Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
@petrsv1000 Jo přesně tak, obec chtěla i vyjádření policie. @dibla Hydrant???? :-o Ale 1. apríla už bylo, to si dělají srandu ne?
Odpovědět
@katty.w kdyby na aprila tak jsem v klidu,pan na SU mi to uz nadhodil v unoru
Odpovědět
Profilova fotka
Tak lidičky, asi lámeme rekordy, ale základovku máme hotovou za 6 dní... 16.4. můžou nastoupit montážníci na vrchní stavbu... Sousedi prý jen závistivě čumijou, protože jeden se smolil se základovkou měsíc a druhý dva měsíce...
Odpovědět
@vera_vila šikovní jste.Blahopřeju , že vám to tak jde.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk No, nám ne, ale chlapům to šlo pěkně od ruky... holt měli šibeniční termín, ale zvládli to... a hlavně bylo dobrý počasí...
Odpovědět
A kdo další už kopnul? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
my máme za sebou skrývku ornice a příští týden chceme opravdu kopnout, tak snad bude počasí !!
Odpovědět
Profilova fotka
@varo určitě bude... my se taky báli a nakonec až na ten víkendový deštík to bylo lepší, než jsme čekali... tak ať se daří...
Odpovědět
Dámy, každý podle svých možností a schopností. Stavba domu není závod!!!!!!!! My máme dva sousedy, kteří začali stavět v podobném termínu jako my-podzim 2011. Všechny domy jsou cihlové-takže klasické. Každý jsme v jiné fázy výstavby a spíš si pomáháme, různě si radíme a předáváme si zkušenosti. Jedni sousedi měli smůlu na firmu, co jim dělala základovku- to bylo jak Pat a Mat, zato teď na hrubou stavbu mají fakt dobré borce. My jsme zvládli základovku v pohodě a na hrubé stavbě už máme druhé zedníky. Jinak ať se všem daří.
Odpovědět
@dibla jo tak to jsem si taky zažila jednání o hydrantu, teď už jsme vysmátý, ale :-S. stavíme v ulici, která je úplně plná novostaveb a my jsme byli poslední kteří tam začínali stavět a jediný mi museli mít projekt na připojení na hydrant. takže ti to fakt nezávidím. a přeju pevné nervy
Odpovědět
@janiiccka kdybychom byli poslední, tak možná,kdybychom byli první budiž,ale jsme uprostřed a dalších 6 domu se bude stavět, jeden už stojí, druhy se nyní bágruje.... ?????, takže jako kde jsme??? každý dům to jin é měřítko???? !!!! ]-( ]-( ]-( prosím nakolik Vás projekt vyšel? a to jste museli vybudovat hydrant??, já myslela, že to je povinnost obce, když chce mít zalidněné území...? No,ale asi se pletu..
Odpovědět
dibla Prosím a jak daleko máš hydranty od pozemku?Já 150 m.Tak jestli na to je nějaká směrnice.Aby až budu podávat ohlášku, nebyl taky problém?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@iva13p já si myslím že tady nezávodíme, jen je dobré vědět kdo co už dělá ;-) ;-)
Odpovědět
@iva13p Přesně tak, jak píše varo - jen chceme vědět, kdo se už posunul dál. Tak snad není nutné tolik vykřičníků, snad to jde napsat i normálně, dámo. 8-( :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, hlasime se mezi stavebniky jaro 2012 :-) v patek nam maji "vratit" nasi parcelu co byla pred dvemi lety stavebni - pak zniceho nic nestavebni - opet na stavebni :-D a asi se pustime do tohoto domecku http://www.euroline.cz/cz/projekty/ro... protahneme ho do 150m2 a nejak poupravime... jeste koukam co najdu, libi se nam velka okna, ale zase si rikam co do prakticnosti zda nejsou lepsi "klasiky"... pod takove okno dam i skrinku atd....
Odpovědět
Profilova fotka
@l_e_o_n_t_y_n_k_a_ tak pokud ještě upravujete projekt, předpokládám tedy, že nemáte stavební povolení ? Tak to nevím zda na jaře začnete ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p stavba domu sice není závod, ale její prudlužování se zbytečně prodražuje.... :-|
Odpovědět
@katty.w Doufám, že jsi to dočetla dál, než po ty vykřičníky. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 spravne, zatim upravujeme projekt, nejhorsi je sladit predstavu obou.. ;-) mozna konec jara stihneme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@l_e_o_n_t_y_n_k_a_ jo jo tím sme si také prošly ;-) pak obíhání uřadů a zřízení přípojek a tak dvě měsíce máte o zábavu postaráno :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@petrsv1000 jojo s tim pocitame, i kdyz se nam snazi firma vysvetlit, ze kdyz to obehnou za nas, samo za nase prachy :-D tak vse zajisti rychleji a urcite i kdyby byl nekde problem, tak ho vyresi, protoze uz maji vsude kontakty.....
Odpovědět
Profilova fotka
@l_e_o_n_t_y_n_k_a_ tak záleží kolik si řeknou, já to měl oběhané za týden, pak stejně jen čekáš... za 1,5 měsíce bylo povolení doma ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iva13p Tak my s nikým nezávodíme... Jen nám vadí ty jejich závistivé a naštvané pohledy a jejich zvědavost a vyptávání se na věci, do kterých jim nic není (přitom mi podepisovali souhlas s projektem, tak vědí, co tam má stát) a nejsou to stavební záležitosti... Nás tlačil termín na montáž, tak se prostě muselo se základovou fakt fofrovat... Navíc máme dřevostavbu, tak to taky roste úplně jinak rychle než zděný dům... Soused za náma má taky pech na firmy... Už tam má třetí firmu na hrubou stavbu, tak snad mu to konečně někdo udělá, už konečně začali zakládat... i se základovkou měl problém, protože jim to vymrzlo a popraskalo, tak museli po zimě opravovat... a druzí sousedi začali loni v létě, pak jim to celou zimu stálo a hrubou začali při tom prvním oteplení teď začátkem roku... teď dělají vnitřní rozvody a tak...
Odpovědět
@vera_vila úžasná zpráva, moc přeju ať to jde jak po másle dál!!!!
Odpovědět
Tak krátká zpráva ode mě.....náš odhadce se zbláznil, takže přijela na velikonoce další paní, odevzdáváme do banky, snad už bude jen podpis a začnem......
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 Děkuji... uvidíme... Tak to je teda něco... tak snad už to konečně budete mít uzavřené a budete moc pokročit dál...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila prosímtě mám dotaz, manžel nechápe jak jste mohli stihnout desku za 6 dní :-):-):-) můžeš mi to popsat :-) má teda dotazy jak máte velkou desku a kolik lidí Vám na ní dělalo ? :-) díky
Odpovědět
Profilova fotka
@varo No, deska je nějakých 131 m2, dělali na tom 4 borci... jeden den se zaměřilo, dořešily se ještě nějaké nesrovnalosti, druhý den se dodělaly lavičky, přijel bagr a vykopal pasy a odpoledne se zalilo mixem... třetí den se začalo dělat ztracené bednění asi na půlce desky a vykopala voda (byla sobota), pak se 2 dny stálo přes Velikonoce, v úterý se dodělalo ztracené bednění, včera borci vsypali zeminu, zhutnili, udělali odpady, zavezli štěrkem, dneska dodělali štěrk a dali kari sítě a začali šalování a mělo se zalívat, ale zhatil nám to déšť, tak se došaluje a bude zalívat zítra... a v pondělí izolace...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila super díky, a ty kari sítě jste drátkovali ? a to můžete na tak čerstvou desku už v pondělí montovat? držím palce ať Vám zítra neprší :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?