Stavba, jaro 2012. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak daleko jste s projektem, popřípadě se stavebním povolením, a na čem nyní pracujete?
Odpovědět
Profilova fotka
@varo to nevím, jestli to chlapi drátkovali... dělali to dneska... možná to budou dodělávat ještě zítra, než přijede mix, ten je objednaný až někdy na poledne... jo, montovat se na ni dá, budeme tam mít beton s tou rychleschnoucí přísadou, ta deska je prý hned druhý den pochozí, takže do pondělí by měla být schopná montáže... jen aby nepršelo... Díky...
Odpovědět
@iva13p Jasně že dočetla :-) @vera_vila Teda podle tvého posledního komentáře vidím, že máš přehled :-), moc přeju ať se vám i nadále daří a budu sledovat tvé album ;-) @l_e_o_n_t_y_n_k_a_ Ahoj Leontýnko, jestli to stihnete koncem jara, tak to budete opravdu dobří, nám se to táhne už od minulého jara, ale to záleží, na koho člověk natrefi, nás totálně zklamal první projektant, takže chtěnechtě začínáme až letos.
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila na drátkování jsem se ptala že prý je to hrozná piplačka a trvá to, tak jestli neměli chlapi nějaký jiný fígl :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w to víš, byla jsem tam denně po práci se podívat, jak to roste a jestli to chlapi stihnou... navíc všechno dokumentuje můj technický dozor, musím si od něj stáhnout fotky, abych to mohla hodit do alba... Děkuju...
Odpovědět
Profilova fotka
@varo tak to nevím... ale možná ve 4 jim to šlo rychleji... já u toho nebyla, musela bych se zeptat dozora, jestli jim nějaký fígl poradil :-) ale měli na to dneska v podstatě celou pracovní dobu... ale fakt nevím, jestli to dělali nebo ne...
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w Ahoj Katty, jak to tak vidim, presunu se do rubriky leto/podzim 2012 :-D protoze u mne nejde nikdy nic idealne :-( navic stale resime projekt.... co se u vas stalo ?
Odpovědět
@vera_vila Sousedy si člověk nevybírá. A jak se říká nejhorší je srážka s blbcem. Jinak přeju ať se daří.
Odpovědět
@l_e_o_n_t_y_n_k_a_ Co by ses přesouvala ;-) , však to je jedno, jaro - léto, asi to všichni tady chceme alespoň zastřešit do zimy, takže cíl máme asi stejný. ;-) Nooo, náš projektant lidově chlastal a místo u PC - seděl v hospodě...jak jsme se pak dodatečně dozvěděli. Na nás ale působil velmi svědomitě, jednání super, neměli jsme zrnko pochybností...no opravdu by to do něj člověk neřekl. Po cca 4-5 měsících nám došla trpělivost, mezitím nám dal pár výkresů, takže to opravdu vypadalo, že na tom maká....no a pořád lhal, "že už jen poslední úpravy a bude to hotové"...no hrůza... ]-( Ještě že jsme mu nedávali žádnou zálohu, jistojistě bychom ji už neviděli. Nakonec jsme mu teda poděkovali a našli si jiného, ten to zmáknul skoro za 1,5 měsíce, ten byl pro změnu zlatý. :-) Říkám si, že je víc důležitý zdárný konec, nežli samotný průběh...takže s chutí do toho a půl je hotovo :-D
Odpovědět
Dnes by jsme měli mít dozděné přízemí. Na pondělí máme objednaný jeřáb a bude mám přesouvat stropní nosníky a různé železa na strop(resp. na ty vyzděné nosné zdi). Tím ulehčíme práci zedníkům,nemůsí to tahat ručně a hlavně to bude rychlejší. Tak doufám, že to všechno klapne. Hlavně aby bylo dobré počasí.
Odpovědět
@varo Jen tak pro porování my kari sítě spojovat nebudem, jen budou mírně překrytý. Jo a s časovým rozsahem na základy+desku.......tak my jsme to dělali cca měsíc (o víkendech+4 dny jsme měli volno), cca 15 dní práce ve DVOU (z toho jeden jsem byla já :-) Jen teď na zalití desky budeme mít jednu posilu. Desku máme 120m2, vylité pasy,1-3 řady ztrac.bednění (dle spádu). Byla to fuška ve dvou, ale dali jsme to.
