělalo se hezky, tak proč toho nevyužít, že ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 U nás teda nelítaj jen chlapy, bohužel musej i ženský, ale co, sedět a koukat by mě nebavilo :-)
Odpovědět
Dnes máme jednání se zedníkama, kteří nám minulý týden začali stavět hrubou stavbu a my s něma nejsme spokojeni. Ráno jsem jim oznámila, že končíme, že to odpoledne výúčtujeme a oni neváhali a zavolali si na stavbu náš stavební dozor a asi 2 hodiny tam něco řešili. Už jsme s manželem rozhodnuti, takže na tom nezmění nic ani stavební dozor.Zítra se přijdou na stavbu podívat jiní zedníci, tak doufám, že budeme mít šťastnější volbu.
Odpovědět
Tak hlavně, že jste jim nedali zálohu. Snad ti další budou poctivěji makat. Je těžké dnes sehnat solidní řemeslníky. Držím palce.
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p to je na pytel :-( . Držím palce na ty další :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My stále čekáme na cenovou nabídku :-| , manžel tod neska urgoval, prý do Velikonoc 8-( ,fakt tohle mě neba :-| . Už jsem našla další firmu, manžel tam dá v pá projekt, ať to nacení i tihle ;-) . Odzkoušení jsou oboje (jedny u kolegy z práce stavěli celkem 3 domy - kolega, jeho syn a jeho dcera), ten druhý zase od mých rodičů. Tak uvidíme, kdo bude levnější ;-) . Něco pozitivnějšího: Manžel včera začal dělat plot :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak máme stavební povolení a možná už ve středu nebo ve čtvrtek by se mohlo kopnout a příští týden betonovat... Firma mi oznámila, že 16.4. nastupují na montáž a je to pevný termín, tak prý musí být všechno připravený, protože 27.4. už musí barák stát a budou se montovat okno a do konce května prý máme dům zvenku kompletně hotový... no, to jsem zvědavá, jestli chlapi tu základovku stihnou...
Odpovědět
@vera_vila No to je fofr, to mi zatím máme vidinu tak za 2 týdny zalít základy a pak je nechat zrát. A pak se uvidí.....To teda závidim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vaveva njn, musí se holt fofrovat... si holt firma stanovila termín i když vědí, že základovka ještě není a dneska jsem dostali povolení... ale prý jinak není pak termín, že se prostě 16.4. musí nastoupit, jinak máme smůlu a dostane se na nás až za 2 měsíce a budeme muset platit skladování oken, který budou 27.4. připravený na montáž... takže nám ani nic jiného nezbývá
Odpovědět
Trápení se zedníky č.1 skončilo včera. V pátek si řekli o zálohu a včera jsem tu jejich práci přeměřila a přepočetla na Kč, tak naštěstí si tu zálohu odpracovali. Pochybuji, že by nám vrátili přeplatek. Příště už jim nedám tak moc. Dnes odpoledne přijdou další a manželovi je už podezřelé, že můžou nastoupit hned. Uvidíme. Musíme si je pořádně proklepnout. Zase na druhou stranu-sezona stavebních prací terpve začíná a stavebnictví celkově je v krizi, takže ne všichni mají práci stabilně. Zítra napíšu jak jsme dopadli.
Odpovědět
Zedníci č.2 nepřišli ani nevolali. Takže už je nechceme. S manželem jsme přikryli zdivo proti dešti a budeme dál hledat. Včera jsem na stavbě zase našla další nedostatky-to už jsme si to mohli dělat sami.
Odpovědět
@iva13p Ivi, tak to nejsou moc dobré zprávy, tak přeju ať se začne dařit líp. @vera_vila Tak to je šrumec :-o to bude fakt rychlovka!
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w No, to jo... Fakt jsem na to zvědavá... @iva13p taky to nemáte lehký...
Odpovědět
Stavba stojí, tak je čas dál přemýšlet o dalších věcech. Minulý týden v pátek jsme byli na výstavě střechy, pláště, izolace a vybrali jsme si střechu Tondach černá grazura. Tak teď uvažuji nad barvou oken. Na prvním domě jsme měli okna bílá-to už nechci. Fakt nevím jakou barvu zvolit k té černé střeše. Nabízí se dekor zlatý dub, ale mě se líbí i ořech. Také musím vybrat barvu pro podbití střechy. Chtěla bych to mít všechno pěkně sladěné, ale zase abych to nepřekombinovala. Budu ráda za případné typy.
Odpovědět
@iva13p Nám domeček ještě něstojí, ale taky už máme vybranou střechu Tondach černou, jen pořád nevím, jestli opravdu glazuru...ten lesk, nejsem si jistá...Můžu se zeptat proč jste dali přednost vy lesku před matem? A okna, to také pořád řeším.. bála jsem se aby černá střecha netahala příliš sluníčko na ty plastová okna, tak jsem původně chtěla nějaká světlejší, ale to skoro nikdo nemá, tak nevím jak by to vypadalo:( Všichni právě mají ořech nebo zlatý dub:(
Odpovědět
@rickym Střecha s povrchovou úpravou glazura-lesk vypadá i po x letech pořád pěkně. Matná střecha časem zajde, to vidím na domech 10-15 let starých a potvrdil nám to i pokrývač.
Odpovědět
@iva13p Aha, děkuji, tak to půjdem taky do glazury:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?