Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p @rickym my také půjdeme do lesku , buď tondach glazura nebo bramac protector, ta matná střecha časem zajde a navíc čím větší plocha (nejednolitost povrchu), tím větší šance, že tam začne ulpívat mech :-S
Odpovědět
@sabcav Já pořád nevěděla, jestli se mi ten lesk líbí, ale pokud je to takto, tak do toho určitě půjdeme. Střechu budeme mít celkem velkou plochu.. A co okna? Jaké budete mít? Teda pokud jdete do černé střechy...
Odpovědět
Profilova fotka
@rickym hnědou střechu, okna zlatý dub nebo ořech, ale spíš zlatý dub, manžel se na ten ořech moc netváří :-( , že prý je to tmavé =-) ?
Odpovědět
@sabcav Tondach udělá i hnědou glazuru? Taky se mi líbí hnědá, ale manžel chce černou. Je to defacto jediná věc, kterou vybere on, tak mu musím povolit:) Zbytek nechává na mě:)
Odpovědět
Profilova fotka
@rickym píšou kaštanově hnědá, ale když koukám na fotky z realizací, tak je to spíš taková ta vínová (červenohnědá) :-| . Tak uvidíme, zda radši nedáme bramac alpskou hnědou s protectorem nebo zda nezměníme plány a dáme černou tondach glazuru ;-) . Anebo tondach engoba hnědá :-N . Cena dopravného z Tondachu by vyšla líp než ten Bramac, líbí se nám Stodo a tu dělají ve Stodě, což od nás není zase až tak daleko... teď je manžel na týden pryč, tak práce stojí :-| . Ale už se dělá další nabídka od stavební firmy , prý bude hotová za 3 týdny =-) , doufám, že už to projektant taky co nejdříve usadí, ať už je to na úřadě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sabcav My máme na domu Stodo kaštanově hnědou glazuru a je opravdu do červena (máme k tomu mahagon okna a je to skoro stejný odstín). Sníh, ale po tom lítá hodně dolů, když máme sněhové háky. Na sluníčku je hodně lesklá. Na domeček máme koupenou černou engobu Hranice 11 a vypadá moc hezky, uvidíme jak bude nakonec vypadat na střeše. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jirinapezl :-) a ty sněhové háky máte jen u vchodu nebo všude? Známí v rámci šetření dali právě jen ke vchodu, tak nevím, zda to stačí. Letos u nás sníh moc nebyl, jen mrazy, ale zato před rokem :-(
Odpovědět
@jirinapezl @sabcav No právě, ten lesk se mi moc nelibí, ale zase pokud by vydržela hezká na dlouho, bez mechu apod. tak bychom do toho šli...Ale tak ještě máme chvíli na rozhodnutí...
Odpovědět
Profilova fotka
@rickym ještě mi došlo, že ten lesk snad nesmí být blízko letišť =-) . Je to dilema :-| .
Odpovědět
Profilova fotka
JInak přeji všem hezký víkend :-) , já právě dobojovala s kotlem - bohudíky úspěšně (na tuhá paliva - na dřevo a na koks), fakt se těším, až budeme v novém a bude jen krb a akumulační nádrž, většinou doma zatopí manžel a na mě to je jen, když on doma není a pak trnu, povede se...nepovede :-N . Zrovna takové hnusné vlezlé počasí :-S
Odpovědět
@sabcav My jsme na vesnici, od letiště daleko:)
Odpovědět
Profilova fotka
@sabcav sněhové háky máme všude ve spodní části střechy, po celé výšce střechy se nám to nelíbilo
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@rickym máme střechu asi osm let a vypadá pořád jako nová, ale když svítí sluníčko, tak házíme odlesky sousedům do oken, jsou z toho asi nadšený :-D
Odpovědět
Zdravím holky stavitelky! My budem začínat pravděpodobně za 14 dní s výkopem, čekáme na hypošku, snad nebude žádnej zádrhel. Domeček budem stavět svépomocí a do toho nás ještě čeká stěhování do obecního bytu, kde je mnohem levnější nájem. Tak už pomalinku začínám vyklízet současnej byt. No, bude to zajímavý :-p
Odpovědět
Ahojte, tak my máme už na pozemku krytinu KM beta briliant hnědá, kupovali jsme ji na podzim v akci s 35% slevou, stejně tak máme už i cihly porotherm, tam byla sleva tuším 34%. Ty sněhové háky budeme dávat jen nad vchod a z boku baráčku, tam, kde bude letní posezení, pokud to zastřešíme, tak ať nám na tu stříšku nespadne v zimě hrouda sněhu. Okna budeme mít zlatý dub, omítka asi nějaká jemná vanilka, dřevěné obložení taky dohněda. Nějak jsem přesycena těch oranžových, zelených, modrých fasád :-| a asi se vrátím ke klasice. Na to je ještě ale času dost a třeba to ještě 100x změním. ;-) @kajalka Ahoj kajalko, s tím výkopem budem na tom asi stejně, taky to tak vidím za 14 dní. :-) A tohle je naše krytina.