Odpovědět
@vaveva To jste moc šikovní teda..:) Ale zase to je super pocit, že jste to tak zvládli, co?:)
Odpovědět
@rickym Jo ted už si to můžem říct, ale během toho to taková pohoda nebyla :-) Pořád jsme si musela řikat, že alespoň něco ušetříme a nemusíme nikoho kontrolovat a s nikým se dohadovat. No jsem zvědavá na ty zdi. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@vaveva No to věřím, musela to být pořádná makačka..my taky stavíme svépomoci, ale pomáhají tatínci, známí..takže to jde, i když jsme teprve na začátku...Tak držím pěsti, aby se vše podařilo ;-)
Odpovědět
@rickym No my máme příbuzenstvo daleko, takže si je spíš šetříme na zdi :-) Vám taky ať se daří :-)
Odpovědět
@vera_vila Mohla bych se tě zeptat jaká je hloubka a šířka vašich základových pásů?
Odpovědět
@l_e_o_n_t_y_n_k_a_ kam by si šla, nám to tiež nevyšlo a začneme buď v lete alebo na podzim :-) Já som tu dlho nebola, nejak nieje čas, prídem z práce, a vhupnem do kolotoča s deťmi. :-) Inak čakáme na vyjadrenie z čovky ešte 1,5 mesiacam celkom by mi vyhovovalo, keby to prišlo skor, ale nedúfam :-)
Odpovědět
@vera_vila No pevně doufám, že během příštího týdne bude odklepnutá hypotéka a pofrčíme už!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mi snad zítra začneme kopat u kanalizaci...musíme zjistit, zda máme přípojku u pozemku, jak je nakresleno v plánu a nebo, jestli jí nakonec neudělali...na veolii mi řekl pán: "kopněte a uvidíte, stejně to pak budete kdyžtak řešit s náma"...docela dobrý, takže se modlim, aby tam byla. No a pokud bude tak už pak můžeme začít kopat na základy :-)
Odpovědět
@mililihaus To je dobrá instituce.To by měli snad vědět.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk Taky jsem přepokládala, že to budou vědět...ale asi ne. :-( Takže pokud to tam nebude, tak vůbec nevim co budeme dělat... :-| Musíme doufat...
Odpovědět
@mililihaus Jak ty instituce můžou mít takový bordel v papírech, to je neuvěřitelný. Jak chtějí něco po nás, tak to jim musíme vše doložit - nikdo se s náma nebaví, ale jen co chce člověk nějakou informaci od nich, mají ve všem bordel, taky vlastní zkušenost bohužel :-. Tak držím palce, ať to tam máte.
Odpovědět
@mililihaus Jestli oni to neudělali schválně,abyste jim zadali práci-udělat kanalizaci. Nám bude Vak dělat protlak pod silnicí a přípojku třeba.
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w hloubka na severní straně tuším 70 cm, na jižní straně nějakých 30 cm (máme mírný kopeček, převýšení nějakých 50 cm), šířka byla tuším 40 cm. Musela bych kouknout do projektu, protože to z hlavy nevím...
Odpovědět
Profilova fotka
@ivik3 tak hodně štěstí, ať už se to taky může rozjet :-)
Odpovědět
@vera_vila Jé, díky za info - to manžel byl zvědavý, tak se ptám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w v pohodě... zatím jsi stále 2v1?
Odpovědět
@vera_vila Jo, stále jako kinder vajíčko :-D Už mám po termínu (10.4.) takže čekáme každým dnem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dnes jsme dokončili základovou desku :-).
Odpovědět
Profilova fotka
@katty.w Děkuju. :-) Dneska se to bohužel nedovíme, protože zase prší. :-( My snad začnem až v květnu.... :-|
Odpovědět
@mililihaus No to mi povídej :-( , my taky čekáme až vyschne, ale počasí teda zatím vůbec nepřeje... Máme špatné podloží a když bude mokro, budou se nám vykopané základové pásy sesouvat...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?