Odpovědět
...a ještě něco málo. :-)
Odpovědět
Pěkné.. já bych radši střechu trošku do vínova. Okna plánujem bílá, okolo bílý rámeček. Fasádu bych chtěla světle kávovou. No, moc si nemůžem vyskakovat, jsme v CHKO, podmínky na vzhled, tvar a velikost máme docela přísný, ale naštěstí oba s manželem máme rádi jednoduchost. Bojuju s ním teď o koupelnu, chtěla bych čistě bílou, s dřevěnými skříňkami a poličkami a doplňky tyrkysový. Jen jsem nikde takovou neviděla, tak aby to nebyl fakt krok úplně mimo...
Odpovědět
Profilova fotka
@sabcav Tak my budeme mít taky hnědou KM Beta Briliant http://www.kmbeta.cz/detail.html?obr=..., uvažovala jsem i to vínové http://www.kmbeta.cz/detail.html?obr=..., ale k béžové fasádě mi moc neladila...
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w tak to máme střechu stejnou :-)
Odpovědět
@vera_vila :-) Vy ji budete mít ale mnohem dřív hotovou. ;-) Mohla bych pak poprosit fotku? Tady v okolí jsem ji nikde nenašla, takže jsem za každou fotku vděčná a strašně zvědavá, jak bude pak vypadat i na tom našem domečku :-) My jsme jako druhou variantu zvažovali - matnou černou (protože lesklá černá není "můj šálek kávy"), ale nakonec jsem moc ráda, že jsme šli do téhle lesklé hnědé.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak už jsem včera trošku začli. Máme pokácený stromy na pozemku. :-) Jinak čekáme na hypotéku a pak začneme s výkopem. Doufám, že tak za čtrnáct dní bychom mohli začít. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w No, tak podle toho, co mi říkal borec z firmy, tak by střecha mohla být koncem dubna :-) Určitě sem budu dávat fotečky... Už jsem založila album, tak jak se začne něco dít, tak to tam budu dávat...
Odpovědět
@vera_vila Super, budu se těšit :-)
Odpovědět
Zdravím všechny holky stavitelky. Zítra by u nás měli nastoupit zedníci č.2. Včera se byli podívat a tak doufám, že se to zase nějak nezvrtne. Jinak teda zase pokračuji v různém vyřizování a hledání na internetu. Dnes jdeme podat žádost o zřízení vodovodní přípojky-takže už budeme mít vodu v baráku ( v budoucím baráku). Je to papírování-už jsem z toho vypadlo. Stavební povolení jsme dostali koncem října, přes zimu byla pauza a teď zase další papírování.....Chceme se také podívat na nějaké krbové kamna a hlavně pořešit komín. Jestli schidel nebo něco levnějšího. Jinak se chci zeptat, kdo toho u vás více zařizuje jestli ženské nebo chlapi? Pořád přemýšlím nad barvou fasády k černé střeše. První barák jsme měli světlé žlutý a taky černá střecha. Ikdyž se to všem moc líbilo, už to nechci. Tam, kde stavíme, jsou kolem nás samé takové krémové, slonové kosti a béžové. Něco takového jsme původně chtěla,ale nechci vypadat, že někoho kopíruji. Tak budu muset vymyslet něco originálního a přitom decentního. No, ale na to je ještě času dost.
Odpovědět
@iva13p Jestli tomu dobře rozumím, tak když jste měli vyři. povolení stavby v říjnu, to jste měli vodovodní přípojku už k patě pozemku?Od paty pozemku jste si dělali sami vodu, nebo firma? To připojení k domu obnáší co? Jak dlouho se na to čeká?Omlouvám se ,jsem na počátku ohlášky.Vodu. přípojku do 2 měsíců budeme mít k patě pozemku.díky
Odpovědět
@iva13p Jinak co fasádu světle zelenou k té černé střeše?
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p držím palce s novými zedníky :-) . My komín nejspíš budeme brát opět skoro místní od Harta, komín cca 9,5m, jeden průduch na 20mm, cena včetně komínové paty 30000, je to prý taková stavebnice =-). Někde tady na střeše jsem zahlédla světlounce šedou fasádu k černé střeše, vypadalo to dost dobře (já šedou nechci, máme jí teď ;-) ) . Nebo co světlounce modrá, ne křiklavá?
Odpovědět
@iva13p Jo a viděla jsem k černé střeše bungalovu tmavší fialovou fasádu ,teda ale svítila na dálku.Zas to bylo něco jiného.
Odpovědět
Nám dneska přišel pán zrevidovat el. přípojku a zjistil že ta přípojka ještě vůbec ani nestojí. Firma, která nám ji měla udělat (a má dodavatelskou dohodu s ČEZem), neudělala nic a teda pán neměl co revidovat :-D a zase odjel. Dle smlouvy měla být přípojka hotová do 31.3., je to banda. Předpokládám tedy, že se pohnou ledy a do týdne budeme napojeni.
Odpovědět
@iva13p není špatná sv. šedá....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?